Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902557 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13155 Dátum: 2016.09.21 10:20:38 »
minek az?? fölösleges...
nekem jolesz!  :clap:
Ingyen letudom gyartatni....csak pontos szamok kellenenek

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13156 Dátum: 2016.09.21 10:41:23 »
fölösleges és balesetveszélyes...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13157 Dátum: 2016.09.21 10:43:16 »
fölösleges és balesetveszélyes...
10-20mm nem felesleges nekem balesetveszelyet pedig nemertem....sajat felelossegem!

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1105
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13158 Dátum: 2016.09.21 10:58:40 »
....sajat felelossegem!

Meg ha elszállsz, mindenki más aki a környéken van...
Senki sincs egyedül az utakon ezt nem szabad elfelejteni. (és általában, de nagyon sokszor a vétlen szenved)
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.21 11:01:04 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13159 Dátum: 2016.09.21 12:28:38 »
10-20mm nem felesleges nekem balesetveszelyet pedig nemertem....sajat felelossegem!
nem éppen...
az öv becsatolás esetleg,de ez nem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13160 Dátum: 2016.09.22 08:22:08 »
Koszonom az okitasokat! :hug:
nem elszallni akarok nemvagyok kamikaze.... csak szebbe tennem az autot!
Ha olyan lennek akkor palyara mennek...

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13161 Dátum: 2016.09.22 15:50:41 »
Sziasztok!

Az alábbi videókat itt a fórumon találtam. Megnézve a videókat szembesültem vele, hogy az én 1ZZ-FE motoromnak is ilyen hangja van. Már régóta fennáll a jelenség, de úgy voltam vele, hogy biztos ilyennek kell lennie. Most viszont már az jár a fejemben, hogy akkor nekem is ilyen szívósor problémám lehet. Alapozom ezt arra, hogy két ismerősömnek is is van VVT-i Toyotája Corollája, igaz azok 1.4-ek, de azoknak nincs ilyen hangjuk.
Meg lehet erről bizonyosodni száz százalékban?
Ha rossz, akkor honnan lehet értelmes áron beszerezni ezt az alkatrészt?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.









Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdés
« Válasz #13162 Dátum: 2016.09.23 20:27:51 »
Ha szebbe akarod tenni az autot, akkor eleg egy szep holgy mely dekoltazzsal es sokkal tobbet dob az optikan...
Es meg a valtasokat is elvezed...

Vagy rakj fel egy colnagot muffolt vazzal, vagy egy pinarello dogmat, na akkor megneznek es tudni fogjak meg van stilusod is es valoban szeretsz gyorsan menni:)

De komolyra forditva a szot:
Nyomtavszelesitonel anyagminoseg szamit, le lehet gyartani, de meretezni kell, beszelj egy gepeszmernokkel.
Sokkal nagyobb terhelesnek lesz kiteve a kocsid, mert jobban fog terpeszteni, ha meg ultett akkor eleve.

Lehet rakni, de hacsak nem specko felnit akarsz sok ertelme valoban nincs, kellenek hozza specko csavarok es tocsavarok. A repulogepiparban hasznalt nagyszilardsagu alu se ket filler, meg ha ugy vagod, h a melohelyeden nem halljak, h koppan...

Vegyel egy normalis ETvel rendelkezo felnit inkabb, mert sokkal egyszerubb es jarhato ut.
es nemet tipusbizonyitvanyra keress ra, es ott megtalalod a meretezest en pl egyebb alkatresznel komplett muszaki rajzot leirassl talaltam.

Es megegy dolog hatosaggal meggyulhet a bajod, no meg ha van egy baleset jon a biztosito, emiatt tuti szivni fogsz, nekem most volt egy torott szelvedom hala egy mixeres kocsinak, pasi jon, felirta lemert a gumikat, amin en fenn is akadtam, ha nincs meg a profilmelyseg pl hiaba ismeri el a masik mondja a szaki, akkor pl te leszel majd kihozva hibasnak, mondvan h a muszaki allapota nem megfelelo. Ha mar nyszelesitot akarsz akkor legyen tipusbizonyitvanya, tuv engedelye. Nalam ez speciel szempont volt mindig is sose volt gondom...valtomertet is csekkolja pl stimmel e.


