Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 171293 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #225 Dátum: 2009.02.22 21:06:08 »
Ma megcsináltam az olajcserét a kisautón. Bele is ment vagy 3L olaj.  :1eye: Ezen kívül megbütyköltem az anyós oldali zár mozgató motorját, mert nem működött. Ki kellett vennem, kell a helyére egy új. Addig a jobb hátsó ajtó zármotorja van benne. Azt is tuningolni kellett egy kis WD40-nel.  :cool2: Ezen kívül bele applikáltam egy pótféklámpát. Mókás volt behúzni a vezetékét, de mivel nem akartam kókányolni, megküzdöttem vele. :wacko: :censored: Még nem működik tökéletesen, mert nem volt megfelelő csatlakoztató elem, amivel rá tudtam volna kötni a féklámpa vezetékére.(De itthon kell lennie valahol... úgyhogy már nem sok idő. :D) Most két nap meló, aztán megint lesz rá időm. A pénteki mikrora már talán kész is lesz.  :D :D :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #226 Dátum: 2009.02.22 21:46:13 »
Grat  :yes: ! Végül is milyen olajat tettél bele?

Centrálzár van a kis gépben? Nem semmi  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #227 Dátum: 2009.02.22 22:14:17 »
Castrol Magnatech C3 5W-40 ment bele. Igen, riasztó által vezérelt centrál zár van a gépben.  :)
Munka közben beszélgettem após jelölttel, aki fényező. Tett egy polír próbát a fényezésen és megállapította, hogy elég lesz a festékhiányok pótlása után egy polír. Akkor csinos kisautóm lesz... :wub: Na, de ez majd csak nyáron lesz aktuális. A lényeg, hogy a segítő szándék megvan részéről, tehát nyáron lefújja a gépet ahol kell. :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #228 Dátum: 2009.02.23 19:00:17 »
Castrol Magnatech C3 5W-40 ment bele. Igen, riasztó által vezérelt centrál zár van a gépben.  :)
Munka közben beszélgettem após jelölttel, aki fényező. Tett egy polír próbát a fényezésen és megállapította, hogy elég lesz a festékhiányok pótlása után egy polír. Akkor csinos kisautóm lesz... :wub: Na, de ez majd csak nyáron lesz aktuális. A lényeg, hogy a segítő szándék megvan részéről, tehát nyáron lefújja a gépet ahol kell. :yes:
.... és esetleg nem vállalna-e, egy hasonló kiszerelésű egyedet? A jobb első ajtót kellene belülről (káva, kéder) piszkatolni. És ugyanolyan peros.  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #229 Dátum: 2009.02.23 20:12:30 »
Elképzelhető, Mester... ::) Megbeszélés tárgyát képezi, de van rá esély. ;)

Amúgy ma végre sikerült beszerezni a légszűrőt is a Daiba. :clap: Kissé körülményes volt. Mégpedig azért, mert sok alkatrész-katalógus nem is hozza az én kisautómat (1,3 16V 56KW 75LE). :no: :cry: Jobbára csak az EFI-s motorok vannak benn, ezekbe pedig négyszögletű szűrő kell. :surrender: Az enyémbe viszont kerek, és abból is a laposabb fajta.  :online2long: Szóval több alkatrész-kereskedőnek komoly fejtörést okozott a kérdés. :yawn: Végül addig bújtam a netes katalógusokat, míg rájöttem, hogy az évjáratban azonos Applause 1,6 légszűrője kell az én autómba is. :eek: Furi, de legalább már tudom. És legközelebb már kapásból azt keresem.  :yes: :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.23 22:20:40 írta musspici »
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #230 Dátum: 2009.02.24 19:47:14 »
Elképzelhető, Mester... ::) Megbeszélés tárgyát képezi, de van rá esély. ;)

Amúgy ma végre sikerült beszerezni a légszűrőt is a Daiba. :clap: Kissé körülményes volt. Mégpedig azért, mert sok alkatrész-katalógus nem is hozza az én kisautómat (1,3 16V 56KW 75LE). :no: :cry: Jobbára csak az EFI-s motorok vannak benn, ezekbe pedig négyszögletű szűrő kell. :surrender: Az enyémbe viszont kerek, és abból is a laposabb fajta.  :online2long: Szóval több alkatrész-kereskedőnek komoly fejtörést okozott a kérdés. :yawn: Végül addig bújtam a netes katalógusokat, míg rájöttem, hogy az évjáratban azonos Applause 1,6 légszűrője kell az én autómba is. :eek: Furi, de legalább már tudom. És legközelebb már kapásból azt keresem.  :yes: :D
Ehh, jöttél volna a Lángba, oszt annyi. Ha alkatrész kell szóljál, bármi, van jelentős kedvezmény!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #231 Dátum: 2009.02.24 19:58:38 »
 :eek: :eek: :eek: Most kell szóni wazze'? ;) [rohog] :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #232 Dátum: 2009.02.24 20:12:04 »
:eek: :eek: :eek: Most kell szóni wazze'? ;) [rohog] :D
kb. 2x felajánlottam már, Korábban is.
jóóóóóóóóóóóreggel'!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #233 Dátum: 2009.02.24 21:22:11 »
Ami igaz, az igaz! :yes: Most, már mindegy. Amúgy mennyi lett volna az akciós ár? Uis. van nekünk is alkatrész kereskedésben dolgozó ismerős, aki az olajszűrőt is hozta jutányos áron. Erre azonban mégsem tudott kedvezményt adni, mert egyetlen nagykerben találtak, és ott nekik nincs kedvezményük. :no: (Vagy valami ilyesmi.) Így lett 3000 Huf a légszűrőm. Remélem, pénteken már el tudsz jönni mikrotalira!  :excl: Esetleg elhozhatnád nekem a javítási segédletet is. ::) ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #234 Dátum: 2009.02.26 12:34:43 »
Ami igaz, az igaz! :yes: Most, már mindegy. Amúgy mennyi lett volna az akciós ár? Uis. van nekünk is alkatrész kereskedésben dolgozó ismerős, aki az olajszűrőt is hozta jutányos áron. Erre azonban mégsem tudott kedvezményt adni, mert egyetlen nagykerben találtak, és ott nekik nincs kedvezményük. :no: (Vagy valami ilyesmi.) Így lett 3000 Huf a légszűrőm. Remélem, pénteken már el tudsz jönni mikrotalira!  :excl: Esetleg elhozhatnád nekem a javítási segédletet is. ::) ;)
Nagy valószínűséggel nem tudok menni pénteken.  Fénymásolni tudsz?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Daihatsu
« Válasz #235 Dátum: 2009.02.26 12:37:28 »
Gyöngyi meg tudja oldani. :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #236 Dátum: 2009.02.26 13:12:08 »
Gyöngyi meg tudja oldani. :innocent:
Akkor gyó!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Daihatsu
« Válasz #237 Dátum: 2009.02.26 14:41:41 »
Még le is spirálozom, ha van igény plusz darabra.  :winkiss:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #238 Dátum: 2009.02.26 18:24:08 »
Még le is spirálozom, ha van igény plusz darabra.  :winkiss:
Istennő vagy! :clap: :clap: :
wub: :wub: (ez utóbbi virtualice  :D)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #239 Dátum: 2009.04.07 19:52:40 »
Na ma kihoztam a kicsikét és megjárattam. Teljesen  rendben volt 110-et viszi, mint a vajat utazóba. A végét nem próbáltam ki, de olyan 130-140 közé tenném.

Csak az a baj, hogy xarnak sem nézik a többi közlekedők.  :D
Próbálnak nyomni, meg bevágni, hade nem vagyunk vajból és a kicsike is morózus, ha kinyitom a másoik torkot.  ;)

Szóval teljesen rendben van a kisautó.  Húsvétkor - úgyis piros - kap egy alaposa takarítást. Belül ugyan nincsen mit, de erősen poros kívülről. (Mondjuk az SC pont fordítva, belül dzsuvás, kívül még elfogadható, nemrég volt IMO-ban...

Gyöngyi, a tavaszi talin a kezelésit szívesen odaadom, aztán mejd visszakerül valahogyan. Jó lesz így??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.