Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 181239 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #330 Dátum: 2010.06.26 21:06:02 »
Holnap átadom neki!! :D De csak mérőszalaggal és pontos szemmértékkel engedem be!! [rohog] De azért sikerült megoldanunk mindent!! Lett éle az ajtódnak!! Képeket majd átküldöd ha megkérlek rá?? De ha ide feldobod és leszedem az is ok!! :D

Ha Neked is megfelel, akkor leviszem, ha megyek festetni, még én sem láttam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #331 Dátum: 2010.06.26 21:11:10 »
Okok Mester!! :D Megoldjuk szépre...bár így is elég sokat haladtunk múltkor!! Fél l- mattot akkor hozd majd!! Meg ha lehet mosasd ki a sárvédő dobokat azt kirücsizzük!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #332 Dátum: 2010.06.26 21:14:48 »
Okok Mester!! :D Megoldjuk szépre...bár így is elég sokat haladtunk múltkor!! Fél l- mattot akkor hozd majd!! Meg ha lehet mosasd ki a sárvédő dobokat azt kirücsizzük!! :D

Hát csak a hátsót, mert elöl műanyag dob lenne, de elhagzódott valahol az évek alatt, és nem lehet hozzá találni. Viszont megkérdezhetnéd esetleg nem maradt a garázs mélyén a Sárikákból.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #333 Dátum: 2010.06.26 21:59:30 »
okok meginfózom...bár ők csak használják az autót...néha még olaj se volt bent SEMMI és bírta szegény...de komolyan!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #334 Dátum: 2010.07.08 19:53:39 »
Nakérem, véget ért a Dai kasztinzása és fényezése, csupán az összepolírozás maradt hátra, de fényévekkel szebben néz ki a kocsi már most is.

Első körben had áradozzak szkaresz barátom tudásán, szakértelmén és mániákus precizitásán, melyet a nála eltöltött két  nap alatt tapasztaltam. Sokszor a halálból hozta vissza a lemezt, kijavította az első javítást végző szakbarbár lakatos és a szintén kontár fényező munkáját, valamint a mostani karosszériás által jóindulatúlag elkövetett hibát is, ezzel a sírból visszahozva az ajtót. Bevezetett engem, mint abszolút laikust a lepkzés, a kittelés, a flekkelés és a csiszolás birodalmába, számomra az volt a csúcs, amikor a fényezőpisztolyt előszedte és elkezdett bűvészkedni. Ezen már csak a lakkozópisztoly kezelése tett túl.
Ja, majdnem elfelejtettem: profi módon maszkoltunk is egy keveset, a felnit is ki akartam maszkolni, de csak csendesen elmosolyodott, legyintett egyet és közölte, hogy minek, majd úgy fújom, hogy ne legyen olyan. És lőn, a négy gumin összesen 3-4 helyen kellett észterrel letörölni a festék-ködöt.

Szóval engem teljesen elvarázsolt és meggyőzött Karesz tudása és embersége.

Na ennyit Kareszről, mert a végén még elbízza magát.
Akkor most a családról, akikről csak a legnagyobb tisztelettel tudok szólni. Megetettek, megitattak, töltöttek belém határidőre a KV-t, egyszerű de isteni módon megkomponált ételekkel tömtét éhes bendőmet, egyszóval..... Nincsen is rá szó, vagy szavak, de mégis, egy: KÖSZÖNÖM!

Képeket mindjárt teszek fel, csak át kell szabnom őket.

Képsorozat itt






« Utoljára szerkesztve: 2010.07.08 20:21:48 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #335 Dátum: 2010.07.08 20:31:18 »
Mester!! Ennyire ne fényezz,mert még a végén Belőled is fényező lesz!! :) Annyira még nem tökéletes a mutatvány,még kell neki az a polír,és sajna a lemez hibáit nem sikerült teljesen eltüntetni,de azon már csak tényleg egy ajtócsere segítene!! Élmény volt hogy itt voltál,nélküled nem is mentem volna semmire...de most komolyan!! :D Köszönöm a dicséretet,családnak is átadtam!!  :1eye: Valamikor akkor csörizz azt megejtjük a polírt és az alvázvédőzést is!!  :cool2:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #336 Dátum: 2010.07.08 20:40:50 »
Tényleg szép munkát végeztetek! :clap: Még a végén tényleg megcsináltatom én is...  ::) Már a múltkor felvetődött Kareszéknál. :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #337 Dátum: 2010.07.09 22:35:44 »
Gyertek csak...egyébként még Trotter Mester Barátomhoz csak annyit,hogy a megbeszélt összeg dupláját akarta fizetni.....nem értettem miért??  :?: de komolyan nem értettem!!  :helpsmilie: Arra gondoltál cimbi hogy az egy helyett 2 elemet fújtunk?? De ez bőven belefért szerintem!! :D Polírra meg még várlak!!
Egyébként teljesen korrekt,és pontos.....mondtam is neki hogy jó "halál" lenne,mindig pontosan érkezett (szó szerint perc,azaz halálpontosan)!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #338 Dátum: 2010.07.10 11:06:13 »
Gyertek csak...egyébként még Trotter Mester Barátomhoz csak annyit,hogy a megbeszélt összeg dupláját akarta fizetni.....nem értettem miért??  :?: de komolyan nem értettem!!  :helpsmilie: Arra gondoltál cimbi hogy az egy helyett 2 elemet fújtunk?? De ez bőven belefért szerintem!! :D Polírra meg még várlak!!
Egyébként teljesen korrekt,és pontos.....mondtam is neki hogy jó "halál" lenne,mindig pontosan érkezett (szó szerint perc,azaz halálpontosan)!! :D

Hát valahogy úgy.... :flowers:  Amúgy meg a gyorsatalpaló fényező-isi is volt.... Csiszoltam, mint a kisangyal... :D :D
A pontosságra meg kényes vagyok,  de legtöbbször csak akkor jön össze, ha kizárólag egyedül rajtam áll a dolog. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #339 Dátum: 2010.07.10 11:06:46 »
Tényleg szép munkát végeztetek! :clap: Még a végén tényleg megcsináltatom én is...  ::) Már a múltkor felvetődött Kareszéknál. :)
Érdemes lenne.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Daihatsu
« Válasz #340 Dátum: 2010.07.10 12:07:56 »
Mennyit fogyaszt? Tipikus hibái? Hogy bírja ha kicsit nehezebb a cipőm? Karbis? :devil:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #341 Dátum: 2010.07.10 13:04:47 »
Mennyit fogyaszt? Tipikus hibái? Hogy bírja ha kicsit nehezebb a cipőm? Karbis? :devil:

Mármint, melyik??? Nekünk 1.0 benzin, Musspicinek 1.3 benzin van. A miénk karbis és rövid utakra használva 6-7 liter közötti.

Legutóbbi fogyasztásom, kicsi nagyfalu, sok-sok autópálya 120-130 km/h-s sebességgel kerek 6.0 liter. (LM MoS2 5W-40 van benne, és ÖMV scwechati 95-ös)
Szerintem stabil 90-nél olyan 5,3-5,7 közöt lehet a fogyi.

Musspicié 7-9 liter között ehet a nagyfaluban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #342 Dátum: 2010.07.10 21:09:19 »
Jah..szegényt tutti zavargattad hogy időben haza érj,azért evett ennyit!!   :1eye: :flowers: [rohog]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #343 Dátum: 2010.07.22 13:20:45 »
Hát, büszkén mondhatom, hogy készen lett a Dai. Egy félnapos polírozást követően - ami gépi polírt jelent és egy-egy deci jófajta 3M-es durva és közepes polírpasztát -, készen is lett az újrafújt felület és a kasztni "egybehozatala".

Nem volt semmi meló, én nem nagyon tudtam elképzelni, hogy a tető mályvaszíne, hogy lesz piros, de Karesz barátom megmutatta, hogy lesz az, csak dolgozni kell vele derekasan.

Most derült ki, hogy a javítószínt kikeverő Karesz belső embere, a festékboltos Feri, 98%-ra eltalálta a színt, emi nem volt szvsz. egyszerű, lévén, hogy, hogyan nézett ki a kocsi.
A képek magukért beszélnek, külön a figyelmetekbe ajánlom a képaláírásokat.





Szolgálati közlemény:  Karesz, a visco-kuplung, és a szívósor eljutott rendeltetési helyére.  :D


Bocs, szebbé tettem a képek nézegetését. :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.22 13:37:54 írta kleingy »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #344 Dátum: 2010.07.22 13:51:49 »
Köszi Mester a fuvart!! :D Robival sikerült megbeszélni a kompresszoros témát?? Gondolom nem volt nehéz megismerni a 2m10centijével!! :D
Leányzó örült a vasnak?? Most sikálhatja szegény a belsejét szombatig!!  :cool2: