Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887198 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Sur1G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13005 Dátum: 2016.02.09 16:23:54 »
Próbálta már valaki az Osram Night Breaker Unlimited H7 izzót E12 Corollában? Félek kicsit, hogy túlságosan hamar feladja és elég időigényes cserélgetni. Ellenben jó lenne plusz fényerőt kapni, mert a lámpája a gyári izzókkal nem túl acélos.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13006 Dátum: 2016.02.09 16:27:09 »
Próbálta már valaki az Osram Night Breaker Unlimited H7 izzót E12 Corollában? Félek kicsit, hogy túlságosan hamar feladja és elég időigényes cserélgetni. Ellenben jó lenne plusz fényerőt kapni, mert a lámpája a gyári izzókkal nem túl acélos.

Ilyet vettem/használok pár napja csak D2S foglalatban. A fénye meggyőző, de a tartósságát még nem tudom megmondani :)

gralex

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13007 Dátum: 2016.02.09 16:32:25 »
Próbálta már valaki az Osram Night Breaker Unlimited H7 izzót E12 Corollában? Félek kicsit, hogy túlságosan hamar feladja és elég időigényes cserélgetni. Ellenben jó lenne plusz fényerőt kapni, mert a lámpája a gyári izzókkal nem túl acélos.

Én kipróbáltam, ugyanúgy kb. egy évet bírt ki, mint az Optifit. Most a osram ultra life-ot használom, és már több, mint egy éve működik.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13008 Dátum: 2016.02.10 09:06:13 »
GE Megalight ultra-t használok most, ez eddig a legjobb izzó, amit valaha használtam.  :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13009 Dátum: 2016.02.10 09:14:28 »
Ilyet vettem/használok pár napja csak D2S foglalatban. A fénye meggyőző, de a tartósságát még nem tudom megmondani :)
Könnyen ment az izzók cseréje, vagy szivatós mint a toyglik többségében?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13010 Dátum: 2016.02.10 09:38:20 »
Könnyen ment az izzók cseréje, vagy szivatós mint a toyglik többségében?

Szutiéknál cserélték ki, nem volt sok idő a kettő (10perc), de ők tudták hova kell nyúlni :)
(ismét meglepődtem az előre gondolkodáson. Néztem, mondom tuti nem fér hozzá a biztosíték doboztól és lehet leszedni a lököst, de nem mert az egész biztosíték doboz "leakasztható", elég kábel van hozzá hogy arrébb tedd a szerelés idejére. +1 pont :) )

Sur1G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13011 Dátum: 2016.02.10 09:46:29 »
Tegnap este bekerültek az Osram Night Breaker Unlimited H7 izzók a kocsiba. Ég és föld a gyári izzóhoz képest. Az izzócsere kb. fél órás művelet. A jobb oldali izzóhoz elég nehéz hozzáférni, de ha tudod hogy kell kicserélni akkor ez szerintem 5 perc. A bal oldali izzóhoz el kell távolítani az akkumulátort, amivel ugye az összes elmentett fogyasztási adat, rádióállomás stb... elvész (+ az elektromos ablakemelők nem működtek utána automatikusan!?!? fél órát nyomkodtam mire rájöttem, hogy kell visszaállítani). Én kötelezném az autógyárakat arra, hogy az izzót szerszám és a fél autó szétszedése nélkül ki lehessen cserélni. Úton vagy és cserélni kell egy parkolóban és nincs nálad véletlen egy 10-es kulcs akkor kalap-kabát. Az izzó amúgy király, remélem tart is egy évet.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13012 Dátum: 2016.02.10 10:26:02 »
Szutiéknál cserélték ki, nem volt sok idő a kettő (10perc), de ők tudták hova kell nyúlni :)
(ismét meglepődtem az előre gondolkodáson. Néztem, mondom tuti nem fér hozzá a biztosíték doboztól és lehet leszedni a lököst, de nem mert az egész biztosíték doboz "leakasztható", elég kábel van hozzá hogy arrébb tedd a szerelés idejére. +1 pont :) )

Kölcsön veszem Trotter-től: megalájk! Szutiéknál járva nem készítettél képeket?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13013 Dátum: 2016.02.10 10:29:49 »
Tegnap este bekerültek az Osram Night Breaker Unlimited H7 izzók a kocsiba. Ég és föld a gyári izzóhoz képest. Az izzócsere kb. fél órás művelet. A jobb oldali izzóhoz elég nehéz hozzáférni, de ha tudod hogy kell kicserélni akkor ez szerintem 5 perc. A bal oldali izzóhoz el kell távolítani az akkumulátort, amivel ugye az összes elmentett fogyasztási adat, rádióállomás stb... elvész (+ az elektromos ablakemelők nem működtek utána automatikusan!?!? fél órát nyomkodtam mire rájöttem, hogy kell visszaállítani). Én kötelezném az autógyárakat arra, hogy az izzót szerszám és a fél autó szétszedése nélkül ki lehessen cserélni. Úton vagy és cserélni kell egy parkolóban és nincs nálad véletlen egy 10-es kulcs akkor kalap-kabát. Az izzó amúgy király, remélem tart is egy évet.

Mekkora a színhőmérséklete az izzóknak? Esetleg a fényerő áram?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Sur1G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13014 Dátum: 2016.02.10 13:25:46 »
Gyári értékek:
Színhőmérséklet: 3600K
Fényerő áram: 1500 lm


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13015 Dátum: 2016.02.10 13:38:11 »
Gyári értékek:
Színhőmérséklet: 3600K
Fényerő áram: 1500 lm

Ekkora különbség lenne a D2S Xenonnal?
4350 K és 3200 lm

Sur1G

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13016 Dátum: 2016.02.10 13:49:32 »
Őszintén nem tudom mi az a D2S Xenon. Egy halogén izzó nem a Xenon ligájában játszik. A gyári, illetve normál fényű izzókhoz képest mondom nagyon jónak a fényerejét. Ennél többet gondolom nem nagyon lehet kihozni ebből a technológiából.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13017 Dátum: 2016.02.10 14:12:38 »
Okok, teljesen jogos amit írtál, az halogén ez meg xenon. Csak azt tippeltem volna hogy 30-50% fényerő különbség lehet. De ezek szerint nem.

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13018 Dátum: 2016.02.11 14:50:16 »
Valaki megtudna mondani h a gyari 16-os Corolla TS felnibe hany mm-es a kupak? :D

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13019 Dátum: 2016.02.11 19:35:22 »
Emelt fenyereju izzonal azert vegyetek figyelembe, hogy a h7nel a fekete festek hamarabb leegett, ergo nagyobb a hoterhelese a lampanak. Ez szepen a foncsorra raeg, sajat tapasztalatbol momdom, mert lampat mar cserletem ki, atlagban 30k 40k kilometert vagy egy evet birnak nalam.
Konrád