Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887206 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

pali80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13125 Dátum: 2016.08.01 16:10:44 »
Sziasztok,

Corolla E12-nél a napi Km számláló nálatok is csak 1000 (ezer) kM-ig mutat, utána átfordul? Ha tankoláshoz használom, nem probléma de egy hosszabb tripet pl az Adriáig már nem tud nyomon követni. Nyilván tudni fogom, hogy a 220 Km valójában 1220 km,de azért ez mégis béna.

Nálatok is ilyen, vagy én állítottam el valamit?

üdv
P

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13126 Dátum: 2016.08.01 16:19:57 »
Sziasztok,

Corolla E12-nél a napi Km számláló nálatok is csak 1000 (ezer) kM-ig mutat, utána átfordul? Ha tankoláshoz használom, nem probléma de egy hosszabb tripet pl az Adriáig már nem tud nyomon követni. Nyilván tudni fogom, hogy a 220 Km valójában 1220 km,de azért ez mégis béna.

Nálatok is ilyen, vagy én állítottam el valamit?

üdv
P
Én még nem is láttam 3+1 tizedes-től eltérő napi számlálót.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13127 Dátum: 2016.08.01 16:43:48 »
Emlékeim szerint 2 számláló van benne, az egyik mér ezres tartományban, a másik csak százasig.  :yes:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13128 Dátum: 2016.08.01 16:45:51 »
Én még nem is láttam 3+1 tizedes-től eltérő napi számlálót.
Pénteken megtekintheszt egyet  :D
A T27-ben mindkét napi számláló 10.000-ig számol, illetve ott fordul át, tehát teljes 4 szegmenses.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13129 Dátum: 2016.08.01 16:55:46 »
Pénteken megtekintheszt egyet  :D
A T27-ben mindkét napi számláló 10.000-ig számol, illetve ott fordul át, tehát teljes 4 szegmenses.
Ja hogy akinek ilyen új kocsillya van ... gondolom már nem kormányváltós és kétütemű.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13130 Dátum: 2016.08.03 09:02:24 »
Indítás után normális ha kicsit korom szagot lehet érezni? Mostanában a garázsból kiállva érzem illetve ha elindítom es jár alapjáraton akkor is lehet egy kicsit érezni. Kartelgaz lenne ez? Blokkon látszik egy kis olaj nyom is de ha jól emlékszem az régen is rajta volt mert olyan mintha az előző tulajnal melle öntötték volna vagy nem tudom, de nem látszik sehol igy szabad szemmel hogy valahol kinyomta volna. Eljöttem külföldre most es előtte szerelő átnézte azt mondtak minden oké. De nekem ez piszkálja a fantáziám viszont itt kint horror árak vannak ezért nem vinnem el sehova ezért gondoltam hogy itt hátha tud valaki valami építő jellegűt mondani/írni. Ja 1.4 D-4D az autó.


Küldve a Tapatalk segítségével

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13131 Dátum: 2016.08.03 09:08:11 »
Indítás után normális ha kicsit korom szagot lehet érezni? Mostanában a garázsból kiállva érzem illetve ha elindítom es jár alapjáraton akkor is lehet egy kicsit érezni. Kartelgaz lenne ez? Blokkon látszik egy kis olaj nyom is de ha jól emlékszem az régen is rajta volt mert olyan mintha az előző tulajnal melle öntötték volna vagy nem tudom, de nem látszik sehol igy szabad szemmel hogy valahol kinyomta volna. Eljöttem külföldre most es előtte szerelő átnézte azt mondtak minden oké. De nekem ez piszkálja a fantáziám viszont itt kint horror árak vannak ezért nem vinnem el sehova ezért gondoltam hogy itt hátha tud valaki valami építő jellegűt mondani/írni. Ja 1.4 D-4D az autó.


Küldve a Tapatalk segítségével

Ha nem böffen nagy és fekete kormos pamacsot, akkor igen, a kipufogógáz már csak ilyen a dieselnél.  A karteRgáz szagát meg elvileg nem érezheted, mert vissza van vezetve a motorba.  Ha azt éreznéd, akkor már nagy baj lenne, minimum a viszavezető cső nem lenne a helyén.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13132 Dátum: 2016.08.03 09:30:38 »
Ez a szag nem a szellőzőrendszerből jön? Mert ha igen, és kint esős, párás idő van, akkor simán belefér.
music     

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13133 Dátum: 2016.08.03 14:11:50 »
Ha nem böffen nagy és fekete kormos pamacsot, akkor igen, a kipufogógáz már csak ilyen a dieselnél.

Ilyen probléma szerencsére nincs, se indításnál se menetközbe nem füstöl.

Ez a szag nem a szellőzőrendszerből jön? Mert ha igen, és kint esős, párás idő van, akkor simán belefér.

Nem onnan jön, kikapcsolt klíma/szellőztetésnél is érezhető illetve kint az autó mellett is.

torrtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13134 Dátum: 2016.08.19 11:19:56 »
Sziasztok!

Az üzemanyagjelző sárga lámpának hány állapota van? Gondolok itt arra, hogy először ugye folyamatosan világítani és mondjuk pár km után elkezd villogni? A sárga jelzés felvillanása után kb. hány km tehető még meg? Van valakinek tapasztalata?

Szép napot!

Üdv.: Tomi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13135 Dátum: 2016.08.19 13:52:49 »
Sziasztok!

Az üzemanyagjelző sárga lámpának hány állapota van? Gondolok itt arra, hogy először ugye folyamatosan világítani és mondjuk pár km után elkezd villogni? A sárga jelzés felvillanása után kb. hány km tehető még meg? Van valakinek tapasztalata?

Szép napot!

Üdv.: Tomi
Nem arra gondolsz, hogy ahogy lötykölődik a benya, vagy szint alatt vagy fölötte érzékel az érzékelő?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

torrtomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13136 Dátum: 2016.08.19 14:57:20 »
Nem arra gondolsz, hogy ahogy lötykölődik a benya, vagy szint alatt vagy fölötte érzékel az érzékelő?

Ne haragudj, nem fogalmaztam jól! Pl.: az Astra-ban először folyamatosan világít ha már fogytán az üzemanyag. Ha tankolás nélkül hajtjuk tovább, így idő után már elkezd villogni. A folyamatos világítástól számítva még kb. 40km-t el lehet menni, majd utána kezd el villogni. Arra lennék kíváncsi, hogy a Corollában is így van-e?

Köszi!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13137 Dátum: 2016.08.19 15:01:21 »
Ne haragudj, nem fogalmaztam jól! Pl.: az Astra-ban először folyamatosan világít ha már fogytán az üzemanyag. Ha tankolás nélkül hajtjuk tovább, így idő után már elkezd villogni. A folyamatos világítástól számítva még kb. 40km-t el lehet menni, majd utána kezd el villogni. Arra lennék kíváncsi, hogy a Corollában is így van-e?

Köszi!
Nekem az E11-ben eleinte csak pislákolt, vagy hol égett, hol elaludt. Ekkor olyan 12 liter volt a tankban. 9 liternél már folyamatosan kezdett égni. Egyszer sikerült az 50 literes tankba 49,3 litert belenyomni, nincs ilyen nagyon vészvillogós funkció benne.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13138 Dátum: 2016.08.19 15:03:04 »
Ne haragudj, nem fogalmaztam jól! Pl.: az Astra-ban először folyamatosan világít ha már fogytán az üzemanyag. Ha tankolás nélkül hajtjuk tovább, így idő után már elkezd villogni. A folyamatos világítástól számítva még kb. 40km-t el lehet menni, majd utána kezd el villogni. Arra lennék kíváncsi, hogy a Corollában is így van-e?

Köszi!

Hmmm. Érdekes.

Off Skoda Feliciában először villog (mert az úszó miatt hol jelez-hol nem) utána folyamatos. ON
T25 Avében egyszer csak világít, és onnan csak világít, nincs középfok, meg felsőfok :) Ave esetében még ~ bő100 km-re elegendő benzin van ilyenkor. 51-52 liter csusszan be a 60 literes tankba.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

feca81

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13139 Dátum: 2016.08.19 15:44:04 »
Sziasztok!

Az üzemanyagjelző sárga lámpának hány állapota van? Gondolok itt arra, hogy először ugye folyamatosan világítani és mondjuk pár km után elkezd villogni? A sárga jelzés felvillanása után kb. hány km tehető még meg? Van valakinek tapasztalata?

Szép napot!

Üdv.: Tomi

Szia!

Nem tudom melyik típusra gondolsz, mert van egy pár Toyota. Az E12T-ben 2 állású a led: vagy világít vagy nem. Ha világít, akkor vezetési stílustól függően kb 40-80km-re elég üzemanyag van. Pl pályán még lazán megtettem vele 60km-t világító leddel, de városban izzadtam 40 km körül, hogy elérjek a kútig. Amúgy jó fej a Toyota, mert külön rendszeren van az üzemanyagszint mutató óra, és a led. azaz ha az egyik elromlik a másik még működhet.