Mindenféle > Japán autók

Daihatsu

<< < (2/113) > >>

Szeke:
Én egy 1.0 TD kis charade-ot vezettem, kb 20 kilométer erejéig :D
Meglepően kellemesen ment, de alapjáraton szó szerint szét akart esni (dízel, ráadásul 3 hengeres  :?  ).

music:

--- Idézetet írta: "Szeke" ---Én egy 1.0 TD kis charade-ot vezettem, kb 20 kilométer erejéig :D Meglepően kellemesen ment, de alapjáraton szó szerint szét akart esni (dízel, ráadásul 3 hengeres  :?  ).
--- Idézet vége ---

Egy barátoméknak volt ilyenjük, és vagy 18 éves koráig ment - kilómétert nem tudok, de sok volt benne.
Egyébként valóban 3 hengeres, ha jól emlékszem, 48 lóerős.

music:
Népítélet. Ez eddig a csúcs a vezetett km-eket tekintve.

Palaczk:

--- Idézetet írta: "Grabovszki" ---
--- Idézetet írta: "Batyuka" ---
--- Idézetet írta: "Grabovszki" --- Van valakinek tapasztalata esetleg Gtti charadedal?
--- Idézet vége ---


Igen, van. Kb fel evig volt nalam, ment mint a mergezett eger, gyorsulasban nem nagyon volt ellenfel  :D Ha ovatosan nyomtam neki akkor is 8-at evett :(
--- Idézet vége ---


8 liter ovatosan vezetve??? :shock: Úristen! Akkor mennyit evett,ha nyomtad is neki? Szerintem a 2.0 Carina is eljárkál annyival és az sem megy rosszul! Én alapból olyan 6 litykó körülit hallottam, és annyit saccoltam! Kár érte! Akkor lehet,h jobb az 1.3 16V, az sem gyengus a 90 lovával és biztos jobb a fogyija!
--- Idézet vége ---


Hát , az egy nagyon extrém kis motor volt . Kimondottan versenygép karakterisztikája volt . Gondolj csak bele , egy literből 100 lóerő  :o ... Bazinagy kompresszió , turbófeltöltés jó nagy nyomással , igen magas fordulatszámok . Az ilyesmi kéri a benzint  :roll: ...

A rekord egyébként ebből a szempontból : a BMW-nek a nyolcvanas évek közepén (amikor Piquet világbajnok lett vele) volt egy olyan Forma-1-es edzésmotorja (az edzésmotorok csak pár kört bírtak akkoriban) , amely (persze turbóval) 1500 lóerőt tudott  :o ... Ja , és mindezt egy 1500 köbcentis négyhengeres tudta  :shock:  :shock:  :shock:

Nem véletlen , hogy betiltották a turbót a F-1-ben - a hengerűrtartalom leszorítása nyilvánvalóan nem jelentett akadályt az űr-teljesítmény útjában  :wink:

Palaczk:

--- Idézetet írta: "music" ---
--- Idézetet írta: "Szeke" ---Én egy 1.0 TD kis charade-ot vezettem, kb 20 kilométer erejéig :D Meglepően kellemesen ment, de alapjáraton szó szerint szét akart esni (dízel, ráadásul 3 hengeres  :?  ).
--- Idézet vége ---

Egy barátoméknak volt ilyenjük, és vagy 18 éves koráig ment - kilómétert nem tudok, de sok volt benne.
Egyébként valóban 3 hengeres, ha jól emlékszem, 48 lóerős.
--- Idézet vége ---


Volt egy szívódízel is , szintén 1 liter , három henger ... és valami 30 lóerő  :lol: ... Azt aztán le lehetett nyomni egy Kispolákkal vagy egy W123-as 200 D Mercivel is  8)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése