Szerző Téma: Daihatsu  (Megtekintve 170182 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #165 Dátum: 2008.10.27 16:17:07 »
Sziasztok!

Apám Charade-ja sikeresen leműszakizott.
Mivel májusban elmúlt 25 éves, ezért szeretnénk rá kötni youngtimer, vagy valamilyen más kedvezményes (kötelező) biztosítást. Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ezek hogyan működnek? Melyik boztosítónál lehet ilyet kötni ill. milyen feltételekkel?
Előre is köszi.

Én a múltkor rákérdeztem erre az Allianznál, a csaj nem tudott egészen pontos választ adni, de olyasmit hadovált, hogy kell hozzá valamelyik klub (márkaklub, illetve veteránautós klub, egyesület stb.) ajánlása/véleménye, mely az autó állapotát és használati módját figyelembe véve alátámasztja a hobbiautó jelleget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #166 Dátum: 2008.10.27 18:54:57 »
Sziasztok!

Apám Charade-ja sikeresen leműszakizott.
Mivel májusban elmúlt 25 éves, ezért szeretnénk rá kötni youngtimer, vagy valamilyen más kedvezményes (kötelező) biztosítást. Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ezek hogyan működnek? Melyik boztosítónál lehet ilyet kötni ill. milyen feltételekkel?
Előre is köszi.

Én a múltkor rákérdeztem erre az Allianznál, a csaj nem tudott egészen pontos választ adni, de olyasmit hadovált, hogy kell hozzá valamelyik klub (márkaklub, illetve veteránautós klub, egyesület stb.) ajánlása/véleménye, mely az autó állapotát és használati módját figyelembe véve alátámasztja a hobbiautó jelleget.

Kötni kellene valami hasonló megállapodást a klubnak, mondjuk az Uniqával, azokról tudom, hogy az Opelklubbal vannak pariban. Igaz, hogy be kell lépni a klubba.

Szerintem érdemes lenne talán elindulni ebben az irányban. Toyota és Daihatsu márkákra kellene szerződni. Nekem van Providencia kontaktom, de a Genertel is bejátszhat.
Lényeges elem, hogy mennyi az az autó, melyre megkötnénk.
Na törpöljünk emberek!

Nekem momentán a Dai 17 éves elmúlt, szóval nekem még van 8 év.... De Palaczk Coronája, a Starlet és a Camry közelebb áll, azt hiszem. :yes:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Daihatsu
« Válasz #167 Dátum: 2008.10.27 19:26:51 »
Sziasztok!

Apám Charade-ja sikeresen leműszakizott.
Mivel májusban elmúlt 25 éves, ezért szeretnénk rá kötni youngtimer, vagy valamilyen más kedvezményes (kötelező) biztosítást. Van valakinek ezzel tapasztalata, hogy ezek hogyan működnek? Melyik boztosítónál lehet ilyet kötni ill. milyen feltételekkel?
Előre is köszi.

Én a múltkor rákérdeztem erre az Allianznál, a csaj nem tudott egészen pontos választ adni, de olyasmit hadovált, hogy kell hozzá valamelyik klub (márkaklub, illetve veteránautós klub, egyesület stb.) ajánlása/véleménye, mely az autó állapotát és használati módját figyelembe véve alátámasztja a hobbiautó jelleget.

Kötni kellene valami hasonló megállapodást a klubnak, mondjuk az Uniqával, azokról tudom, hogy az Opelklubbal vannak pariban. Igaz, hogy be kell lépni a klubba.

Szerintem érdemes lenne talán elindulni ebben az irányban. Toyota és Daihatsu márkákra kellene szerződni. Nekem van Providencia kontaktom, de a Genertel is bejátszhat.
Lényeges elem, hogy mennyi az az autó, melyre megkötnénk.
Na törpöljünk emberek!

Nekem momentán a Dai 17 éves elmúlt, szóval nekem még van 8 év.... De Palaczk Coronája, a Starlet és a Camry közelebb áll, azt hiszem. :yes:



Genertel felejtős, bárminemü ügyintézés egy horror, roszabb, mint a MÁV volt.
Provi meg marha drága.

Uniqa, Union, Aegon egész jók.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Daihatsu
« Válasz #168 Dátum: 2008.10.27 19:41:08 »
Itt pontosan le van írva minden. Bármelyik klub tagja lehet az illető, csak a klub legyen bejegyezve. Visz egy igazolást és kész.
Már mi is adtunk ilyet. Ha kell, Mickeynek kell szólni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #169 Dátum: 2008.10.28 19:28:23 »
Itt pontosan le van írva minden. Bármelyik klub tagja lehet az illető, csak a klub legyen bejegyezve. Visz egy igazolást és kész.
Már mi is adtunk ilyet. Ha kell, Mickeynek kell szólni.
Zseniális, köszönjük Misi Varázslómester! :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #170 Dátum: 2008.10.28 20:46:17 »
Itt pontosan le van írva minden. Bármelyik klub tagja lehet az illető, csak a klub legyen bejegyezve. Visz egy igazolást és kész.
Már mi is adtunk ilyet. Ha kell, Mickeynek kell szólni.

Hűűű  :eek: :eek: :eek: ... Ez szinte biztosan érdekelni fog, a Camryre. Elvégre tényleg kímélt státuszba kerül, ahogy üzembe áll a Starlet (arra meg ki bírom fizetni a teljes tarifát, lévén csak ezres a szentem). Évváltáskor meg is lehetne játszani. Hű Misi, felvillanyozott ez az oldal  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #171 Dátum: 2008.10.29 09:58:55 »
Itt pontosan le van írva minden. Bármelyik klub tagja lehet az illető, csak a klub legyen bejegyezve. Visz egy igazolást és kész.
Már mi is adtunk ilyet. Ha kell, Mickeynek kell szólni.

Hűűű  :eek: :eek: :eek: ... Ez szinte biztosan érdekelni fog, a Camryre. Elvégre tényleg kímélt státuszba kerül, ahogy üzembe áll a Starlet (arra meg ki bírom fizetni a teljes tarifát, lévén csak ezres a szentem). Évváltáskor meg is lehetne játszani. Hű Misi, felvillanyozott ez az oldal  :clap:

Én küldtem egy mélt a bogarasoknak a Dai vonatkozásában. Válaszolt is az elnök, hogy szeretettel vár, megköthető a Dai-ra :eek: :eek:. a Részleteket majd később írom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #172 Dátum: 2008.10.29 11:16:54 »
Én küldtem egy mélt a bogarasoknak a Dai vonatkozásában. Válaszolt is az elnök, hogy szeretettel vár, megköthető a Dai-ra :eek: :eek:. a Részleteket majd később írom.

Nekem az jön le, hogy kvázi bármire meg tudják kötni, ami nem taxi/oktatókocsi/cégautó, és kicsit is öregebb a mai átlagnál  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #173 Dátum: 2008.10.29 12:23:46 »
Én küldtem egy mélt a bogarasoknak a Dai vonatkozásában. Válaszolt is az elnök, hogy szeretettel vár, megköthető a Dai-ra :eek: :eek:. a Részleteket majd később írom.

Nekem az jön le, hogy kvázi bármire meg tudják kötni, ami nem taxi/oktatókocsi/cégautó, és kicsit is öregebb a mai átlagnál  :yes:
Már amennyiben gyári állapotú, nem gányolt, tunningolt, neoncsöves és tsai.És nem szana-szétt rohadt. Mint a Dai, vagy a Starlet.  :wub:

November elején megyek is intézni a dolgot. Előbb megkötöm, utána meg lemondom. ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #174 Dátum: 2008.10.30 23:27:43 »
Én küldtem egy mélt a bogarasoknak a Dai vonatkozásában. Válaszolt is az elnök, hogy szeretettel vár, megköthető a Dai-ra :eek: :eek:. a Részleteket majd később írom.

Nekem az jön le, hogy kvázi bármire meg tudják kötni, ami nem taxi/oktatókocsi/cégautó, és kicsit is öregebb a mai átlagnál  :yes:
Már amennyiben gyári állapotú, nem gányolt, tunningolt, neoncsöves és tsai.És nem szana-szétt rohadt. Mint a Dai, vagy a Starlet.  :wub:

November elején megyek is intézni a dolgot. Előbb megkötöm, utána meg lemondom. ::)

Ezt nem fordítva kéne? Mármint előbb lemondani (a régit), és utána megkötni (a kedvezményes újat)?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #175 Dátum: 2008.10.31 09:19:15 »
Ezt nem fordítva kéne? Mármint előbb lemondani (a régit), és utána megkötni (a kedvezményes újat)?

Mindegy Mester, mindegy. Ugyanis ha lemondod is december 31.-ig az marad érvényben, míg a másik csak január 01.-el lép érvénybe. Csupán technikai dolog az egész.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #176 Dátum: 2008.10.31 20:31:08 »
Ezt nem fordítva kéne? Mármint előbb lemondani (a régit), és utána megkötni (a kedvezményes újat)?

Mindegy Mester, mindegy. Ugyanis ha lemondod is december 31.-ig az marad érvényben, míg a másik csak január 01.-el lép érvénybe. Csupán technikai dolog az egész.

Jójó, de az oldalon azt írják, hogy az új szerződés megkötéséhez szükség van a régi lemondását igazoló papírokra. Kivéve persze, ha most vetted/helyezed forgalomba az autót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Daihatsu
« Válasz #177 Dátum: 2008.11.01 14:33:24 »
Ezt nem fordítva kéne? Mármint előbb lemondani (a régit), és utána megkötni (a kedvezményes újat)?

Mindegy Mester, mindegy. Ugyanis ha lemondod is december 31.-ig az marad érvényben, míg a másik csak január 01.-el lép érvénybe. Csupán technikai dolog az egész.

Jójó, de az oldalon azt írják, hogy az új szerződés megkötéséhez szükség van a régi lemondását igazoló papírokra. Kivéve persze, ha most vetted/helyezed forgalomba az autót.

Irrelaváns. Csak nem gondolod, hogy puszira felmondom, aztán valamiért nem jön össze a biztosítás, és két ló között leülök a földre, valamint rohangálok újab biztosítást kötni??? :nono:

Mint már írtam két párhuzamos biztosítás futtatása a remndszer adottságai miatt nem lehetséges.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Daihatsu
« Válasz #178 Dátum: 2008.11.01 18:19:49 »
Ezt nem fordítva kéne? Mármint előbb lemondani (a régit), és utána megkötni (a kedvezményes újat)?

Mindegy Mester, mindegy. Ugyanis ha lemondod is december 31.-ig az marad érvényben, míg a másik csak január 01.-el lép érvénybe. Csupán technikai dolog az egész.

Jójó, de az oldalon azt írják, hogy az új szerződés megkötéséhez szükség van a régi lemondását igazoló papírokra. Kivéve persze, ha most vetted/helyezed forgalomba az autót.

Irrelaváns. Csak nem gondolod, hogy puszira felmondom, aztán valamiért nem jön össze a biztosítás, és két ló között leülök a földre, valamint rohangálok újab biztosítást kötni??? :nono:

Mint már írtam két párhuzamos biztosítás futtatása a remndszer adottságai miatt nem lehetséges.

Most nem szívózni akarok, becsszóra  ::) ... de nem értem. Azt írod, nem lehet két biztosítást párhuzamosan futtatni. OK, ezt én is így tudom. Az is világos, hogy ez a probléma nem is lép föl, lévén az új szerződés csak jan 1.-től lép érvénybe. Nade!

Ezt írják a kedvezményes biztosításos oldalon, a szerződéskötés lépéseinél:

"Készítse elő a kötelező biztosítás kötéséhez szükséges - jogcímet megalapozó - iratot amelyikkel rendelkezik:
-gépjármű adásvételi szerződés
-gépjármű üzembentartói szerződés
-önkormányzati határozat vagy igazolás a jármű adatokról, a kivonásról, vagy kitiltásról
-a forgalmi engedély (benne a kivonásról szóló bejegyzéssel)
-évfordulós felmondás
-igazolás az előző felelősségbiztosítási szerződés megszűnéséről, annak okáról
"

Szóval mégis hogyan, milyen jogcímmel köthetnél újat, ha a régit még nem mondtad fel?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.01 18:22:08 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Daihatsu
« Válasz #179 Dátum: 2008.11.01 19:13:27 »
Látom benne vagytok a kedvezményesbiztosítás témában ::) nekem is mondta egy ismerős mikor vettem az autót, hogy ott kössem, ezt most tényleg járható út :helpsmilie:

Mert úgy csúnyán feleannyi(!) lenne a kötelezőm :flowers: ( :eek: )