Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 167516 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #15 Dátum: 2005.03.29 11:54:04 »
Idézetet írta: "Szeke"
Óvatosan vezetni egy kis méregzsákot? Ez olyan, mint LS430-al országúton 90-el menni :D  Egyszerűen képtelenség...

Igen, csak valaki (Batyuka?) írta, hogy óvatosan vezetve 8 litert evett neki. Erre jött a többi reakció.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #16 Dátum: 2005.03.29 18:33:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Szeke"
Óvatosan vezetni egy kis méregzsákot? Ez olyan, mint LS430-al országúton 90-el menni :D  Egyszerűen képtelenség...

Igen, csak valaki (Batyuka?) írta, hogy óvatosan vezetve 8 litert evett neki. Erre jött a többi reakció.


És azt honnan tudod , hogy nála mit jelent az "óvatosan vezetve" megfogalmazás  :roll: ? Lehet , hogy azt , hogy nem forgatta mindig 6000-ig , csak 4000-ig ;) ... Mellesleg , ha azt az autót megpróbálod úgy vezetni , hogy ne legyen turbónyomás , egész egyszerűen nem fog menni !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #17 Dátum: 2005.03.29 18:51:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És azt honnan tudod, hogy nála mit jelent az "óvatosan vezetve" megfogalmazás :roll: ?

Ezt talán ne döntsük el helyette, majd ő elmondja :!:
music     

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Daihatsu
« Válasz #18 Dátum: 2005.03.31 11:07:04 »
Na, elmodjam????
Eleg regen volt, fiatal voltam  :) . Nem jartam vele sokat (fel ev alatt 6-8e km) keves autopalya, kb 2/3 resz varos/elovaros.

Az elejen nem nagyon figyeltem az ovatos vezetesre, meg is lepodtem a kutnal, boven 10 liter felett kajalt!!!! Mi tagadas nyomtam a gazt  :D , lampatol lampaig alaztam a nepeket...., haverokat ultettem az anyosulesre hogy erezzek a dolgot, en voltam a Jani....

Aztan beleuntam, a penzem is fogyoban volt, visszavettem a tempobol, figyeltem a fordulatot, 2500-nal valtottam, ugyeltem a gazadasra, csak akkor nyomtam ha szukseg volt ra (elozes, sietek, Golfos be akart feszkelodni, lampanal kemenykedett), stb.... Ez volt a 8 liter

A turbo ha jol emlexem 3500 korul lepett kozbe, 4000-tol MINTAZALLAT!!!!!
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Daihatsu
« Válasz #19 Dátum: 2005.03.31 12:34:22 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
De ha óvatosan vezetik, akkor nincs se nagy fordulat, se nagy turbónyomás :!:

Óvatosan vezetni egy kis méregzsákot?
Ez olyan, mint LS430-al országúton 90-el menni :D  Egyszerűen képtelenség...


Miért, a tempomat nem tud ennyire alacsony sebességet?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Daihatsu
« Válasz #20 Dátum: 2005.03.31 14:02:36 »
Idézetet írta: "Ear"
Miért, a tempomat nem tud ennyire alacsony sebességet?

Persze, hogy tud. De ha Te képes vagy egy cirka 12 milliós, 4300 köbcentis luxuscirkálóval suzukis 90-es tempóval közlekedni úgy, hogy a Lexuson a mutató még alig mozdult ki, akkor Te egy igen türelmes és ráérős ember vagy :D
Csak arra értettem, hogy vétek egy ilyen autóval 90-el menni (hiába az a szabályos meg minden).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Daihatsu
« Válasz #21 Dátum: 2005.03.31 15:56:33 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
Miért, a tempomat nem tud ennyire alacsony sebességet?

Persze, hogy tud. De ha Te képes vagy egy cirka 12 milliós, 4300 köbcentis luxuscirkálóval suzukis 90-es tempóval közlekedni úgy, hogy a Lexuson a mutató még alig mozdult ki, akkor Te egy igen türelmes és ráérős ember vagy :D
Csak arra értettem, hogy vétek egy ilyen autóval 90-el menni (hiába az a szabályos meg minden).


Megszokás kérdése. Egy ilyen autóval nem muszály állandóan száguldozni - de lehet. Ezekben a nagy luxuskocsikban egyszerűen másképp telik az idő. Rá kell érezni, és ezután fasntasztikus nem túl gyorsan suhanni vele valami jó kis dimbes dombos úton.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Daihatsu
« Válasz #22 Dátum: 2005.03.31 16:30:34 »
Idézetet írta: "Ear"
Megszokás kérdése. Egy ilyen autóval nem muszály állandóan száguldozni - de lehet. Ezekben a nagy luxuskocsikban egyszerűen másképp telik az idő. Rá kell érezni, és ezután fasntasztikus nem túl gyorsan suhanni vele valami jó kis dimbes dombos úton.

Hát nem tudom. Starletben a 100 már tempós haladásnak tűnt. Carinában a 120 tűnik annak. Egyszer ültem LS430-ban, de 100-nál mintha álltunk volna.  :roll:  140 körül kezdesz érezni valami sebességet - és abban az autóban az számít normális tempónak.  Na de ez egy Daihatsu topic :D    :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #23 Dátum: 2005.03.31 17:38:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Csak arra értettem, hogy vétek egy ilyen autóval 90-el menni (hiába az a szabályos meg minden).

Angliában rengeteg Jag poroszkál az autópályán 90-100-zal. :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #24 Dátum: 2005.03.31 17:42:36 »
Idézetet írta: "Szeke"
Na de ez egy Daihatsu topic :D    :wink:
...és az nem gyárt nagykocsikat... :cry:
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Daihatsu
« Válasz #25 Dátum: 2005.06.19 17:20:24 »
Ezt ma fotóztam a parkolóban.

Szerintem jól néz ki. Kár, hogy nálunk nem forgalmaznak jelenleg Daihatsut.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #26 Dátum: 2005.06.20 01:12:55 »
Ez egy Sirion, ha minden igaz.  Egy ideig lehetett itthon is kani, de annyiba került, mint egy Corolla, holott egy kisautó 1.0 motorral. Nem is vették.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #27 Dátum: 2005.06.23 21:24:06 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Ear"
Miért, a tempomat nem tud ennyire alacsony sebességet?

Persze, hogy tud. De ha Te képes vagy egy cirka 12 milliós, 4300 köbcentis luxuscirkálóval suzukis 90-es tempóval közlekedni úgy, hogy a Lexuson a mutató még alig mozdult ki, akkor Te egy igen türelmes és ráérős ember vagy :D
Csak arra értettem, hogy vétek egy ilyen autóval 90-el menni (hiába az a szabályos meg minden).


Megszokás kérdése. Egy ilyen autóval nem muszály állandóan száguldozni - de lehet. Ezekben a nagy luxuskocsikban egyszerűen másképp telik az idő. Rá kell érezni, és ezután fasntasztikus nem túl gyorsan suhanni vele valami jó kis dimbes dombos úton.


Egyetértek , ennek is meg tud lenni a varázsa , ez aztán az abszolút kulturált chillout-krúzolás , hú de szépen megmondtam  :lol: ... Néha jólesik az embernek . Hangtalan suhanás , a táj bámulászása , közben valami jó zene , nem túl durva hangerővel . Klassz  :D

Meg aztán , ott vannak pl. az amik , akik képesek a bazi hosszú távolságaikon , a soksávos autópályáikon , a batárnagy és többnyire igen erős autóikban 55 meg 60 mérföldekkel hajókázni . És nem halnak bele . Ja , és pontosan ezek az emberek veszik a legtöbb Lexust meg Camryt  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #28 Dátum: 2005.06.23 21:25:20 »
Idézetet írta: "music"
Ez egy Sirion, ha minden igaz.  Egy ideig lehetett itthon is kani, de annyiba került, mint egy Corolla, holott egy kisautó 1.0 motorral. Nem is vették.


Az-az , Sirion . Egészen egyéni kis gép volt , érdekes színfolt a kiskategóriában . De nálunk tényleg túl drága volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #29 Dátum: 2005.06.23 21:32:19 »
A múltkorjában láttam egy döbbenetesen jó állapotú Charmantot . Tiptop pezsgőszín-metál fényezés , hozzá passzoló csinos barna belső , plüsskárpittal - szintén hibátlan állapotban . Az órában valami 130 ezer km . A régi Carinára (a T15 előttire) hajaz erősen ez az autó , fél kategóriával kisebb kiadásban . Ja , mellesleg ez is hátsókerekes . Érdekes kis jószág , a maga idejében roppantul kispolgári benyomást kelthetett , ma viszont szerintem egy kimondottan érdekes és ritka youngtimer  :)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )