Szerző Téma: Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...  (Megtekintve 95547 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Twin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
rozsda
« Válasz #105 Dátum: 2005.09.28 21:25:50 »
Régebbi kocsiknál (márkafüggetlen ) valóban előfordult a díszcsíkoknál rozsdásodás. Ez betudható annak hogy a díszcsíkot sok esetben acélbolhával rögzítették a karosszériához egy furat segítségével. Ezek ketten a sok rázkodás miatt állandóan dörgölték egymást ami a lemezen kellemes fémtiszta felületet eredményezett. Jött egy kis víz azt kész is a rozsda. Mostanság a dízcsíkokat kétoldalas ( külön erre a célra kifejlesztett - 3M- ) ragasztóval teszik fel, nincs lyuk nincs rozsda.
Ha veszel egy ilyen ragasztós díszcsíkot odafigyelve ragaszd fel mert ha ferde lesz csak úgy tudod leszedni hogy szétgyilkolod.
 
További jó szórakozást!

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: rozsda
« Válasz #106 Dátum: 2005.09.29 21:30:14 »
Idézetet írta: "Twin"
Régebbi kocsiknál (márkafüggetlen ) valóban előfordult a díszcsíkoknál rozsdásodás. Ez betudható annak hogy a díszcsíkot sok esetben acélbolhával rögzítették a karosszériához egy furat segítségével. Ezek ketten a sok rázkodás miatt állandóan dörgölték egymást ami a lemezen kellemes fémtiszta felületet eredményezett. Jött egy kis víz azt kész is a rozsda. Mostanság a dízcsíkokat kétoldalas ( külön erre a célra kifejlesztett - 3M- ) ragasztóval teszik fel, nincs lyuk nincs rozsda.
Ha veszel egy ilyen ragasztós díszcsíkot odafigyelve ragaszd fel mert ha ferde lesz csak úgy tudod leszedni hogy szétgyilkolod.
 
További jó szórakozást!


Ezek szerint nyugodtan? :boldog:
 Te iker vagy Győrből, vagy Szombathelyről?
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Twin

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Kérdés
« Válasz #107 Dátum: 2005.09.29 21:40:03 »
Én Iker vagyok Budapestről!
Egyébként nekem is Yaris Versóm van 2000 - es évjáratú 1.3 Luna

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #108 Dátum: 2005.09.30 10:31:48 »
2005 Yaris TS:

1. Japán
2. Nagyon jól néz ki esztétikailag
3. Nyomatékos + erős motor
4. Kevest fogyaszt
5. Bőségesen felszerelve

IMÁDOM!!!  :wink:  :D  :lol:  :atolel:  :toy:  :magasztal:
Toyota Yaris T SPORT
153



Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #109 Dátum: 2005.09.30 11:34:59 »
Idézetet írta: "ToTo"
2005 Yaris TS:

1. Japán

Ez tuti? Alvázszám eleje?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #110 Dátum: 2005.09.30 13:03:33 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "ToTo"
2005 Yaris TS:

1. Japán

Ez tuti? Alvázszám eleje?


Tuti!  :wink:

JT...  :D
Toyota Yaris T SPORT
153



uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Kérdés
« Válasz #111 Dátum: 2005.09.30 13:15:17 »
Idézetet írta: "Twin"
Én Iker vagyok Budapestről!
Egyébként nekem is Yaris Versóm van 2000 - es évjáratú 1.3 Luna


Grazulálok hozzá! Azért kérdeztem a két vidéki várost, mert ott van a Toyota Twin márkakerskedés, s azt gondoltam ahhoz van valami kapcsolatod. Nem jött be, bocs! :twisted:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #112 Dátum: 2005.09.30 13:24:49 »
Idézetet írta: "ToTo"
Tuti!  :wink:
JT...  :D

OK  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #113 Dátum: 2005.11.22 10:02:32 »
Már bocs a kérdésért gyerekek de olvasgatom napok óta  a fórumot és még mindíg nem vagyok teljesen nyugodt hogy Yaris-t vegyek e újonnan vagy egy jobb felszereltségű OFF Swiftet ON (nem értem ezt a kapcsolgatást)

A Swift előnyei közé sorolnám hogy nem  francia összeszerelésű és a váltójával sem hiszem hogy olyan gondjaim lesznek mint amiket jó páran írtak. El vagyok teljesen képedve hogy lehet egy TOYOTA-nak a váltója xarul beállítva? És mért kell hozzá ügyes szerelő hogy szépen működjön vagy évente fújkálni zsírozni. (ezeket írták többen is a Yaris-ról általában topicban, ami leginkább aggaszt)

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #114 Dátum: 2005.11.22 10:47:02 »
Idézetet írta: "Tolyota"
Már bocs a kérdésért gyerekek de olvasgatom napok óta  a fórumot és még mindíg nem vagyok teljesen nyugodt hogy Yaris-t vegyek e újonnan vagy egy jobb felszereltségű OFF Swiftet ON (nem értem ezt a kapcsolgatást)

A Swift előnyei közé sorolnám hogy nem  francia összeszerelésű és a váltójával sem hiszem hogy olyan gondjaim lesznek mint amiket jó páran írtak. El vagyok teljesen képedve hogy lehet egy TOYOTA-nak a váltója xarul beállítva? És mért kell hozzá ügyes szerelő hogy szépen működjön vagy évente fújkálni zsírozni. (ezeket írták többen is a Yaris-ról általában topicban, ami leginkább aggaszt)

Ha 3 M körüli árra gondolunk, akkor azért egy jól felszerelt Yarist kapsz 87 LE-vel, vagy egy jól felszerelt Swiftet +6 LE-vel. A menettulajdonságok terén ez nem számottevő. A felszereltségben a lényegi dolgok megyegyeznek, a Swift erősebb a +4 légzsákkal, fékasszisztenssel. Megjegyzem, a Yaris öt évvel ezelőtt jobb törésteszt-eredményt produkált, mint most a Swift (nem a *-ot, hanem a %-ot tekintve). Ráadásul a svédek több tízezer valódi baleset alapján a Yarist csak kicsit értékelték gyengébbre, mint a Saab 9-5-öt, ami egy-két kategóriával feljebb van. :wink:
A Yaris egy kiforrott konstrukció, bár a Swiftnek is volt már ideje összerázódni.
Végül is ki kell próbálnod alaposan mindkettőt, hogy eldönthesd. Ne totojázz, tojotázz. :lol:
Yaris Blue Ice 1.0

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #115 Dátum: 2005.11.22 11:47:40 »
Idézetet írta: "baru"
Ha 3 M körüli árra gondolunk, akkor azért egy jól felszerelt Yarist kapsz 87 LE-vel, vagy egy jól felszerelt Swiftet +6 LE-vel. A menettulajdonságok terén ez nem számottevő. A felszereltségben a lényegi dolgok megyegyeznek, a Swift erősebb a +4 légzsákkal, fékasszisztenssel.

A Swift erősebb, de nehezebb is, nem fog jobban menni, sőt.

A Swift EBD-jére gondolsz fékasszisztens név alatt? Az van a Yarisban is...

A +4 légzsák és a kicsit nagyobb hely az, amiért érdemes lehet a Swiftet választani. Más nem szól mellette, ez is csak a GS mellett.

(ja és ugye jön az új Yaris, 9 légzsákkal is rendelhetően, míg Swiftből ki tudja, mikor lesz új)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #116 Dátum: 2005.11.22 13:13:15 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "baru"
Ha 3 M körüli árra gondolunk, akkor azért egy jól felszerelt Yarist kapsz 87 LE-vel, vagy egy jól felszerelt Swiftet +6 LE-vel. A menettulajdonságok terén ez nem számottevő. A felszereltségben a lényegi dolgok megyegyeznek, a Swift erősebb a +4 légzsákkal, fékasszisztenssel.

A Swift erősebb, de nehezebb is, nem fog jobban menni, sőt.

A Swift EBD-jére gondolsz fékasszisztens név alatt? Az van a Yarisban is...

A +4 légzsák és a kicsit nagyobb hely az, amiért érdemes lehet a Swiftet választani. Más nem szól mellette, ez is csak a GS mellett.

(ja és ugye jön az új Yaris, 9 légzsákkal is rendelhetően, míg Swiftből ki tudja, mikor lesz új)



Na igen, meg se kérdeztem volna ha nem veted fel a kérdésékört az új Yaris-al kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy a "régi" Yarisnak (én még újnak hívnám vagy ráncfelvarott?) meddig lesz alkatrész utánpótlása. Jó tudom hülye kérdés hiszen megszálottak vagyunk :) meg ott a 10 év amit köteles hozni + a világ második legnagyobb autógyára. Azért találkoztam olyan hozzászólással hogy japán összeszerelésű Yarisba nem talált a delikvens megfelelő felfüggesztésű ajtót. Inkább úgy módosítanám a kérdést hogy általánosságban véve nem lehet e hátrány egy kifutú modellt választani (az árát kivéve), ha az ember tényleg hosszú távra tervezi az autót.

A Swift Yaris összehasonlításhoz meg annyit hogy nem  3M hanem max. 2,5M Ft-ért vennék. ami előbbinél GLX felszereltség-majdnem minden extrával, Yarisnál meg most E-pack(tamagocsis központi zár,villany ablak), mind a két gépnél 4db nyilászáró szerkezettel az oldalába hasítva.
Az ugye nem baj ha más márkával vetjük össze a fórumon a Yaris tudását? Szégyenben biztos nem marad ;)  (sőőőt)

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #117 Dátum: 2005.11.22 14:11:22 »
Bocsi csak annyit, hogy a 19 éves MR2-höz eddig MINDENT kaptam eredeti gyáriban, és a kopó alaktrészek voltak utángyártottban is.

A Swift jó autó. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor azt veszed, amelyiket jobban szereted. Nem ér annyit egy + extra, hogy mindig a szomszéd sávban bámuld a másikat, ami jobban tetszett volna.

A swift nem tudja a hátsó üléssor tologatását, ami nekem nagy fájdalom volt.
2,5-ért Yarisba nincs 1,3-s, ha 1,3-as kell neked akkor nincs döntési helyzet, swiftet kell venni.
Ha fontos a menetteljesítmény akkor swift, ha fontos a kisebb fenntartási költség, akkor Yaris.

Sokat ne gondolkozz, mert lecsúszol a yarisról (elfogy).
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #118 Dátum: 2005.11.22 14:36:19 »
Idézet
El vagyok teljesen képedve hogy lehet egy TOYOTA-nak a váltója xarul beállítva? És mért kell hozzá ügyes szerelő hogy szépen működjön vagy évente fújkálni zsírozni.


Nincs az szarul beállítva.  SzzS-nek váltót kellett cserélni, és váltócsere után ahhoz be kellett állítani a bowdeneket. Nem mondom, hogy a Yaris váltója a legjobb, mert nem (kicsit akadozós, meg stb..) de semmiképpen se rosszabb mint az átlag, és nem kell évente állítgatni meg fújkálni. Van ilyen is, ez tény. Zénóka neked kellett már vele csinálni valami 200 ezer km alatt? Xanyi neked kellett 6 év alatt? Nem  :lol:

Idézet
Na igen, meg se kérdeztem volna ha nem veted fel a kérdésékört az új Yaris-al kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy a "régi" Yarisnak (én még újnak hívnám vagy ráncfelvarott?) meddig lesz alkatrész utánpótlása. Jó tudom hülye kérdés hiszen megszálottak vagyunk  meg ott a 10 év amit köteles hozni + a világ második legnagyobb autógyára. Azért találkoztam olyan hozzászólással hogy japán összeszerelésű Yarisba nem talált a delikvens megfelelő felfüggesztésű ajtót.

Már hogy a fenébe ne lenne alkatrész utánpótlás? Gyáriba még soksok évig be lehet szerezni bármit. A kopó alkatrészek vannak utángyártottban is, az más kérdés, hogy szvsz nem érdemes azt venni. Azt elég nehezen tudom elképzelni, hogy nem lehet beszerezni ajtót. Jah hogy bontóba meg utángyártottba nincs?! Az lehet... De gyári újban biztos, hogy van!

Ettől függetlenül (és most sokan fognak utálni), ha most kellene döntenem a két autó közül (bár még nem mentem Swiftel), lehet hogy Swiftet vennék... Egészen egyszerűen azért, mert legalább olyan jó autó mint a Yaris, de újabb konstrukció, modernebb megoldásokkal, stb... Az új Yaris majd felveszi vele a versenyt, sőt biztosan jobb is lesz, de drágább is!  :(

Jah és hogy melyik megy jobban? Az ezres Yaris és az 1.3-as új Swift közel ugyanúgy megy. Már amennyi egy városbeli kergetőzésből kiderült (0-90)...  :lol:
Xanyi

Tolyota

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Ki miért választotta a Yarist. ill. prok és kontrák ...
« Válasz #119 Dátum: 2005.11.22 14:46:14 »
Idézetet írta: "Lymphater"
Bocsi csak annyit, hogy a 19 éves MR2-höz eddig MINDENT kaptam eredeti gyáriban, és a kopó alaktrészek voltak utángyártottban is.

A Swift jó autó. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor azt veszed, amelyiket jobban szereted. Nem ér annyit egy + extra, hogy mindig a szomszéd sávban bámuld a másikat, ami jobban tetszett volna.

A swift nem tudja a hátsó üléssor tologatását, ami nekem nagy fájdalom volt.
2,5-ért Yarisba nincs 1,3-s, ha 1,3-as kell neked akkor nincs döntési helyzet, swiftet kell venni.
Ha fontos a menetteljesítmény akkor swift, ha fontos a kisebb fenntartási költség, akkor Yaris.

Sokat ne gondolkozz, mert lecsúszol a yarisról (elfogy).


 :D  :?  :roll:  Tudom ám. Már majdnem ma aláírtuk a szerződést. De még egy otthoni közös megbeszélésen és remélhetőleg két tesztúton is szeretnék előtte átesni (Yarisal és Swiftel). Holnap meg már ilyenkor lehet hogy írjuk is a szerzősést  :) szóval kérem a bátorírót szavakat.
Amíg nem vezettem őket nem tudom hogy melyiket szeretnéém jobban. A régi Yaris-t ismerem (mármint 99'-es), a ráncfelvarottra meg kíváncsi vagyok nagyon. Viszont a Swift külsőre jobban tetszik egy árnyalattal talán. Belsőre összességében a Yaris a nyerő nálam. Az 1.0-s motor tökéletesen megfelel hiszen a kis fenntartási költség az elsődleges. Most akkor megválaszoltam a kérdésemet? :) Mégis nehéz döntenem mert akármennyit is olvasgatom a fórumot bennem van a félsz hogy előjönnek az említett hibák. Tudom ez már kóros nálam. Megbízható, nem megbízható, megbízható, nem megbízható, megbízható, nem megbízható. Előjön, nem jön, előjön, nem jön. Akad a váltó, nem akad. Van értelme parázni, nincs értelme parázni, akkor most mi legyen? :) Körülbelül itt tartok. Nem tudom mi jöhet még ez után de rosszabb már biztos nem. Na jó tudat alatt már talán rég eldöntöttem de a határozottságomat azt hiszem nem kell ecsetelni.