Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902778 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bgakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12975 Dátum: 2016.01.20 17:46:00 »
Igen, az Astráé nagyon puha.
Több Corollát is próbálva mindegyiknek nagyon kemény volt. Nem gond a csere, de ez nagyjából milyen költséggel járna?
Komplett szerkezetet kell cserélni, vagy elég a kuplung tárcsát?

Corollában általában puha a kuplung, de nem annyira mint az astrában, szüleimnek G-s astraja van, corolla után szinte nem is érzem, rossz értelemben.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12976 Dátum: 2016.01.20 21:40:09 »
Igen, az Astráé nagyon puha.
Több Corollát is próbálva mindegyiknek nagyon kemény volt. Nem gond a csere, de ez nagyjából milyen költséggel járna?
Komplett szerkezetet kell cserélni, vagy elég a kuplung tárcsát?


"Komplett szerkezetet kell érdemes cserélni"
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bgakos

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12977 Dátum: 2016.01.22 03:46:39 »
Milyen összeggel érdemes számolni a komplett szerkezet cseréjét?
100-120e Ft?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12978 Dátum: 2016.01.22 08:54:09 »
sachs az astraban puha volt, mai napig puhább mint a corimban a gyári luk, valeo és most aisin.

Én lukot vagy aisint ajánlanék, valeo kinyomó csapija, 50ezernél megadta magát, autó újra szétszed, új kupplung kompletten.

Kompletten vegyél mindent 25k, munkadíj uannyi, és le van tudva a gond legalább 100ezer km-re, váltó csapikat is átnézetném akkor már... és új olaj
Konrád

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12979 Dátum: 2016.01.23 08:37:54 »
Sziasztok!

Gyári levegőszűrőt szeretnék venni a Corollámhoz. Eddig márkaszervizből vettem, de ma már sajnos ez nem jöhet szóba (munka miatt). Tehát netről kell rendelnem. Melyik webshopot ajánljátok, ahol árulnak gyári alkatrészeket ,és nem is annyira drága?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12980 Dátum: 2016.01.23 08:45:29 »
Kínai webshoppok 10cent körüli áron kínálnak gyári cikszámon vmi t. Azt, hogy melyik eredeti azt a Toyota tudja.
Magyar webshop nem árul. Az Unix szerződéses partnareinek elérhetőek gyári cikkszámos termékek.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12981 Dátum: 2016.01.23 09:44:51 »
Lenne egy technikai kérdésem! Napokban ugye kiszedtem az akksimat, ellenőriztem. Nem tudom köze van-e hozzá, de azóta az ablakemelőm nem úgy működik, mint régen! Hogy kell visszaállítani, hogy ne kelljen folyamatosan nyomva/felhúzni a gombot, hogy teljesen végállásba menjen automatikusan az ablak? Tehát erősebben lenyomom, akkor menjen le teljesen, ne kelljen végig tartani a gombot, mig le nem ér az ablak. ????

                                                                                                                                                   

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12982 Dátum: 2016.01.23 10:32:36 »
Lenne egy technikai kérdésem! Napokban ugye kiszedtem az akksimat, ellenőriztem. Nem tudom köze van-e hozzá, de azóta az ablakemelőm nem úgy működik, mint régen! Hogy kell visszaállítani, hogy ne kelljen folyamatosan nyomva/felhúzni a gombot, hogy teljesen végállásba menjen automatikusan az ablak? Tehát erősebben lenyomom, akkor menjen le teljesen, ne kelljen végig tartani a gombot, mig le nem ér az ablak. ????

Azt hiszem  a két végállásban pár sec-ig nyomva kell tartani, hogy megtanulja (automata ablaknál).
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12983 Dátum: 2016.01.25 07:18:43 »
Corolla e12 ts 2005-os ,olyan problemam van h az elso lampak parasodnak belulrol, ahogy raneztem laccik minthogyha nemlenne osszerakva rendesen?!
Valaki esetleg tudna segiteni h h tudnam megcsinalni vagy milelhette ?izzocserenel bantjak a burat? vagy micsinalhattak vele?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12984 Dátum: 2016.01.25 08:43:19 »
Corolla e12 ts 2005-os ,olyan problemam van h az elso lampak parasodnak belulrol, ahogy raneztem laccik minthogyha nemlenne osszerakva rendesen?!
Valaki esetleg tudna segiteni h h tudnam megcsinalni vagy milelhette ?izzocserenel bantjak a burat? vagy micsinalhattak vele?
Rendesen a helyén vannak a lámpa hátsó takaró gumifedelei?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12985 Dátum: 2016.01.25 08:55:00 »
Rendesen a helyén vannak a lámpa hátsó takaró gumifedelei?
meg nemszedtem szet...csak ma reggel figyeltem fel ra h a ket elso lampa se ugyanugy van osszerakva...ha jollattam tobb reszbol all es egyik lampanal nagyobb a hezag mint a masiknal mintha nemlenne osszerakva rendesen

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12986 Dátum: 2016.01.25 15:38:20 »
Alljal be meg garazsba, majd kapcsold fel a lampat miutan levetted hatul a kupakokat es hadjad hadd melegedjen at a lampa, ha a para eltunt rakd vissza a gumikat es kesz.
A lampa magassag van rosszul beallotva, szerviz ot perc beallitjak es utanna latsz.
Ha ezutan is parasodik, akkor valahol nem tomit.
Fontos, h ne paras helyen zard ossze, mert akkor harmatponton ujra ki fog csapodni.
Konrád

zackie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12987 Dátum: 2016.01.25 20:05:13 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Egy Corolla Ts Hatchback 2ZZ motorszámú karosszériába be tudom rakni a Corolla Hatchback-ből származó 1,4 vvti motort?Esetleg mit kell cserélni még hozzá?
Tudom Ts gyalázás de a Corollámból csak a motor meg a váltó maradt,a kasznit összetörtem.Keresgélek karosszériát de mindenhol csak Ts és jobb kormányost találok.

Előre is köszi a választadónak!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12988 Dátum: 2016.01.25 21:34:17 »
Valto, motor, kabelkorbacs, feltengelyek, fekek, motortartobakok, abs ecu, kipuf, leomlo, biztos nem jo.
Inkabb a tst balositanam a megmaradt alkatreszeiddel. Bar a kormany osszecsuklik utkozes eseten, illetve tuzfalat is kell vagni, de az egyszerubb lenne es elobb lenne a siker garantalt es papirozni is letudod legalisan.
Vagy vegyel egy hasznalt tobbet futottat olcson, hisz alkatreszed biztos van. Felteve ha tenyleg nemcsak a moci es valto maradt meg, mert akkor oriasit kapott a kocsi...
Konrád

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12989 Dátum: 2016.01.26 08:16:53 »
azt tudja valaki h ilyen fekete betetes lampat honnan lehet szerezni? vagy csak csinaltatni lehet?