Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887261 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11970 Dátum: 2014.09.18 21:18:54 »
mert gyári megoldás...

akkor mégse mondtam hülyeséget neked, hogy a katalizátor zörög ::)

tömítéseket ne felejts el majd venni hozzá...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11971 Dátum: 2014.09.18 21:36:06 »
Hm... akkor inkàbb a bontottat vegyem?

A tömitésekböl milyen és mennyi kell, mert nem làttam sehol a neten? Nem lehet felhasznàlni esetleg a régieket?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11972 Dátum: 2014.09.18 21:58:17 »
kupos tomitések, hoallo, a kipufogo rendszert rakod össze vele.
filléres dolog, nem érdmes vel spórolni, mert akkor kifuj máshol...
Konrád

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11973 Dátum: 2014.09.18 22:02:47 »
@Konràd
Nem is azért, hogy sporoljak rajta, csak ha màr veszek olyat vennék amelyek biztos passzolnak. De azért elvileg a régiek is jok, vagy esetleg vegyek ilyen tömitéseket a Toyotàtol és kész?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11974 Dátum: 2014.09.19 10:52:57 »
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy hàny darab (lambda) szonda, vagy egyéb nevü szonda van a kipufogon, ami egyben van a katalizàtorral?

A màrkaszervizben két szondàrol beszéltek, a katalizàtor elöttiröl és utànirol, de a bontos sràc csak egy szondàt talàlt, méghozzà a katalizàtor elött.

Holnapig lefoglaltam a bontottat, ami jo àllapotùnak tünik, adjàk hozzà a lambda szondàt (ami az utàngyàrtotthoz nem jàrna), és 3 honap garanciàt is adnak rà.

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.19 11:24:23 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11975 Dátum: 2014.09.19 14:42:46 »
Vegyél a bardinál, ott olcsobb ezek kuposak és nagyjábol univerzálisak, tobb meretben vannak.
Ha biztosra akarsz menni, megrendeled a toyotanal.
Illetve uj csavarokkal rögzitsd, mert azok biztos rozsdásak összerohadtak már.
A szondabol én is 2 ről tudok-a szonda után ezért is lehetne rögtön egyenes csövet rakni és nem dobna hibakodot...
Konrád

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11976 Dátum: 2014.09.19 15:00:14 »
Közben talàltam néhàny robbantott àbràt. A TS-eknél valoban van két szonda, a katalizàtor elött és utàn, de az 3ZZ-s motoroknàl (110 VVTi) ùgy tünik csak a katalizàtor elött van egy szonda... elég furcsa. Vagy ezeknél esetleg màr bele van épitve a csöbe a màsik szonda?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11977 Dátum: 2014.09.19 17:20:07 »
Nem látok már semmit a hűtővíz kiegyenlítőjében. Van itthon 3 éve vett rózsaszín lötyim, azt simán rátöltöm vagy valamit varázsolni is kell?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11978 Dátum: 2014.09.19 18:08:14 »
Nem látok már semmit a hűtővíz kiegyenlítőjében.
Gyakrabban is nézhetnéd. A gyári 3 éves lötyi még jó, a többit nem tudom meddig használható.
Lötyi a tartályba maxig, motor elindit, melegedéskor a felső vastag vízcsövet kézzel elkezded pumpálni amíg a kezed bírja. Utána megvárod amíg visszahűl, 1-2x megismételheted, majd kihűlés után ismét maxra töltöd. Az első pár út után ellenőrizd, utána elég havonta.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11979 Dátum: 2014.09.19 18:23:33 »
Gyakrabban is nézhetnéd. A gyári 3 éves lötyi még jó, a többit nem tudom meddig használható.
Lötyi a tartályba maxig, motor elindit, melegedéskor a felső vastag vízcsövet kézzel elkezded pumpálni amíg a kezed bírja. Utána megvárod amíg visszahűl, 1-2x megismételheted, majd kihűlés után ismét maxra töltöd. Az első pár út után ellenőrizd, utána elég havonta.
Na volt még azért benne, de a low szint alatt. Amúgy mindig ellenörzöm olaj meg többi mellett. Most fullra toltam.
3 éve, termosztát cserénél lett beletöltve, akkor elkezdett csöpögni, majd a low szintnél megállt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11980 Dátum: 2014.09.20 10:57:45 »
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az én kombimra is fel lehet szerelni tető csomagtartót?..nem látom a helyét ahová be lehetne rakni...és milyen típusút ajánlotok hozzá,ha egyáltalán fel lehet rakni. ::)

Köszönök minden hozzá szólást..ezen nincs tetősín.
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11981 Dátum: 2014.09.20 13:54:59 »
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy hàny darab (lambda) szonda, vagy egyéb nevü szonda van a kipufogon, ami egyben van a katalizàtorral?

A màrkaszervizben két szondàrol beszéltek, a katalizàtor elöttiröl és utànirol, de a bontos sràc csak egy szondàt talàlt, méghozzà a katalizàtor elött.

Holnapig lefoglaltam a bontottat, ami jo àllapotùnak tünik, adjàk hozzà a lambda szondàt (ami az utàngyàrtotthoz nem jàrna), és 3 honap garanciàt is adnak rà.

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Dear Spí! Amit keresel azt tűzkarikának mások tűzkúpnak hívják. Filléresnek mondható a 3000 Ft/db -s ás is. Kinek hogy!
A használt (bontott) csőszakasz kedvezőbb lehet, de ki kell takarítani a beillesztés előtt, másrészt az élettartama rövidebb lesz mint az utángyártottnak. Lambdák jók lehetnek, de takarítani kell!! Ugy=6-7év no problem, bontott 1-X ki tunnya. "Mond te kit választanbál??"
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11982 Dátum: 2014.09.20 14:06:33 »
Dear Spí! Amit keresel azt tűzkarikának mások tűzkúpnak hívják. Filléresnek mondható a 3000 Ft/db -s ás is. Kinek hogy!
A tüzkarikàk kb. egy éve lettek cserélve... vajon akkor ezek még jok lehetnek, vagy kellene azért bàrmiképp cserélni öket?


A használt (bontott) csőszakasz kedvezőbb lehet, de ki kell takarítani a beillesztés előtt, másrészt az élettartama rövidebb lesz mint az utángyártottnak. Lambdák jók lehetnek, de takarítani kell!!
Hogyan kell kitakaritani a csöszakaszt beillesztés elött? A lambdaszondàkat izopropillal kellene takaritani, ahogy @Konràd javasolta?
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.20 14:08:23 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11983 Dátum: 2014.09.20 16:49:26 »
Gyakrabban is nézhetnéd. A gyári 3 éves lötyi még jó, a többit nem tudom meddig használható.
Lötyi a tartályba maxig, motor elindit, melegedéskor a felső vastag vízcsövet kézzel elkezded pumpálni amíg a kezed bírja. Utána megvárod amíg visszahűl, 1-2x megismételheted, majd kihűlés után ismét maxra töltöd. Az első pár út után ellenőrizd, utána elég havonta.
A tartalyrol a kupakot vedd le, a nyomogatasnak addig van szerepe amig a termosztat nem nyit utanna a vizpumpa keveri a vizet a vizkorben folyamatosan...
Konrád

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11984 Dátum: 2014.09.20 17:19:13 »
A tartalyrol a kupakot vedd le, a nyomogatasnak addig van szerepe amig a termosztat nem nyit utanna a vizpumpa keveri a vizet a vizkorben folyamatosan...
Köszi, rátoltam csurig, kicsit járattam meg nyomkadtam, aztán lenyomtam 200km pályát. Asszem jó lesz :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer