Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 95541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

sziga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #90 Dátum: 2005.09.20 12:37:08 »
2005.nyara: A hőn szeretett OFF 18éves Passatom ON motorproblémák miatt javításra, majd eladásra került... Megsirattam, pedig 28 vagyok... Eszméletlen jó kocsi volt, megbízható, stb. Aztán ültem és gondolkodtam, nézegettem használt autókat, de féltem, nehogy megint pórul járjak. Nem mertem használtba vágni. Jött az új auto gondolata és a pénztárca állagának felmérése, ezzel együtt a kiskategória tényének elfogadása. Vagy megint VW, vagy valami más. Az új POLO-t is megnéztem, de belülről nem tetszett, ráadásul ezek a VW-k már nem azok a VW-k... Szóval POLO-t nem - már a lopások miatt sem. A LANCIA Ypsilon is nagyon tetszett, de mikor a szalon kocsin észrevettem az illesztési hibákat (motorháztető csálén állt) és a kereskedő csak annyit mondott, hogy az olasz kocsikon ilyeneken nem szabad felakadni, kifordultam magamból, meg a kereskedésből is. Maradt az első ötletem, a Yaris. Van egy HILUX a családban,abban 335 000 km és csak olajcsere volt, meg fékbetét csere, úgyhogy a minőségről nem kellett sokat győzködni. Beültem a Yarisba és megszerettem egy perc alatt, pedig nem ekkora mérethez voltam szokva. Kipróbáltuk a zegyhármas mocival. Klassz volt a kocsi, kellemes rugózás, csend és a kiskategóriához mérten szuper anyagok belül. Esküszöm beleszerettem, pedig nem is diesel volt. Már vele álmodtam. És végül megrendeltük a piros maxot diesel motorral. Kedden volt mindez, csütörtökön már meg is tapizhattam, kedden meg már volt is rendszámom.  Nagyot csalódtam a kis yarisban, de POZITÍVAN. Még kellemesebb, kedves kis ufó. És még valami: nem kell többet nagy kocsi.
 :toy:

Üdv!
aris Max D4D

A Csaszi

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #91 Dátum: 2005.09.20 14:49:11 »
Idézetet írta: "sziga"
Nagyot csalódtam a kis yarisban, de POZITÍVAN. Még kellemesebb, kedves kis ufó. És még valami: nem kell többet nagy kocsi.
 :toy:

Üdv!


Szia,

Mindenekelőtt engedd meg, hogy én is gratuláljak a remek döntésedhez!

Egy apró, de annál hatékonyabb tuningot bátorkodnék javasolni: a rendszámtartó-keret cseréjét egy ToyotaKlubosra. Ez nagyban növeli a teljesítményét, értékét és megbecsülését minden Toyotának! :wink:

Az enyimen is mióta rajta van, azóta sokkal jobb, már csak ránézésre is.  :lol:

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #92 Dátum: 2005.09.20 15:36:35 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "sziga"
Nagyot csalódtam a kis yarisban, de POZITÍVAN. Még kellemesebb, kedves kis ufó. És még valami: nem kell többet nagy kocsi.
 :toy:

Üdv!


Szia,

Mindenekelőtt engedd meg, hogy én is gratuláljak a remek döntésedhez!

Egy apró, de annál hatékonyabb tuningot bátorkodnék javasolni: a rendszámtartó-keret cseréjét egy ToyotaKlubosra. Ez nagyban növeli a teljesítményét, értékét és megbecsülését minden Toyotának! :wink:

Az enyimen is mióta rajta van, azóta sokkal jobb, már csak ránézésre is.  :lol:


és nem csak a rendszámtáblatartót lehet ám lecserélni, hanem van szép www.toyotaklub.hu -s matrica is!!!!
 :lol:

A Csaszi

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #93 Dátum: 2005.09.20 15:56:15 »
Idézetet írta: "leszilaci"
és nem csak a rendszámtáblatartót lehet ám lecserélni, hanem van szép www.toyotaklub.hu -s matrica is!!!!
 :lol:


Milyen igaz, a matricák pedig a légellenállást csökkentik drasztikusan, mert még a levegő is lecsúszik róluk! :lol:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #94 Dátum: 2005.09.20 16:24:55 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "leszilaci"
és nem csak a rendszámtáblatartót lehet ám lecserélni, hanem van szép www.toyotaklub.hu -s matrica is!!!!
 :lol:


Milyen igaz, a matricák pedig a légellenállást csökkentik drasztikusan, mert még a levegő is lecsúszik róluk! :lol:


 :D  :D  :D  :D
 :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :!:

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #95 Dátum: 2005.09.20 21:32:31 »
és nem csak a rendszámtáblatartót lehet ám lecserélni, hanem van szép www.toyotaklub.hu -s matrica is!!!!
 :lol:[/quote]

Hol?
Feliratos, vagy emblémás?
Klubtag ugyan nem vagyok, csak ennek a fórumnak a tagja, de a matrica az érdekelne. Lehet venni? kapni? :shock:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #96 Dátum: 2005.09.20 23:02:20 »
Hát bizony ehhez klubtagnak kell lenni :wink:

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #97 Dátum: 2005.09.20 23:09:29 »
Tavaly ősszel kezdtem el autóvásárláson törni a fejem, bár akkor még egyértelműen használtban gondolkodtam. Ráadásul semmit sem tudtam a különböző márkákról, így elkezdtem a neten utánaolvasgatni. Megnéztem különböző fórumokat, később jött a népítélet böngészése a totalcar-on, és persze a toyotaclub fórumára is rábukkantam.
Közben azért végiggondoltam a saját tapasztalataimat is, hogy milyen autókat vezettem, azok mennyi idősen milyen állapotban voltak.
A végeredmény pedig az lett, hogy csak Toyotát érdemes venni, de ha lehet, akkor még új is legyen az autó, így még egy évvel el lett halasztva a dolog, kiélvezve közben a helyi és távolsági tömegközlekedés minden gyönyörét.
Mivel kisautóban gondolkodtam, a Toyota meg már eldőlt, így lett végül a Yaris, ami amúgy nekem formailag és technikailag is nagyon bejött.
Egy hete van még csak nálam, de nagyon megkedveltem.

sziga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #98 Dátum: 2005.09.22 08:24:31 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "sziga"
Nagyot csalódtam a kis yarisban, de POZITÍVAN. Még kellemesebb, kedves kis ufó. És még valami: nem kell többet nagy kocsi.
 :toy:

Üdv!


Szia,

Mindenekelőtt engedd meg, hogy én is gratuláljak a remek döntésedhez!

Egy apró, de annál hatékonyabb tuningot bátorkodnék javasolni: a rendszámtartó-keret cseréjét egy ToyotaKlubosra. Ez nagyban növeli a teljesítményét, értékét és megbecsülését minden Toyotának! :wink:

Az enyimen is mióta rajta van, azóta sokkal jobb, már csak ránézésre is.  :lol:


és nem csak a rendszámtáblatartót lehet ám lecserélni, hanem van szép www.toyotaklub.hu -s matrica is!!!!
 :lol:


Kedvesek vagytok, köszönöm!
Igyekszem majd mindent beszerezni idővel, de most egy védőcsík és egy sárvédő fül lesz a következő beruházás.
A ToyotaClubos rendszámtartó kitől, mennyiért, mikor? ;)

Üdv!
aris Max D4D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #99 Dátum: 2005.09.22 08:48:30 »
Idézetet írta: "sziga"


A ToyotaClubos rendszámtartó kitől, mennyiért, mikor? ;)

Üdv!


Belépsz a klubba, találkozol a főnökkel, aztán ingyen megkapod azonnal :lol:
Na jó, némi tagdíj ellenében :wink:

sziga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #100 Dátum: 2005.09.22 08:54:12 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "sziga"


A ToyotaClubos rendszámtartó kitől, mennyiért, mikor? ;)

Üdv!


Belépsz a klubba, találkozol a főnökkel, aztán ingyen megkapod azonnal :lol:
Na jó, némi tagdíj ellenében :wink:


Köszi!  :wink:
aris Max D4D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #101 Dátum: 2005.09.22 18:28:03 »
Igyekszem majd mindent beszerezni idővel, de most egy védőcsík és egy sárvédő fül lesz a következő beruházás.

A védő gumicsík felett sok autó elkezd korrodeálni. Nics ilyen veszély?
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

sziga

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #102 Dátum: 2005.09.23 08:21:33 »
Idézetet írta: "uandor"

A védő gumicsík felett sok autó elkezd korrodeálni. Nics ilyen veszély?


A 18éves OFF Passatomon ON is volt gumicsík, de korróziónak nyoma sem volt rajta. Nyugodtan mehet, csak gondosan kell feltenni: előtte por- és zsírtalanítani a helyét!

Üdv!
aris Max D4D

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #103 Dátum: 2005.09.23 12:59:43 »
Idézetet írta: "uandor"
A védő gumicsík felett sok autó elkezd korrodeálni. Nics ilyen veszély?

asszem 9vagy12 év rozsdásodás elleni garancia van a yarisokra

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #104 Dátum: 2005.09.23 14:03:37 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "uandor"
A védő gumicsík felett sok autó elkezd korrodeálni. Nics ilyen veszély?

asszem 9vagy12 év rozsdásodás elleni garancia van a yarisokra


12év.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154