Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 170693 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Daihatsu
« Válasz #480 Dátum: 2014.04.02 06:06:55 »
hölgy tulaj? ;)) ;) ;)
Igen, a baratnome. :tt2: es o is hasznalta javareszt miota nalunk van.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Daihatsu
« Válasz #481 Dátum: 2014.04.02 06:10:55 »
Négyvééédééééé  :yes: :clap: :wub:

Most nem néztem utána, de jól emlékszem, hogy a motorja azonos a Yaris I és II 1.3 VVTi-vel :) ?

Igy van! Ez muszakilag kb egy yaris verso, subaru justy hajtaslanccal.
kisa
born to ride

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #482 Dátum: 2014.04.02 06:58:22 »
Tegnap este érdeklődtem erről a TS topicban. Onnan irányítottak ide:) Érdekelnének a részletek. Írtam privit.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Daihatsu
« Válasz #483 Dátum: 2014.04.02 08:33:07 »
Igen, a baratnome. :tt2: es o is hasznalta javareszt miota nalunk van.
jah,vili.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Daihatsu
« Válasz #485 Dátum: 2014.04.03 08:25:17 »
@vakator:
Ha a Daiban nincs külön 4 kerékhajtás-váltó bot, szinte 100%-hogy állandó 4 kerékhajtású a kisautó.  :yes: - NEM.  :D
Vagy, gondolod, hogy a tapadás függvényében automatikusan osztja el a nyomatékot a hátsó tengelyre is?  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.03 08:28:00 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #486 Dátum: 2014.04.03 08:26:27 »
Szóval...
Tmaxhoz vittük végül, kocsi az emelőn, kérdeztem hogyan próbálhatom ki, hogy működik-e az összkerék. Az volt a válasz, hogy azt nem lehet, mert csak akkor hajt a hátsó is, ha csúszik az első kerék.
csak annyit tettem hozzá, hogy az "gáz", hogy nem tudok biztosra menni, hogy működik-e. Így végül nem volt más, bíztam abban, amit reggel mondtál. Amúgy igen, a hangok nekem is gyanúsak, olyan mintha folyamatosan csapágyhang jönne valahonnan az segességgel arányos frekvencián.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #487 Dátum: 2014.04.03 08:28:22 »
Előző válaszom Andrisnak.
bepi!
őszintén? passz... részemről akár az is lehet. Nekem így mondták. "Automata", a hátsó kerekeket csak akkor hajtja, ha megcsúsznak az első kerekek.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #488 Dátum: 2014.04.03 08:30:07 »
@vakator:
Ha a Daiban nincs külön 4 kerékhajtás-váltó bot, szinte 100%-hogy állandó 4 kerékhajtású a kisautó.  :yes: - NEM.  :D
Vagy, gondolod, hogy a tapadás függvényében automatikusan osztja el a nyomatékot a hátsó tengelyre is?  :?:

Mostmár elbizonytalanítottál. Magadat is? :) vagy nem értem?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #489 Dátum: 2014.04.03 08:34:52 »
Nem értek hozzá, csak okoskodom. Szerintem a kardánt forgatja folyamatosan, (az lehet az a hang ami nekem egy kezdődő "kerékagycsapágyosodásra" hajaz) de a nyomatékot csak az első kerekek csúszásának függvényében adja hátra. Na. Elég szakszerűen hangzik? Nem, de talán így is lehet.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Daihatsu
« Válasz #490 Dátum: 2014.04.03 08:42:22 »
Nem értek hozzá, csak okoskodom. Szerintem a kardánt forgatja folyamatosan, (az lehet az a hang ami nekem egy kezdődő "kerékagycsapágyosodásra" hajaz) de a nyomatékot csak az első kerekek csúszásának függvényében adja hátra. Na. Elég szakszerűen hangzik? Nem, de talán így is lehet.
A kerekcsapagy uj! A szokasos kotelezo bizalmatlansagi folyadek es szurocsereken tul, en egy futomuallitas/ellenorzesre vinnem el a nyari atszerelessel egybekotve, aztan csak hajtani.
A hangoktol ne felj, se nem premium, se nem nagy kocsi, keves a hangszigeteles, behallatszanak a kardanok. Ezt vagy megszokni lehet, vagy el kell felejteni. Par nap utan fel sem nagyon tunik. Nyari gumival halkabb (lesz).
Ui: laikus maganvelemenyem, hogy allando 4x4. Mar csak az olcsobbkategorias kisauto mivoltjabol is.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Daihatsu
« Válasz #491 Dátum: 2014.04.03 08:47:25 »
Mostmár elbizonytalanítottál. Magadat is? :) vagy nem értem?
Szervizzel nem vitatkozom, biztosan jobban tudják.  :flowers: És tudtommal a Rav4 hajtása is kvázi automatikusan kapcsolja a hátsó tengely hajtását. Szóval, igen, magam is elbizonytalanodtam.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Daihatsu
« Válasz #492 Dátum: 2014.04.03 08:48:29 »
Nem értek hozzá, csak okoskodom. Szerintem a kardánt forgatja folyamatosan, (az lehet az a hang ami nekem egy kezdődő "kerékagycsapágyosodásra" hajaz) de a nyomatékot csak az első kerekek csúszásának függvényében adja hátra. Na. Elég szakszerűen hangzik? Nem, de talán így is lehet.
Én is ilyesmire gondolok.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #493 Dátum: 2014.04.03 08:58:00 »
A kerekcsapagy uj! A szokasos kotelezo bizalmatlansagi folyadek es szurocsereken tul, en egy futomuallitas/ellenorzesre vinnem el a nyari atszerelessel egybekotve, aztan csak hajtani.
A hangoktol ne felj, se nem premium, se nem nagy kocsi, keves a hangszigeteles, behallatszanak a kardanok. Ezt vagy megszokni lehet, vagy el kell felejteni. Par nap utan fel sem nagyon tunik. Nyari gumival halkabb (lesz).
Ui: laikus maganvelemenyem, hogy allando 4x4. Mar csak az olcsobbkategorias kisauto mivoltjabol is.

Tudom, elhiszem, mondtad. Nekem olyan hangja volt, olyan kellemes, kezdődő kerékagy-csapágyas :) Igen, azért az a sok mindenféle hang, bevallom kicsit megijedtünk. Majd teszünk bele zenét, ami elnyomja.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re:Daihatsu
« Válasz #494 Dátum: 2014.04.03 09:02:09 »
Szervizzel nem vitatkozom, biztosan jobban tudják.  :flowers: És tudtommal a Rav4 hajtása is kvázi automatikusan kapcsolja a hátsó tengely hajtását. Szóval, igen, magam is elbizonytalanodtam.  :D

Akár ők is tévedhetnek. Subaru hajtásrendszer, azt mondták Subaruéknál ez így működik. Nincs itt valami szaki ebben a kérdésben?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."