Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2838559 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

T_Auris

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14130 Dátum: 2021.05.18 10:30:24 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: a napi kmszámlálók maguktól lenullázódtak. Kb 10.000 km után egyszer csak "eltűnt" a vásárlás óta megtett kmkiírás, és a másik is. A normál kmállás nem változott. Mitől lehet ez?

Előre is köszönöm a választ!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14131 Dátum: 2021.05.31 15:45:24 »
Lengéscsillapító mérés eredmények értelmezésében tudna segíteni valaki? :)
Vizsgálat eredménye: első tengely bal/jobb rezonancia frekvencia 14 Hz/13 Hz, úttartás 62 %/55 %, kerék tömeg 355/319 kg. Mit lehet ezen adatokból megállapítani? Szerelő szerint még rendben van, a porvédő van csak leszakadva.
« Utoljára szerkesztve: 2021.05.31 15:59:10 írta MFerenc »

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14132 Dátum: 2021.05.31 22:06:56 »
40 szàzalèk felett mèg elfogadható!

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14133 Dátum: 2021.06.01 08:13:01 »

parijani

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14134 Dátum: 2021.06.04 13:17:48 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: a napi kmszámlálók maguktól lenullázódtak. Kb 10.000 km után egyszer csak "eltűnt" a vásárlás óta megtett kmkiírás, és a másik is. A normál kmállás nem változott. Mitől lehet ez?

Előre is köszönöm a választ!
Szia!
Igaz nekem más gyártónál van tapasztalatom, de ott is ugyanez a helyzet több típusnál is. Az okát nem magyaráztá a kézikönyvek, csak annyit, hogy x Km-ig méri, utána kezdi előlről. Szóval ez nem probléma. Ha van hozzá könyved érdemes megnézni hány Km-t ír.

Üdv!


MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14135 Dátum: 2021.06.06 08:07:21 »
40 szàzalèk felett mèg elfogadható!
Ezt találtam az EUSAMA-rendszerű lengéscsillapító vizsgálatra:
https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0007_06-Jarmudiagnosztika/1_lecke_lengscsillapt_diagnosztika.html
Köszi mindkettőtöknek, megnéztem, csak nem volt időm még reagálni! Az értékektől függetlenül valószínűleg ki fogom cserélni az első lengéscsillapítót, ha már szétbombázom (lengőkarokat kicserélem, porvédőt amúgy is kellene, stabilizátor szilent, toronycsapágy is cserélve lesz...)

TC Hatchback

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14136 Dátum: 2021.06.30 11:22:30 »
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, tekintve, hogy finoman szólva sem vagyok jártas alkatrészek terén. :-)

2005-ös Toyota Corolla Hatchback 1.4 (benzin) többek között fékcserére szorul elől-hátul, milyen tárcsát, ill. fékbetétet ajánlotok a középmezőnyből? Milyen márkát - még jobb lenne esetleg - konkrét típust gondoltok megfelelőnek, illetve honnan lenne érdemes beszerezni? Kb. ugyanez a kérdés, milyen távfényszóró izzót, továbbá ablaktörlőt (első-hátsó) ajánlotok?

Köszi szépen előre is a segítséget és a megértést! :-)

« Utoljára szerkesztve: 2021.06.30 11:25:52 írta TC Hatchback »

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14137 Dátum: 2021.07.05 10:27:29 »
Sziasztok!

Segítsetek, 2004 COV 1,8 VVTi gépkocsi index relét hol találom. Motor térben nincs, valahol a műszerfal alatt hallom a kattogást, de nem tudom, hogyan lehet hozzáférni. Ha valaki szerelte már, kérem írja le részletesen, a hozzáférés módját.
(Interneten nem találtam meg)

Üdvözlettel: Józsi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14138 Dátum: 2021.07.05 12:12:21 »
Sziasztok!

Segítsetek, 2004 COV 1,8 VVTi gépkocsi index relét hol találom. Motor térben nincs, valahol a műszerfal alatt hallom a kattogást, de nem tudom, hogyan lehet hozzáférni. Ha valaki szerelte már, kérem írja le részletesen, a hozzáférés módját.
(Interneten nem találtam meg)

Üdvözlettel: Józsi

Szia!

Hétülésesre kerestem a toyodiy.com-on:

https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_COROLLA+VERSO_ZNR11L-GRMDKW_8401.8.html
Itt szerintem a 81980-05040 cikkszámú egység lesz az, a bal térdnél levő táblában. Valószínűleg egy fedlap védi (Carinán legalábbis igen). Cikkszám alapján neten meg lehet nézni, hogy néz ki pontosan, amit keresel.

Pontosabbat akkor találsz, ha alvázszám alapján keresel az oldalon.

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14139 Dátum: 2021.07.06 08:07:22 »
Szia!

Hétülésesre kerestem a toyodiy.com-on:

https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_COROLLA+VERSO_ZNR11L-GRMDKW_8401.8.html
Itt szerintem a 81980-05040 cikkszámú egység lesz az, a bal térdnél levő táblában. Valószínűleg egy fedlap védi (Carinán legalábbis igen). Cikkszám alapján neten meg lehet nézni, hogy néz ki pontosan, amit keresel.

Pontosabbat akkor találsz, ha alvázszám alapján keresel az oldalon.

Szia!

Köszönöm, hogy utána néztél, de a bal térdnél levő táblában nincs index relé.
A relé kattogása a műszerfal fölött bal oldalon hallható erősebben. Az érdekelne, hogyan lehet feltárni, hozzáférni. Ezt keresem.

Üdvözlettel: Józsi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14140 Dátum: 2021.07.06 09:59:13 »
Szia!

Köszönöm, hogy utána néztél, de a bal térdnél levő táblában nincs index relé.
A relé kattogása a műszerfal fölött bal oldalon hallható erősebben. Az érdekelne, hogyan lehet feltárni, hozzáférni. Ezt keresem.

Üdvözlettel: Józsi
Szia!
Szívesen.
Én arról beszéltem, amit az ismert adatok alapján tudtam keresni, és az nem volt túl sok. Ezek alapján írtam, amit.
Te be tudod írni az oldalon az alvázszámot, és az alapján megtalálod, hogy ez hol van a te autódon, és aztán ott meg fogod találni :) Szerintem.

HJ_VERSO

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14141 Dátum: 2021.07.06 11:28:54 »
Szia!
Szívesen.
Én arról beszéltem, amit az ismert adatok alapján tudtam keresni, és az nem volt túl sok. Ezek alapján írtam, amit.
Te be tudod írni az oldalon az alvázszámot, és az alapján megtalálod, hogy ez hol van a te autódon, és aztán ott meg fogod találni :) Szerintem.

Szia!

Köszönöm, a saját alvázszámom alapján ugyanazt a cikkszámot hozza le, amit Te is találtál. Hiányolom a rajzokat, korábban robbantott ábrákat lehetett látni az alkatrészek elhelyezkedéséről, megváltozott vagy csak én nem találom.

Üdvözlettel: Józsi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14142 Dátum: 2021.07.06 20:04:39 »
Szia!

Köszönöm, a saját alvázszámom alapján ugyanazt a cikkszámot hozza le, amit Te is találtál. Hiányolom a rajzokat, korábban robbantott ábrákat lehetett látni az alkatrészek elhelyezkedéséről, megváltozott vagy csak én nem találom.

Üdvözlettel: Józsi
Szia!

Nálam látszanak az ábrák:
https://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_COROLLA+VERSO_ZNR11L-GRMDKW_8401.8.html
Itt a 81980 a villogó szerintem.

LaZoltan

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14143 Dátum: 2021.07.22 17:15:59 »
Sziasztok!

Rákerestem a következő hibára, de nem találtam semmit a fórumon, ha volt is valakinek hasonló baja, a megoldás már nem derült ki:

1.6 benzines, 2008-as Corolla Versoról lenne szó.
Magasabb fordulaton, kb 4000 felett nagyon gyenge, harmadikban még felpörög közel 6000ig, negyedik es ötödik fokozatban már csak 4000-ig. 140, 150 a vége padlógázon és a fogyasztás is szépen megnő.
A katalizátor bele utángyártott, nem szív falsot, új gyertyák, új trafók, új üzemanyag szűrő került bele.
Mostanában a leömlő környékéről bizonyos körülmények között (gyorsításnál, de nem egzakt fordualton) fémes csörgés hallatszik, de az szerintem a kipufogótól jön.
Alapjáraton a kipufogóból ütemesen jön gáz, nem füstöl, olajat nem eszi. Maf szenzort kitisztítottam, kartergáz-szelepet is.
Mentem vele magasabb fordulaton pályán 25 percet, de a magas fogyasztáson kívül nem értem el ezzel semmit.

Márkaszerviz szerint, ha a vezérléssel lenne gond rögtön hibakódot dobna, de hibakód egyáltalán nincs.

Szerintük az utángyártott katalizátor lehet a hibás, de hát már 12 éves, meg közel 300k km-t futott, és amúgyis jobb nem abajgatni, hozzányúlsz itt, elromlik ott, amit én nem tudok elfogadni.

Olvastam, hogy volt másnak is hasonló problémája, örülnék, ha megírná, mi volt a megoldás, de bármilyen ötletnek örülök.
Sőt, ha van Győr - Komárom vonalon olyan szerelő, aki hajlandó foglalkozni ezzel a problémával, annak szobrot avatok a kertben.

Megoldódott a probléma: a másodlagos katalizátor folytotta a motort. Már most látszik, hogy legalább 2 literrel kevesebbet fogyaszt.

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #14144 Dátum: 2021.07.26 16:01:56 »
Tisztelt Clubtársak!
Okulásként írom a ma szerzett tapasztalatom. Történt ugyanis, hogy a nap megette a gumicsíkot a vezető oldalon, az első és a hátsó ablaknál is. Ez egy kis díszléc darabhoz vulkanizált gumi, ami ha lehúzod az ablakot a külső vizet "letörli" az üvegről. Muszáj volt megcsinálni, mert egy kisujj nagyságú rés lett az ajtó és az üveg találkozásánál. Után gyártott nincs, bontóba nem szedik szét az ajtót e miatt meg nem biztos, hogy jó állapotban van már, úgyhogy marad a gyári. A vezető oldali ajtóhoz való 17 ezer pár száz és ugyan ennyi a hátsó ajtóhoz. 35 ezer forint csak az egyik oldali a kis mutatvány és még be kell rakni. Óvjátok, kenjétek valamivel, vagy védjétek a naptól. ( vagy csak lehet, hogy én vagyok csoró?! :)