Szerző Téma: Autós előéletünk  (Megtekintve 76727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zed Kristianz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
    • http://www.corolla-club.hu
Autós elöéletünk
« Válasz #165 Dátum: 2006.06.27 16:38:31 »
1990-s Lada Samara 1300s-st sikerált előszőr vezetni. Előéletéhez hozzátartozik, hogy újként rotorhibás volt, valami nagyon ette. Folyton cserélni kellett, mert kiolvadt a műanyag borítás a fém érintkezőnél. Túláram?
Fater vigyázott rá, pontosan bejáratta. Mégis olyan 2800 km körül komoly és végzetes hiba törént. Autópályán haladtunk 110-zel, hirtelen egy csattanás, koppanás, motor megállt, kuplung kinyom. Ha nem nyomja ki az öreg, tán beáll a motor és fejre állunk. Diagnózis: letört valami öklömnyi darab a motorból (!!!!) Garis motorcsere egy bejáratottra. Tök jól ment, magához képest. Négy sebesség, oszd be. Egy élmény volt, mikor a 4ember+nyakig csomag autóval előztünk a 4-n egy 120-s Skodát kb 3km/h-s különbséggel. Szemből, mögöttünk senki. CSak így sikerűlt, fél perces mutatvány keretében. Szerette kidobni a kettest kinyomott kuplungnál. Valami vandál szétbarmolta a belsejét, mert kellett (volna) neki a rádiónk. Megzavarhatták, ott hagyta.
Melós autó volt, utánfutót húzott, sokszor ült a gép. Az öreg nekem akarta adni, de jóérzéssel hárítottam el kedvességét, keményen lelakott állapota miatt. Festék, higító maradványok miegymás...
Friss jogsim azon tesztelgettem, még gyakoroltam rajta

Folyt. köv.
 sorban a  [size=16]186.[/size]
http://www.corolla-club.hu --- CCH

AA.Lipi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Autós elöéletünk
« Válasz #166 Dátum: 2006.07.07 18:43:25 »
Elsõ autóm egy Polski Fiat 126-os volt.... nem ma, ezt elcseréltem némi réfizetéssel egy ikerlámpás 1500-ös zsigára, majd egy trabi és egy skoda 120 (Ezt szerettem a legjobban.)
ÉS MOST AZ ELSÕ VADIÚJ AUTÓNK:   :toy: YARIS 1.0

 :nagymosoly: MA 3 HETE VETTEM ÁT  :nagymosoly:
Lipi

England

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
xx
« Válasz #167 Dátum: 2006.07.11 20:35:55 »
hxxxx

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Autós elöéletünk
« Válasz #168 Dátum: 2006.07.11 23:26:40 »
'95-ben lett saját autonk.
Vectra GT 4 évig,
Vectra 2000 16v 3 évig
Astra G 1,6 16v 4 évig

Elõtte õsök autóit nyúztam Skoda, meg Opelek (Corsa, Astra), meg Apám céges VW Golfját.
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autós elöéletünk
« Válasz #169 Dátum: 2006.07.11 23:39:02 »
Idézetet írta: "PParker"
'95-ben lett saját autonk.
Vectra GT 4 évig,
Vectra 2000 16v 3 évig
Astra G 1,6 16v 4 évig

Elõtte õsök autóit nyúztam Skoda, meg Opelek (Corsa, Astra), meg Apám céges VW Golfját.


Látom, te sem tudtál sokáig elszakadni az Opelektõl :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Autós elöéletünk
« Válasz #170 Dátum: 2006.07.12 09:42:13 »
Idézetet írta: "Tamás69"


Látom, te sem tudtál sokáig elszakadni az Opelektõl :)


Hát nem, de eddig nagyon nem bántam meg. :nagymosoly:
Amikor eldöntöttük, hogy új autó kell, akkor reflexbõl a H Astra felé kacsingattam. De Kedvesemnek nagyon, de nagyon nem tetszett a belseje, a külsõvel nem volt semmi baja. :torsziv:  Így szabad volt a vásár... ez lett. Nagyon örülünk Neki! :szivecske:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autós elöéletünk
« Válasz #171 Dátum: 2006.07.12 10:55:11 »
Idézetet írta: "PParker"
Idézetet írta: "Tamás69"


Látom, te sem tudtál sokáig elszakadni az Opelektõl :)


Hát nem, de eddig nagyon nem bántam meg. :nagymosoly:
Amikor eldöntöttük, hogy új autó kell, akkor reflexbõl a H Astra felé kacsingattam. De Kedvesemnek nagyon, de nagyon nem tetszett a belseje, a külsõvel nem volt semmi baja. :torsziv:  Így szabad volt a vásár... ez lett. Nagyon örülünk Neki! :szivecske:


Nekem a szerelõm adta az utolsó lökést, miután két év alatt negyedszer vittem a Vectrát trélerrel hozzá, megkérdeztem, hogy mit ajánl helyette, mert elegem van az állandó szívásból; Ere megmutatta a saját kosiját :) Japán volt . idézem õt: " Autószerelésbõl élek, de a saját kocsi javítása nem hoz pénzt! "
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Autós elöéletünk
« Válasz #172 Dátum: 2006.08.08 18:19:22 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nekem a szerelõm adta az utolsó lökést, miután két év alatt negyedszer vittem a Vectrát trélerrel hozzá, megkérdeztem, hogy mit ajánl helyette, mert elegem van az állandó szívásból; Ere megmutatta a saját kosiját :) Japán volt . idézem õt: " Autószerelésbõl élek, de a saját kocsi javítása nem hoz pénzt! "

 :D  Ez tetszett...
Én is örülök, hogy már a második Japán márkát nyüstölhetem, de elõtte én is a család autóit vezettem, amik egytõl-egyik OFF Opelek ON voltak egészen 93 óta. Viszont én nem vagyok olyan rossz véleménnyel róluk. Az elsõ FAstra idején még nem volt joggsim (szerencséréje), így ezt csak ritkán vezethettem. Viszont a 2. FAstra-val annyi kézifékest dobtam... kész csoda, hogy még nem szakadt el. :nagymosoly: Még mindig mûködik a verda, mert naponta látom. Egyetlen problémánk csak az üzemanyag ellátással volt 1x, ami a rossz minõségû benzinnek volt köszönhetõ. (Azóta NEM tankoltunk ott és semmi gond.) A GAstra-val pedig tényleg nem volt semmi baj. Igaz 90ekm-nél fékbetéteket + féktárcsát kellett cserélni, de tudnátok mit kapott az a gép... :nagymosoly: Csak egy példa: mikor elkopott egy garnitúra (1-2mm futófelület), akkor a levétel elõtti este tükörsimára füstöltettem mind a négyet (elõször az elsõket, majd a hátsókat elõre téve azokat is). Tudom nem szép dolog, de akkor még fiatal voltam. :oops: A Corollával nem csinálok ilyeneket, mert azóta már eltelt 10 év, viszont még most is hajt néha a vérem és akkor... pedal to metal. :vag2:

Ja, és nagyon remélem, hogy nem az én Corollám lesz az autószerelõk aranybányája. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autós elöéletünk
« Válasz #173 Dátum: 2006.08.08 22:59:39 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Tamás69"
Nekem a szerelõm adta az utolsó lökést, miután két év alatt negyedszer vittem a Vectrát trélerrel hozzá, megkérdeztem, hogy mit ajánl helyette, mert elegem van az állandó szívásból; Ere megmutatta a saját kosiját :) Japán volt . idézem õt: " Autószerelésbõl élek, de a saját kocsi javítása nem hoz pénzt! "

 :D  Ez tetszett...
Én is örülök, hogy már a második Japán márkát nyüstölhetem, de elõtte én is a család autóit vezettem, amik egytõl-egyik OFF Opelek ON voltak egészen 93 óta. Viszont én nem vagyok olyan rossz véleménnyel róluk. Az elsõ FAstra .....


-Na ez a lényeg az F Astrámat, amit annó 3 évesen vettem, a mai napig öcsém nyúzza 250e fölött jár -13 éves, és a motoron egy hengerfejtömésen kívül semmit nem kellet cserélni, full -fapad, a vectrám viszont szivatott szépen; -motorelektronika; gumialkatrészek, üzemanyagellátás...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tutinet

  • Vendég
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #174 Dátum: 2010.01.05 23:00:07 »
-Na ez a lényeg az F Astrámat, amit annó 3 évesen vettem, a mai napig öcsém nyúzza 250e fölött jár -13 éves, és a motoron egy hengerfejtömésen kívül semmit nem kellet cserélni, full -fapad, a vectrám viszont szivatott szépen; -motorelektronika; gumialkatrészek, üzemanyagellátás...

Sosem voltak rosszak az Astrák. Sokáig én is Astrába gondolkodtam. De egy Celicás srác lebeszélt róla........ :D :D

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #175 Dátum: 2010.01.05 23:09:57 »
hogy ON is legyen..

Jogsi 2008vége..:D
Rutin Astra Classic 1.4 rutinvizsga Astra Classic 1.9? Dízel Forgalom Opel Corsa C? 1.2 (Majd 2 méteres magasságommal utáltam.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skoda 120L imádom ki lett vonatva:( (2008-2009)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toyota Carina E '94 1.6XLi (2009-.....)

Huzamossabb ideig ezeket :)

De mentem mar
Toyota Hilux
Toyota Hiace 4x4
Mazda 3
Suzuki Swift
UAZ :D:D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #176 Dátum: 2010.01.05 23:19:21 »
Volt:
Focus 1.6 automata 2001

Corolla e10 1993 1.3Efi..

Honda Odyssey 3.5 2001

1970 Caddilac Fleetwood Brougham 5.7

Van:
1991 Hyundai Pony 1.5L:) 2001  Avensis  2.0 vvti d4  liftback sol + 151hp

Meg amivel néha furikázom: Opel G Astra 1.4 és Audi A4 2002 1.9pdtdi:) Acura TL 2001

És fehér rozsdásodó nagy kék T betűs szutyukin tanultam anno :clap: nem akart letolni senki :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 22:54:31 írta music »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #177 Dátum: 2010.01.06 09:39:03 »
De mentem mar...
Hú, azt hosszú lenne felsorolni  :hmmmm: ... Lelkes amatőr autótesztelő vagyok  :D ...

Úgyhogy csak a két eddigi legnagyobb élmény:

-'67 Cadillac DeVille Convertible 7.0
-Lexus LS 600h L

Viszont a legnagyobb megilletődöttséget kétségkívül akkor éreztem, mikor még vmikor '93-ban életemben először vezettem Mercedest: egy (akkor) hét-nyolc éves 190 D-t  :wub:

(Ja, és 12 tonnás MAN-t vezetni is elég cool feeling  :cool2: !)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #178 Dátum: 2010.01.06 09:57:04 »
(Ja, és 12 tonnás MAN-t vezetni is elég cool feeling  :cool2: !)

Azt elhiszem :yes:

Egyszer mentem egy ilyennel, nagy élmény volt :clap: és micsoda erő van benne, persze csak a traktor volt...

[a csatolmányt egy admin törölte]

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Autós elöéletünk
« Válasz #179 Dátum: 2010.01.06 09:57:26 »
A jogsit Lada 2105-ön szereztem hajdanán. :D Amiket vezettem még a sajátjaimon kívül:
Dacia 1310 TX, Opel Kadett E, Toyota Carina E, Toyota Corolla E11, Toyota Hiace, VW Transporter, Audi 100, Renault Laguna, Twingo, Clio III Sport, R19, Megane I, Megane RS, UAZ, GAZ66, Rába H-18, Trabant, Ford Focus, Opel Astra F és H, VW Golf IV kombi, Daewoo Nexia, MAN TGS nyerges. Asszem ennyi .:)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.06 09:59:38 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive