Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887029 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13350 Dátum: 2017.01.11 09:37:16 »
Szuro meg van
Eneos Premium Hyper 5W-30 olaj lett azt montak ez az, de ez nem Multi vigyem vissza

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13351 Dátum: 2017.01.11 10:02:55 »
Bele nem hal az autó de én kicserélném.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13352 Dátum: 2017.01.11 15:04:51 »
Fábián!
Hány Km van a motorban?
Ha a két termék közti, minősítés beli különbséget nézzük (a konkrét márkát most nem nézem) akkor az mondható el,  hogy gyárilag a Multi való inkább a motorba, de a Hyper kicsivel jobb, stabilabb kenést biztosít a csapágyaknál elsősorban. Tehát én azt mondanám, hogy ha kicsit viseletes, kopott a motor, a Hyper még jobb is bele. Ezt te döntsd el. Egyikkel sem jársz rosszul.

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13353 Dátum: 2017.01.11 16:12:23 »
Sziasztok! Talán már feltettem ezt a kérdést, de nem vagyok benne biztos :)

1999-es Toyota Corolla 1.4 (1332 ccm) Harmonyban ki lehet-e cserélni a műszeregységet?

Jelenleg nincs fordulatszámmérő a kocsiban, de én szeretnék egy olyan egységet beszerelni, amiben van. A kérdés az, hogy működne-e a dolog, vagy szükség van utólagos kábelezésre. A haver Fordjában csak csatlakoztatni kellett és kész. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13354 Dátum: 2017.01.11 19:02:48 »
Fábián!
Hány Km van a motorban?
Ha a két termék közti, minősítés beli különbséget nézzük (a konkrét márkát most nem nézem) akkor az mondható el,  hogy gyárilag a Multi való inkább a motorba, de a Hyper kicsivel jobb, stabilabb kenést biztosít a csapágyaknál elsősorban. Tehát én azt mondanám, hogy ha kicsit viseletes, kopott a motor, a Hyper még jobb is bele. Ezt te döntsd el. Egyikkel sem jársz rosszul.
Köszönöm
105000km össz
Az olajban 11500, de ennek a 90%-a város Bpest

De lenne még egy kérdésem
Ma vettem a Bárdi-nál hátsó fékbetétet Japanparts a márka, de nem is ajánlottak mást
Ismerősöm azt mondja ez nagyon csikorog, létezik ?
Tapasztalat ha igen visszaviszem veszek drágábbat jobbat

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13355 Dátum: 2017.01.11 20:10:10 »
Nekem is az van hátul. Nincs semmi gond vele. Mondjuk nekem sem volt választásom, mert csak az volt polcon. Ha lett volna idő és választék, Textart veszek. Eleinte én is féltem a Japanpartstól, de így utólag azt mondom, hogy kellemesen csalódtam. 

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13356 Dátum: 2017.01.12 11:10:57 »
Koszonom a valaszt

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13357 Dátum: 2017.01.12 17:27:54 »
Sziasztok!

Hány liternél kezd el villogni a benzin szintjelző? Mikor legutóbb felvillant a lámpa, azonnal töltöttem bele 10 liter benzint. Azóta 27 km-ert mentem és max egy órát forgott a motor alapjáraton (gondoltam nem árt ha 2 naponta járatom 10-15 percet).  Ennyire rossz az autó fogyasztása? Mennyi benzin lehet a tankban?

+ még egy kérdés
Ki van égve az első helyzetjelző + elöl és hátul is kiégett 1-1 ködlámpa..
Milyen típusú izzó való a helyzetjelzőbe és milyen az első ködlámpába?
Ha veszek egy H4-es izzó készletet, akkor az összes izzó stimmelni fog a kocsihoz?  Milyen izzót ajánlotok?  Találtam 600 forinttól egészen 10 ezerig.. Milyen márkát/ fényerejűt érdemes venni?

(Az első autóm, szóval még sok hülyeséget fogok kérdezni :) )

Előre is köszi a válaszokat :9

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13358 Dátum: 2017.01.12 20:44:10 »
Továbbra is azt kell hogy mondjam, az én kocsimnak a fűtés-hűtés a gyenge pontja. Ezek az átkozott kis csappantyú állító szervo motorok ahogy nézem az összes toyotába jelen vannak, ugyan úgy hulladékok nem csak a corollákban és avensis-ekben, hanem a lexus-okban is. teli a net lexus javítás videókkal... Nekem a kattogó hang télen egész jól elmúlt, viszont most meg a láb irányába menű fűtés romlott el, vagyis meleg levegőt nem fúj a lábhoz, csak hideget. Az a baj, hogy ilyen hibákkal eladni sem lehet  a kocsit. Vagyis mindenképp meg kell csináltatnom. Viszont magát a szervo motort nem nagyon lehet javíttatni, vagyis nem nagyon foglalkozik senki ennek javításával. Bontóban nehéz beszerezni, mert ami van gyakran azok is hibásak. Újonnan meg természetesen baromi drága. Denso gyártmány egyébként. Arról nem is beszélve, hogy az egész műszerfalat szét kell szedni hozzá. Az biztos, hogy automata klímás toyota-t nem vennék, de 2008előttit tuti nem.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13359 Dátum: 2017.01.12 21:26:57 »
Van javitasos vidi neten, a denso motort szet kell szedni, tengelyt megutni ovatosan majd loctite.
A baj, h vegtelenitett a csiga es az forogna folyamatosan es a femen levo muanyag egy ido utan lelazul.
Ugye ugy csinalja a meleget, h a hideg es meleg levegot aramoltatja keveri az airmix motor.
Na a baj akkor van, ha vmelyik poziban megakad...
Es ez tenyleg toyota tipushiba, ezt mar ugye a joleti tarsadalomban a masodik harmadik tulaj fizetne meg...

Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13360 Dátum: 2017.01.12 21:32:41 »
Valaki emlekeim szerint ujitatta mar fel a futomotort. Talan a Mayernel?

Azert kerdem mert ma bent toyotaban 120 ezret mondtak. Ugye tyc 22000ft minusz kedvezmenyem, de ott a muanyag resz magas volt a bardibol, meg tavaly probalkoztam vele, de egy 0,5 cm kellett volna, h magassagban kisebb legyen, mert igy rogton megszorult.
Levagni meg nem akartam mert ki van egyensulyozva.

A kerdesem, h valaki cserlet e mar? Mi a jo cikkszam? Mert bardi oldaln levo emlekeim szerint nem jo:(.
Idegesit a csiga furomszeru hang...

Vagy begurulok es osszehekkelem a bardisat a mostanival?! Tyc a Boschal
Konrád

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13361 Dátum: 2017.01.12 21:43:38 »
Kérdésem az, hogy a "normál" tempomat amit most az Aurisba tesznek az fizikálisan/szerkezetileg is különbözik az adaptív tempomattól, vagy csak szoftveresen? Fôleg abban az esetben amikor a safety sense rendszer is benne van, azaz nagyon fidel  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13362 Dátum: 2017.01.12 22:42:29 »
Valaki emlekeim szerint ujitatta mar fel a futomotort. Talan a Mayernel?

Én voltam. 20 ezer körül fizettem érte, és újra van tekercselve + új csapágyak. A Fervill nevű céggel dolgoztatnak, esetleg érdemes megkérdezni őket direktben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13363 Dátum: 2017.01.12 22:44:51 »
Továbbra is azt kell hogy mondjam, az én kocsimnak a fűtés-hűtés a gyenge pontja.
Nekem nyáron kattogott, de tette a dolgát, szóval nem érdekelt. Most csendben van, és működik. Különösebben nem zavar, eladáskor sem, több mint 10 éves autó, ne várjon senki új állapotot. Igyekszem mindent megcsinálni, és rendben tartani, de nem mindenáron.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13364 Dátum: 2017.01.14 06:05:23 »
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség..Megadta magát a csomagtér gázrugója  kombi..2002-es évjárat e-12 es corolla. Azt szeretném megkérdezni milyen márkát vegyek..Nem szeretnék melléfogni..sok típus találtam és nem tudom eldönteni melyik a jobb.

Előre is Köszönöm a Választ!
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra