Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 167490 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Daihatsu
« Válasz #75 Dátum: 2007.10.20 19:48:25 »
Lovag

Most így nem tudom milyen széles a gyereknek a felnije. Remélem az még gyári. A tied hányas az enyimen 5-ös volt így még a 175-öst épp fel tudtam rakni. A Daihatsun 4-es vagy 4,5-es van?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #76 Dátum: 2007.10.20 20:11:55 »
Idézetet írta: "ATIS"
Lovag

Most így nem tudom milyen széles a gyereknek a felnije. Remélem az még gyári. A tied hányas az enyimen 5-ös volt így még a 175-öst épp fel tudtam rakni. A Daihatsun 4-es vagy 4,5-es van?


Elvileg 4,5x13".
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #77 Dátum: 2007.10.20 20:21:58 »
Ja igen:

ITT talál a kolléga 1000 és 1 infót a Dai-ról, nomeg gépkönyv és néhány hasznos infó is akad... :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Daihatsu
« Válasz #78 Dátum: 2007.10.20 21:45:32 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ja igen:

ITT talál a kolléga 1000 és 1 infót a Dai-ról, nomeg gépkönyv és néhány hasznos infó is akad... :kacsint:


Köszi. Infó továbbítva.  :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #79 Dátum: 2007.11.15 13:46:21 »
Gyerekek, írok pár érdekes számot. Meg fogtok lepõdni :nana: ... én legalábbis lehidaltam!

Egy Auris hátsó lábtere: 640-890 mm.

Egy Avensis hátsó lábtere: 660-890 mm.

Egy Lexus LS 600h hátsó lábtere: 725-985 mm.

---------------------------------

Egy új Daihatsu Cuore hátsó lábtere: 790-1020 mm :o  :o  :o  :o  :o  :o ...

Emlékeztetõül: a külsõ hossza 347 centi!!! Bexarás... Ja, hogy nincs csomagtartó? Dehogy nincs, a hátsó ülések pozíciójától függõen 160-215 liter :nana: ... egy Aygo csomagtartója 130 literes, egy új Swifté 213! Akkor biztos kényelmetlenül picik az ülések? Egy Auris elsõ ülése 480/580 mm-es (ülõlap hossza/háttámla magassága), a Cuoréé 485/685; Auris hátsó ülés 460/620 mm, Cuore 485/590. Mondjam még :nagymosoly: ?

Néhány egyéb, roppant bizalomgerjesztõ adat: a Cuore 998 köbcentis háromhengerese 70 LE-t és 96 Nm-t ad le (önsúly 875 kg), a végsebessége 160 kmh, a gyorsulása 0-100-ra 12.5 mp, a rugalmassága 60-ról 100-ra négyesben 14.8, 80-ról 120-ra ötösben 24.0 mp - ezek mért adatok, és nem maradnak el lényegesen egy 1.4-es Auris képességeitõl, leszámítva persze a végsebességet, dehát egy 1.0 literes városi futrinkáról beszélünk :nana: ! Aminek a teszt-átlagfogyasztása 5.5 liter lett :D ... Ja, a forduláskör átmérõje 9.9 m, és még fékezni is tud: száraz úton százról 39.8 méteren megáll, a kis 155-ös virsli gumijaival!

NAGYON állat! És mindezt még kiegészítik az olyan remek ötletek, mint pl. hogy valamennyi oldalajtó 90 fokos szögben nyílik :10: ...

MIÉRT nem árulják ezeket a kocsikat nálunk?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Daihatsu
« Válasz #80 Dátum: 2007.11.29 23:20:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"


MIÉRT nem árulják ezeket a kocsikat nálunk?


Nem tudom. Pedig biztos lenne rá kereslet. Szingli csajok például mint célközönség. Vagy anyucinak futkosó autónak. Biztos tuti darab.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Daihatsu
« Válasz #81 Dátum: 2007.11.30 12:03:25 »
a cingli csajok twingot meg polot vesznek max egy yarist.
kutya nem ismeri ezt a márkát abbol a cspoportbol
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #82 Dátum: 2007.12.27 17:05:19 »
Ma csapattam egy kicsit a Dai-val, nyárigumi, félpadlógáz, igen élvesztem a csúszkálást!  Kaptam bele egy mp3-as fejegységet, vettem bele pár kilóméter hangszórókábelt, holnap de belefaragom a cuccost, elõszedtem a Videoton Car hangfalakat (nem röhögni!!!:robbanfej:)
és mehet a zene! Tavasszal beteszem a McAudió 13 centis kárpithangszórókat is, csak a nagyobb faragáshoz melegebb idõt várnék. Egy kaptafa alatt a központi zár és a riasztó is beleugrik. Hamár lúd legyen kövér.  :nagymosoly:

A beszerelést, majd fényképezem, hátha vkit érdekel... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #83 Dátum: 2007.12.28 20:01:28 »
Na, ma nagy- dérrel-dúrral bemókoltam a cuccost, összelepkéztem az összes vezetéket a fejegységgel. (sose készre szerelem, elõször mindíg csak összeállítom, hogy próbálni lehessen, ezt követõen jön a forrasztgatás, készreszerelés)

Bekapcsolom, ihaj-csuhaj, minden OK,jobb oldal, bal oldal, elöl-hátul, rádió szépen szól, mondom, most jön a mp3 CD. Beleteszem, beszipkázza, de kimarad egy olyan 3 mm. Mondom nane.... :turelmetlen:   Mégegy próba, ugyanaz. :hmm:  OLvasolm az user manulat, aszongya error 1 kód.  Mechanikai hiba vegyük ki a CD-t, oszt nyomjuk meg a kiadó gombot, hogy a mechanika alaphelyzetbe kerülön. Aha, nyomom, mint a kisangyal az user manual szerint. Semmi változás. Mintha a falnak menne neki a CD, nem kerül a helyére, hogy megpörgesse azt.

Na jó, a kocsi széjjelkapva, a vezetékek meredeznek, mindegy, visszamókolás, be a dobozba a kari ajándékot, vissza a multiba. Ott szemrebesgetve közlik, hogy szervíz, mert ugye a 72 óra. Mondom nekik, hogy vegyünk fel egy jkv.-t én a cserét kérem. Felveszik, de akkor is szervíz.  Nagylelkûen belemegyek. Aszongyák, hogy 30 napnál több is lehet a szervíz. Magamban mondom, ha így akkor  :kacag:  mert, ha 30 napon belül nem javítható, akkor bizony vagy cserekészülék, vagy vissza a pénz.

Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Daihatsu
« Válasz #84 Dátum: 2007.12.28 23:20:20 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Na, ma nagy- dérrel-dúrral bemókoltam a cuccost, összelepkéztem az összes vezetéket a fejegységgel. (sose készre szerelem, elõször mindíg csak összeállítom, hogy próbálni lehessen, ezt követõen jön a forrasztgatás, készreszerelés)

Bekapcsolom, ihaj-csuhaj, minden OK,jobb oldal, bal oldal, elöl-hátul, rádió szépen szól, mondom, most jön a mp3 CD. Beleteszem, beszipkázza, de kimarad egy olyan 3 mm. Mondom nane.... :turelmetlen:   Mégegy próba, ugyanaz. :hmm:  OLvasolm az user manulat, aszongya error 1 kód.  Mechanikai hiba vegyük ki a CD-t, oszt nyomjuk meg a kiadó gombot, hogy a mechanika alaphelyzetbe kerülön. Aha, nyomom, mint a kisangyal az user manual szerint. Semmi változás. Mintha a falnak menne neki a CD, nem kerül a helyére, hogy megpörgesse azt.

Na jó, a kocsi széjjelkapva, a vezetékek meredeznek, mindegy, visszamókolás, be a dobozba a kari ajándékot, vissza a multiba. Ott szemrebesgetve közlik, hogy szervíz, mert ugye a 72 óra. Mondom nekik, hogy vegyünk fel egy jkv.-t én a cserét kérem. Felveszik, de akkor is szervíz.  Nagylelkûen belemegyek. Aszongyák, hogy 30 napnál több is lehet a szervíz. Magamban mondom, ha így akkor  :kacag:  mert, ha 30 napon belül nem javítható, akkor bizony vagy cserekészülék, vagy vissza a pénz.

Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:

Egy másik fórumról idézve: ajtó letép, Baccpapuccsal arcon vág, ajándék laptop hozzávág... :D
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Daihatsu
« Válasz #85 Dátum: 2007.12.29 15:39:41 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:
Egy másik fórumról idézve: ajtó letép, Baccpapuccsal arcon vág, ajándék laptop hozzávág... :D

Biztos Palkovicsnétól vette... :ordog:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #86 Dátum: 2007.12.29 16:24:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Na jó, a kocsi széjjelkapva, a vezetékek meredeznek, mindegy, visszamókolás, be a dobozba a kari ajándékot, vissza a multiba. Ott szemrebesgetve közlik, hogy szervíz, mert ugye a 72 óra. Mondom nekik, hogy vegyünk fel egy jkv.-t én a cserét kérem. Felveszik, de akkor is szervíz.  Nagylelkûen belemegyek. Aszongyák, hogy 30 napnál több is lehet a szervíz. Magamban mondom, ha így akkor  :kacag:  mert, ha 30 napon belül nem javítható, akkor bizony vagy cserekészülék, vagy vissza a pénz.

Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:


Bakker. Kapásból ki kellett volna cserélniük :turelmetlen:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Daihatsu
« Válasz #87 Dátum: 2007.12.29 17:53:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Trotter66"
Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:
Egy másik fórumról idézve: ajtó letép, Baccpapuccsal arcon vág, ajándék laptop hozzávág... :D

Biztos Palkovicsnétól vette... :ordog:

Tehát nemcsak én vagyok lelkes Homárrajongó... :wink:
Gabe 254.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #88 Dátum: 2007.12.29 19:07:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Na jó, a kocsi széjjelkapva, a vezetékek meredeznek, mindegy, visszamókolás, be a dobozba a kari ajándékot, vissza a multiba. Ott szemrebesgetve közlik, hogy szervíz, mert ugye a 72 óra. Mondom nekik, hogy vegyünk fel egy jkv.-t én a cserét kérem. Felveszik, de akkor is szervíz.  Nagylelkûen belemegyek. Aszongyák, hogy 30 napnál több is lehet a szervíz. Magamban mondom, ha így akkor  :kacag:  mert, ha 30 napon belül nem javítható, akkor bizony vagy cserekészülék, vagy vissza a pénz.

Szóval a Dai kicsit szétkapva, az idegeim meg egy kicsit ziláltak. :vag2:


Bakker. Kapásból ki kellett volna cserélniük :turelmetlen:
Tudom, ezért is vettettem fel jkv.-t.  :kacsint:  Ha nincsen meg a szervíz 30 nap múlva, akkor jön a következõ lépés, akkor már pontos jogszabályi idézetekkel. :nagymosoly:

Amúgy meg mivel karácsonyi ajándék, kicsit nyûgös a párom, hogy így beleválasztott, hiába nyugtatom, hogy ez bármikor, bárkivel elõfordulhat. Ráadásul ez egy olyan ajándék, hogy azonal ki sem lehet próbálni, hiszen elõtte mûködésképes állapotba kell hozni.... Ez nem egy LCD TV, hogy bedugom, oszt jó, vagy nemjó... :nana:

Majd tudúístok, hogy mi lessz a vége, holnap meg annyira összelegózom a Dai-t, hogy használni lehessen, igaz rádió nélkül, mert a régit vissza nem rakom, az tuti! :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #89 Dátum: 2007.12.29 20:18:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tudom, ezért is vettettem fel jkv.-t.  :kacsint:  Ha nincsen meg a szervíz 30 nap múlva, akkor jön a következõ lépés, akkor már pontos jogszabályi idézetekkel. :nagymosoly:

Amúgy meg mivel karácsonyi ajándék, kicsit nyûgös a párom, hogy így beleválasztott, hiába nyugtatom, hogy ez bármikor, bárkivel elõfordulhat. Ráadásul ez egy olyan ajándék, hogy azonal ki sem lehet próbálni, hiszen elõtte mûködésképes állapotba kell hozni.... Ez nem egy LCD TV, hogy bedugom, oszt jó, vagy nemjó... :nana:

Majd tudúístok, hogy mi lessz a vége, holnap meg annyira összelegózom a Dai-t, hogy használni lehessen, igaz rádió nélkül, mert a régit vissza nem rakom, az tuti! :ordog:


De mi ez a 30 napos szervíz-vacakolás, vásárlástól számított 3 napon belül szó nélkül cserélni lennének kötelesek, nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )