Szerző Téma: Avensis Verso  (Megtekintve 141874 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Avensis Verso
« Válasz #30 Dátum: 2008.12.22 15:01:40 »
Szia Trotter,

na igen, netes alkatrészáruházakban is 70 és 95 Ah között szórnak az ajánlott típusok, gyártótól függően...  :) Körbetelefonálok pár szervizt, és statisztikai (+ ár...) alapon döntök majd.
Köszi a segítséget.

Háát, a rági barátságra való tekintettel:

Banner klón akksi 28.350.- HUF  kb. mínusz  30% kedvezmény, és ez 100 Ah-s.

Uram, lekötelező a kedvessége :) De akkor most buktam, mert lett 1 Banner akksim, 29e Ft-ért...
Egyébként szervizinformáció szerint 70-72 Ah, megoszlottak a válaszok :)

Köszi a segítséget.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis Verso
« Válasz #31 Dátum: 2008.12.22 20:01:25 »
Szia Trotter,

na igen, netes alkatrészáruházakban is 70 és 95 Ah között szórnak az ajánlott típusok, gyártótól függően...  :) Körbetelefonálok pár szervizt, és statisztikai (+ ár...) alapon döntök majd.
Köszi a segítséget.

Háát, a rági barátságra való tekintettel:

Banner klón akksi 28.350.- HUF  kb. mínusz  30% kedvezmény, és ez 100 Ah-s.

Uram, lekötelező a kedvessége :) De akkor most buktam, mert lett 1 Banner akksim, 29e Ft-ért...
Egyébként szervizinformáció szerint 70-72 Ah, megoszlottak a válaszok :)

Köszi a segítséget.


Nincsen mit. Legközelebb is lesz majd egyszer. :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ikinges

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #32 Dátum: 2009.01.04 08:58:21 »
Üdv toyotások,az előbb elbénáztam a hozzászólást,de egy újoncnak ezt elnézhetitek,szóval a következö a problámám;ave verso d4d a gép,és ha húzatom 4be,vagy 5be 3000ford-ig,akkor kivillan a checklámpa,és csak alapjárat van.Gyújtás le,majd újrainditok,semmi gond a következő 3000ig.Van hibakiolvasóm,elvégre villamosságis vagyok,ez a sors fintora is lehetne,de ismeretlen hibát ir ki.A légtömegmérő,magasnyomású pumpa nyomásérzékelők mind rendben vannak.Most vettem a gépet,ez miatt adták el szerintem.A városi próbán nem csinálta,igaz nem is húzattam ki 4be 3000ig,mert akkor már 100-al mentem volna.Csak 4 és 5be csinálja.Ha valaki tudna valami tanácsot,vagy neadjisten valami megoldást,nagyon hálás lennék érte.De ettöl függetlenül szeretem a gépet.Előtte 2 td carinám volt,megsirattam őket,350ekm-t mentem velük,0hiba.válaszotokat előre is köszönöm
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.04 09:41:52 írta MiCKEY »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #33 Dátum: 2009.01.04 12:52:20 »
Üdv toyotások,az előbb elbénáztam a hozzászólást,de egy újoncnak ezt elnézhetitek,szóval a következö a problámám;ave verso d4d a gép,és ha húzatom 4be,vagy 5be 3000ford-ig,akkor kivillan a checklámpa,és csak alapjárat van.Gyújtás le,majd újrainditok,semmi gond a következő 3000ig.Van hibakiolvasóm,elvégre villamosságis vagyok,ez a sors fintora is lehetne,de ismeretlen hibát ir ki.A légtömegmérő,magasnyomású pumpa nyomásérzékelők mind rendben vannak.Most vettem a gépet,ez miatt adták el szerintem.A városi próbán nem csinálta,igaz nem is húzattam ki 4be 3000ig,mert akkor már 100-al mentem volna.Csak 4 és 5be csinálja.Ha valaki tudna valami tanácsot,vagy neadjisten valami megoldást,nagyon hálás lennék érte.De ettöl függetlenül szeretem a gépet.Előtte 2 td carinám volt,megsirattam őket,350ekm-t mentem velük,0hiba.válaszotokat előre is köszönöm

Hűha, elektronikai gonoszság  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #34 Dátum: 2009.01.04 15:03:10 »
Üdv toyotások,az előbb elbénáztam a hozzászólást,de egy újoncnak ezt elnézhetitek,szóval a következö a problámám;ave verso d4d a gép,és ha húzatom 4be,vagy 5be 3000ford-ig,akkor kivillan a checklámpa,és csak alapjárat van.Gyújtás le,majd újrainditok,semmi gond a következő 3000ig.Van hibakiolvasóm,elvégre villamosságis vagyok,ez a sors fintora is lehetne,de ismeretlen hibát ir ki.A légtömegmérő,magasnyomású pumpa nyomásérzékelők mind rendben vannak.Most vettem a gépet,ez miatt adták el szerintem.A városi próbán nem csinálta,igaz nem is húzattam ki 4be 3000ig,mert akkor már 100-al mentem volna.Csak 4 és 5be csinálja.Ha valaki tudna valami tanácsot,vagy neadjisten valami megoldást,nagyon hálás lennék érte.De ettöl függetlenül szeretem a gépet.Előtte 2 td carinám volt,megsirattam őket,350ekm-t mentem velük,0hiba.válaszotokat előre is köszönöm
Mennyi idős a gép, gariba már nem fér bele? Mert ez elsőre vagy egy rossz jeladónak, vagy egy komputerhibának néz ki, de pontosan kideríteni elég nehézkes.
A kocsi mennyire volt olcsó a korához képest?
Mi több, ez olyan hiba, amiről az eladónak is tudnia kellett, szóval ha mostanában vetted, akkor még nála is kereshetsz valamit!!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #35 Dátum: 2009.01.04 15:08:50 »
Mi több, ez olyan hiba, amiről az eladónak is tudnia kellett, szóval ha mostanában vetted, akkor még nála is kereshetsz valamit!!

Ilyen fantom hibánál hogyan bizonyítod, hogy tudott róla az eladó  ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #36 Dátum: 2009.01.04 15:25:30 »
Ilyen fantom hibánál hogyan bizonyítod, hogy tudott róla az eladó  ::) ?
Ezért (is) kéne kideríteni, mi a baj, hogy tényleg fantom-e a hiba, vagy pedig mindig fennáll.
music     

ikinges

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #37 Dátum: 2009.01.04 16:09:47 »
2002-es a paripa 2500000e ft volt,mao-i,arra gondoltam,hogy egy szervizbe gyári müszerrel olvastatom ki,hátha az ő szoftverjük frissebb,elvilegaz kéne,hogy legyen.nincs valami tuti helyetek,igaz ,hogygyőri vagyok,de ez nem akadály,elmegyek bárhová.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso 3000 ford. után megáll
« Válasz #38 Dátum: 2009.01.04 16:26:15 »
2002-es a paripa 2500000e ft volt,mao-i,arra gondoltam,hogy egy szervizbe gyári müszerrel olvastatom ki,hátha az ő szoftverjük frissebb,elvilegaz kéne,hogy legyen.nincs valami tuti helyetek,igaz ,hogygyőri vagyok,de ez nem akadály,elmegyek bárhová.
Írj Misinek egy privit, talán tud segíteni, ő egy picit bennfentesebb...
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis Verso
« Válasz #39 Dátum: 2009.01.04 16:28:55 »
Mivel most nem dolgozom, sokat nem tudok hozzátenni. Egy hibakód olvasás miatt felesleges utazgatni, ugyanolyan a hibaolvasó van minden szervizben.
A győriek is megnézik. Max az eredmény után lehet gondolkozni, hogy merre tovább.

ikinges

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis Verso
« Válasz #40 Dátum: 2009.01.04 16:43:28 »
tipped nincs,esetleg amin elindulhatnék,félek a az edc-től,mert a gyújtás le-fel hibák a resetelés után eltűnnek,ez általában vez.egység szokott lenni.Opelnál dolgoztam villanyászként,onnan ez az okoskodás.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Avensis Verso
« Válasz #41 Dátum: 2009.01.04 16:49:58 »
Lexusnál dolgozom és nem szerelőként, így annyira nem vagyok benne.
Lehet akár katalizátor is.. Sajnos így nehéz tippelgetni.
Egyébként úgy emlékeszem, hogy a lámpa hiába alszik el, a hibakód megmarad a computerben.

ikinges

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis Verso
« Válasz #42 Dátum: 2009.01.04 17:03:13 »
Ok,kösz az infot,a héten kérek időpontot a szervizből,a fejleményekről majd értekezünk,csak az a "gondom",hogy otthon van a mühelyhátterem,3állásos,a haverok,meg az asszony meg röhögnek,hogy a szerelö szervizbe viszi a kocsiját!Irjatok valamit,amivel ezeket le tudom állitani!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Avensis Verso
« Válasz #43 Dátum: 2009.01.04 17:06:00 »
Egyébként úgy emlékeszem, hogy a lámpa hiába alszik el, a hibakód megmarad a computerben.
Igen, a hibakódot ki kell ütni, különben megmarad.
music     

ikinges

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis Verso
« Válasz #44 Dátum: 2009.01.04 17:09:46 »
Vágom,csak az a bajom,hogy az én müszerem ismeretlen hibának jegyzi,gyújtás levétel után meg azt irja,hogy nincs hiba,se jelenlévő,se tárolt.