Szerző Téma: Avensis Verso  (Megtekintve 141854 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #60 Dátum: 2010.06.21 19:59:37 »
Sziasztok,

tervezem a Carina leváltását Ave Versora - és itt elakadtam...
Ahogy látom különböző oldalakon, 2001-től 2009-ig gyártották , ám kötve hiszem hogy folyamatosan ugyanazt...

Valami modelltörténetet tudnátok róla írni?
Főleg a biztonság illetve megbízhatóság érdekelne - tehát ha jól tudom, régen 4*-os töréstesztje volt, később 5* - de hol volt a váltás? Mi változott? Mikortól van benne ESP?

Motorok ugyanazok voltak végig?

Ilyenek...

Illetve azt tudja valaki, hogy melyik a biztonságosabb - egy 2001-es 4*, vagy egy 2006-os 4*? Változott valami a kiértékelésben közte?
Köszönöm!


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis Verso
« Válasz #61 Dátum: 2010.06.22 10:30:47 »
2009-ig szerintem nem gyártották, nekem inkább a 2006 rémlik.
A törésteszteken nem változtattak.
Az óriási, 2 db-ból álló motorválaszték eleve fejtörésre ad okot használtautó keresése esetén, hiszen a dízelek jó részénél a km-órát ki tudja hány 10e km-rel vissza szokták tekerni. Hiszen nem az az általános, hogy egy 7-8 éves dízel autóban mondjuk csak 60e km legyen, hiszen nem ezért vesznek ilyet az emberek.

Felszereltség esetén én a jobban felszerelt példányok között keresgélnék, hiszen ilyenkor már nincs akkora különbség közöttük. Ha navigációs kivitellel találkozol, akkor azt nagy valószínűséggel külföldről hozták be. Onnan pedig ugyebár a rommá tört vagy sokat futott autókat érdemes csak behozni és itthon forgalomba helyezni...  :whistling:

Tisztelet persze a kivételnek, sok szerencsét a keresgéléshez!  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #62 Dátum: 2010.06.22 11:37:16 »
2009-ig szerintem nem gyártották, nekem inkább a 2006 rémlik.
A törésteszteken nem változtattak.
Az óriási, 2 db-ból álló motorválaszték eleve fejtörésre ad okot használtautó keresése esetén, hiszen a dízelek jó részénél a km-órát ki tudja hány 10e km-rel vissza szokták tekerni. Hiszen nem az az általános, hogy egy 7-8 éves dízel autóban mondjuk csak 60e km legyen, hiszen nem ezért vesznek ilyet az emberek.

Felszereltség esetén én a jobban felszerelt példányok között keresgélnék, hiszen ilyenkor már nincs akkora különbség közöttük. Ha navigációs kivitellel találkozol, akkor azt nagy valószínűséggel külföldről hozták be. Onnan pedig ugyebár a rommá tört vagy sokat futott autókat érdemes csak behozni és itthon forgalomba helyezni...  :whistling:

Tisztelet persze a kivételnek, sok szerencsét a keresgéléshez!  ;)

Köszi a hozzászólást - ha valakinek lenne eladó, régebbi darab... ;-)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis Verso
« Válasz #63 Dátum: 2010.06.22 14:58:47 »
Én a helyedben inkább COV-t keresnék.(pedig nekem is az Ave tetszik jobban) Hatalmas különbség nincs a kettő között (szerintem ezért is szűnt meg az AveVerso), de a választék sokkal nagyobb. Több esélyed lenne megtalálni, a neked megfelelő darabot. ;)
Ha mindenképpen Avét szeretnél, akkor légy nagyon türelmes és körültekintő. :excl: Ahogy Xtrem írta, nem lesz könnyű dolgod. Sok sikert! :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #64 Dátum: 2010.06.22 15:41:42 »
Én a helyedben inkább COV-t keresnék.(pedig nekem is az Ave tetszik jobban) Hatalmas különbség nincs a kettő között (szerintem ezért is szűnt meg az AveVerso), de a választék sokkal nagyobb. Több esélyed lenne megtalálni, a neked megfelelő darabot. ;)
Ha mindenképpen Avét szeretnél, akkor légy nagyon türelmes és körültekintő. :excl: Ahogy Xtrem írta, nem lesz könnyű dolgod. Sok sikert! :)

Igen, néztem azt is, de nem úgy tűnik, amibe beférne három gyerekülés egy sorba - vagy tévedek? (nem próbáltam!)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Avensis Verso
« Válasz #65 Dátum: 2010.06.22 15:50:18 »
Ave Versoba sem biztos, hogy belefér.  ;)
Sajnos kevés itt a tulaj aki tudna erről nyilatkozni.

Previákat nem nézegettél? Nekem jobban bejön a külső/belső formavilága.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis Verso
« Válasz #66 Dátum: 2010.06.22 15:54:47 »
Bocsánat, én első sorban a COV II.-esekre(2004 második felétől) gondoltam, ezekből volt hét személyes is. (lehet, hogy az I-esből is) Gondolom, abba már beférne 3 gyerekülés.(bevallom én sem próbáltam)
Csak alternatívát akartam eléd tárni, hogy az igényeidet kielégíti-e, azt neked kell eldöntened. ;) Én akár felpakolnám a három érintett ülést és tennék egy próbát. :) Maximum megtudod, hogy befér, avagy sem. ;) :D

szerk.: Ugyan mindenféle szűrés nélkül, de a hahu-n Ave Verso 25db, COV 113db ezekből 93db az általam említett. Tehát az esélyeid mindenképpen jobbak lennének. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.22 16:00:09 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis Verso
« Válasz #67 Dátum: 2010.06.22 16:02:49 »
Previákat nem nézegettél? Nekem jobban bejön a külső/belső formavilága.
Erre a javaslatra én is gondoltam, de elálltam tőle, mert talán egy kicsit magasabb kategóriát képvisel. Árban mindenképpen feljebb helyezkedik el.(az azonos évjárat, közel a duplája)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso
« Válasz #68 Dátum: 2010.06.22 16:13:27 »
A COVba befér egymás mellé 3 gyerekülés.
music     

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #69 Dátum: 2010.06.22 16:16:18 »
Ave Versoba sem biztos, hogy belefér.  ;)
Sajnos kevés itt a tulaj aki tudna erről nyilatkozni.

Previákat nem nézegettél? Nekem jobban bejön a külső/belső formavilága.

Previa - hát, mit mondjak, nézegettem - de valami fiatalabbra gondoltam, lévén 6-8 évig megtartanám....
szerk.: ja, max. 3 Millám van a kérdésre, ezért.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #70 Dátum: 2010.06.22 16:20:57 »
Bocsánat, én első sorban a COV II.-esekre(2004 második felétől) gondoltam, ezekből volt hét személyes is. (lehet, hogy az I-esből is) Gondolom, abba már beférne 3 gyerekülés.(bevallom én sem próbáltam)
Csak alternatívát akartam eléd tárni, hogy az igényeidet kielégíti-e, azt neked kell eldöntened. ;) Én akár felpakolnám a három érintett ülést és tennék egy próbát. :) Maximum megtudod, hogy befér, avagy sem. ;) :D

szerk.: Ugyan mindenféle szűrés nélkül, de a hahu-n Ave Verso 25db, COV 113db ezekből 93db az általam említett. Tehát az esélyeid mindenképpen jobbak lennének. ;)

jaja, a próbára én is gondoltam, végülis miért ne? Valaki Vác / Nagymaros körül?  :tt2: :D

Anroa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Avensis Verso
« Válasz #71 Dátum: 2010.07.02 13:06:03 »
Én februárban vettem avensis versot 1 évi keresés/nézelődés után. Néztem Previa-t, Mazda MPV-t, Ford S-Max-ot, Mitsubishi Grandis-t. A COV nekem kicsi volt. Olyat szerettem volna, aminél a 7. ülés után is van valamennyi rakodótér. Ja és benzinest. Sajna Verso csak 1.76 széles (Carina szélesség) a previa 1.79-éhez képest. Pont az a 3 centi hiányzik, hogy a 3 gyerekülés kényelmesebben elférjen egymás mellett. Bár inkább ez a probléma nálunk csak az egyik oldalon jelentkezik úgy, hogy amikor becsukom az ajtót egy kicsit meglöki az ülést. A prévia alakja nekem nagyon tetszik, a verso-é meg olyan amilyen. Inkább semmilyen (Lsd a totalcar idevágó cikkeit).
2004-ben volt facelift. Több lufi (6), multimédiás kormány, másfajta lökhárító kiképzés, négyszögletes első ködlámpák, fehér oldalindex.
A 150 Le-s benzines motor éppen elég a kasznihoz. Mivel elég magasan van a súlypontja ezért könnyen meg lehet csikorgatni kanyarban a kerekeket. Sajnos a Carinához képes nagy csalódás, de ez van.
Viszonylag takarékos motor. Hozza a gyári fogyasztásadatokat. Csomó jó dolog van benne, de inkább leírom, ami bosszant.

Iszonyat vastag y-elágazású A oszlop. Este horror vele kanyarodni. Egyszerűen nem lehet belátni a kanyart. Egyszer el fogok csapni vele valakit.
Gyenge motor. Nagyon kell pörgetni, hogy legyen ereje. Nesze neked Euro IV.
Váltója jobb lehetne. A Carinaé ugyan hoszabban jár, de még így is azé sokkal jobb, érzem a végálapotát, és így gyorsabban tudok vele váltani.
A Carinánál az ajtók felett végigfut egy pici árok. Mosásnál mindig bosszankodtam, hogy a két végén, ahol megszűnik az árok beleakad egy csomó kosz és még a kefe szőre is beleakad. Most értettem meg, hogy az az árok mekkora dolog. Esőben a kocsi tetejéről lefolyó vizet eltereli. Na ez a Verso-nál nincs. Van valami horpadás a tetősín alatt, de az vajmi kevés. A nyakadba folyik a tetőről lecsúrgó víz.
Nem lehet axiálisan állítani a kormányt. A megfelelő ülőpozíciónál az ablakemelők nem esnek kézre. A jobb oldali visszapillantó tükröt ilyenkor nem lehet beállítani megfelelően, pedig nem vagyok magas. Végállásban használom.
A külső visszapillantó tükrök állítója a műszerfalra került. Ekkora bakit. Világosban is nehéz beállítani vele a tükröket olyan rossz helyen van. Sötétben meg szinte lehetetlen. Csak tapogatással. Közvetlenül e kezelőszerv mellé került az elektromos tükörbehalytás gomb. Na azt ilyenkor néha megnyomom.
Ami még nagyon zavart az elején, az a 23,5 cm-el hosszab tengelytáv. Áruházi sorompók mellé bekenyarodáskor jó rá kell hagyni, hogy a hátsó részét el ne vigye az ember.
Üdv, Andr's 95' CarinaE Wagon Gli 2.0

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Avensis Verso
« Válasz #72 Dátum: 2010.07.16 00:14:14 »
...Sajnos a Carinához képes nagy csalódás, de ez van....

Ejha... Kösz!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Avensis Verso
« Válasz #73 Dátum: 2010.09.07 20:20:03 »
Én a helyedben inkább COV-t keresnék.(pedig nekem is az Ave tetszik jobban) Hatalmas különbség nincs a kettő között (szerintem ezért is szűnt meg az AveVerso), de a választék sokkal nagyobb. Több esélyed lenne megtalálni, a neked megfelelő darabot. ;)
Ha mindenképpen Avét szeretnél, akkor légy nagyon türelmes és körültekintő. :excl: Ahogy Xtrem írta, nem lesz könnyű dolgod. Sok sikert! :)

Igen, néztem azt is, de nem úgy tűnik, amibe beférne három gyerekülés egy sorba - vagy tévedek? (nem próbáltam!)

attól függ, milyen gyerekülés, kisebbekből befér a sima kombiba is három. az enyéim mellé nem férne be egy harmadik...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis Verso
« Válasz #74 Dátum: 2010.11.07 21:49:54 »
Én a helyedben inkább COV-t keresnék.(pedig nekem is az Ave tetszik jobban) Hatalmas különbség nincs a kettő között (szerintem ezért is szűnt meg az AveVerso), de a választék sokkal nagyobb. Több esélyed lenne megtalálni, a neked megfelelő darabot. ;)
Ha mindenképpen Avét szeretnél, akkor légy nagyon türelmes és körültekintő. :excl: Ahogy Xtrem írta, nem lesz könnyű dolgod. Sok sikert! :)
Én is érdeklődöm Avensis Verso iránt. Extrákban nem vagyok igényes, amit kinéztem van rajta vonóhorog (ma már az is 100eFt-os tétel)
Szélessége  azonos az E15 Corllával(szélesebb nem fér be a garázsba), rengeteg hely cucoláshoz. Műszakilag mire kell odafigyelni?
Ezt néztem ki:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis_verso/toyota_avensis_verso_d-4d_2-4275447
Mi a véleményetek?