Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887006 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11025 Dátum: 2013.10.20 21:01:10 »
Némi rücsizés van, lehet kézre tervezték csak bégyógyult a 16 év alatt.
Egyszerűbb esetben elég áztatás csavarlazítóval, bonyolultabb esetben védőlemez az anya köré (fényezést, üveget védeni), aztán gázlámpával felmelegítve meg szokta adni magát.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11026 Dátum: 2013.10.20 21:17:27 »
Egyszerűbb esetben elég áztatás csavarlazítóval, bonyolultabb esetben védőlemez az anya köré (fényezést, üveget védeni), aztán gázlámpával felmelegítve meg szokta adni magát.
Majd holnap ráfogok zsepi+fogóval ...
Az "új" díszlécben is van egy berágódott csavar (fém vs műanyag), na azt viszont lehet feladom, nem fog kapni rézpasztás zsírzást végső visszaszerelés előtt  :nonono:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11027 Dátum: 2013.10.21 01:44:42 »
A nyikorgást legalább sikerült száműzni?
Szia. Köszönöm a kérdést!
Nos, ezt a teflonos alapù szàraz kenöanyagù  (PTFE) sprayt az utastérben lévö pedàl-mechanikàra és a kuplung-villàra is alkalmaztuk. Mind a kettö zavaroan nyikorgott/nyöszörgött.
A pedàl nyikorgàsàt egyelöre nagyon jol orvosolta is, de a kuplung-villa még mindig nyöszörög egy kicsit, pedig szinte a spray egész tartalmàt odafùjta a szaki.
Azonban a különbség nagyon jol érzékelhetö és müködö motorral szinte nem is hallok most semmiféle zajt a kuplungtol! Komolyan, olyan jo igy vezetni, mintha màs auto lenne!
Az az érzésem, hogy szinte jobban is megy az auto, de természetesen ezt màr csak bebeszéli ilyenkor magànak az ember. De egy ilyen folytonos és àllando zaj megszünése azért jo dolog!

A mùltkor ùgy emlékszem egy standard (lehet WD40?) sprayyel fùjt be a szaki oda a kuplung-villàhoz, de akkor szinte azonnal meg is szünt az onnan jövö nyöszörgés, de csak egy pàr napig... Kivàncsi vagyok most mennyi ideig tart majd ez a csend...?
A gond az, hogy oda a villàhoz csak befùjni lehet, mert a zsirozàshoz nem lehet eléggé hozzàférni... A belsö pedàl-mechanikànàl azonban valoszinü lehet zsirozni is.

Tudtok esetleg egy optimàlis összetételü kenöanyagot spray formàtumban, amit esetleg még meg lehetne probàlni befùjni oda a villàhoz?
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.21 01:48:43 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11028 Dátum: 2013.10.21 08:28:17 »
Nem lehet, hogy csak gőz?
Nagy fordulat nagy gáz kombónál szokott legjobban látszani (ilyenkor van a legtöbb kipuff gáz, ami vizgőzt is tartalmaz), ha a levegő hőmérséklete/páratartalma olyan, akkor látványos.
Nem hiszem, hogy ilyesmiről lenne szó, de teljesen nem zártam ki. A reggeli hideg motornál a fehér párás füst láthatóan oszlik, eltűnik. Legelső alkalommal azt hittem port vertem fel. A két jelenség teljesen eltérő látvány szempontjából.
Még arra gondoltam, hogy összegyűlhet a kartergáz estleg valami dugulás miatt, ilyenkor meg átszakadt a szmötyi gát és bejut az egesterbe. De ez is csak egy gondolat.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.21 08:31:24 írta Zolee11 »

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11029 Dátum: 2013.10.21 19:03:48 »
Nem hiszem, hogy ilyesmiről lenne szó, de teljesen nem zártam ki. A reggeli hideg motornál a fehér párás füst láthatóan oszlik, eltűnik. Legelső alkalommal azt hittem port vertem fel. A két jelenség teljesen eltérő látvány szempontjából.
Még arra gondoltam, hogy összegyűlhet a kartergáz estleg valami dugulás miatt, ilyenkor meg átszakadt a szmötyi gát és bejut az egesterbe. De ez is csak egy gondolat.

Csak megsúgom a benzin vízgőzzé és széndioxidá alakul át tökéletes égés esetén...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11030 Dátum: 2013.10.21 19:39:08 »
Hali!
Szélvédő bal oldalánál lévő oszlopról hogy tudom levenni a szövetes borítást?
Durván gőzborotváztam a szélvédő gumi ragasztás után és picit ott becsepegett a viz--->Ezt akarnám felfedni, jó mondjuk ilyen extrém esőm nem lesz sosem  [rohog] ;)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11031 Dátum: 2013.10.21 20:00:08 »
Hali!
Szélvédő bal oldalánál lévő oszlopról hogy tudom levenni a szövetes borítást?
Durván gőzborotváztam a szélvédő gumi ragasztás után és picit ott becsepegett a viz--->Ezt akarnám felfedni, jó mondjuk ilyen extrém esőm nem lesz sosem  [rohog] ;)

Szia!
Ha a belső borításra gondolsz, óvatosan felül alá nyúlsz és meghúzod kifele, patentos...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11032 Dátum: 2013.10.21 20:39:10 »
Szia!
Ha a belső borításra gondolsz, óvatosan felül alá nyúlsz és meghúzod kifele, patentos...

igen arra a vezető oldalira...Házilag tömítővel ezt megtudom oldani vagy elég sziló is vagy menjek karosszériáshoz?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11033 Dátum: 2013.10.21 21:36:29 »
Szil ecetes eszter alapu azzal nem probalkoznek. Sika kell:)
Konrád

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11034 Dátum: 2013.10.22 08:44:01 »
Csak megsúgom a benzin vízgőzzé és széndioxidá alakul át tökéletes égés esetén...
Igen, tudom.
Próbáltam célozgatni rá, hogy az esetek nagy százalékában meg tudom különböztetni a vízgőzt és a füstöt. Ez nem gőz volt. Előbb tenném a porhoz a jelölést, mint a gőzhöz.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11035 Dátum: 2013.10.22 08:47:33 »
nemlehet,h porgőz? ;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11036 Dátum: 2013.10.22 13:45:28 »
nemlehet,h porgőz? ;))
Ne viccelődjünk itt kéremszépen, halálosan komoly dolgokról van szó. :)

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11037 Dátum: 2013.10.27 21:42:14 »
Hali!

Ilyen univerzális szélvédő keretet/gumit hol lehet kapni...valaki cseréltetett már E12-őn első szélvédőt, ha igen hol és mennyi volt/minőség?

Köszi!

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11038 Dátum: 2013.10.27 21:49:24 »
Nemrég cseréltettem első szélvédőt, itt Dunaharasztin, gyári Pilkington üveget kaptam. Ne kérdezd mennyi volt, ide szerintem beírtam... De 20 körül emlékszem...  Ragasztott a szélvédő, nincs gumi.  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11039 Dátum: 2013.10.28 13:47:03 »
Olyan kerékcsapágyasodás lehetséges, amikor a morgás csak óra szerinti 80-110 között jön elő?
Első-Hátsó tengelyen már megcseréltük a gumit, úgyhogy a bal hátsó már beazonosított.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer