Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 98261 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #120 Dátum: 2005.11.22 15:15:56 »
Nem tudom, hogy az új Swiftre mennyi az átrozsdásodási garancia, de a 8-10 év körüli nem garázsban tartott
swiftek némelyike elég rondán néz ki egy lakatos cimborámnál láttam egyszer "Frédi-Béni" swiftet, el se akartam hinni.
Az új swift motorja eléggé ki van élezve, nem tudjuk mennyit fog bírni és mennyit fog enni. Az 1.0-ás Yaris
Zénókánál már bizonyított.
És még egy fontos dolog, számolj azzal, hogy egy éven belül minden sarkon új suzuki fog állni, mert szarér-hugyér odafogják adni személyire 0% kezdővel 100 hónapra és használtan egy petákot sem fog érni. Ha netán valamiért muszáj lesz eladnod sokkal nagyobbat fogsz bukni, mint egy Yarisszal.

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #121 Dátum: 2005.11.22 15:32:14 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
El vagyok teljesen képedve hogy lehet egy TOYOTA-nak a váltója xarul beállítva? És mért kell hozzá ügyes szerelő hogy szépen működjön vagy évente fújkálni zsírozni.


Nincs az szarul beállítva.  SzzS-nek váltót kellett cserélni, és váltócsere után ahhoz be kellett állítani a bowdeneket. Nem mondom, hogy a Yaris váltója a legjobb, mert nem (kicsit akadozós, meg stb..) de semmiképpen se rosszabb mint az átlag, és nem kell évente állítgatni meg fújkálni. Van ilyen is, ez tény. Zénóka neked kellett már vele csinálni valami 200 ezer km alatt? Xanyi neked kellett 6 év alatt? Nem  :lol:

Idézet
Na igen, meg se kérdeztem volna ha nem veted fel a kérdésékört az új Yaris-al kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy a "régi" Yarisnak (én még újnak hívnám vagy ráncfelvarott?) meddig lesz alkatrész utánpótlása. Jó tudom hülye kérdés hiszen megszálottak vagyunk  meg ott a 10 év amit köteles hozni + a világ második legnagyobb autógyára. Azért találkoztam olyan hozzászólással hogy japán összeszerelésű Yarisba nem talált a delikvens megfelelő felfüggesztésű ajtót.

Már hogy a fenébe ne lenne alkatrész utánpótlás? Gyáriba még soksok évig be lehet szerezni bármit. A kopó alkatrészek vannak utángyártottban is, az más kérdés, hogy szvsz nem érdemes azt venni. Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehet beszerezni ajtót. Jah hogy bontóba meg utángyártottba nincs?! Az lehet... De gyári újban biztos, hogy van!

Ettől függetlenül (és most sokan fognak utálni), ha most kellene döntenem a két autó közül (bár még nem mentem Swiftel), lehet hogy Swiftet vennék... Egészen egyszerűen azért, mert legalább olyan jó autó mint a Yaris, de újabb konstrukció, modernebb megoldásokkal, stb... Az új Yaris majd felveszi vele a versenyt, sőt biztosan jobb is lesz, de drágább is!  :(

Jah és hogy melyik megy jobban? Az ezres Yaris és az 1.3-as új Swift közel ugyanúgy megy. Már amennyi egy városbeli kergetőzésből kiderült (0-90)...  :lol:


A váltó "kicsit akadozós, meg stb..."  ?????? Ne már! Hát a megbízhatóság mögött erősen a második legfontosabb dolog a vezetési élmény. Nem tudom érzitek-e az ellentmondást. Én az akadozós váltóval nem tudom hogy fogok kibékülni. Az még nem a világvége hogy kétszer kell kuplunkgolni hátramenethez, de hogy ezt menetközben is meg kelljen csinálni. Vagy azon vacakoljak hogy bemennyen. (ez trabant fíling könyörgöm nem Yaris, ébredjetek fel) Jó gondolom hogy nem mindenkinél ilyen lesújtó a helyzet főleg nem régebbi modelleknél de én egy újat akarok venni, ami nagyon soksok évig kéne hogy kiszolgáljon.

A Swiftekkel versenyezni meg még egyelőre nem nagy érdem, legtöbbjük még bejáratós. Nekem se lesz szivem kihúzatni a maxig (pláne még sétáltatási időszak alatt), amit te valószínűleg megtehettél. A gyári adatok meg magukért beszélnek, az már más kérdés hogy nem mindegy ki ül a bal elsőn.

Zso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 329
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #122 Dátum: 2005.11.22 16:17:35 »
Idézetet írta: "Tolyota"

A váltó "kicsit akadozós, meg stb..."  ?????? Ne már! Hát a megbízhatóság mögött erősen a második legfontosabb dolog a vezetési élmény. Nem tudom érzitek-e az ellentmondást. Én az akadozós váltóval nem tudom hogy fogok kibékülni. Az még nem a világvége hogy kétszer kell kuplunkgolni hátramenethez, de hogy ezt menetközben is meg kelljen csinálni. Vagy azon vacakoljak hogy bemennyen. (ez trabant fíling könyörgöm nem Yaris, ébredjetek fel) Jó gondolom hogy nem mindenkinél ilyen lesújtó a helyzet főleg nem régebbi modelleknél de én egy újat akarok venni, ami nagyon soksok évig kéne hogy kiszolgáljon.


A vezetési élményt ebben a kategóriában Én nem keresném, Nekem a vezetési élmény 150 Le-nél
kezdődik és hátsókerékmeghajtásnál..... :D  :D  :D
Menet közben meg csak akkor kuplungolok kétszer, hogyha visszaváltok és magas a fordulatszám,
kíméli a szerkezetet :wink:
Az akadozás Nekem megszűnt, és hátra sem akad, pedig mindíg farral parkolok naponta többször.
Ja és volt Trabantom és akárki akármit mond annál könnyebb váltó a világon nincs, persze ha rendesen
zsírozza az ember. 3-4-be oda-vissza csak a kisujjadat kell kinyújtani és ezt egyik autó sem tudja.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #123 Dátum: 2005.11.22 17:25:44 »
Tolyota nézz át 1 szviftes fórumra, kiváncsi vagyok, ott hányan fognak így győzködni, hogy vegyél ilyen kocsit. Hidd el, mi csak jót akarunk, vannak közöttünk nem elfogult emberek, és én is igyekszek ilyen lenni. Haveréknak van Ignisük, szal abból leszűrve én nem vennék Suzukit. Zörög, rossz futómű, gyenge, de jó sokat fogyasztó motor, stb... Dizájnra a S=Swift és a Y=Yaris ugyanolyan szép sztem. Fehér színben az S szebb. Yarisban csak a metál színek néznek ki szépen sztem (szubjektív vélemény (világosszürke a legszebb, a TSPORT Yarisok 70%-is ilyen színű)) Az Ignisnek hallottam a mocihangját, azt a Yariséval összehasonlítva sztem = mindkettő, gondolom mivel ugyanaz a moci továbbfejlesztve, ezért most is áll ez. Belső kinézet: Ha jól rémlik 1000x praktikusabb a Yaris, mindenhova pakolhatsz vmit. Az ülés kényelmesebb, sztem belül nagyobb a Yaris. Csomitartó nem átalakítható sajna a S nél. Igazából szerintem az is döntő, hogy mikor akarsz megint újat venni, ha 10 év múlva, akkor nincs kérdés, Yaris. A S kikopik kb 5 év alatt nem hiába cserélgeti a S társadalom 3 évente a kocsikat, zörög, csattog minden rajta. Nem hinném, hogy ez most varázsütésre megváltozna. Szal én tuti Yarist vennék. Csak 1 példa. Ismerőst dumáltuk rá, hogy nézze meg a Corollát is, pénzbe nem kerül a megnézés, a Megán helyett, azóta ki se akar szállni belőle, mármint a Corollából :D Ja és a lánya is vett 1-et :D Szal akit egyszer megbetegítenek, és elkap a Toyota láz, az sztem nem nagyon akar más kocsit ezekután. Na jó, az új Honda Civic-el megcsalnám a Corollát  :twisted:
Laco 73 :D

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #124 Dátum: 2005.11.22 18:49:35 »
Idézetet írta: "Zso"
Nem tudom, hogy az új Swiftre mennyi az átrozsdásodási garancia, de a 8-10 év körüli nem garázsban tartott
swiftek némelyike elég rondán néz ki egy lakatos cimborámnál láttam egyszer "Frédi-Béni" swiftet, el se akartam hinni.
Az új swift motorja eléggé ki van élezve, nem tudjuk mennyit fog bírni és mennyit fog enni. Az 1.0-ás Yaris
Zénókánál már bizonyított.
És még egy fontos dolog, számolj azzal, hogy egy éven belül minden sarkon új suzuki fog állni, mert szarér-hugyér odafogják adni személyire 0% kezdővel 100 hónapra és használtan egy petákot sem fog érni. Ha netán valamiért muszáj lesz eladnod sokkal nagyobbat fogsz bukni, mint egy Yarisszal.


Hát ezért nem veszek Suzukit soha esetleg majd szarér-hugyér ahogy te fogalmaztál ha már télleg nem lesz más válastásom (pénzileg)...

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #125 Dátum: 2005.11.22 18:59:59 »
Idézetet írta: "KLaco"
Tolyota nézz át 1 szviftes fórumra, kiváncsi vagyok, ott hányan fognak így győzködni, hogy vegyél ilyen kocsit. Hidd el, mi csak jót akarunk, vannak közöttünk nem elfogult emberek, és én is igyekszek ilyen lenni. Haveréknak van Ignisük, szal abból leszűrve én nem vennék Suzukit. Zörög, rossz futómű, gyenge, de jó sokat fogyasztó motor, stb... Dizájnra a S=Swift és a Y=Yaris ugyanolyan szép sztem. Fehér színben az S szebb. Yarisban csak a metál színek néznek ki szépen sztem (szubjektív vélemény (világosszürke a legszebb, a TSPORT Yarisok 70%-is ilyen színű)) Az Ignisnek hallottam a mocihangját, azt a Yariséval összehasonlítva sztem = mindkettő, gondolom mivel ugyanaz a moci továbbfejlesztve, ezért most is áll ez. Belső kinézet: Ha jól rémlik 1000x praktikusabb a Yaris, mindenhova pakolhatsz vmit. Az ülés kényelmesebb, sztem belül nagyobb a Yaris. Csomitartó nem átalakítható sajna a S nél. Igazából szerintem az is döntő, hogy mikor akarsz megint újat venni, ha 10 év múlva, akkor nincs kérdés, Yaris. A S kikopik kb 5 év alatt nem hiába cserélgeti a S társadalom 3 évente a kocsikat, zörög, csattog minden rajta. Nem hinném, hogy ez most varázsütésre megváltozna. Szal én tuti Yarist vennék. Csak 1 példa. Ismerőst dumáltuk rá, hogy nézze meg a Corollát is, pénzbe nem kerül a megnézés, a Megán helyett, azóta ki se akar szállni belőle, mármint a Corollából :D Ja és a lánya is vett 1-et :D Szal akit egyszer megbetegítenek, és elkap a Toyota láz, az sztem nem nagyon akar más kocsit ezekután. Na jó, az új Honda Civic-el megcsalnám a Corollát  :twisted:


 :) Klaco, ha te nem vagy lehet hogy holnap nem a Toyotánál írnánk alá a szerződést. De viccet félre téve tényleg köszönöm  az összes Toyotásnak aki fórumozik, hogy sokat segítettek a döntésben. Asszem tovább nem parázok az esetleges hibák miatt, DÖNTÖTTEM  :D A célegyenesben nyert a Yaris kontra bármi más.
Bár azzal nem értek egyet amit írtál a Suzukiról. Véleményem szerint összehasonlíthatatlan az új Swift a korábbi modellekkel. Szóval egy Igniszes tulaj véleménye nem befolyásolna. A Yaris Ignis motorjának összehasonlításán meg döbbentem egyet. Nehogymár a díjnyertes, változó szelepvezérléses, hiper-szuper (bizonyítottan) Yaris motorjához bármi köze is legyen az Ignisének. Esetleg annyiban hogy nyomába sem érhet (na jó az Ignisét nem ismerem :) de akkor is)
A "Suzuki...nem hinném hogy ez most varázsütésre megváltozna"-ról meg csak annyit hogy én hinném :) Teljesen átdolgozott, új koncepciókra épült, jól megtervezett kis autó a Swift, az időtállóságát sajnos még nem volt alkalma bizonyítani. Ez az egyetlen hátránya. Legalábbis ez jött le,  a róla hallottak és olvasott tesztek alapján.

Ennek ellenére reszkethetnek a Suzukisok és az egész autós társadalom :), jövőhéten már lehet hogy az új Yaris-al gördülök az útra.  :twisted:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #126 Dátum: 2005.11.22 19:14:52 »
Idézet
Én az akadozós váltóval nem tudom hogy fogok kibékülni. Az még nem a világvége hogy kétszer kell kuplunkgolni hátramenethez, de hogy ezt menetközben is meg kelljen csinálni. Vagy azon vacakoljak hogy bemennyen.


Egy kicsit félreértettél. Én nem azt mondtam hogy vacakolni kell, hogy bemenjen. Csak annyit, hogy akadozós. Ez nálam csak annyit jelent, hogy néha (de csak ritkán) amikor húzom pl 1ből 2be, akkor egy kicsit megakad a kar. De persze ettől még simán veszi... Az más kérdés, hogy édesapám ezt pl észre sem veszi, szal lehet csak azért van mert túl gyorsan "tépem" a fokozatokat...
Sőőőt, én kifejezetten szeretem a Yaris váltóját... Teljesen úgy működik, mint egy kis kapcsoló. Határozottan kattan be a helyére, nincs az mint más autóknál szokott lenni, hogy most bent van-e sebességbe vagy nincs!  :lol: Karom a könyöklőn, és két újjal könnyedén bökködöm a fokozatokat.
De hiába pazarlom a szót, menj, és próbáld ki. Ha nem tetszik, akkor úgyis hiába mondunk bármit.
De amúgy a Swift gondolod hogy minden szempontból tökéletes??  :roll:

Idézet
A Swiftekkel versenyezni meg még egyelőre nem nagy érdem, legtöbbjük még bejáratós. Nekem se lesz szivem kihúzatni a maxig (pláne még sétáltatási időszak alatt), amit te valószínűleg megtehettél. A gyári adatok meg magukért beszélnek, az már más kérdés hogy nem mindegy ki ül a bal elsőn.

Hogy micsoda????  :shock: Na ne már... Nem nagy érdem... Bejáratós???
Mióta is van piacon az új Swift? Nemtom pontosan, de sztem már több mint 1-2 hónapja. Ezalatt jópár embernél már rengeteg km kerül az autókba, hogy lennének azok már járatósak???
Amúgy ismertem a Swift tulaját akivel kergetőztem, és hidd el, nyomta ő neki ami kifért a csövön. Mégsem tudott meglépni előlem. Utána félre is álltunk, és jött a szokásos kérdés... 1.3-as a Yaris? Hogyne mondom, ez csak ezres  :lol:

Persze ettől eltekintve egy 1.3-as Swift biztosan sokkal nyomatékosabb és jobban autózható, de hát azt ugyebár az 1.3-as Yarissal illik hasonlítgatni!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #127 Dátum: 2005.11.22 19:18:13 »
Idézet
jövőhéten már lehet hogy az új Yaris-al gördülök az útra.


Úgyvélem, Ön a helyes döntést hozta!  :lol:
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #128 Dátum: 2005.11.22 20:07:38 »
Üdv a táborban én anno a 206-os és Yaris között vaciláltam a racionalitás nyert. :wink:
Én próbáltam a Swiftet nem rossz söt lehet ha most kéne választanom elcsábulnék, de mivel már meg volt a picike ezzért kicsit elfogultan kostolgatam a magyar-japánt. :wink:
Na persze neálam csak használt kerülhetet szóba mert az új verdához csoró vagyok. :wink:
Ami a  :toy: függöséget illeti létező dolog azzota szinte csak azt láttok mostanában. :lol:

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #129 Dátum: 2005.11.22 20:19:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
jövőhéten már lehet hogy az új Yaris-al gördülök az útra.


Úgyvélem, Ön a helyes döntést hozta!  :lol:


 :D  :D Bízom benne.

Egy kis üröm az örömben: ma azért biztos ami biztos alapon kipróbáltam egy 146km-t futott Yaris teszt autótt. 1.0 motor fullos felszereltséggel. Még erőssen bejáratos ezért nem vonok le belőle semillyen következtetést természetesen, de olyan érzés volt a barátnőm szintén Yarisos 1.0-sa után, mintha egy 1.3-ból ületm volna át 1.0-ba. Semmi nyomaték, nevetségesen lomha volt szegényke. A váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #130 Dátum: 2005.11.22 20:59:39 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
jövőhéten már lehet hogy az új Yaris-al gördülök az útra.


Úgyvélem, Ön a helyes döntést hozta!  :lol:


 :D  :D Bízom benne.

Egy kis üröm az örömben: ma azért biztos ami biztos alapon kipróbáltam egy 146km-t futott Yaris teszt autótt. 1.0 motor fullos felszereltséggel. Még erőssen bejáratos ezért nem vonok le belőle semillyen következtetést természetesen, de olyan érzés volt a barátnőm szintén Yarisos 1.0-sa után, mintha egy 1.3-ból ületm volna át 1.0-ba. Semmi nyomaték, nevetségesen lomha volt szegényke. A váltó pont úgy működött ahogy mondtad, egyedül azt hiányolom, hogy nem úgy működik mint a régi valszeg japán szerelésűeknél, ahol ha kibillented bármelyik sebességből, szinte magától esik üresbe.


Én is japánt hajtok ám!  :wink: De hidd el, ez maximum érzéki csalódás lehetett, az új semmivel se megy rosszabúl, mint a régi...
Xanyi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #131 Dátum: 2005.11.22 21:28:17 »
Tolyota grat a választáshoz, mostmár tényleg szívből kívánom, hogy a tiednek nagyon jó legyen a váltója, és tényleg ne zörögjön benne semmi :D
Az Ignis motorjának a hangját akartam a Yariséhoz hasonlítani. Sok mai autónak nem karakteresen mély a hangja a 4000 feletti tartományban, lásd Opel, a Yarisnak kb ugyanolyan mély a hangja, mint az Ignisé. Persze ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire jó 1 moci. A Yaris 1000-as mocija sztem a legjobb a világon, ezt többen is elismerik itt sztem. Szal sztem a méretéhez képest nagyon erős. Kis nyomatékhiánya van, amit induláskor lefulladással jelez, ha nem adsz neki elég gázt. Ez különösen megpakolva 5 személlyel dombon fölfelé kritikus. Szal pörgetős moci, ez van, de én szeretem is pörgetni ha kell, de feleslegesen nem, inkább kímélem :)
Laco 73 :D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #132 Dátum: 2005.11.22 22:02:15 »
2005 Yaris TS-em van, a cégautónk egy 2003-as Suzuki Ignis, barátom autója egy 2005-ös Suzuki Swift... Mindegyiket elég jól ismerem! TOYOTA YARIS-t vegyél, ennyi!  :wink:  8)  :!:
Toyota Yaris T SPORT
153



Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #133 Dátum: 2005.11.22 23:11:40 »
Idézetet írta: "ToTo"
2005 Yaris TS-em van, a cégautónk egy 2003-as Suzuki Ignis, barátom autója egy 2005-ös Suzuki Swift... Mindegyiket elég jól ismerem! TOYOTA YARIS-t vegyél, ennyi!  :wink:  8)  :!:


Ja ja. Holnap leszerződöm a team-hez :) De azt viszont tartom, hogy abban a tesztautóban 3000-4000 felett sem jött elő SZINTE semmi . Lehet hogy már nem emlékeztek a bejáratós időszakra főleg nem 140 km magasságában :) de ez tényleg irtó gyöngécske volt barátnőm pörgős kis 6 éveséhez képest.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #134 Dátum: 2005.11.23 02:09:16 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Na igen, meg se kérdeztem volna ha nem veted fel a kérdésékört az új Yaris-al kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy a "régi" Yarisnak (én még újnak hívnám vagy ráncfelvarott?) meddig lesz alkatrész utánpótlása.

Pár éve felmerült, hogy megvegyünk a családból egy 18 éves 340-es Volvot. Elmentem megkérdezni a márkaképviseletet, hogy meddig lesz hozzá alkatrész. A válasz: amíg csak egy darab is fut az utakon. Pedig azt a kocsit Hollandiában gyártották, nem is a svédeknél.
music