Szerző Téma: Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség  (Megtekintve 36014 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Öcsipók

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #60 Dátum: 2006.03.23 22:40:53 »
Sziasztok!

Valaki tudna nekem küldeni / tudna egy linket küldeni '89-es (vagy ezen idő körüli) 1.3-as liftback kapcsolási rajzot? Van egy eredeti német 249 oldalas könyvem, de abban nincs benne.

Előre is köszi.
Toyota Corolla 1.3 XL (1989)

jchroncsik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #61 Dátum: 2006.06.20 16:08:37 »
Sziasztok!

A kövezkező két probléma lenne, kérlek segítsetek, ha tudtok.

Van egy '89-es 1.3-as 12 szelepes Corollám, karbis motorral. Az egyik probléma, hogy valamiért benzin szag van mögötte, kicsit egyenetlen a járása, fogyasztása magas, két középső hengerben a gyertyakép tökéletes, a széleken hófehér. Elosztóban rotor, elosztófedél, gyertyakábelek gyertyák ki lettek már cserélve, de nem sikerült orvosolni a problémát.

Ezen felül elszaladt az első-alsó motortartó bakom. Bontottat senki sem ajánl, újonnan pedig 14e Ft. Ez nekem soknak tűnik néhány lemez közé rakott gumiért. Nem tudtok olcsóbban?

Köszönöm előre is.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #62 Dátum: 2006.06.20 17:46:15 »
Idézetet írta: "jchroncsik"
Sziasztok!

A kövezkezõ két probléma lenne, kérlek segítsetek, ha tudtok.

Van egy '89-es 1.3-as 12 szelepes Corollám, karbis motorral. Az egyik probléma, hogy valamiért benzin szag van mögötte, kicsit egyenetlen a járása, fogyasztása magas, két középsõ hengerben a gyertyakép tökéletes, a széleken hófehér. Elosztóban rotor, elosztófedél, gyertyakábelek gyertyák ki lettek már cserélve, de nem sikerült orvosolni a problémát.

Ezen felül elszaladt az elsõ-alsó motortartó bakom. Bontottat senki sem ajánl, újonnan pedig 14e Ft. Ez nekem soknak tûnik néhány lemez közé rakott gumiért. Nem tudtok olcsóbban?

Köszönöm elõre is.


Hello!

A benzin szag lehet egy repedt csõtöl is, szerintem nézd meg a csöveket, nem nedves-e valamelyik.
Persze az is lehet, hogy a karburátor valamelyik tömítése fáradt el, ez talán a magas fogyasztásra is válasz lehet.
Bár ahhoz már elég sok falsot kéne szívnia.
Hogy a gyertyák állapotának különbségét mi okozza, azt nemtom...
A taróbakért kért 14rugó valóban nem kevés, de szerintem nem vészes. Azért ez mégsem csak egy befõttesgumi. Esetlge próbálj meg utángyártottban beszerezni, az talán néhány ezressel kevesebb.
Utángyártottat én sem ajánlok.
(A honlapon talász egy csomó boltcímet, nézz körül ott.)
 :kacsint:

amargo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #63 Dátum: 2006.06.20 22:04:07 »
Idézetet írta: "jchroncsik"
Sziasztok!

A kövezkező két probléma lenne, kérlek segítsetek, ha tudtok.

Van egy '89-es 1.3-as 12 szelepes Corollám, karbis motorral. Az egyik probléma, hogy valamiért benzin szag van mögötte, kicsit egyenetlen a járása, fogyasztása magas, két középső hengerben a gyertyakép tökéletes, a széleken hófehér. Elosztóban rotor, elosztófedél, gyertyakábelek gyertyák ki lettek már cserélve, de nem sikerült orvosolni a problémát.

Ezen felül elszaladt az első-alsó motortartó bakom. Bontottat senki sem ajánl, újonnan pedig 14e Ft. Ez nekem soknak tűnik néhány lemez közé rakott gumiért. Nem tudtok olcsóbban?

Köszönöm előre is.

Szia
Nos nálam is gond volt 1 hengerrel.. mikor kiszedtük a gyertyát benzines volt.. nagyon kormos is! Da a korom alatt tökéletes volt!
Amit csináltunk vele:
Főtengely-Vezérműtengely szimering csere <- Ez csak az olaj fogyás miatt..

Szelepfedél tömítés
Szelephézag állítás!
Lehet a hézag állítása nálad is megoldaná a problémát, egy próbát megér és ez nem is kerül hűde sokba.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #64 Dátum: 2006.06.21 09:13:47 »
a szervizkönyvem szerint nekem bosch négypólusu gyertyák vannak benne 86e kmnél rakták bele -biztos az elozö tulajnak bejött a parasztvakitás-  :rohog:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

nyzsoltee

  • Vendég
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #65 Dátum: 2006.06.29 09:48:36 »
Sziasztok!Segítségre lenne szükségem a 88'-as Corollámhoz,ami 1,3-as 12V,EE90-es,vákumos karbis és éppen elbarmolta egy szerelőnek mondott pancser.Ingadozott az alapjárat,elvittem a csókához,most már rángat és elejti a fordulatot annyira,hogy le is áll a motor.Jelen pillanatban (főleg a vákum miatt,de a karbitól is írtóznak) senki nem akarja vállalni,hogy rendbeszedje.Tudnátok Bp-n vagy a környéken ajánlani egy megbízható és hozzáértő szerelőt,aki nem akarja a gatyám is elkérni?Előre is köszi!Ja!Megvan a EE90-es motor (az injektoros is)szervízkönyve angolul+vákumrajz!Szívesen közhasználatra bocsátom,ha vkinek szüksége lenne rá!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #66 Dátum: 2006.07.04 08:56:24 »
Idézetet írta: "nyzsoltee"
Sziasztok!Segítségre lenne szükségem a 88'-as Corollámhoz,ami 1,3-as 12V,EE90-es,vákumos karbis és éppen elbarmolta egy szerelõnek mondott pancser.Ingadozott az alapjárat,elvittem a csókához,most már rángat és elejti a fordulatot annyira,hogy le is áll a motor.Jelen pillanatban (fõleg a vákum miatt,de a karbitól is írtóznak) senki nem akarja vállalni,hogy rendbeszedje.Tudnátok Bp-n vagy a környéken ajánlani egy megbízható és hozzáértõ szerelõt,aki nem akarja a gatyám is elkérni?Elõre is köszi!Ja!Megvan a EE90-es motor (az injektoros is)szervízkönyve angolul+vákumrajz!Szívesen közhasználatra bocsátom,ha vkinek szüksége lenne rá!



mi a motorkód? 2E?  12 szelepes? az EE90 a kasznikód :nene:
én elsö körben megvenném az alábbi könyvet. megéri. levegõszüro tisztitás/csere majd a könyben leirtakat megcsinálni. lehet h csak vmi csõ dugult el. vesztenivalód nincs.

Toyota Corolla 1987-t&otilde;l

 ISBN: 2601011053

Kiadó: Korrekt

Méret: 210x297

Terjedelem: 240 oldal


Borítás: Puhakötés

Nyelv: magyar



Listaár: 4 480 Ft    


 

--------------------------------------------------------------------------------

Tartalmazza az 1987-tõl gyártott 1,3l, 1,6l benzines modelleket
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

tnorb

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #67 Dátum: 2006.07.07 11:24:49 »
Üdv!

 Több mint 4 éve van egy EE90-s 1,3 12V Livftbackem. Többen írtatok hasonló problémáról a fórumon. Anno nekem is hasonló problémáim voltak, és nem a gyujtás, nem a vezérlés és nem a karbi volt a bûnös. A hengerfejet kellett rendbe szedni. A korrekt Corolla könyvének valahányadik oldalán le is írják, hogy ezeknek a hibáknak mi az oka. Ezekhez a karbikhoz Budapesten és környékén két ember ért. A többiek szerencsére nem mernek hozzányulni, max rombolnának. A bontóban, amikor új karbit akartam venni kiröhögtek, mert ezek a karbik sose romlanak el. Akinek szerelõ kell keresse Víg Györgyöt a 30-9823596-s számon. Csömöri, 4 éve járok hozzá teljesen megbízható. Emill Frey-bõl pár éve egy régi LS-t hozzá küldtek. :) Remélem tudtam segíteni!
Avensis T25 1,8 2003

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #68 Dátum: 2006.07.10 08:40:37 »
van benne vmi amit mondasz, nekem is 2 éve van E9esem és a karbinak kutya baja.
de a számot én is leirtam :kormom:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002