Szerző Téma: TMax - Hódmezövásárhely  (Megtekintve 33994 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
TMax - Hódmezövásárhely
« Dátum: 2004.03.04 16:32:40 »
Írok egy kis véleményt eme kereskedésrõl.

Egy éve látogattunk el elõször a szalonba mikor autóvásárláson törtük a fejünket. Toyota márkát itt néztünk elõször annak ellenére, hogy Szegeden a Toyota Wéhli sokkal ismertebb és reklámokban is sûrûn emlegetett.
A dolgozók rendkívül kedvesek és segítõkészek egyszer se láttam rajtuk, hogy idegesítõeklennénk a sok buta kérdéseinkel. Többször is megfordultunk ott mivel igazán nagy elõnnyel indult a Toyota mint márka mivel a cégnél is csupa Toyota van minden típusban és ahogy itt bírják a tempót gondoltuk nállunk is jól fog mûködni. Többször is visszamentünk és mindig nagyon segítõkészek voltak. Van a kereskedésnek használt autó részlege is ahol leadott autókat lehet megvásárolni. Volt próbakör és részletes típus bemutatás. Több féle hitel ajánlatot is mutattak nekünk nem csak egy bank ajánlatát.
Végül kiválasztottunk a pontos típus amihez kaptunk ajándékokat is összesen 200ezer forint értékben. Az autó 1 hét után megjött és mi szépen átvettük megmutatták minden apró részletét és tanácsokkal láttak el minket. Szóval nagyon korrekt volt a kiszolgálás.

Ami szerintem nem pozitívum az a szervíz szervezése. Kaptam az autóhoz x darab ingyenes mosási lehetõséget és ugye van az idõszaki szervíz is. A Suzuki esetében az idõpont kérés meg volt rendesen oldva odaszóltam telefonon és õk adtak egy idõpontot pontosan behatárolva.
Itt nem úgy mûködik sajnos mert amikrof elhívom õket nem tudnak pontos idõpontot adni helyette azt szokták válaszolni, hogy nézzek el hozzájuk és majd megbeszélünk valamit. Ez nekem nem nagyonpozitív mert jó esetben csak 20 rosszabb esetben 40 km autózást jelent ami nem is érdemi. A mosás is így mûködne, hogy odaviszem és majd sorra kerül.
Amúgy a szervizzel semmi gondom nem volt nagyon segyítõkészek. Volt egy kissebb törésem is amit biztosító fizetett és meg tudtam velük beszélni, hogy pár apróbb hibát is javítsanak még a kocsi kaszniján.

Összességében jókat tudok mondani róluk. Külön pozitívum, hogy ha zárás elött 10 percel esik be az ember akkor se küldik el hanem udvariasan kiszolgálják.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #1 Dátum: 2005.04.12 19:02:04 »
Ebbe a topicba "kötelező" írnom, mivel a Corollámat ebben a márkakereskedésben vásároltuk.  :wink:

Az autó megvétele előtt többször is jártam benn a szalonban, és mindig nyálcsorgatva sétálgattam a sok Toyota között  :D
Mindig az épp aktuális katalógussal felszerelkezve távoztam.
Közelebbi ismerkedésem a Corollával egy nyílt hétvége alkalmával volt, amikor egy piros terra+ felszereltségű autót vihettem próbaútra. Bármikor bementem és bemegyek mindig mosolygós arccal, régi ismerősként fogadnak.
Az autó átvételekor minden részletre kiterjedő ismertetés után gurulhattam ki a szalonból, és az összes kérdésemre / ami nem volt kevés/ választ kaptam.
Ezúton is köszönöm Jákri Tamásnak a segítségét és hozzáállását.
Az azóta eltelt 15.000 km alatt több tartozék vásárlásán vagyok túl, és a szalonban ehhez minden segítséget megkaptam. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem Koncz Tamásnak a munkáját is.

Összességében csak jó tapasztalataim vannak, és ezután is bizalommal fordulok ehhez a  :toy: szalonhoz.
Pecka - Corolla HB Sol  64

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #2 Dátum: 2005.08.24 12:49:17 »
Eddig két alkalommal voltam náluk, de le a kalappal. Használt autót nézegettün a családdal  egy zimankós őszi napon, amikor az ember legszívesebben a jó meleg lakásban teát szürcsölget. Kis kosztümös hölgyiket meglátott bennünket felkapott egy Toyotás kabátot és kiviharzott. A hosszas mustrálás közben teljesen átfagyott látszott rajta, de szava sem volt, sőt mindezek után beinvitált a szalonba, hogy átmelegedjün és szétnézzünk. Közben kiderült ,hogy nem is az ő dolga az autóértékesítés, ő a hitellel foglalkozik, ennek ellenére konyított a kocsikhoz is. Megmutogatták a kiszemelt használt autók papírjait, állapotfelmérő lapjait kérés nélkül és elmondták őszintén a hibáikat is. Sőt még tippet is kaptam, hogy hogyan lehet a főnökkel alkudozni.Persze próbáltak rábeszélni az újra, hitellehetőséget is néztünk, de ez természetes és nem vettem zaklatásnak.
Ennyi tapasztalatom van velük kapcsolatban. A szervizről nem tudok nyilatkozni, de ha ők is ilyen korrektek érdemes, hozzájuk járni.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #3 Dátum: 2005.09.08 15:55:05 »
Idézetet írta: "Pecka"

Ezúton is köszönöm Jákri Tamásnak a segítségét és hozzáállását.
Az azóta eltelt 15.000 km alatt több tartozék vásárlásán vagyok túl, és a szalonban ehhez minden segítséget megkaptam. Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy megköszönjem Koncz Tamásnak a munkáját is.


Milyen tartozékokat vásároltál? Mert én és most szeretném kicsit felcsicsázni az autómat.
Ma voltam a szalonban szervíz ügyben majd ha kész az autóm elmesélem a történetet mert annak még nincs vége csak egy hét múlva.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #4 Dátum: 2006.01.08 11:29:19 »
Úgy érzem, hogy nekem is meg kell osztanom ezzel a szalonnal kapcsolatban a tapasztalataimat.
Én 2003 nyarán vettem náluk egy 2 éves Corollát. A kiszolgálás, tájékoztatás első osztályú volt. A papírmunkát pontosan az ígért időre intézték el (átiratás, stb) Amikor szervízbe megyek hozzájuk -mindig telefonos bejelentéssel- rögtön sorra kerülök, a kocsiból pár perc múlva már folyik kifele az olaj. Felesleges dolgokat soha nem akarnak szervízkor rámsózni. Pl ha pollen-, levegőszűrőt elég kitakarítani, akkor nem cserélik. A kocsit nem koszolják össze. Volt cascós gondom is (szélvédőcsere). Ennek a megoldása is villámgyors volt. Kárfelvétel, javítás tök símán.
A szalon dolgozói mind totál kedvesek, ha telefonálok vagy megyek régi ismerősként üdvözölnek.
Mikor szóba került, hogy új autót vennék, rögtön jött egy kedvezményes ajánlat. Ha a következő is Toyota lesz, akkor szinte biztos, hogy tőlük. (hacsak nem kapok valahonnan szemtelenül jobb ajánlatot...)
Mindenkinek tudom ajánlani őket. :10:
Gabe 254.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #5 Dátum: 2006.01.11 07:51:19 »
Nek azóta kicsit módosult a véleményem velük szemben mert kiküldtek egy számlát amely 2003-as és nem is volt jogos. Ha nem járok utánna behajtották volna rajtam. Az ügy még nem futott le, de folyamatban van.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

prefrontal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #6 Dátum: 2006.01.28 18:29:21 »
ma jartunk naluk. meg az autot nem vettuk meg, mert az arat sokalljuk es nem tudtunk annyit alkudni amennyit szeretunk volna egy autobol, ami meg van karcolva es el van torve a tukre, de a kereskedesre semmi panaszunk nem lehet. sot. dicseretet erdemelnek

udvariasak, kedvesek persze, de igazabol nem ez a lenyeg sztem. hasznaltauto vasarlasrol van szo es a lenyeg, hogy minden informaciot a rendelkezesunkre bocsatottak. volt olyan, amit nem tudtak, de ekkor mondtak, hogy nem tudjuk. a hibakat oszinten elmondtak, ill. amit mi vettunk eszre azt nem tagadtak, nem beszeltek melle.

persze a kotelezo, viszonteladoi tanfolyamon megtanult kereskedo dumakat vegig kellett hallgatni (jaj, eppen most hivtak emiatt a kocsi miatt amit neznek / maguk telefonaltak a heten tobbszor is? stb), de nem voltak tolakodoak. az ujauto javaslat koret is majdnem lefutottuk.

ha sikerul az arbol engedniuk es mienk lesz az auto, akkor a tovabbi tapasztalatokat is megosztjuk. ha mindig ilyenek, akkor lesz meg folytatas...
____________________________________________________________________________
megvan az auto. a veluk kapcsolatos tapasztalataink nem romlottak, sot. ezuton is koszonom mindenki segitsget a hmvhely toyota-nal. kulonosen melindaet, zoliet es adamet.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #7 Dátum: 2006.02.08 21:12:25 »
Tegnap voltam a cég szegedi műhelyében egy gyors vizitre. Reggel indult a kocsi, járt egy percig, aztán furamód bekapcsolt a hűtőventillátor. (kb augusztus óta nem kapcsolt be) Ráadásul megjelent a műszerfalon a motorhiba visszajelző. Mondhatom beparáztam.
Felhívtam őket, odamentem nyitásra. Pár perc múlva beálltak a műhelybe, kicsit hagyták hűlni. Kb egy 30 percet szöszöltek vele, kiderült semmi komoly dolog: a hűtőgomba vacakolt. Kiszedték, kicsit megpucolgatták, visszrakták, hibajel töröl, semmi baja.
A lényeg: mikor kérdeztem, hogy mivel tartozom, a válasz: "a cég ajándéka". Ez kellemes meglepetésként ért. Mondjuk jó eséllyel náluk kötök ki hamarosan új Corolla ügyben, ugyhogy helyesen tették :!:  :D
Gabe 254.

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #8 Dátum: 2006.02.09 01:11:51 »
Hála Istennek, hogy ennyi belefér egy szervíznek! Én a Reálszisztémánál kaptam egy ajándék belső takarítást tavaly, még amikor az előző Yarist vittem kötelezőre. Elvileg csak a külső- és a motormosás járt volna ingyen, de a végén rálegyintettek, hogy hagyjam csak. Vannak még apró örömök!  :pofa:
oyota rulez

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #9 Dátum: 2006.03.15 14:14:02 »
A 7végén jártunk náluk ezen a kulcsos próbán. Egyúttal szerettünk volna egy árajánlatot kérni 1.4 d4d-re, összehasonlítandó más kereskedések ajánlatával. Sajnos az eleddig nagyon kedves, segítőkész értékesítő vszínűleg rosszabb napot fogott ki, de nem nagyon tudtunk a listaártól elmozdulni, mondván, hogy majd ha látták a beszámítandó autót, és arra mondtak árat, akkor tud bármit mondani. Ezt szerintem egy kicsit rugalmatlan hozzáállás. Mondhatott volna valami bátorítót. Akkor talán maradtam volna náluk. A mai piaci helyzetben szerintem az eladónak kell menni a vevő után...
Gabe 254.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #10 Dátum: 2006.03.20 19:11:15 »
Ma kaptam egy borítékot tőlük (mert a  :toy: innen vannak), és egy meghívó volt benne.
A szegedi Toyota márkakereskedés ünnepélyes megnyitója
Nyílt hétvége 2006.április 1-2.
Akit érdekel a részletes program, akkor szívesen beírom ide.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #11 Dátum: 2006.03.20 19:30:36 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ma kaptam egy borítékot tőlük (mert a  :toy: innen vannak), és egy meghívó volt benne.
A szegedi Toyota márkakereskedés ünnepélyes megnyitója
Nyílt hétvége 2006.április 1-2.
Akit érdekel a részletes program, akkor szívesen beírom ide.


Elvileg a klubot is meghívják. :)

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #12 Dátum: 2006.03.20 20:22:16 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ma kaptam egy borítékot tőlük (mert a  :toy: innen vannak), és egy meghívó volt benne.
A szegedi Toyota márkakereskedés ünnepélyes megnyitója
Nyílt hétvége 2006.április 1-2.
Akit érdekel a részletes program, akkor szívesen beírom ide.


Elvileg a klubot is meghívják. :)

És majd megy is valaki a klubbol?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #13 Dátum: 2006.03.20 20:42:11 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Deep Rush"
Ma kaptam egy borítékot tőlük (mert a  :toy: innen vannak), és egy meghívó volt benne.
A szegedi Toyota márkakereskedés ünnepélyes megnyitója
Nyílt hétvége 2006.április 1-2.
Akit érdekel a részletes program, akkor szívesen beírom ide.


Elvileg a klubot is meghívják. :)

És majd megy is valaki a klubbol?


Ha az Emil Frey méltóztatik végre átiratni a kocsit, akkor szerintem én legurulok.

prefrontal

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
TMax - Hódmezövásárhely
« Válasz #14 Dátum: 2006.09.01 11:25:55 »
Szoval ott tartottam, hogy felhivtam a hmvhelyi kereskedot. Itt a toluk szokasos hozaallast tapasztaltam. 2 percig kellett tartanom a telefont, majd mondtak, hogy azonnal mehetek. A javitas 30 perc alatt megvolt. Mivel uj alkatresz nem voilt egy hasznaltat tettek be, az ujat megrendeltek es ertesitenek ha megjott az uj.


Nem teljesen ertem, hogy ha ugyanaz a ceg, akkor miert van kulonbseg a hozzaallasban.  Lehet, hogy csak nem volt szerencsem es Szegeden belefutottam a szabalyt erosito kivetel kollegaba.

Eleinte orultem, hogy Szegeden is megnyilt igy nem kell Vasarhelyre jarkalnom, de ezek utan csakis oda megyek.