Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 95510 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #60 Dátum: 2005.05.04 11:01:22 »
......vagy ha nem is fékez, akkor minimum elveszi a gázt és az magasabb fordulaton életveszélyes. Egyensúlyi helyzetben simán dönt egy gáz elvétel is.  :cry:
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #61 Dátum: 2005.05.04 12:20:21 »
Idézetet írta: "kishaver"
......vagy ha nem is fékez, akkor minimum elveszi a gázt és az magasabb fordulaton életveszélyes. Egyensúlyi helyzetben simán dönt egy gáz elvétel is.  :cry:


35-nél elég volt egy kis ellenkormányzás.
persze még fékezés elött visszatoltam 2-be, de még benyomott kuplungnál fékeztem,tekertem a kormányt és valószínűleg ezért is csúszkált.
aztán direkt nem engedtem fel a kuplungot, hogy mit fog csinálni (forgalom 0 volt, csak ezért mertem kipróbálni :!:  egyébként tovább mentem volna a következő kereszteződésig)
simán kezelhető volt.
persze ez nem hasonlítható össze 100-as tempó feletti esetekkel :oops:
olyankor már nincs időd számolgatni, meg felmérni a lehetőségeket (hacsak nem vagy suhammér)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #62 Dátum: 2005.05.04 13:00:02 »
Idézet
Valószinüleg még lehetett volna gázt adni, de én megijedtem és csak tapostam a féket és próbáltam kormányozni.


Igen, ilyen helyzetbe a legrosszabb, ha fékezel. Lehet, hogy hasonló váratlan szituban én is csak a féket nyomnám, nemtom...
Xanyi

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #63 Dátum: 2005.05.04 14:23:06 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "leszilaci"
Azért választottam yarist, mert ő egy 2 üléses kombi :!: (nemröhög  :D  )  
a hétvégén is bepakoltuk a rotációs kapát, a fűkaszát, 8 boroskannát, 2 embernek ruha-kaja-pia :)
a kapa beemelésénél volt egy kis gond(kb 50kg), de bemásztam a csomagtérbe, és úgy sikerült betenni :)

szóval rossz szöveg,hogy nincs elég hely az autóban :P

Erről is van szó. Ha csak két embernek kell, ideális.
Én annak idején azért választottam, mert egyedül ennél nem ért állandóan a lábamhoz a középkonzol, jó a fogyasztása, elég erős és az ára se volt gáz. (A Fiesta maradt egyedül versenyben vele szemben.)
Ami nekem negatívum, hogy hátsó elektromos ablak és CD nem rendelhető. Na meg én nem vagyok kibékülve a futóművel sem. Főleg, hogy erős fékezésnél száraz úton is ki tud törni rendesen a hátulja.
A csomagtartó kicsi, de ebben a kategóriában nem is vár nagyobbat az ember.


Én most kaptam az egyik Toyota kereskedésben "fű alól" egy vadiúj mp3-at is tudó CD-s rádiót (Pana), és szinte ingyé' beszerelték, ha kell az elérhetőség, szólj.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #64 Dátum: 2005.05.04 15:51:30 »
Idézetet írta: "andzsin"
Én most kaptam az egyik Toyota kereskedésben "fű alól" egy vadiúj mp3-at is tudó CD-s rádiót (Pana), és szinte ingyé' beszerelték, ha kell az elérhetőség, szólj.

Hát a Yaris már a multé...  :-(
De köszi a felajánlást.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #65 Dátum: 2005.05.06 13:38:21 »
Két dolog, ami elég furcsa a Yarisban, az egyik az, hogy amikor felkapcsolja az ember av ilágítást, akkor "műszerfal" világítása leesik, na most ezt tűző napban, napszemüvegben nem nagyon lehet látni, persze tudom, hogy nem tűző napfényre tervezték...

A másik: a régi autómnál megszoktam azt, hülye szokás:)), hogy középen fogtam a kormányt, ill. a középső háromszög két oldalsó részénél, ahol találkozik a kerékkel magával. Ez a Yarisnál azért gond, mert ott van a duda:)) ezért akkor is dudálok, amikor nem kéne, tök ciki. Ennél már csak az jobb, amikor olyan kocsiba ül az ember, ahol a duda egyáltalán nem a kormányon van, na ilyenkor szoktam őrült erővel nyomni a légzsákot :lol:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #66 Dátum: 2005.05.06 14:01:41 »
Idézetet írta: "andzsin"
Két dolog, ami elég furcsa a Yarisban, az egyik az, hogy amikor felkapcsolja az ember av ilágítást, akkor "műszerfal" világítása leesik, na most ezt tűző napban, napszemüvegben nem nagyon lehet látni, persze tudom, hogy nem tűző napfényre tervezték...
Azon lehet segíteni, hogy ne legyen halovány minden. Az egér mozi (km óra) előtt van két gomb. Nyomkodd őket. az egyiknek csak az a funkciója, hogy változtatja a fényerőt. A másik meg a km számlálódat változtatja. Próbáld csak. Talán jobb oldali?? Azt hiszem igen! Nem tom most így hirtelen mi van ráírva.
Idézetet írta: "andzsin"
A másik: a régi autómnál megszoktam azt, hülye szokás:)), hogy középen fogtam a kormányt, ill. a középső háromszög két oldalsó részénél, ahol találkozik a kerékkel magával. Ez a Yarisnál azért gond, mert ott van a duda:)) ezért akkor is dudálok, amikor nem kéne, tök ciki. Ennél már csak az jobb, amikor olyan kocsiba ül az ember, ahol a duda egyáltalán nem a kormányon van, na ilyenkor szoktam őrült erővel nyomni a légzsákot :lol:
Majd megszokod ezt a kormányt is egyszer......
Üdv: Kishaver 74

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #67 Dátum: 2005.05.06 14:35:03 »
A kormány problémába én is beleütköztem, nincs mit tenni a kormányt kell fogni és nem tennyérrel vagizni :wink:
A műszerfal jobb gomb nyomásra újra erősen világít...
A bal gomb a nullázó A út, B út.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #68 Dátum: 2005.05.06 15:35:25 »
Idézetet írta: "Zso"
A kormány problémába én is beleütköztem, nincs mit tenni a kormányt kell fogni és nem tennyérrel vagizni :wink:
A műszerfal jobb gomb nyomásra újra erősen világít...
A bal gomb a nullázó A út, B út.

Én a szélét szoktam tenyérrel tekerni inkább, fogni meg kívül, mert belül veszélyes :D
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #69 Dátum: 2005.05.06 16:35:16 »
Idézetet írta: "KLaco"

Én a szélét szoktam tenyérrel tekerni inkább, fogni meg kívül, mert belül veszélyes :D


Akkor lehet, hogy nekem van nagy kezem, mert én is a szélét szoktam
tekerni, de ha pont alul találom el akkor sikerül dudálnom :oops:
A belültekerésért Én is haragszom, sajnos sokszor látok ilyet...pedig tényleg ÉLETVESZÉLYES lehet :!:  :!:  :!:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #70 Dátum: 2005.05.06 17:01:48 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "KLaco"

Én a szélét szoktam tenyérrel tekerni inkább, fogni meg kívül, mert belül veszélyes :D


Akkor lehet, hogy nekem van nagy kezem, mert én is a szélét szoktam
tekerni, de ha pont alul találom el akkor sikerül dudálnom :oops:
A belültekerésért Én is haragszom, sajnos sokszor látok ilyet...pedig tényleg ÉLETVESZÉLYES lehet :!:  :!:  :!:

Na ja, nem is mondtam, hogy soha nem fordult elő velem, hogy dudáltam :D
A házunk előtt mult héten is sikerült :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #71 Dátum: 2005.05.06 21:54:11 »
Idézetet írta: "andzsin"
A másik: a régi autómnál megszoktam azt, hülye szokás:)), hogy középen fogtam a kormányt, ill. a középső háromszög két oldalsó részénél, ahol találkozik a kerékkel magával. Ez a Yarisnál azért gond, mert ott van a duda:)) ezért akkor is dudálok, amikor nem kéne, tök ciki. Ennél már csak az jobb, amikor olyan kocsiba ül az ember, ahol a duda egyáltalán nem a kormányon van, na ilyenkor szoktam őrült erővel nyomni a légzsákot :lol:

Jaj, én a vagyonőrrel jártam így, először nem is értettem, mitől szólalt meg a duda... :roll:  :roll:  :roll:
music     

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #72 Dátum: 2005.05.06 22:35:48 »
Köszi a jó tippeket skacok :lol: le kell szoknom a belső kormányfogásról, pedig annyira jóóóóó :wink: tudom hogy balesetveszélyes, meg bla bla, de az ember néha már unalmában pl. a pesti forgalomban nem tudja mit csináljon. vagy vegyek egy belső dvd-t :?:  :)

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #73 Dátum: 2005.06.24 01:05:13 »
A dudálásba én is rengetegszer belefutottam, főleg télen, nagykabátban. Biztos baromira örültek a szomszédok, mikor munkából éjjel hazaérvén a szűk garázsba befelé küzködvén véletlenül megnyomtam a dudát....
oyota rulez

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #74 Dátum: 2005.06.24 01:11:59 »
Eleinte nagyon idegenkedtem a Yaristól a fura formája miatt. Aztán hosszas rábeszélés után megvettem az elsőt, és ha nem lopják el (azóta is siratom...), még mindig az lenne. Szerencsére úgy hozta az élet, hogy be tudtam ruházni egy másikba! :D
Imádom, hogy ki lehet lőni vele a lámpánál, eszméletlen jól húz a 87 paci!!! Mindenhová befér, kényelmes és ami a legfőbb, soha semmi baja! Azelőtt volt egy Corsám 3 évig, igen gyakori látogató voltam a szervízben, mert valami idegesítő apróság mindig adódott (zárlatos rádió, rossz központizár, széteső ablaktörlő, stb.) A Toyotával kötelező szervízen kívül még semmit nem kellett csinálni. :D
A csomagtartó lehetne nagyobb, de ezzel azt hiszem együtt lehet élni!
A fogyasztása nálam hihetetlen jó! Remélem nagyon sok ezer kilómétert teszünk még meg a kicsikével, utána majd jöhet talán egy Corolla!?
oyota rulez