Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887418 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12990 Dátum: 2016.01.26 11:44:19 »
Sziasztok!

Gyári levegőszűrőt szeretnék venni a Corollámhoz. Eddig márkaszervizből vettem, de ma már sajnos ez nem jöhet szóba (munka miatt). Tehát netről kell rendelnem. Melyik webshopot ajánljátok, ahol árulnak gyári alkatrészeket ,és nem is annyira drága?

https://alkatreszek.hu/lx_1286_mah_jk

Van olyan márkaszerviz, ahol ugyanezt 3x ennyiért adták.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12991 Dátum: 2016.01.26 13:06:42 »
A kérdés gyári levegő szűrőre vonatkozott. A gyárin Toyota - Denso felirat van.
Lehetséges különbségek: méretpontosság, szűrési méret, szűrőfelület nagysága, max. Légáteresztő képesség, tartósság ... .
A TGMO nál alkalmazott üzletpolitikát követve itt sem adják meg a paramétereket, de itt az utángyártottaknál sem. Műszeres vizsgálat nélkül ember legyen a talpán aki megmondja a különbséget. Annyit tudhatunk biztosan, hogy a motort az eredeti gyárihoz tervezték.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12992 Dátum: 2016.01.26 21:58:35 »
Sziasztok!

Gyári levegőszűrőt szeretnék venni a Corollámhoz. Eddig márkaszervizből vettem, de ma már sajnos ez nem jöhet szóba (munka miatt). Tehát netről kell rendelnem. Melyik webshopot ajánljátok, ahol árulnak gyári alkatrészeket ,és nem is annyira drága?

Szia!
Ha megbízható után-gyártottat akarsz, ami szerény véleményem szerint jobb mint a gyári, válasz Knecht márkájút...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

wolfi38

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12993 Dátum: 2016.01.31 19:22:20 »
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy valakinek volt e már 1999es automata váltós corollában vezérműszíjcsere?
Ha igen kb mennyibe kerülnek az alkatrészek?Mit kell megvenni hozzá?
Köszönöm wolfi.

zsoltfree

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12994 Dátum: 2016.02.03 11:00:29 »
Sziasztok!

Egy 2002-es Corollám van (E12).

Jelenleg a következőket csináltam vele:
- gyári kazettás cucc ki
- helyére átalakító + alpine fejegység, bluetooth vezérléssel és USB-vel.
- első ajtókból gyári hangszórók ki, helyettük (kiemelővel) Gladen komponens szett
- a felső tükörnél lévő műanyag háromszögem nem volt csipogós, ezért bontóban szereztem csipogósat és így a komponens szett "láthatatlan" és szépen szól:)

Már csak 1 feladatom lenne. Eléggé hiányzik az óra és a külső hőmérő. Vészjelző mellett láttam sok belső teres google fotón órát. Azt lehet venni külön? Illetve ahhoz milyen csatlakozó kellhet? Külső hőmérőt nem lehet valahogyan megjeleníteni? A digit klímás verziókban láttam csak máshol hőmérséklet kijelzőt ami nem a gyári rádió kijelzőjén volt. A fogyasztásmérő nem érdekel, vesszen, de a hőmérő és különösen az óra hiányzik.

Nincs valakinek bármilyen javaslata, ötlete ezzel kapcsolatban, tehát hogyan tudom az órát és/vagy a külső hőmérőt a műszerfalra szerkeszteni?

Előre is köszi.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12995 Dátum: 2016.02.03 19:02:11 »
Sziasztok ! Termosztátot kell cserélnem a Faceliftes E11-ben / 1.4 VVT-I /. Nem tudom melyik márkát rendeljem meg. Tudjátok esetleg, hogy melyik márka a " gyári " alkatrész? Vagy esetleg tapasztalat, hogy kinek melyik vált be? Köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12996 Dátum: 2016.02.03 20:21:34 »
bármelyik jó
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12997 Dátum: 2016.02.03 21:23:37 »
bármelyik jó

Hő-hó-hőőő... Azé nem teljesen... Sok gagyi termosztát nagyon máshol nyit, mint a gyári... Vagy túlfogyasztás, vagy hf probléma lesz belőle.

Mivel nem nagy összeg, én gyárit mondanék. Amiben amúgy jó eséllyel Kuzeh, vagy TEQ termosztát lesz, szóval azt érdemes keresni utángyártottban.  ;)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12998 Dátum: 2016.02.04 04:57:24 »
Köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12999 Dátum: 2016.02.04 06:17:40 »
Hő-hó-hőőő... Azé nem teljesen... Sok gagyi termosztát nagyon máshol nyit, mint a gyári... Vagy túlfogyasztás, vagy hf probléma lesz belőle.

Mivel nem nagy összeg, én gyárit mondanék. Amiben amúgy jó eséllyel Kuzeh, vagy TEQ termosztát lesz, szóval azt érdemes keresni utángyártottban.  ;)
ugyértettem én is...a nevesebbek mind jók...pl amik a zsu vagy szakálnál kaphatók...
vagy autonet...csak ök picit drágák utcáról nézve...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13000 Dátum: 2016.02.04 07:43:58 »
Sziasztok ! Termosztátot kell cserélnem a Faceliftes E11-ben / 1.4 VVT-I /. Nem tudom melyik márkát rendeljem meg. Tudjátok esetleg, hogy melyik márka a " gyári " alkatrész? Vagy esetleg tapasztalat, hogy kinek melyik vált be? Köszi.
Tapasztalat:
QH fél évet se bírt utána enyhén átereszt (nem zár le), nincs a peremén tömítés. A hozzá csomagolt tömítés nem passzol a termosztát házba, túl vékony.
Nipparts, valamivel tovább bírta, de az se zárt le tökéletesen egy idő után (kb egy másfél év)
Gyári (Kuzeh). az igazi, talán most 4 éves és teljesen jó

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13001 Dátum: 2016.02.04 22:58:46 »
Sziasztok ! Termosztátot kell cserélnem a Faceliftes E11-ben / 1.4 VVT-I /. Nem tudom melyik márkát rendeljem meg. Tudjátok esetleg, hogy melyik márka a " gyári " alkatrész? Vagy esetleg tapasztalat, hogy kinek melyik vált be? Köszi.
Valahol azt olvastam anno, hogy az utángyártottaknál a tömítéssel vannak bajok. A gyári meg valami elég drága, 10e Ft-os cucc. A szürkében nem tudom mi került, de elég sok pénzt hagytam ott.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13002 Dátum: 2016.02.05 17:03:03 »

Valahol azt olvastam anno, hogy az utángyártottaknál a tömítéssel vannak bajok. A gyári meg valami elég drága, 10e Ft-os cucc. A szürkében nem tudom mi került, de elég sok pénzt hagytam ott.
[/quote]
De legalább jól megcsináltattad " nekünk... "  :D
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13003 Dátum: 2016.02.07 10:11:31 »
Kissé bizonytalan vagyok, hogy tényleg rossz e a termosztátom. Én amiatt gyanakszom rá, hogy viszonylag lassan kúszik felfelé a vízhőfok mutató, valamint nehezen lesz fűtés. Összehasonlítva a békalámpásommal, ott hamar van fűtés, és hamarabb mozdul a mutató. Nem hiszem,  hogy amiatt van a két autó között a különbség, hogy a régebbiben fél literrel kisebb a hűtőrendszer. Nem vagyok autószerelő, bevallom nem értek a technikai dolgokhoz. Ami még feltűnt, ahogy melegszik a motor, már kezd melegedni a hűtőhöz vezető vízcső. De elvileg ott csak akkor van melegedés, ha már kinyitott a termosztát. Jól gondolom?

Kérdés: a leírtak alapján ,szerintetek kell a másik termosztát?

Köszönöm.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #13004 Dátum: 2016.02.08 21:56:56 »
Valahol azt olvastam anno, hogy az utángyártottaknál a tömítéssel vannak bajok. A gyári meg valami elég drága, 10e Ft-os cucc. A szürkében nem tudom mi került, de elég sok pénzt hagytam ott.

De legalább jól megcsináltattad " nekünk... "  :D
Én is használtam 4 évig :D
Első szakimnak kicsit vastagon fogott a ceruzája mindig, de végülis amit megcsinált az működött.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer