Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 95484 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
üdv.

kicsit hosszú leszek ... (':lol:')    és remélem nem baj hogy nyitottam külön egy topikot ...

A közeljövőben "kell" vennem egy kocsit, ami az első lesz nekem, igaz már közeléebb vagyok a 30-hoz mint a 25 höz dehát így alakult az életem ...

egy yaris TS a kiszemelt példány még nincs 4 éves 26000 km-el (ezt még le kell szervízbe tesztelni)  szinte még bejáratós(?) ... 2.200.000 Ft környéke  

a "racinalitás"  ill az érzelemek vívodnak bennem, mit is vegyek, próbálok ellenálni a belénksúlykolt fogyasztói társadalom jelmondatának "fogyassz, vásárolj, cseréld újra" ! Azt eldöntöttem hogy fölösleges "nagy"obb (alsóközép/közép kategória) kocsit vennem met úgy se tudnám kihasználni család nincs (meg pénz se) elég lesz ez is.  

persze nézegettem régebbi  carinákat /corollákat de nem látom értelmét pénzt kiadni +hitelt fizetni  ilyen "öreg" kocsikért + én úgy vagyok ekkora kocsiba meg dukál a min. 1,6-2.0 motor az meg megint másik biztosítási kategória stb.  

Ha a józan eszemre halgatnék vennék egy lada nivát 500 e pénzért (vagy egy régi swiftet (':oops:') )  oszt kész  (':P')  azt nem kéne féltenem/kímélnem le@arnám ha összekarcolódik, mindenhol elmegy  cascot is elfelejteném,  blablabla ...  

vagy egy olcsóbb Punto II-est,  ... de azzal meg félek "sok" bajom lesz bár gondolom ott is ki lehet fogni (de nincs erőm hónapokig kocsikat nézegetni)/igaz gondolom(?) yarisnál is néha becsúszik egy vacakabb példány (??)

... nekem azért (is) eset yarisra választás mert ebben a kategóriában alíg van konkurense (punto corsa) +ami mégfontosabb (mivel kényelmes ember vagyok) szeretném magam abba a hitbe ringatni hogy jóval megbízhatbb egy yaris mint konkurnsei és hoszú ideg kiszolgál a nélkül hogy kötelező szervizeken kívül kellene a szervizt látogatnom...  

úgyhogy amikor így elmélkedek magamban azt hozom fel:
+
hogy így lesz egy -keveset futott- viszonylag ritka/egyedi kocsim amit japánba raktak össze (Ts-eket ot rakják össze tudtommal) így talán még megbízhatób a kocsi,+ mivel TS így, full extras, megy rendessen ha akarom 1,5 VVt-i  ('8)')  és nem is eszik sokat.  Ha neagyisten megszorulok anaygilag még "jó áron" el is tudom adni(?) bár a kocsi piac nagyon telített és ez csak még inkább így lessz   ... vagy másik oldal nagyon sokáig ki tud még hűen szolgálni miután kifizettem 5 év múlva a részleteket ...

-
hitel+kötelező+casco+benzin majdnem elviszi fél fizum, kell ez nekem?  (bár legalább ösztönöz valami hogy keressek végre új munkhelyet  (':?')   ),
első időkben valszeg ízzadó tenyérrel vetem bele magam a forgalomba  "jaj nehogy nekem összekarcoljam/ják" felkiáltással+ esténként riadtan ébredek fel és tekintek ki ablakon hogy megvan e még...  bár gondolom ezen mindenki átesik korai időkben ...    

szóval így hírtelen a gondolatokból kifogyva kérdezném:

ki miért döntött a yaris mellett?
mégegyszer így döntene? meg van elégedve vele? tényleg hozza a statisztikai eredményeket: azaz  megbízható?
esetleges jótanácsok ...

válaszokat előre is köszönöm ... és elnézést ha netán fölöslegessen nyitotam külön topicot ...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #1 Dátum: 2005.04.02 20:08:33 »
Szal mi Daewoo Kalost akartunk, csak arról sok rosszat hallottunk, és megláttuk a Yaris ua volt a havi részlet 1 alap Yarisra, mint a Kalosra. Ezért lett. Ismerősi körben több Toyota volt, és negatív dolgot még nem hallottam Yarisról, ami igaz is lett volna, szal nem mondom, hogy maga a tökéletes kocsi, de ennyi pénzért sztem a legjobb. Sztem nem lopják jobban, mint a kategória társait, ez ellen a Casco tud csak megvédeni, meg a riasztó, mert akkor fizetnek, ha be van kapcsolva. Persze eleinte 100* megnéztem, hogy be van -e csukva / megvan-e a kocsi. Nekünk ez volt az első jó kocsink, és Miután ma a fél városon át vezettem az A-s Vectránkat, meggyőzött a dolog, hogy ilyen kocsit többé soha. Ugyanezt az utat Yarissal simán megteszem, semmi fáradtság 0 odafigyelés szinte. Szinte más dimenzió, mint a régi kocsik többsége. Jó tény, 1 literes, szal nem kell attól félni, hogy az utcán gyorsulási versenyt tudsz vele rendezni, de azért a TSportal sokmindenkinek borsot tudsz törni az orra alá :D
1 szó, mint száz CSAK JAPÁN AUTÓ és YARIS legfőképpen :D
Laco 73 :D

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #2 Dátum: 2005.04.02 20:19:42 »
feleségemnek tavaly aug-ban vettünk egy Yaris TS-t, újonnan.
Azért vettük, amit te is írtál: kicsit különleges, fürge (sőt gyors), vélhetően megbízható (7000 km van benne, ez még később dől el, de szinte biztosan így van), elég jól felszerelt (a 4 évesben azért még nincs annyi extra sztem) és nem is fogyaszt nagyon sokat (bár a fővárosban 8 litert meg tud télen enni, néha majd 9-et is).
Szerintem casco nem kell, de ez egyéni, kérdés, hol parkolsz, laksz stb. Tény, hogy az már egy komoly érvágás. Az Union-nál nekünk (pesti, nő, bonus 8-as) 6600 a negyedéves kötelező.
 A TS azért Pesten ráz, elég kemény a futómű hangolása - gondolkozz el egy 1,3-ason is. Persze a TS pofásabb is. Én nagyon szívesen vezetem, egyáltalán nem érzem nőiesnek (noha annak tartják -Palaczk kollégával most ezen nem fogok vitát nyitni, szerintem se nőies, bár gömbölyű). 26ezer km semmi, be van járatva. Sok örömet hozzá!
Egyébként a hasznaltauto.hu-n most hirdetnek egy 2001-es 3 ajt. sötétszürkét 24200km-rel 2.29 millióért. Csak nem azt veszed? Mert jó vételnek tűnik.

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #3 Dátum: 2005.04.03 00:18:58 »
Idézetet írta: "saro"
feleségemnek tavaly aug-ban vettünk egy Yaris TS-t, újonnan.
Azért vettük, amit te is írtál: kicsit különleges, fürge (sőt gyors), vélhetően megbízható (7000 km van benne, ez még később dől el, de szinte biztosan így van), elég jól felszerelt (a 4 évesben azért még nincs annyi extra sztem) és nem is fogyaszt nagyon sokat (bár a fővárosban 8 litert meg tud télen enni, néha majd 9-et is).
Szerintem casco nem kell, de ez egyéni, kérdés, hol parkolsz, laksz stb. Tény, hogy az már egy komoly érvágás. Az Union-nál nekünk (pesti, nő, bonus 8-as) 6600 a negyedéves kötelező.
 A TS azért Pesten ráz, elég kemény a futómű hangolása - gondolkozz el egy 1,3-ason is. Persze a TS pofásabb is. Én nagyon szívesen vezetem, egyáltalán nem érzem nőiesnek (noha annak tartják -Palaczk kollégával most ezen nem fogok vitát nyitni, szerintem se nőies, bár gömbölyű). 26ezer km semmi, be van járatva. Sok örömet hozzá!
Egyébként a hasznaltauto.hu-n most hirdetnek egy 2001-es 3 ajt. sötétszürkét 24200km-rel 2.29 millióért. Csak nem azt veszed? Mert jó vételnek tűnik.


Hi

igen az az a toyota amit te is néztél, (':D')   én már megnéztem élőben van 1-2 szépséhibája de nem vészes ...

Remélem ha lesz feleségem ?  (':)')  én is tudok neki venni új yarist vagy ami akkor lesz helyette  ... az azt jelentené hogy jól mennek a dolgok (':dancing:') (':yawinkle:')

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #4 Dátum: 2005.04.03 09:08:29 »
Én cirka 3 db 206-ost is megnéztem már majdnem viszamentem megveni az egyiket amikor meglátam valahol ezt a YARISt. És mivel észel akartam autot veni nem divatból ezt választotam. :)
Hiszen ez egy TOYOTA ami arol volt mindig is hires hogy megbiszhato. :lol:
Persze én is nézegetem más autot is pl Majdnem Suzuki GLS-t vetem de elsö körben a Punto II és a Corsa kieset nem is bánom mert a haverom Puntot vet azota szidja átkozza.
Második körben Seat Ibiza És VW Polo let volna de egyik se nyerte meg a tetszésemet.
Harmadik körre  maradt a 206-os Mazda vagy valamilyen Japán hát utobbi let.
Nem bántam meg ráadásul ezt még Japánba csinálták. :lol:  :wink:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #5 Dátum: 2005.04.03 12:20:18 »
Nekem Január óta van meg az 1.3-as kis 3 ajtós yaris.
Én nézegettem régebbi nagyobb autókat, (mazda,opel) és időközben rájöttem, nem kellene 8 évnél öregebb gépet vennem.
Gondolkoztam Peugeot 206-on is, de mivel az 1.4-es 206-os 75le, a Yaris meg 86, így nem utolsó szempontkén , ez is döntő volt . Na meg a  :toy: megbízhatóság.
Mivel egyedül használom, Szatymaz-Szeged között általában, tökéletesen megfelel.
És amióta megvan a kis Yaris, azóta  anyám le akarja csrélni a 206-osát egy Corollára,  :lol:    
Hát igen....  a minőség varázsa.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #6 Dátum: 2005.04.04 08:20:14 »
én azért vettem yarist mert olcsó hozzá az alkatrész... :P  :P  :P  :P

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #7 Dátum: 2005.04.05 10:53:05 »
Én tavaly októberben vettem egy Yaris T Sportot. Sokat gondolkodtam, hogy milyen atóra cseréljek, előtte egy OFF Audi A3-asom ON volt. Mindeképpen kis autót szerettem volna, mert főként egyedül szoktam vele közlekedni. Megnéztem az Opel Corsát, a VW Polo és a Yarist (még nem a TS-t). Alapfelszereltségben a Toyota messze megelőzte az Opelt és a VW-t. Aztán mire gondolatban mindent szükséges dolgot belepakoltam a két konkurens márkába, már a T Sport árát is elérték. Utána jött a következő érv: a szervízköltségek. Ebben magasan a Toyota nyert. Harmadikként az segített, hogy a Toyotánál volt ismerős, sikerült elég jó alkut kötni. Végül, de nem utolsó sorban a Toyotaclub honlapjának és fórumának olvasgatása segített a végső elhatározás meghozásában. Azóta sem bántam meg, ráadásul néha tudok vele meglepetést okozni nagyobb autóknak is egy-egy piros lámpás "gyorsulási versenynél".
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #8 Dátum: 2005.04.07 11:17:22 »
Halihó. Nekem volt egy 10 éves Corollám, amivel semmi baj nem volt csak az, hogy nagy volt és "sokat" evett. Persze az eladást és az új autó vételét generálták egyes dolgok (kopott fékek, kopott gumik, 185 e km, 10 éves autó, szíjak cseréje, vízpumpa fáradásra utaló cincogás, éves km futás ugrás szerű növekedése és egy rejtett hiba, ami ki tudja mióta meg volt (bütykös tengelyen megmagyarázhatatlan sérülések)) Az én döntésemben nagyrészt az játszott szerepet, hogy a corival soha semmi baj nem volt 3 éven keresztül, de tényleg semmi. Ez a Toyotásoknak nem meglepő szerintem. Így mindenképp toyotában gondolkodtam vagy egyéb japóba (Honda Civic, Mazda 3) Mivel viszonylag sokat utazok ( min. 30e km/év) és nem céges ügyben, hanem privátban így nagyon fontos a fogyasztás, ezért dieselben gondolkodtam. Mivel az előzőekben említett két japó társ dieselben nagyon drága volt, így maradt a Yaris, ami nem a külsejével fogott meg, bár már mostanra igen csak nagy a szerelem köztünk. Csak jókat mondhatok róla, ha a csomagtartóra és a sportos vezetés közben fellépő dőlésre nem gondolok. De kérem azt amire én vágyok (kicsi fogyasztás és sportos autó bazi nagy csomagtérrel) még a japánok sem tudták kifejleszteni. Talán a következő generációs Yaris a 90 lovas D4D-jével.

Ha belegondolok, akkor csak a cserével ebben az évben min. 150e HUN Ft-ot tudok spórolni ugyanannyi futásteljesítmény mellett. Most kilóméterenként fogysztunk 11 Ft-ot, szemben az igen jól fogysztó 1,3-assal, ami 16-ot enne most (csak, hogy az arányokat érezzük). 2004. 07. 15.-től sikerült 24.000 km-t hajtani és a nyár nagyon durva tud lenni. Szóval 3-4 év alatt teljesen megtérül és egy teljesen új autóban ülök, jobb komforttal, jó, dinamikus motorral, ami a használtautó piacon is keresett lesz még évek múlva is.

Ettől jobb döntést nem lehetett volna hozni a feltételeimmel az biztos.
Üdv: Kishaver 74

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #9 Dátum: 2005.04.07 21:38:07 »
Hol vannak a kontrák? Mindenki csak a pro-t írja.  :lol:
Vagy az egy másik topic: "Miért nem választottam Yarist?".
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #10 Dátum: 2005.04.07 21:54:41 »
Én azért NEM a Yarist választottam, mert:

kicsi - nem fér el a csomagtartójában a féldisznó fektetve.
gyenge - 65 lovat már a nagyapám is kihozott a volgájából.
csúnya - néhány kislánynak esetleg tetszhet
virsli kerekek - balesetveszélyes
felül lévő pótféklámpa - alul nem zavarna annyira
csapottseggű - felveri a sarat, állandóan ablaktörlőzni kell hátul
vacak digitális műszerfal - megfájdul tőle a szemem
túl magas - magasabbról nagyobbat lehet esni
gyengén felszerelt - hátul kurblizni kell az ablakot

Kb. ennyi.
 :D
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #11 Dátum: 2005.04.07 22:43:46 »
Szeke fiam egy kis vita :)

- A csomagtartóba befér egy fél disznó :) (darabolás kérdése)
- viszont az 1.3-al bármikor odaállok melléd a lámpánál.
- csúnya???? szerinted...
- 175-185 mitől virsli?
- pótféklámpa felül. ez baj? duma.
- sárvédő. (tudom nem kötelező)
- a műszerfal a legjobb az egészben. ha eleget mentél volna vele...
- igen jó magas.
- nekem azt sem kellett

Én spec sokkal karakteresebbnek/egyedinek/megszemélyesíthetőnek tartom mint amilyen Toyotáim voltak azóta.
(Egy TS-t tuti veszek még eccer :) )

Orffyreus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #12 Dátum: 2005.04.07 22:44:04 »
Mi azért VÁLASZTOTTUK a Yarist mert:

Nagy a csomagtartója - nagymamám 10 macskája vígan elfér
Erős - nemrég mentem vele 199-et (1.3)
Gyönyörű - Jövőbemutató a formája (Az én jövőmbe)
Vastag kerekek - Vagy Szeke márkatárs véletlen négy pótkereket látott.. :wink:
Van rajta pótféklámpa - felül és piros
Csapottseggű - kissebb felületet kell mosni
Tutti zöld digitális műszerfal - környezetbarát
Túl magas - beülök magasba oszt lejjebb engedem az ülést
Sportosan felszerelt - Könnyítésnek kihagyták hátul az el. ablakemelőt :D (ja, és a pótkerék is ezért virsli..)

No de most komolyan..Mikor autót vásároltunk 3 esélyes volt: Yaris, Ignis, és Peugeot 307, a kedvező finanszírozás miatt.  
Peugeot: szép, nagy, de annyi rosszat hallottam róla, hogy kiesett a pixisből. Egyik ismerősnek pl. kanyarban dudált.  :shock:  
Ignis: Fekete. Piszkosul fekete a belseje és csak fekete kárpittal gyártják. Persze megoldás az üléshuzat, de a középkonzolra, az ajtókra nem rakhatok huzatot. Emellett keringenek pletykák a vékonyabb lemezből készült kaszniról, és volt szerencsém megszemlélni a hegesztést, amivel a Wagon R-t megtoldották hogy Ignis legyen.
Maradt tehát a baoldalt látható gyönyörűség. Amióta megvan, egyre jobban csak megszerettem. Ami mellette szólt az az, hogy kaptunk rá egy igen kedvező hitelt, hogy TOYOTA (mindenhol csak jót olvastam róla; de ami igazán meggyőzött az az ADAC listája volt), a helykihasználás, a variálhatósága, 87 lóerő, kormányról vezérelhető Audió.
Amit sajnálok az az, hogy még a legnagyobb felszereltségben sem volt cd lejátszó. (2004 február)   :cry:  De így került bele cd-tár. :twisted:
Most tavasszal pedig kapott új felnit, úgyhogy bátran mondhatom, hogy a mi autónk a korral csak szépül. :D

Bocs, ha kicsit hosszú voltam.
aris '04 1.3 Sol :D    Ha mindíg a múltba nézel, seggel mész a jövőbe!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #13 Dátum: 2005.04.07 22:49:54 »
Gondoltam (és reméltem  :twisted: ) hogy lesz, aki komolyan vesz majd  :D  Pedig ott volt a végén a  ":D"  jel :)
Egyszerűen nehéz belekötni a Yarisba, majd az asszonynak is lesz kb. 2 éven belül  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #14 Dátum: 2005.04.07 23:08:00 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
(Egy TS-t tuti veszek még eccer :) )[/color]


BOSS!

Ezt majd kinövöd. Addigra Celicát akarsz