Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 170700 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #90 Dátum: 2007.12.29 20:34:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Tudom, ezért is vettettem fel jkv.-t.  :kacsint:  Ha nincsen meg a szervíz 30 nap múlva, akkor jön a következõ lépés, akkor már pontos jogszabályi idézetekkel. :nagymosoly:

Amúgy meg mivel karácsonyi ajándék, kicsit nyûgös a párom, hogy így beleválasztott, hiába nyugtatom, hogy ez bármikor, bárkivel elõfordulhat. Ráadásul ez egy olyan ajándék, hogy azonal ki sem lehet próbálni, hiszen elõtte mûködésképes állapotba kell hozni.... Ez nem egy LCD TV, hogy bedugom, oszt jó, vagy nemjó... :nana:

Majd tudúístok, hogy mi lessz a vége, holnap meg annyira összelegózom a Dai-t, hogy használni lehessen, igaz rádió nélkül, mert a régit vissza nem rakom, az tuti! :ordog:


De mi ez a 30 napos szervíz-vacakolás, vásárlástól számított 3 napon belül szó nélkül cserélni lennének kötelesek, nem?

Mint írtam, karácsonyi ajándék volt, december 20.-án vette a párom... :rolleyes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Daihatsu
« Válasz #91 Dátum: 2007.12.29 20:42:00 »
Így van!
7.§

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Daihatsu
« Válasz #92 Dátum: 2007.12.29 21:50:54 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"
Tudom, ezért is vettettem fel jkv.-t.  :kacsint:  Ha nincsen meg a szervíz 30 nap múlva, akkor jön a következõ lépés, akkor már pontos jogszabályi idézetekkel. :nagymosoly:

Amúgy meg mivel karácsonyi ajándék, kicsit nyûgös a párom, hogy így beleválasztott, hiába nyugtatom, hogy ez bármikor, bárkivel elõfordulhat. Ráadásul ez egy olyan ajándék, hogy azonal ki sem lehet próbálni, hiszen elõtte mûködésképes állapotba kell hozni.... Ez nem egy LCD TV, hogy bedugom, oszt jó, vagy nemjó... :nana:

Majd tudúístok, hogy mi lessz a vége, holnap meg annyira összelegózom a Dai-t, hogy használni lehessen, igaz rádió nélkül, mert a régit vissza nem rakom, az tuti! :ordog:


De mi ez a 30 napos szervíz-vacakolás, vásárlástól számított 3 napon belül szó nélkül cserélni lennének kötelesek, nem?

Mint írtam, karácsonyi ajándék volt, december 20.-án vette a párom... :rolleyes:

Neked a Jézuska a párod?!? :D Vagy nem is õ hozza az ajándékot?  :shock:  :?  :mivan:  :torsziv:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #93 Dátum: 2007.12.29 23:30:11 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mint írtam, karácsonyi ajándék volt, december 20.-án vette a párom... :rolleyes:


Hát akkor ez szívás :szomoru:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Daihatsu
« Válasz #94 Dátum: 2007.12.29 23:37:07 »
Engem a gazdaságos áruházban ért kellemes meglepetés, amikor édesanyámnak vettem a konyhai robotgépet, a kérdés az volt, hogy karácsonyi ajándék-e, mertha igen, a blokkon ezt jelöli, és ha hibás, vagy nem kell, akkor 29-ig visszavihetõ!!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Daihatsu
« Válasz #95 Dátum: 2007.12.30 14:38:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Engem a gazdaságos áruházban ért kellemes meglepetés, amikor édesanyámnak vettem a konyhai robotgépet, a kérdés az volt, hogy karácsonyi ajándék-e, mertha igen, a blokkon ezt jelöli, és ha hibás, vagy nem kell, akkor 29-ig visszavihetõ!!!!

Így utólag én is mondhattam volna, hogy bocsi, de kettõt kaptam, hoci a pénztet, levásárolom, aztán kisétáltam volna egy hasonlóval....  :rolleyes:  Dehát én becsületes vagyok és ez momentán nekem többet ér.  Kivárom mi lesz, átqrni nem fognak.  :ordog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #96 Dátum: 2007.12.30 18:56:11 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Tamás69"
Engem a gazdaságos áruházban ért kellemes meglepetés, amikor édesanyámnak vettem a konyhai robotgépet, a kérdés az volt, hogy karácsonyi ajándék-e, mertha igen, a blokkon ezt jelöli, és ha hibás, vagy nem kell, akkor 29-ig visszavihetõ!!!!

Így utólag én is mondhattam volna, hogy bocsi, de kettõt kaptam, hoci a pénztet, levásárolom, aztán kisétáltam volna egy hasonlóval....  :rolleyes:  Dehát én becsületes vagyok és ez momentán nekem többet ér.  Kivárom mi lesz, átqrni nem fognak.  :ordog:
:10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Daihatsu
« Válasz #97 Dátum: 2008.01.11 19:15:44 »
Trotter66, elsõsorban hozzád intézném ezt a hozzászólást:

Felvetõdött az ötlet, hogy barátnõmnek kellene valami kis autót keríteni. Elsõ autó lenne. És hát természetesen a Dai is játszik, a Charade és Coure is! Mégiscsak  :toy: rokon!  :nagymosoly:
Ezek japán összszerelések? Nem sokat találni belõlük a neten, s ha jól tudom márkaszervízük, illetve hálózatuk nincs. Ha csak olyan gyakran kell hozzá cucc, mint az én Carinámhoz, akkor nincs gond, de ha mégis kell valami beszerzhetõ?

Játszik még: Nissan Micra, Toyota Starlet

ui.: a Yaris csak azért nem, mert a barátnõm is és én is idegenkedünk a középre helyezett mûszerfaltól!  :oops:

Elõre is köszi!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

onager73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Daihatsu
« Válasz #98 Dátum: 2008.01.11 21:15:29 »
Felvetõdött az ötlet, hogy barátnõmnek kellene valami kis autót keríteni. Elsõ autó lenne. És hát természetesen a Dai is játszik, a Charade és Coure is! Mégiscsak  :toy: rokon!  :nagymosoly:
Ezek japán összszerelések? Nem sokat találni belõlük a neten, s ha jól tudom márkaszervízük, illetve hálózatuk nincs. Ha csak olyan gyakran kell hozzá cucc, mint az én Carinámhoz, akkor nincs gond, de ha mégis kell valami beszerzhetõ?

Játszik még: Nissan Micra, Toyota Starlet

Sziasztok!

Bocs, hogy hivatlanul belefolyok a beszélgetésbe de mint Daihatsus (és Toyota tulaj) hozzá tudok szólni.
A Daihatsunak valóban nincsen márkaszervíze magyarországon. Alkatrész minden beszerezhetõ kivéve a ritka változatok eltérõ alkatrészei (errõl tudnék mesélni). A Daihatsu eredeti japán japánautó. Szerintem megbízhatóságban tudja a Toyota szintet bár láttam néhány szétrohadt példányt.
Viszont szeretném kihasználni, hogy itt vagyok: van egy eladó Starletem ( KP60) igaz elég öreg de rendkívül megkímélt állapotban van. Tutira 125 ezret futott gyári fényezésü a gép. Szerintem ennyi idõs autót ilyen állapotban találni szinte lehetetlen.Én veteránnak akartam megtartani de jelen anyagi körülményeim miatt kényszerülök az eladásra. Én örülnék ha egy Toyotáshoz kerülne aki megbecsüli. Légyszíves segítsetek és reklámozzátok a gépet. Bármikor megtekinthetõ Pécsen. További infót az onager73@gmail.com címen kérhettek.
áltoscsiga

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #99 Dátum: 2008.03.30 13:05:50 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?


Nagyon megbízható autók. Toyota színvonalon vannak ezen a téren. De az alkatrészbeszerzés helyenként problémás lehet; mondjuk nem annyira, hogy ez engem pl. adott esetben visszatartana egy Daihatsu beszerzésétõl. A fõ kopó dolgok beszerezhetõk utángyártottban, ha meg kell esetleg egy index, visszapillantó vagy ilyesmi, azt némi keresgéléssel meg lehet találni bontókban - mert azért elég számos ilyen kocsi eljutott hozzánk.
Az ár/érték/egéni használhatóság alapján valószínû, hogy 1.5-ös Charade-t fogok venni. Lehetõleg nem pirosat.


Valamit elnéztél szerintem, mert 1.5-ös Charade nincs, sõt semmilyen 1.5-ös nincs a nálunk fellelhetõ Daihatsu kínálatból... Charade-ból ezres és 1.3-as van, a régi Charmantból 1.3-as és 1.6-os, Applause-ból csak 1.6-os. Az utóbbira gondolsz esetleg?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Daihatsu
« Válasz #100 Dátum: 2008.03.30 13:42:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Mit tudtok, mi a véleményetek az Applause-ról és a Charade-ról?


Nagyon megbízható autók. Toyota színvonalon vannak ezen a téren. De az alkatrészbeszerzés helyenként problémás lehet; mondjuk nem annyira, hogy ez engem pl. adott esetben visszatartana egy Daihatsu beszerzésétõl. A fõ kopó dolgok beszerezhetõk utángyártottban, ha meg kell esetleg egy index, visszapillantó vagy ilyesmi, azt némi keresgéléssel meg lehet találni bontókban - mert azért elég számos ilyen kocsi eljutott hozzánk.
Az ár/érték/egéni használhatóság alapján valószínû, hogy 1.5-ös Charade-t fogok venni. Lehetõleg nem pirosat.


Valamit elnéztél szerintem, mert 1.5-ös Charade nincs, sõt semmilyen 1.5-ös nincs a nálunk fellelhetõ Daihatsu kínálatból... Charade-ból ezres és 1.3-as van, a régi Charmantból 1.3-as és 1.6-os, Applause-ból csak 1.6-os. Az utóbbira gondolsz esetleg?
Lehet. Valszeg elnéztem.
Az Applause is tetszik, de azt lehúztad az alkatrészek miatt.
(és én adok a szavadra) :kacsint:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #101 Dátum: 2008.03.30 14:47:08 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"
Valamit elnéztél szerintem, mert 1.5-ös Charade nincs, sõt semmilyen 1.5-ös nincs a nálunk fellelhetõ Daihatsu kínálatból... Charade-ból ezres és 1.3-as van, a régi Charmantból 1.3-as és 1.6-os, Applause-ból csak 1.6-os. Az utóbbira gondolsz esetleg?
Lehet. Valszeg elnéztem.
Az Applause is tetszik, de azt lehúztad az alkatrészek miatt.
(és én adok a szavadra) :kacsint:


Én nem húztam le :) ... de más sem. music-kal írtuk általában a Daihatsukról, hogy bizonyos alkatrészek beszerzése problémás lehet. (De nem annyira, hogy ez rossz választássá tegye a márkát. Bontókban elõfordul, a fõ kopó alkatrészek pedig beszerezhetõk utángyártottban is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Daihatsu
« Válasz #102 Dátum: 2008.03.30 21:48:07 »
Volt 1.5-ös Charade méghozzá sedan kivitelben :idea: , shortback néven, 75 és 90 lóerõs motorral.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Daihatsu
« Válasz #103 Dátum: 2008.03.30 23:40:53 »
Idézetet írta: "music"
Volt 1.5-ös Charade méghozzá sedan kivitelben :idea: , shortback néven, 75 és 90 lóerõs motorral.


Na, hát ebbõl nem sikerült egyet sem találnom, amikor végignéztem a hasznaltauto-s kínálatot :rolleyes: ... Ezért is hittem azt, hogy nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Daihatsu
« Válasz #104 Dátum: 2008.03.31 09:16:44 »
Ez már akkor volt, amikor a Daihatsu (majdnem teljesen) kivonult Európából, s a németeken kívül talán máshova nem is exportálták. Mivel ott is rétegmodell volt, nagyon kevés 1.5-ös létezik belõlük.
Ha van valamifajta autókatalógusod 97-98 tájáról, abban benne kell lennie. :idea:
music