Szerző Téma: Avensis Verso  (Megtekintve 141974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tamas.pinter

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis Verso
« Válasz #150 Dátum: 2015.01.11 21:46:17 »
Sziasztok,

2006-os Avensis Verso 2.0 D4D kocsim van. Bemelegedést követően (már nem ég a hideg jelző lámpa, de nemrég indultam) gyorsulnék, de hirtelen elveszi a fordulatot és alapjáratra leesik. Újraindítom és megoldódik a hiba. Sokáig csak nagyon ritkán csinálta, de elkezdett besürüsödni, mára már minden  indulás után csinálja ha a bemelegedést követően gyorsítani akarok. Városban ki se jön ez a hiba. Voltam már kiolvastatni a hibakódot. Elektromos gázpedálra hivatkozott a kód. Kicseréltem a gázpedált, ugyanúgy előjön a hiba. Valakinek volt már ilyen tapasztalata?
köszönöm a válaszokat előre is!
Tamás

ildiko84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis Verso
« Válasz #151 Dátum: 2015.02.22 17:45:39 »
Valaki tudna segíteni???

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis Verso
« Válasz #152 Dátum: 2015.02.22 20:52:10 »
Ez egy általános hibajelző lámpa. Nem tudok jobbat, mint el kell menni márkaszervizbe, ott kiolvassák a hibakódot.
music     

szanati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis Verso
« Válasz #153 Dátum: 2015.05.27 20:28:39 »
Tisztelt Klubtársak!

Toyota Avensis Versom-ba keresek használt 6.-7. ülést (bármilyen reális vételi opció érdekel).
Voltam BP-en szintem minden márkakereskedőnél, valamint írtam egy csomó bontónak is, még a Toyota importőrnek is.... eddig reménytelen.

Remélem itt tudtok segíteni.

Köszönettel,
Laci

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis Verso
« Válasz #154 Dátum: 2015.05.31 08:20:13 »
Hát nem akarlak lelombozni, de ha a hivatalos úton lepattintottak, mit vársz néhány a márkát szerető autóstól? Nem igazán tudok okot elképzelni, hogy valaki miért válna meg egy hétüléses autó két ülésétől. Ez tényleg csak bontóból esélyes, de mivel igen ritka típusról van szó, elég kicsi az az esély. Esetleg érdemes lenne megpróbálni szomszéd országok bontóit, bár jogilag nem tudom, hogy mennyire könnyű lenne kintről behozni, lehet, hogy az.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis Verso
« Válasz #155 Dátum: 2015.05.31 08:24:32 »
Német-osztrák eBay? [emoji39]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Avensis Verso
« Válasz #156 Dátum: 2016.02.02 08:38:09 »
Ez a topik ennyire nem pörög?!
Senki nem használ Avensis Verso-t?
Mindenki teljes megelégedettséggel használja? Akkor nagyon örülök, mert én pont most cseréltem le a Corolla Verso-mat egy ilyenre!  :clap:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis Verso
« Válasz #157 Dátum: 2016.02.02 19:55:22 »
COV-ból Avensis Versoba? Na, ez érdekes. Mesélj, hogy jutottál ide, mert nem minden paraméterében nagyobb az Avensis Verso!
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis Verso
« Válasz #158 Dátum: 2016.02.02 20:25:24 »
Melyik COV? Mert emlékeim szerint az első nem volt valami nagy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis Verso
« Válasz #159 Dátum: 2016.02.03 14:57:01 »
Attól függ. Mi amikor egyterűt kerestünk, egymás után beültünk két gyereküléssel (gyerekkel együtt) + üres hordozóval egy szögletes COV-ba (mint az enyém), és egy Avensis Versoba. A COV-ba könnyebb volt behelyezni az üléseket, széltében több a hely, bármilyen hihetetlen.
Hosszában nem, és természetesen a csomagtere kisebb a COV-nak, de az Avensis Versonak nem hajtható síkba a 6. és 7. amúgy a COV-éval szemben teljes értékű ülése, csak kivehető. De tk. egy kategóriával feljebb versenyez, nem igazán egymás konkurensei.
Ezért mindenki döntse el, melyik számára a praktikusabb. Amíg közel egykorú kicsi gyerekek vannak, szerintem a COV jobb, utána viszont fordulhat a kocka, bár mint konstrukció, a COV majdnem egy generációval fiatalabb, ez is egy szempont lehet.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis Verso
« Válasz #160 Dátum: 2016.02.03 16:31:29 »
Senki nem használ Avensis Verso-t?
Nézegettem, de inkább sima Avensis lett a vége. Arányaiban több negatív sztorit sikerült olvasni Versoról, a neten, mint a T25-ről. Meg Ave T25 már volt és tudtam, hogy jó. Néha nem bánnék egy egyterűt, de inkább úgy döntöttünk, hogy két autóval oldjuk meg az utazásokat. Ha muszáj, akkor egy autóban is elférünk, de egyébként 5 fő oszlik el két kocsira ami teljesen kényelmes.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Avensis Verso
« Válasz #161 Dátum: 2016.02.04 08:13:29 »
Már a második generációs CoV-ról váltottam!

Nekem nem a hat-hét személy volt a legfontosabb paraméter, hanem a nagyobb csomagtér!
Sajnos csak öt üléssel kaptam az autót, de keresek hozzá üléseket! Ezzel szemben viszont megvan hozzá a csomagtérroló!

A CoV utasterével teljesen meg voltam elégedve!!! Viszont nyaralások alkalmával kicsinek bizonyult a csomagtartó, egy kisebb tetőbox mellett is!

music:
Melyik paramétere nem nagyobb vagy azonos az Avensis Verso-nak?

Silent:
Tudnál mondani negatívumokat az Avensis Verso-ról?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis Verso
« Válasz #162 Dátum: 2016.02.04 23:42:00 »
Már írtam, a belső szélessége a középső sorban, de lehet, hogy mindenütt, én csak azt mértem.
De ha már nem kell egymás mellé 3 gyerekülés, akkor végül is mindegy. A csomagtere tényleg nagyobb, pláne 5 üléssel.
music     

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Avensis Verso
« Válasz #163 Dátum: 2016.02.05 07:47:36 »
Már írtam, a belső szélessége a középső sorban, de lehet, hogy mindenütt, én csak azt mértem.

Ezt a paraméterét én sosem mértem! Már kinövőben vannak a gyerekek a gyermekbiztonsági rendszerekből!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Avensis Verso
« Válasz #164 Dátum: 2016.02.22 20:28:15 »
Ez a topik ennyire nem pörög?!
Senki nem használ Avensis Verso-t?
Mindenki teljes megelégedettséggel használja? Akkor nagyon örülök, mert én pont most cseréltem le a Corolla Verso-mat egy ilyenre!  :clap:
Én még a Carinára emléxem. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.