Konrád

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13163 Dátum: 2016.09.26 08:35:50 »
Mernokok dolgoznak rajt nagy szilardsagu aluval(repulogep gyartas)...minden megvan hozza.....
De felni biztosan lesz tavaszra ugyhogy ujraertelmezem a dolgokat TS gyari felnik lesznek a teli kerekek eddig ugy nez ki.
Igaz-e az, felni es gumivalasztasnal, mostmar tobb helyrol is hallottam h nemlehet a gyarinal 2 merettel nagyobb egyik parameter se...
Tehat ha 16os a gyari kerek mondjuk 195os gumival akkor nemlehet 18colos kerek 215 gumival...
 ::) :hmmmm:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13164 Dátum: 2016.09.26 08:56:06 »
205/50 R16 befér. A helyedben a Compressoros 17 colos kerék, gumi méretét raknám fel->futómű beállítással nem lenne gondod, mert létezik gyáriban, bármely normális program hozza

Viszont ha van egy baleseted amiben lehetsz te a vétlen, a másik biztosítója rád fogja húzni a vizes lepedőt, szóval én akkor is csak típusengedéllyel venném meg. Mert elég fura volt számomra, hogy egy betondarab miatt ami neki repült a szélvédőmnek a másik biztosítója meg a gumimat méretét és profilmélységét írogatja.

Még egy valami, ha sose csináltak még ilyet, akkor a tied lesz az első darab, amit egy gyárban szétszednének, roncsolnának stb...
Azért a te autód bőven tudja a 200feletti sebességet...

Még egy valami a Ladák osztóköre rámegy, beszélj egy ladással aki rallyzik és akkor plusz tehermentesítőgyűrű kell még és ki is tudod próbálni milyen érzetre, mert lehet nem fog tetszeni és befolyásolja az ültetés stb, mert rendszerben kell gondolkodni. De sok sikert hozzá, aztán tedd a tapasztalaidat közkincsé:)

Konrád

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13165 Dátum: 2016.09.26 09:40:19 »
Még egy valami a Ladák osztóköre rámegy
Lada nem 4x98?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13166 Dátum: 2016.09.26 18:03:36 »
Az osztás lehet 4x98, de mozgókúpos csavarral menne a dolog.
Anno beszéltük, h ladára rápattintani a TS felniket, de ez csak elvben valósult meg...

Mindenesetre egy ladás rallyssal beszélnék, na azokon kint van a pogácsa, ha valakik tudják ki a jó futóműves akkor ők azok:)
Konrád

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13167 Dátum: 2016.09.27 08:30:10 »
Koszonom a hasznos infokat!  ::) Meglatjuk milesz

hunmilan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13168 Dátum: 2016.10.04 14:52:15 »
Sziasztok!

Egy kérdés. 2008-as Aurisom (E15) van és hátsó fékcsere előtt vagyok. A Toyota szervizben ,,gyári,, (ami a Toyotánál valami Optifit márkát jelent) féktárcsát és betétet raknának a kocsiba. Egy másik, független szervizben pedig a TRW tárcsát javasolják. Véleményetek szerint melyik a jobb? Válaszotokat előre is köszönöm.

Remek Elek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13169 Dátum: 2016.10.10 22:36:50 »
Sziasztok!

Egy kérdés. 2008-as Aurisom (E15) van és hátsó fékcsere előtt vagyok. A Toyota szervizben ,,gyári,, (ami a Toyotánál valami Optifit márkát jelent) féktárcsát és betétet raknának a kocsiba. Egy másik, független szervizben pedig a TRW tárcsát javasolják. Véleményetek szerint melyik a jobb? Válaszotokat előre is köszönöm.

Én a TRW-t választanám, mert az én Corolla-mba (E12) anno az volt a gyári alkatrész. Nekem tökéletesen bevált, nem nyikorog és nem kopik túlságosan. Az Optifit márkát nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni. De szerintem nézd meg mivel van szerelve gyárilag és olyat vegyél.