Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 97592 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #135 Dátum: 2005.11.23 02:15:21 »
Idézetet írta: "Tolyota"
A Yaris Ignis motorjának összehasonlításán meg döbbentem egyet. Nehogymár a díjnyertes, változó szelepvezérléses, hiper-szuper (bizonyítottan) Yaris motorjához bármi köze is legyen az Ignisének. Esetleg annyiban hogy nyomába sem érhet (na jó az Ignisét nem ismerem :) de akkor is)

Annyi köze van, hogy hasonló elven működik.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #136 Dátum: 2005.11.23 02:17:17 »
Idézetet írta: "Attis"
én anno a 206-os és Yaris között vaciláltam

Te jó ég... :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
music     

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #137 Dátum: 2005.11.23 07:50:56 »
Idézetet írta: "Tolyota"


 :) Klaco, ha te nem vagy lehet hogy holnap nem a Toyotánál írnánk alá a szerződést. De viccet félre téve tényleg köszönöm  az összes Toyotásnak aki fórumozik, hogy sokat segítettek a döntésben. Asszem tovább nem parázok az esetleges hibák miatt, DÖNTÖTTEM  :D A célegyenesben nyert a Yaris kontra bármi más.


Klaco jelenkezz a TMH-nál a jutalékért :lol: De azért rólunk se feledkezz meg.

Idézetet írta: "Tolyota"


A "Suzuki...nem hinném hogy ez most varázsütésre megváltozna"-ról meg csak annyit hogy én hinném :) Teljesen átdolgozott, új koncepciókra épült, jól megtervezett kis autó a Swift, az időtállóságát sajnos még nem volt alkalma bizonyítani. Ez az egyetlen hátránya. Legalábbis ez jött le,  a róla hallottak és olvasott tesztek alapján.


Van egy mondás: Nem minden arany ami fénylik.

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #138 Dátum: 2005.11.23 07:57:23 »
Idézetet írta: "Tolyota"
....a váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


10-20.000km múlva úgy fog járni, mint a vaj.

butaság, hogy a francia összeszerelés miatt akadozna....
nekem, és az öcsémnek is yarisa van (a szüleim meg a múlt hónapban vettek yaris verso-t)
mind a 2-nek francia, csak az enyém még facelift elötti.

88.000km-rel a váltó finoman kapcsolható, semmi gond vele.

öcsém rácsodálkozott, mikor az enyémet vezette, anno 1,5éve, hogy mennyire könnyen kapcsolható az övéhez képest...azóta leautózott 20.000km-t és bejáródott az övé is.

a szüleim yaris versojában még csak 600km van...kemény a váltó, mint állat, de ez csak abban nyilvánul meg, hogy nem ugrik középre, ha 1 ujjal kilököd üresbe(de nagyon pontosan beveszi a fokozatot :!: )...és ezmiatt még keresgélni kell a fokozatokat AZOKNAK, akik nem ismerik a váltót...nekem nem okozott gondot  :wink:

gratula a vashoz 8)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #139 Dátum: 2005.11.23 08:20:10 »
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Tolyota"


 :) Klaco, ha te nem vagy lehet hogy holnap nem a Toyotánál írnánk alá a szerződést. De viccet félre téve tényleg köszönöm  az összes Toyotásnak aki fórumozik, hogy sokat segítettek a döntésben. Asszem tovább nem parázok az esetleges hibák miatt, DÖNTÖTTEM  :D A célegyenesben nyert a Yaris kontra bármi más.


Klaco jelenkezz a TMH-nál a jutalékért :lol: De azért rólunk se feledkezz meg.

Idézetet írta: "Tolyota"


A "Suzuki...nem hinném hogy ez most varázsütésre megváltozna"-ról meg csak annyit hogy én hinném :) Teljesen átdolgozott, új koncepciókra épült, jól megtervezett kis autó a Swift, az időtállóságát sajnos még nem volt alkalma bizonyítani. Ez az egyetlen hátránya. Legalábbis ez jött le,  a róla hallottak és olvasott tesztek alapján.


Van egy mondás: Nem minden arany ami fénylik.

Én szeretek meggyőzni másokat, de nem jutalomért, csak azért, mert szeretem, ha más is jól jár :D
Laco 73 :D

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #140 Dátum: 2005.11.23 08:41:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Zso"
Idézetet írta: "Tolyota"


 :) Klaco, ha te nem vagy lehet hogy holnap nem a Toyotánál írnánk alá a szerződést. De viccet félre téve tényleg köszönöm  az összes Toyotásnak aki fórumozik, hogy sokat segítettek a döntésben. Asszem tovább nem parázok az esetleges hibák miatt, DÖNTÖTTEM  :D A célegyenesben nyert a Yaris kontra bármi más.


Klaco jelenkezz a TMH-nál a jutalékért :lol: De azért rólunk se feledkezz meg.

Idézetet írta: "Tolyota"


A "Suzuki...nem hinném hogy ez most varázsütésre megváltozna"-ról meg csak annyit hogy én hinném :) Teljesen átdolgozott, új koncepciókra épült, jól megtervezett kis autó a Swift, az időtállóságát sajnos még nem volt alkalma bizonyítani. Ez az egyetlen hátránya. Legalábbis ez jött le,  a róla hallottak és olvasott tesztek alapján.


Van egy mondás: Nem minden arany ami fénylik.

Én szeretek meggyőzni másokat, de nem jutalomért, csak azért, mert szeretem, ha más is jól jár :D


 :D Nem jutalom, jutalééék :D Jól megérgemelt munkáért járó anyagi juttatás. :D  :wink:  
De végülis a Yaris tábor lesöpört egy Suzuki dealert és egy srác jó AUTÓ-t kap a pénzéért, ez már megérte.
Tolyota használd egészséggel, panaszt ne halljunk! :wink:

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #141 Dátum: 2005.11.23 09:18:08 »
Idézetet írta: "Tolyota"
....a váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


ja, és mégvalami..a szüleim versoja japán szerelésű, ha lehet hinni az alvázszámnak :) és mégis a "akadozik" a váltó

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #142 Dátum: 2005.11.23 09:23:30 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Tolyota"
....a váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


ja, és mégvalami..a szüleim versoja japán szerelésű, ha lehet hinni az alvázszámnak :) és mégis a "akadozik" a váltó


az én Yarisom is japán és ma reggel -4 fokban, hidegen is úgy működött a váltó, mint a tökély:)

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #143 Dátum: 2005.11.23 10:17:44 »
OK  Úgy érzem meggyőztetek.  :D

Ha majd megkaptam és kipróbáltam a verdát, tesztelem és jól megmondom mindenkinek a magamét.  :lol:
De már alig bírok magammal, még meg sem ismerkedtünk de már hiányzik.  Forr a vérem, kiver a veríték ha rá gondolok  :oops:  hiányzik na  :rolleyes:

 [smilie=sm35.gif]  [smilie=sm53.gif]  [smilie=sm40.gif]  [smilie=sm43.gif]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #144 Dátum: 2005.11.23 12:34:41 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Én is japánt hajtok ám!  :wink: De hidd el, ez maximum érzéki csalódás lehetett, az új semmivel se megy rosszabúl, mint a régi...

Hát nem föltétlen csak érzéki csalódás...
A 99-es Yarisokat még 13-as felnikkel adták(1-2 év után azokat is 14-el már), az újak mind 14-essel jönnek.
A facelift utáni Yarisok EuroIV-esek és pár pacival gyengébbek, mint a facelift előtti, EuroIII-as Yarisok.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #145 Dátum: 2005.11.23 14:38:35 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Tolyota"
....a váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


ja, és mégvalami..a szüleim versoja japán szerelésű, ha lehet hinni az alvázszámnak :) és mégis a "akadozik" a váltó


Nekem nincs gondom a váltóval. Eleinte a 2-st nehezebben vette, mint a többit, azt viszont mindíg. A szervízben tudtak állítani rajta. :kacsint:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #146 Dátum: 2005.11.23 14:44:53 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Xanyi"
Én is japánt hajtok ám!  :wink: De hidd el, ez maximum érzéki csalódás lehetett, az új semmivel se megy rosszabúl, mint a régi...

Hát nem föltétlen csak érzéki csalódás...
A 99-es Yarisokat még 13-as felnikkel adták(1-2 év után azokat is 14-el már), az újak mind 14-essel jönnek.
A facelift utáni Yarisok EuroIV-esek és pár pacival gyengébbek, mint a facelift előtti, EuroIII-as Yarisok.


Ez így nem pontos. 99-ben A Harmony szereltséget adták 13-as kerekekkel, a Terrát és a Solt már 14-esekkel!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #147 Dátum: 2005.11.23 14:59:26 »
Idézetet írta: "uandor"
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "Tolyota"
....a váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


ja, és mégvalami..a szüleim versoja japán szerelésű, ha lehet hinni az alvázszámnak :) és mégis a "akadozik" a váltó


Nekem nincs gondom a váltóval. Eleinte a 2-st nehezebben vette, mint a többit, azt viszont mindíg. A szervízben tudtak állítani rajta. :kacsint:


nem a sebesség bevételénél, hanem a váltókar jobbra-balra mozgatásnál jár nehezen, de ez majd bekopik....csak használni kellene, de most is a garázsban pihen :evil:

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #148 Dátum: 2005.11.23 15:39:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "baru"

A Swift EBD-jére gondolsz fékasszisztens név alatt? Az van a Yarisban is...

A +4 légzsák és a kicsit nagyobb hely az, amiért érdemes lehet a Swiftet választani. Más nem szól mellette, ez is csak a GS mellett.

(ja és ugye jön az új Yaris, 9 légzsákkal is rendelhetően, míg Swiftből ki tudja, mikor lesz új)

EBD - ez  fékerőelosztó, én meg arra gondoltam, ami a fékezés intenzitásától függően még rátesz egy lapáttal. De van egy olyan is, ami vészfékezésnél nyom egyet, ha a pali nem eléggé tapos. Lehet, hogy ez a vészfékasszisztens. :roll:  
Most megnéztem, azt a valamit a  Suzuki nem fékasszisztensnek, hanem fékrásegítőnek hívja (az EBD-n túl), és az én fogalmaim szerint az előbbi lehet. Szóval bocs, és pontosítottam.
A +4 légzsák miatt nem venném meg, lásd töréstesztek.
Yaris Blue Ice 1.0

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #149 Dátum: 2005.11.23 15:47:38 »
Le van sz..va a fékrásegítő, hajrá, Tolyota! :atolel:
Yaris Blue Ice 1.0