Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2837970 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #60 Dátum: 2005.07.12 08:10:28 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Spojler árak érdekelnének.
Szoknya és hátsószárny árai kellenének.

...válaszokat előre is köszi.


A főlapon a hirdetések között van TTE hirdetése, próbáld meg őt. Én már kértem tőle árakat.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #61 Dátum: 2005.07.12 08:41:10 »
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Spojler árak érdekelnének.
Szoknya és hátsószárny árai kellenének.

...válaszokat előre is köszi.

Szia!

Gyári Toyota árakat (bruttó) tudok mondani:
Egyféle hátsó tetőlégterelő van hatchbackhez, Elegant a neve és 45.568 Ft.
Első szoknya van Elegant és Sport, 75.250 és 63.691 forintba kerülnek.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

strfifi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
    • http://kep.tar.hu/zastava750
Re: tempomat
« Válasz #62 Dátum: 2005.07.12 12:06:47 »
Hát eléggé kiábrándítottak: kb 400e ft a gyári, mert a kormányt is ki kell cserélni + az elektronika....stb :cry:   Pedig nagyon kellene.
Azt mondták, hogy a waeco nem elég pontos, nagy intervallumban dolgozik és a beavatkozási fázisa sem valami "vajpuha". Van esetleg tapasztalatotok a waeco-val?
Idézetet írta: "Agyarka"
Idézetet írta: "strfifi"
Sziasztok!

 Tempomat ügyben kutakodom. A Toyota márkakereskedésekben is a waeco-t javasolják, nem tudni miért pedig gyári is létezik csak nem erre a piacra.
Mi van akkor, ha az Osztrákoknál rakatom be a gyárit, ha ott létezik?
 Vagy maradjak az utángyártottnál?

A waeco elég jó autós cuccokat gyárt. A Toyota gyári tempomatja viszont a legjobb az összes közül amikkel eddig találkoztam. Nagyon egyszerűen kezelhető, finoman szabályozható, és más típusokkal ellentétben az aktíválásra könnyedén reágál. (Egy csomó OFF márkánál csak egyenletes terhelésnél, állandó gázpedál állásnál lehet a bekapcsolt állapotban aktivizálni, itt problémamentesen.)
Amit hiányolok -általában- a tempomatoknál nem lehet előre programozni 1 mozdulatra több sebességet (város, országút, pálya), illetve a sebességtartás érzékenysége utólag kevésnél állítható.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: tempomat
« Válasz #63 Dátum: 2005.07.12 12:31:41 »
Idézetet írta: "strfifi"
Hát eléggé kiábrándítottak: kb 400e ft a gyári, mert a kormányt is ki kell cserélni + az elektronika....stb :cry:   Pedig nagyon kellene.
Azt mondták, hogy a waeco nem elég pontos, nagy intervallumban dolgozik és a beavatkozási fázisa sem valami "vajpuha". Van esetleg tapasztalatotok a waeco-val?

Az Általánosban a Tempomat - utólag topikban vannak akik beszereltek utólag tempomatot, de úgy tudom végül nem Waeco melett döntött(ek). Ott írnak a tapasztalatokról is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Dragon79

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #64 Dátum: 2005.07.12 13:49:43 »
400000 HUF egy egész tempomat!  :oops:  Arghhhh... Hát mi abban 400 ezer? Hát mi az? Valami csoda? Vagy mi?
Még szerencse, hogy lehet kapni!  :wink:

Inkább kikötöm a gázbóvdent  :) ... vagy féltégla a gázpedálra ...  :lol: autópályán egész tégla  :D
126.] volt valamikor, de kilépett a klubból, mert 1 év után se tudták elküldeni a toyotás apróságokat, pedig többször is kérte szépen,  most meg tagdíjat követelenek tölle.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #65 Dátum: 2005.07.12 17:04:42 »
A sajátomnál inkább én is a féltéglát választom, csak nehogy a fékpedál alá kerüljön.-)))
A 1/10 -ért esetleg, de ha már benne van a gépben és nem sietek használom.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #66 Dátum: 2005.07.12 17:10:56 »
Köszi a válaszokat! :D
5' - Corolla HB.  1.4 sol

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: tempomat
« Válasz #67 Dátum: 2005.07.13 09:04:06 »
Idézetet írta: "strfifi"
Hát eléggé kiábrándítottak: kb 400e ft a gyári, mert a kormányt is ki kell cserélni + az elektronika....stb :cry:   Pedig nagyon kellene.
Azt mondták, hogy a waeco nem elég pontos, nagy intervallumban dolgozik és a beavatkozási fázisa sem valami "vajpuha". Van esetleg tapasztalatotok a waeco-val?


Nem tudom milyen autod van, de a corollaba nemetorszagban pl. 400 euro alatt van a gyari tempomat mindennel egyutt es szo sincs kormanycsererol (kulon kapcsoloja van)

strfifi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
    • http://kep.tar.hu/zastava750
Re: tempomat
« Válasz #68 Dátum: 2005.07.14 00:08:04 »
Nem tudom milyen autod van, de a corollaba nemetorszagban pl. 400 euro alatt van a gyari tempomat mindennel egyutt es szo sincs kormanycsererol (kulon kapcsoloja van)[/quote]

Idei 1.6 HB sol. Akkor lehet, hogy rossz a márkakereskedő hozzáállása.
Te is beszereltetted kint? Hol lehet valami címet találni, vagy keressem fel a neten az első München-i kereskedést? Vagy osztrák is jó? Mennyire tuti a tipped az árat illetően cirka mert akkor nagyon is érdekelne mivel gyári. 100-130e ft-ot még hajlandó is vagyok kifizetni érte, ha gyári.

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: tempomat
« Válasz #69 Dátum: 2005.07.14 10:23:24 »
Idézetet írta: "strfifi"
Idei 1.6 HB sol. Akkor lehet, hogy rossz a márkakereskedő hozzáállása.
Te is beszereltetted kint? Hol lehet valami címet találni, vagy keressem fel a neten az első München-i kereskedést? Vagy osztrák is jó? Mennyire tuti a tipped az árat illetően cirka mert akkor nagyon is érdekelne mivel gyári. 100-130e ft-ot még hajlandó is vagyok kifizetni érte, ha gyári.

Az ar tuti, van (igaz tavalyi) extra-katalogusom. En meg nem szereltettem be mert ebayen szokott lenni 150 euro kornyeken... A gyari amugy VDO, csak kicsit modositva...

Ears_Dont_Lie

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
'93-as 1,3XLi Cori-ba generátor állórészt hol kapok???
« Válasz #70 Dátum: 2005.07.14 22:35:24 »
Sziasztok!

Szénnéégett az autókámban a generátor állórésze és sürgősen újra menetképessé kellene tenni és a szerelőm tudtomra adta,hogy ez csak egy új állórésszel megoldható...
hát ez az én problémám...

Csocso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #71 Dátum: 2005.07.15 07:18:15 »
Helló!
Saját példából okulva :
1. Szentendre Japker (drágább, jobb hozzáértés,több dolog van)
2. Toyota Bonto 15.ker( olcsóbb , nézd meg a cikkszámot,nem mindig azt adják!!)

Sok sikert!

UI. ha körülnézen az E-Bay.de ott talán olcsóbban lehet kapni (én is ott vattem meg a gyujtáselosztómat 180+Á helyett 60-ért)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #72 Dátum: 2005.07.15 08:19:52 »
A japker tud neked új, és bontott árat is mondani.

ez a téma bőven elfért volna a Corolla/Alkatrészek, technikai kérdések részben, vagy az általános/hibaelhárítás... topicban -ott lehet, hogy többen is olvasnák a témát.

-ha nem gond, hétfőn áteszem az általános/hibaelhárítás részbe, és ezt lezárom.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

FireCobold

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://firecobold.uw.hu
98-as Corolla kapcsi rajz
« Válasz #73 Dátum: 2005.07.20 00:01:11 »
Üdv! Segítséget szeretnék kérni elektromos ügyben. A gépet már úgy vettem, hogy házilag belehekkeltek egy iso csatit a rádióhóz, de sajna a gyújtáskapcsolóról nem megy hozzá nafta, csak direkt 12V. Ebből az a probléma származik, hogy kihuzott klucs mellett is működhet a rádió. Mivel ez az első Corollám, fogalmam sincs, hogy mi merre van az autóban villamos szempontból (bizittáblát is csak kettőt találtam a motortérben elenyésző mennyiségű biztosítékkal), ezért nagyon örülnék egy kapcsi rajznak.

Továbbá:
Jelenlegi MP3-as dübörgő-hörgőm elég bucsus (a márkát be sem merem pötyögni :oops: ), de tervezem egy VDO DAYTON CD 4403-as beszerzését. Ez már tudna sebesség/megtett út figyelést, csak rá kellene kötni a kilóméterórára jelforrására. Ehez sem ártana egy rajz,mert ebből legalább megtudnám, hogy van-e ilyen könnyen megtámadható pont a gépben, ugyanis a műszerfal felső régióit egyáltalán nem áll szándékomban megbontani.

A segítséget előre is köszi.
he 3th Corolla owner in the FaTraktor Club.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: 98-as Corolla kapcsi rajz
« Válasz #74 Dátum: 2005.07.20 07:08:43 »
Idézetet írta: "FireCobold"
Üdv! Segítséget szeretnék kérni elektromos ügyben. A gépet már úgy vettem, hogy házilag belehekkeltek egy iso csatit a rádióhóz, de sajna a gyújtáskapcsolóról nem megy hozzá nafta, csak direkt 12V. Ebből az a probléma származik, hogy kihuzott klucs mellett is működhet a rádió. Mivel ez az első Corollám, fogalmam sincs, hogy mi merre van az autóban villamos szempontból (bizittáblát is csak kettőt találtam a motortérben elenyésző mennyiségű biztosítékkal), ezért nagyon örülnék egy kapcsi rajznak.

Továbbá:
Jelenlegi MP3-as dübörgő-hörgőm elég bucsus (a márkát be sem merem pötyögni :oops: ), de tervezem egy VDO DAYTON CD 4403-as beszerzését. Ez már tudna sebesség/megtett út figyelést, csak rá kellene kötni a kilóméterórára jelforrására. Ehez sem ártana egy rajz,mert ebből legalább megtudnám, hogy van-e ilyen könnyen megtámadható pont a gépben, ugyanis a műszerfal felső régióit egyáltalán nem áll szándékomban megbontani.

A segítséget előre is köszi.


Szia!

Van egy autó-hifi topic az Általános részben. Szerintem írd le ott is a kérdést.
Keresd Ear-t, Ő nagy mágusa a dolognak...