Szerző Téma: Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség  (Megtekintve 37882 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #30 Dátum: 2006.01.19 00:04:23 »
Idézetet írta: "Öcsipók"
Halihó!

Családban vezetett Trabantok, Ladák, nameg pár év motorozás (Kawasaki ZZR) után szert tettem első saját tulajdonú autómra, ami egy ilyen gépsárkány lett, csak a kerek hátsójú (nem tudom, mi a neve, az a Liftback?) Na mind1, nagyon szép állapotban van, örülök neki nagyon (képeket később).

Ami bajom van, hogy az automata szívató frankón működik, de ahogy abbahagyja jótékony tevékenységét, a motornak olyan alacsony lesz az alapjárata, hogy igen-igen rázza a kasztnit, de ami a nagyobb baj, hogy igen sűrűn sikerül lefullasztani. Nem én vagyok a béna, csak úgy kell a kuplungon lépkedni, mint egy tojáshéjon, és ez nem mindig jön össze. Főleg ha tempósabb szakasz után a kelleténél hamarabb nyomom ki, akkor a magasabb fordulatról visszaesve lefullad. Ez is valamilyen vákumcső probléma lehet? Vagy csak egyszerűen egy csavarral beállítható?

A kocsi egyetlen gondja, hogy a hátsó ajtó tartó gázrugók nem működnek. Tud valaki olyan helyet mondani, ahol esteleg tutira találok ilyet (jó bontó is, csak nem akarom az oldalon fellelhető összeset felhívni, hátha látott mostanság vki ilyet...)

Az eredeti rádióval egyenlőre semmi bajom, ám a hangszórók igen gyatrák (a térdem felé néznek). Még nem szedtem le a burkolatot, így nem is tudtam lemérni, de tudja valaki, hogy mekkora van benne és hány ohmos? Kicserélném egy komponens szettre. Van valakinek olyan márka/típus, ami már bevált? (párhuzamban böngészem az autóhifi topikot is, de hátha jön rá itt is válasz).

Utolsó: hogy lehet klubtaggá válni, ha 1enlőre nem ismerek senkit, aki ajánljon? Valamint mennyi az éves tagdíj? Ilyen infókat sehol sem leltem a siteon.



A válaszokat előre is köszönöm szépen.



Üdv köztünk, előszöris a két egyforma hozzászólás egyikét töröltem.
 Gázrugónak újat, a bontott ugyananyira "jó" mint  a tied -próbáld a bannerben futó alkatrészboltnál, én Vectrához vettem kb 5 éve, akkor 5000 körül volt ahoz egy pár.

Pont 89-ben volt motortípus váltás, elvileg ekkor volt 74 és 72 ló kaburátoros, meg 75 ló befecskendezős is ebből a motorból, elvileg a gázbowden végénél levő ütközőnél levő pici csavarral tudod emelni az alapjáratot. - a karburátorosnál biztos, a befecsisnél nembiztos -nesokat, csak annyit emelj, hogy éppen ne remegjen!

A hangszórók gondolom eléggé kifeküdtek az évek során, ha hosszabb távon gondolkozol, érdemes lecserélni, valami moderebb gumimembrános darabra.

Tagdíj 3000 pénz -azthiszem
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Toma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Rom Co-rolla
« Válasz #31 Dátum: 2006.01.19 07:41:52 »
Problémát okozhat-e ha az autó szelepszárszimeringes? Noha 4000km -en evett meg 1 liter olajat . Lehet ez is probléma ? Nem csak vákumcsö :)
-Ha olyan Corollád van mindt nekem akkor a müszerfalba 10cm átméröjü hangszórók kellenek , tanácsolom hogy közép/magas tartományban jól dolgozó hangszorókat vásárolj mert mélyeket csak a kalaptartóból , vagy mélyládából fogsz hallani nekem 2utas 110W Piooner van bent viszonylag jól szól és nem high end termék igy nem is drága .
s harmadnapon halottaiból feltámad .........

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Rom Co-rolla
« Válasz #32 Dátum: 2006.01.19 10:45:36 »
Idézetet írta: "Toma"
Problémát okozhat-e ha az autó szelepszárszimeringes? Noha 4000km -en evett meg 1 liter olajat . Lehet ez is probléma ? Nem csak vákumcsö :)
-Ha olyan Corollád van mindt nekem akkor a müszerfalba 10cm átméröjü hangszórók kellenek , tanácsolom hogy közép/magas tartományban jól dolgozó hangszorókat vásárolj mert mélyeket csak a kalaptartóból , vagy mélyládából fogsz hallani nekem 2utas 110W Piooner van bent viszonylag jól szól és nem high end termék igy nem is drága .


Ez még a gyári tűrésen belül van (legalábbis az új Opelekre 1l/1000km a tűrés :D ) ha bontod a motort, akkor csináltasd meg, én annó szelepszárszimeringes Ladával jártam fél évig, ank 1l/500 km volt az olajfogyasztása, a füstön kívül más gondja nem volt!

-azért előbb -utóbb illene rendbetenni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Toma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Tisztelettel :)
« Válasz #33 Dátum: 2006.01.19 13:46:39 »
THX az infót gondoltam hogy nem veszélyes , ami meg Murray Rom Corolla hozzászolását illeti , haver :) nem mindenkinek van 5-6 kilója jó autót venni ,söt fokoznám , az elözö 1,4si B-corsám 1,6 millionál állt meg :) és semmivel sem volt jobb autó mint a 180e ft-os corollám . Tulajdonképpen a toyotánál nem itt kezdödik a jó autó kategória ezzel mindannyian tisztában vagyunk.Azért a segitségetek köszönöm.

[a csatolmányt egy admin törölte]
s harmadnapon halottaiból feltámad .........

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Tisztelettel :)
« Válasz #34 Dátum: 2006.01.19 14:49:54 »
Idézetet írta: "Toma"
THX az infót gondoltam hogy nem veszélyes , ami meg Murray Rom Corolla hozzászolását illeti , haver :) nem mindenkinek van 5-6 kilója jó autót venni ,söt fokoznám , az elözö 1,4si B-corsám 1,6 millionál állt meg :) és semmivel sem volt jobb autó mint a 180e ft-os corollám . Tulajdonképpen a toyotánál nem itt kezdödik a jó autó kategória ezzel mindannyian tisztában vagyunk.Azért a segitségetek köszönöm.


Igen szépen néz ki ez a rolla. :D
Nem tudom miért de az E9-es sorozat még tőlünk nyugatabbra is közkedvelt tuningolt darab. :D ÉS bontóba ritkán találkozni vele. :( Ez jó is meg nem is.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Öcsipók

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #35 Dátum: 2006.01.23 01:13:43 »
Idézetet írta: "Tamás69"


Pont 89-ben volt motortípus váltás, elvileg ekkor volt 74 és 72 ló kaburátoros, meg 75 ló befecskendezős is ebből a motorból, elvileg a gázbowden végénél levő ütközőnél levő pici csavarral tudod emelni az alapjáratot. - a karburátorosnál biztos, a befecsisnél nembiztos -nesokat, csak annyit emelj, hogy éppen ne remegjen!

A hangszórók gondolom eléggé kifeküdtek az évek során, ha hosszabb távon gondolkozol, érdemes lecserélni, valami moderebb gumimembrános darabra.




Az enyém elvileg már a befecskendezős, de majd utánajárok. Az általad említett csavart már próbáltam tekerni, de túl rövid, nem emel ki (vagyis a bowden van hosszúra hagyva / megnyúlt.) Nagyobb csavart teszek bele, szerinted jó lesz?

Ja, amit azóta vettem észre, hogy csak kettesben bizonyos fodulaton és hűtővízhőmérsékleten a kocsi rángat. Egy ismerős azt mondta, hogy "kis" köbcentis autóknál ez normális. Valóban?
Toyota Corolla 1.3 XL (1989)

Öcsipók

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Rom Co-rolla
« Válasz #36 Dátum: 2006.01.23 01:16:18 »
Idézetet írta: "Toma"
Problémát okozhat-e ha az autó szelepszárszimeringes? Noha 4000km -en evett meg 1 liter olajat . Lehet ez is probléma ? Nem csak vákumcsö :)
-Ha olyan Corollád van mindt nekem akkor a müszerfalba 10cm átméröjü hangszórók kellenek , tanácsolom hogy közép/magas tartományban jól dolgozó hangszorókat vásárolj mert mélyeket csak a kalaptartóból , vagy mélyládából fogsz hallani nekem 2utas 110W Piooner van bent viszonylag jól szól és nem high end termék igy nem is drága .


Köszi az infót.

Véletlenül nem tudod, hogy a tiedének mi a típusjele? Mert a magyar árlistában 5-6 megfelelő típus is van, de persze a hivatalos Pio honlapon meg csak kettő teljesen másik. Így nem tudom még megnézni sem...
Toyota Corolla 1.3 XL (1989)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #37 Dátum: 2006.02.01 09:26:51 »
Olajproblámára azér először egy vastagabb olajjal próbálkoznék.
az 2000km/L olajfogyás nálam is volt a Castrol GTX 10w30-as olajnál. Utána következő Mol 15w40-nél megszünt.
Viszont an 12 db szelepszárszimeringem ezáltal a gariba.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Toma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Müszerfalkárpit hangszóró
« Válasz #38 Dátum: 2006.02.07 14:00:29 »
Pioneer TS-G1046 10cm

Cserébe volna nekem is egy kérdésem :) Hogyan tehetek direktszüröt az autómba? Mit kezdek a vákum csövel ami a levegöszürö "izébe" megy?
s harmadnapon halottaiból feltámad .........

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Müszerfalkárpit hangszóró
« Válasz #39 Dátum: 2006.02.07 14:57:18 »
Idézetet írta: "Toma"
Pioneer TS-G1046 10cm

Cserébe volna nekem is egy kérdésem :) Hogyan tehetek direktszüröt az autómba? Mit kezdek a vákum csövel ami a levegöszürö "izébe" megy?


Én láttam olyan lapos tipusú szűrőt. és a szűrőház tetejét kell csak levenned. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #40 Dátum: 2006.03.01 20:23:26 »
Remélem nem szeditek le a fejem, hogy itt teszem fel a kérdést, de elvi szinten gondolkodok rajta, hogy kellene nekem egy 1.3-as, vagy 1.6-os kb ilyen évjáratú Corolla. A kérdés az lenne, hogy az 1.3-asnak mennyire tesz jót, ha pályán folyamatos 140-el megy az ember 150km-et heti rendszerességgel? Vagy erre inkább az 1.6 kellene? Aztán a további kérdés. Mi a különbség a 4A-F és az FE között LE-t leszámítva. Ezek már injektorosak? Mennyit ehetnek városban, ill 140 körül? Ez az 1.3 esetében is érdekelne.
Laco 73 :D

madmisi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #41 Dátum: 2006.03.02 12:44:28 »
Idézetet írta: "KLaco"
Remélem nem szeditek le a fejem, hogy itt teszem fel a kérdést, de elvi szinten gondolkodok rajta, hogy kellene nekem egy 1.3-as, vagy 1.6-os kb ilyen évjáratú Corolla. A kérdés az lenne, hogy az 1.3-asnak mennyire tesz jót, ha pályán folyamatos 140-el megy az ember 150km-et heti rendszerességgel? Vagy erre inkább az 1.6 kellene? Aztán a további kérdés. Mi a különbség a 4A-F és az FE között LE-t leszámítva. Ezek már injektorosak? Mennyit ehetnek városban, ill 140 körül? Ez az 1.3 esetében is érdekelne.


Nekem 1.3 xli liftback-em van .  Kb 2/3 országút, 1/3 városi vezetéssel most télen 6.5 l, nyáron 5.7 l  a fogyasztásom. Autópályás tapasztalatom nem nagyon van, nyáron voltunk Horvátországban az kb 80%-ban volt autópálya, négyen mentünk fullos csomagtartóval 130 körüli sebességgel a 2600km-en 6.2 l-re jöt ki az átlagfogyi.
Én meg vagyok vele elégedve, igaz nem nagyon szoktam hajtani a kicsikét országúton max 110-120 és a lámpáknál sem  szoktam versenyezni.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #42 Dátum: 2006.03.02 14:38:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Remélem nem szeditek le a fejem, hogy itt teszem fel a kérdést, de elvi szinten gondolkodok rajta, hogy kellene nekem egy 1.3-as, vagy 1.6-os kb ilyen évjáratú Corolla. A kérdés az lenne, hogy az 1.3-asnak mennyire tesz jót, ha pályán folyamatos 140-el megy az ember 150km-et heti rendszerességgel? Vagy erre inkább az 1.6 kellene? Aztán a további kérdés. Mi a különbség a 4A-F és az FE között LE-t leszámítva. Ezek már injektorosak? Mennyit ehetnek városban, ill 140 körül? Ez az 1.3 esetében is érdekelne.


F -es karbis az FE meg injektoros. :D

Nekem 1.3-as van és nyáron 5-5,5 télen 6,5-7 körül járok vele. :D
Pályán 140-es tempónál csak az oldalszélre kell fiyelni.nameg hogy 150felé nemmenj mert akkor rendesen elnyeli a 10L-it. :D

1,6-o izom 1,3-as lendület autó.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Pilács

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #43 Dátum: 2006.03.04 13:10:47 »
Sziasztok !

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok! Van egy barátom akinek van egy '89-es Corolla Liftback-je és sokat szenved a karburátorral! Nem tudtok ajánlani valami jó karburátorost? Esetleg van tapasztalatotok ezügyben , mert szegénynek 14l eszik az autója, és ez nem jellemző egy Toyotára! Segítségeteket előre is köszönöm!

Pilács!

Öcsipók

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Toyota Corolla 1.3 12V XL '89 Segítség
« Válasz #44 Dátum: 2006.03.04 15:20:41 »
Az enyém most van szervízben - többek között hasonló problémák miatt. Ha beválik a hely, akkor mondom a címet. Egyébként amikor odavittem, pont egy rally autóvá átalakított Toyotát bütykölgettek.
Toyota Corolla 1.3 XL (1989)