Szerző Téma: Avensis Verso  (Megtekintve 141842 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #75 Dátum: 2010.11.08 10:04:33 »
Mivel most nem dolgozom, sokat nem tudok hozzátenni. Egy hibakód olvasás miatt felesleges utazgatni, ugyanolyan a hibaolvasó van minden szervizben.
A győriek is megnézik. Max az eredmény után lehet gondolkozni, hogy merre tovább.
Szia Misi! Olyan problémám van a diesellel,hogy sajnos nehezen indul, forgatni kell a motort,hogy elinduljon,talán melegen nehezebben . Kérdezném,hogy a hibaolvasó kitudja-e mutatni az ilyen jellgű hibát? Az egyik szervízben rámondták,hogy önindító felújítás kell,de szerintem semmi baja az önditónak,forgatja a motort,ráadásul alig van benne több,mint 100 ezer km.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #76 Dátum: 2010.11.08 13:05:43 »
Mivel most nem dolgozom, sokat nem tudok hozzátenni. Egy hibakód olvasás miatt felesleges utazgatni, ugyanolyan a hibaolvasó van minden szervizben.
A győriek is megnézik. Max az eredmény után lehet gondolkozni, hogy merre tovább.
Szia Misi! Olyan problémám van a diesellel,hogy sajnos nehezen indul, forgatni kell a motort,hogy elinduljon,talán melegen nehezebben . Kérdezném,hogy a hibaolvasó kitudja-e mutatni az ilyen jellgű hibát? Az egyik szervízben rámondták,hogy önindító felújítás kell,de szerintem semmi baja az önditónak,forgatja a motort,ráadásul alig van benne több,mint 100 ezer km.

Feltételezem a szervízben se ránézésre mondták az önindítót, hanem megnézték.
Ugyanis ezeknél a motoroknál valóban van gond az önindítókkal, és nem az a baj, hogy nem teker, hanem hogy lassan! Nem elég a fordulat a motor elindításához. Sajnos ebben az esetben a felújítás nem segít, sokan próbálták már, max 1-2 hónapig oldotta meg a problémát. Adott ki hozzá a Toyota egy módosított, nagyobb teljesítményü önindítót, azt kell megvenni bele, természetesen jó drágán  :no:

Ezeknél a motorknál még a nagynyomású pumpa, a benne lévő SCV szelep, ill. az injektorok hibájából lehet indítási probléma, de ezeket látni lehet teszterrel hogy rendbe vannak-e, és ezek jellemzően hidegindítási nehézséget okoznak. Ahogy olvasom, Neked inkább melegen a problémás.
Xanyi

rlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Avensis Verso
« Válasz #77 Dátum: 2010.11.08 13:53:35 »

Ezeknél a motorknál még a nagynyomású pumpa, a benne lévő SCV szelep, ill. az injektorok hibájából lehet indítási probléma, de ezeket látni lehet teszterrel hogy rendbe vannak-e, és ezek jellemzően hidegindítási nehézséget okoznak. Ahogy olvasom, Neked inkább melegen a problémás.

Sziasztok!
Nekem tavaly augusztus óta van egy diesel Versom. Mielőtt megvettem a tulajdonos kicseréltette az SCV szelepeket a fehérvári Toyota szervízben. 13 hónap után megint hibásnak jelzi a hibakódolvasó! Az normális, hogy ilyen sűrűn kell ezt az alkatrészt cserélni? (A csere ára 100Eft felett van!) Másnak volt/van ilyen problémája?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #78 Dátum: 2010.11.08 19:52:28 »

Ezeknél a motorknál még a nagynyomású pumpa, a benne lévő SCV szelep, ill. az injektorok hibájából lehet indítási probléma, de ezeket látni lehet teszterrel hogy rendbe vannak-e, és ezek jellemzően hidegindítási nehézséget okoznak. Ahogy olvasom, Neked inkább melegen a problémás.

Sziasztok!
Nekem tavaly augusztus óta van egy diesel Versom. Mielőtt megvettem a tulajdonos kicseréltette az SCV szelepeket a fehérvári Toyota szervízben. 13 hónap után megint hibásnak jelzi a hibakódolvasó! Az normális, hogy ilyen sűrűn kell ezt az alkatrészt cserélni? (A csere ára 100Eft felett van!) Másnak volt/van ilyen problémája?

Sajnos visszatérő probléma.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso
« Válasz #79 Dátum: 2010.11.09 10:07:31 »
Ez csak a 2.0 D4-D motorokra jellemző, vagy a 2,2-re is (136LE)? (Tudom, az nem AV-motor.)
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #80 Dátum: 2010.11.09 17:09:28 »
Ez csak a 2.0 D4-D motorokra jellemző, vagy a 2,2-re is (136LE)? (Tudom, az nem AV-motor.)

Az 1CD motorokra jellemző leginkább. Az ami még nem vezérműláncos, hanem szíjas. A 2,2-esre nem!
Xanyi

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #81 Dátum: 2010.11.09 20:56:36 »
Helló Misi!  Köszönöm a választ. Valóban az a gond,hogy lassan teker.Igaz,eddig is lassan tekert,de mintha mostanában lassulna és ezért nem indul. Nekem valóban úgy tünt,hogy hidegen jobban indul.Ha első indításra nem kapja el,akkor utána nehezen indul be.Lassan forgatja és lustán indul be. Volt,hogy az akku lemerült,és a bikára meg röffent mint új korában.Sajnos a szervízben tapasztalatból rámondták a hibát,de mostmár kezdem elhinni- Azt mondták a  szevízben,hogy a felúítási költsége 12-15 ezer körüli lenne. De ha nincs értelme a felújításnak?  Hasznos volt ,amit írtál,köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.09 20:58:14 írta kleingy »

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #82 Dátum: 2010.11.09 20:59:07 »
Mivel most nem dolgozom, sokat nem tudok hozzátenni. Egy hibakód olvasás miatt felesleges utazgatni, ugyanolyan a hibaolvasó van minden szervizben.
A győriek is megnézik. Max az eredmény után lehet gondolkozni, hogy merre tovább.
Szia Misi! Olyan problémám van a diesellel,hogy sajnos nehezen indul, forgatni kell a motort,hogy elinduljon,talán melegen nehezebben . Kérdezném,hogy a hibaolvasó kitudja-e mutatni az ilyen jellgű hibát? Az egyik szervízben rámondták,hogy önindító felújítás kell,de szerintem semmi baja az önditónak,forgatja a motort,ráadásul alig van benne több,mint 100 ezer km.

Feltételezem a szervízben se ránézésre mondták az önindítót, hanem megnézték.
Ugyanis ezeknél a motoroknál valóban van gond az önindítókkal, és nem az a baj, hogy nem teker, hanem hogy lassan! Nem elég a fordulat a motor elindításához. Sajnos ebben az esetben a felújítás nem segít, sokan próbálták már, max 1-2 hónapig oldotta meg a problémát. Adott ki hozzá a Toyota egy módosított, nagyobb teljesítményü önindítót, azt kell megvenni bele, természetesen jó drágán  :no:

Ezeknél a motorknál még a nagynyomású pumpa, a benne lévő SCV szelep, ill. az injektorok hibájából lehet indítási probléma, de ezeket látni lehet teszterrel hogy rendbe vannak-e, és ezek jellemzően hidegindítási nehézséget okoznak. Ahogy olvasom, Neked inkább melegen a problémás.
Esetleg tudod ,hogy mennyibe kerül a modosított önindító és milyen paraméterei vannak,hol szerezhető be?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #83 Dátum: 2010.11.10 18:10:48 »
Ez márkaszervíz? Csak mert ha 15 ezer Ft-ért felújítják úgy, hogy vállalnak rá 1 év garanciát (a javításra és a beépített alkatrészekre kell), akkor csináltasd meg.

Mi még sose próbálkoztunk felújítással, mert a Toyota által kiadott műszaki info alapján cserélendő módosítottra, de vittek már tőlünk önindító alkatrészeket felújításhoz, aztán végül jöttek a komplett önindítóért, mert csak nem indult az autó.
Ettől még lehet hogy van valami trükk, amivel meg tudják csinálni!
Xanyi

kissanya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 155
Re: Avensis Verso
« Válasz #84 Dátum: 2010.11.10 20:37:12 »
Ez csak a 2.0 D4-D motorokra jellemző, vagy a 2,2-re is (136LE)? (Tudom, az nem AV-motor.)

Milyen az az AV motor?  Nem AD? 1szer Xanyi emlegetett valami AD motort de nem tom arra gondoltál e...
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso
« Válasz #85 Dátum: 2010.11.10 22:32:27 »
Milyen az az AV motor?  Nem AD? 1szer Xanyi emlegetett valami AD motort de nem tom arra gondoltál e...
AV, mint Avensis Verso. Abba csak 2,0 dízelt raktak 2,2-t nem . ;)
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis Verso
« Válasz #86 Dátum: 2010.11.11 07:25:26 »
Milyen az az AV motor?  Nem AD? 1szer Xanyi emlegetett valami AD motort de nem tom arra gondoltál e...
AV, mint Avensis Verso. Abba csak 2,0 dízelt raktak 2,2-t nem . ;)

És a motorkódja 1CD
Xanyi

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #87 Dátum: 2010.11.11 13:23:06 »
Ez márkaszervíz? Csak mert ha 15 ezer Ft-ért felújítják úgy, hogy vállalnak rá 1 év garanciát (a javításra és a beépített alkatrészekre kell), akkor csináltasd meg.

Mi még sose próbálkoztunk felújítással, mert a Toyota által kiadott műszaki info alapján cserélendő módosítottra, de vittek már tőlünk önindító alkatrészeket felújításhoz, aztán végül jöttek a komplett önindítóért, mert csak nem indult az autó.
Ettől még lehet hogy van valami trükk, amivel meg tudják csinálni!
Márkaszervízben mondták,hogy 12-15 ezer a felújítás és 6 hónap garancia.Persze lehet,hogy ők is tovább adják a munkát. 200 ezer a modosított önindító,azt már megtudtam.Ugydöntöttem megcsináaltatom,remélem bírja egy darabig,mert újat nem tudok venni. Jártam már úgy üzemanyagszűrővel,hogy azt mondták nekem 5 ezerbe kerül,végül kiderült,hogy csak a munkadíj plusz 10 a szűrő)))) Ezt előtte 4-ből hoztam ki maszeknál. 3 volt a szűrő))) Jó mi? 2-3 ezeér nem kerülnéám ki a szakszerizet,de így?   Köszi a választ,üdv...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis Verso
« Válasz #88 Dátum: 2010.12.07 08:06:57 »
Idézetet írta: Verso
Hello, megint gondom van, megint jovok :)

Az auto meg mindig egy 2001-es diesel Avensis Verso (mellyel en 100%-ig meg vagyok elegedve, am asszonyom ujat szeretne "mert ez mar kilenc eves eves mindig baj van vele" - megjegyeznem, hogy masfel eves kora ota van nalunk es eddig a kovetkezo "hatalmas" hibai voltak: CD radio bedoglott (csere 30kFt ebay), kormanymu szilentek kikoptak (egyedi gyartas 10kFt + oneros csere) trapezkar szilent es gombfej csere (most keszul) es persze az orok favorit elso fektarcsa szabalyozas (kb 5x, esetenkent 2.500 Ft) - szoval egyszeruen felhaboritoan sok hibaja volt az elmult 200k km alatt :D ) Elnezest, csak kibukott belolem...

Tehat a jelenlegi hiba az ABS visszajelzo lampa felgyulladasa:
- beinditom a motort es elindulok az ABS visszajelzo folyamatosan eg
- ekkor, ha gurulas kozben leallitom a motort es inditozok, akkor a lampa - altalaban - "rendbejon" es elalszik
- ha odaerek es leallitom, majd a dolgom vegeztevel ujra beulok, akkor ismet jon a hiba
- persze, hogy ne legyen minden franko, ritkan megtortenik, hogy rendben mukodik: inditaskor kigyullad, aztan elalszik

Ellenoriztem a csatlakozasokat a kerekeknel es megpucoltam a szenzorokat, de nem tortent semmi javulas.
Valakinek van otlete? Koszonom es kellemes karacsonyi keszulodest kivanok!
         

szaszi57

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Avensis Verso
« Válasz #89 Dátum: 2010.12.07 16:59:55 »
Diesel vagy benzines a kocsid,és mennyi km-t futott???