Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887033 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12540 Dátum: 2014.12.24 21:43:28 »
kovács autót próbáld meg Szegeden-nekik jó áraik vannak
Konrád

facsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12541 Dátum: 2014.12.25 11:01:20 »
kovács autót próbáld meg Szegeden-nekik jó áraik vannak

Szia Konrád!

Még nem, az ünnep után megkeresem őket.

Addig is köszi és Kellemes Ünnepeket!
Tamás

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12542 Dátum: 2014.12.25 11:29:30 »
Altalaban unixos kedv arban vagy bardis kedv arban megkapsz mindent, ha tbanyai vagy gyori lennel akkor tudnek bardinal segiteni ott alt negyven szazalekot kapok.
Konrád

hatragyi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Akkumulátor
« Válasz #12543 Dátum: 2014.12.31 13:54:23 »
Sziasztok,
Előre is elnézést, mert biztosan megtalálható itt a válasz, de eddig nem akadtam rá.
Szóval, apámnak van egy 2004-es 1.4-es benzines Terra felszereltségű lépcsőshátú Corollája, kb 70ekm-el, de az autóban még a gyári már 10 éves akkumulátor van. Indít még rendesen, de végre eljutottunk oda, hogy apám is belátja, amit pár éve mondogatok neki, hogy lehet nem kéne tovább kockáztatni, nehogy a legrosszabbkor adja meg magát.
A kérdésem az, hogy mekkora teljesítményű és milyen fajta akkumulátor kell bele? Az eredetin nem látszik semmi erre utaló infó, milyet rakhattak bele gyárilag, és esetleg meddig szabad elmenni? Mire kell figyelni? Esetleg mit ajánlotok?
Nem a legolcsóbbat akarom venni, 20-30eFt között nézelődöm, és az Exide Premium tűnik befutónak,csak nem tudom mekkora teljesítményű legyen, nagyon túllőni nem akarok.
Köszi!


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12544 Dátum: 2014.12.31 13:58:45 »
56-60Ah órás kell bele. Nekem Bosch S4 van, de bármelyik normális márka jó bele, Exide prémiummal sem nyúlsz mellé.
A méretére figyelj, mert van a japán méret (keskenyebb - magasabb) és az európai méret (alacsonyabb - szélesebb), és jó ha méretpontosat teszel bele, mert akkor nem kell kitámasztani. A legtöbb akkuból van mindkét méret, szóval mielőtt még megvenni mérd meg a méreteit. Toyotánál nem következetes melyik kell bele, ez valószínűleg az autó gyártásának a helyétől függ. Az enyém pl európai méretű volt, de van itt olyan fórumtag, akinek japán méretű kellett bele.

Ha fővárosi vagy, akkor a lestiakku.hu talán a legolcsóbb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12545 Dátum: 2015.01.01 14:21:19 »
Sziasztok!Egy szakmai kérdés megoldására kérnék tanácsot!Adva van egy 1.6-os 3zz Corolla.Akkusaru levét óta azt csinálja,hogy hideginditásnál beindul elkezdi levinni a fordulatot,majd megpróbál beállni alapjáratra,de ez nem sikerül,mert lefullad.Ezt tavaly már egyszer csinálta,akkor kapott új gyertyákat,ki lett fújkodva az Isc,a probléma el is mult.Egészen idáig.Most ismét kapott 4.új gyertyát,az Isc.t leszedtem,szinte ki van főzve,de +5fok alatt egyszerüen leállogat...ha egy picit jár,már semmi gond....melegen meg főként nincs.Akkor simán indul,és gyönyörü az alapjárata....Esetleg ötletek?Nagyon megköszönném!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12546 Dátum: 2015.01.01 15:38:51 »
Szia. És semmi hibakódot nem ad, ami esetleg némi támpontot jelentene?
Élőadatot néztetek? Mert az elég sokat tud segíteni, hogy amikor a jelenséget produkálja éppen mi a pálya.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12547 Dátum: 2015.01.01 15:41:58 »
Szia. És semmi hibakódot nem ad, ami esetleg némi támpontot jelentene?
Élőadatot néztetek? Mert az elég sokat tud segíteni, hogy amikor a jelenséget produkálja éppen mi a pálya.
Semmi hibakód!Élőadat kielemzésre a jövő héten pénteken megyek vele.De addig is ezzel a szituval november óta küzdök!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12548 Dátum: 2015.01.01 15:45:26 »
Érdemes lenne rátenni adatrögzítőt is. Aztán amíg nem mész fel fele, addig szépen rögzítene mindent és azt is lehetne bogarászni  :yes:

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12549 Dátum: 2015.01.01 16:34:57 »
Érdemes lenne rátenni adatrögzítőt is. Aztán amíg nem mész fel fele, addig szépen rögzítene mindent és azt is lehetne bogarászni  :yes:
Az mi?Nekem okostelefonos alkalmazásom van,ami Bluetooth-os adapterrel látja az Ecu bizonyos értékeit.Csak az az érdekes,hogy az akkusaru levétig semmi gondja nem volt....És ha este leveszem az akku sarut,akkor  reggel igen magas fordulatal indit,viszont nem áll le.....

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12550 Dátum: 2015.01.01 16:38:35 »
Érdemes lenne rátenni adatrögzítőt is. Aztán amíg nem mész fel fele, addig szépen rögzítene mindent és azt is lehetne bogarászni  :yes:
Viszont a nick fotódból itélve te is 3zz.vel nyomod...Le tudnád nekem fotózni valamikor a benzingőz elpárologtató szelep csőbekötéseid?Mert az összes vákuum csövet szétszedtem ellenörzésre,és nem vagyok benne biztos,hogy azt a kettőt jól raktam e vissza.Előre is köszi.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12551 Dátum: 2015.01.01 17:06:37 »
www.toyodiy.com-on nem látszik, hogy kell menjenek?
Kocsi alvázszámot beírod, majd a Engine/fuel lapon a vacuum piping részt kell megnyitni.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12552 Dátum: 2015.01.01 18:33:43 »
www.toyodiy.com-on nem látszik, hogy kell menjenek?
Kocsi alvázszámot beírod, majd a Engine/fuel lapon a vacuum piping részt kell megnyitni.
Mobilrol netezek.Majd gépen jobban megszemlélem! [emoji6]

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12553 Dátum: 2015.01.01 19:09:18 »
www.toyodiy.com-on nem látszik, hogy kell menjenek?
Kocsi alvázszámot beírod, majd a Engine/fuel lapon a vacuum piping részt kell megnyitni.
Megnéztem gépen.Nem tudok csak németül,igy sajna elég nehéz....egy sima fotónak jobban örülnék...!

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12554 Dátum: 2015.01.01 19:21:07 »
Megnéztem gépen.Nem tudok csak németül,igy sajna elég nehéz....egy sima fotónak jobban örülnék...!
1. Enter parts catalog a főoldalon
2. Select your car
3. Search by VIN-hez beírod az alvázszámot, majd Search gomb
4. Click here to continue nyíllal jelzi, hová kattints. Ha több van, te tudod, melyik a tiéd. De elvileg egy típus lesz.
5. Engine/Fuel fülre kattintasz
6. Vacuum piping-ot válaszd
7. Lapozgatsz a képek között (Next-re, Prev-re kattintva, ami éppen kell)

Hamar bele lehet tanulni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.01 19:23:18 írta szfp »