Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901673 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9630 Dátum: 2013.02.04 13:22:08 »
Sziasztok!

Úgy néz ki hogy lassan ki kellene cserélnem a gyári aksit. Panaszra nincs okom, a gyári toyota aksi van benne és 2005-ös a corolla szóval elég jól bírta eddig. Az első gond múlt héten volt, kiszálltam boltba egy 15-20 percre és bekapcsolva maradt a fényszóróm és lemerült. Igen, tudom hogy sípol de beszéltek hozzám és máshova figyeltem ( sosem volt még ilyen hogy nem kapcsoltam le  :whistling: ).
Szerencsére sikerült simán bebikázni, azóta szintén nincsen panasz, de azért amikor mínuszok vannak reggel akkor azért hiába indul be elsőre, de érzem hogy nem pöccre, hanem pöcc-pöcc..  :hmmmm:

Márka mindegy vagy van amit érdemes / nem érdemes? Ugyanakkorát vegyek mint a gyári? Előre is thx  :helpsmilie:
Made in Japan

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9631 Dátum: 2013.02.04 14:39:01 »
Nekem Exide akksit ajánlottak,
pont meg is van a magyar forgalmazó srác elérhetősége.
Ő számla nélkül, azonban 2 év garanciával adja az akksit.
Nekem 1,5 év után, mivel 2 autóm volt, és az új akksist 2-3 havonta indítottam be, az akksi behalt.
Visszavittem a srácnak, hogy baja van...
Erre - habár nem jó ha hónapokat áll a kocsi beindítás nélkül, sőt garivesztést jelent - ingyen helyrerakták, mert valami speckó műszerük van, újra építi a szerkezetet. Azt mondta, olyan 85-90%-ra sikerült visszaraknia, mert tényleg nem tett neki jót, hogy  hónapokat állt a kocsi.
Azóta semmi baja ( 2 éve), na jó télen 2 hét kint állás után köszörült, de beindult.
Én tudom őket ajánlani.
Bp-i a srác, és rugalmas.

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9632 Dátum: 2013.02.04 14:42:36 »
Ja és nem gyári Toyota árban vannak az akksik:)

lehet hogy nem pont annyit bír, de jó alternatíva:)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9633 Dátum: 2013.02.04 14:46:10 »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9634 Dátum: 2013.02.04 15:52:40 »
Márka mindegy vagy van amit érdemes / nem érdemes? Ugyanakkorát vegyek mint a gyári? Előre is thx  :helpsmilie:
Én Bosch S4-et vettem a Lestiakkunál 21900-ért. Az enyémbe az európai méret kellett, így jóval egyszerűbb az élet, de a japán méret sem gond. Mérd meg a méretét!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9635 Dátum: 2013.02.04 16:25:14 »
Sziasztok!

Úgy néz ki hogy lassan ki kellene cserélnem a gyári aksit. Panaszra nincs okom, a gyári toyota aksi van benne és 2005-ös a corolla szóval elég jól bírta eddig. Az első gond múlt héten volt, kiszálltam boltba egy 15-20 percre és bekapcsolva maradt a fényszóróm és lemerült. Igen, tudom hogy sípol de beszéltek hozzám és máshova figyeltem ( sosem volt még ilyen hogy nem kapcsoltam le  :whistling: ).
Szerencsére sikerült simán bebikázni, azóta szintén nincsen panasz, de azért amikor mínuszok vannak reggel akkor azért hiába indul be elsőre, de érzem hogy nem pöccre, hanem pöcc-pöcc..  :hmmmm:

Márka mindegy vagy van amit érdemes / nem érdemes? Ugyanakkorát vegyek mint a gyári? Előre is thx  :helpsmilie:

Engedj meg egy fogós-ravasz kérdést. Nem volt meggyőző számodra, amit a gyári aksi művelt eddig? Naná, hogy gyári.Yuasa 62 Ah calcium-calcium, és ha nem csinálsz olyanokat amit írtál, akkor sztem +8 év. Nát ináf ? :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9636 Dátum: 2013.02.04 17:06:00 »
Engedj meg egy fogós-ravasz kérdést. Nem volt meggyőző számodra, amit a gyári aksi művelt eddig? Naná, hogy gyári.Yuasa 62 Ah calcium-calcium, és ha nem csinálsz olyanokat amit írtál, akkor sztem +8 év. Nát ináf ? :)

Dehogynem, mindenki csak les mikor mondom hogy ez hány éves aksi... :)
Tavaly a szervízben azt mondták, hogy tuti jó lesz még arra a télre, de szerintem idénre is ha a fentiek így vannak... :)
A +8 év gondolom költői, azért gondolom csak van egy időtartam amennyi után érdemes kicserélni.  :innocent:

Vagy egy nem 7.5 éves aksi is -5 fokban lemerül ~20-25 perc alatt ha megy mondjuk a fényszórója?  :hmmmm:
Made in Japan

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9637 Dátum: 2013.02.04 17:10:06 »
Mivel sikerült lemerítened, így nem elég neki amit a generátor tölt, fel kellene tenni töltőre.

Akkor még akár bírhatja is...
Xanyi

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9638 Dátum: 2013.02.04 17:36:16 »

Nekem is még a gyári aksim van, ami szintén 7 évét rugja..... de pöcre indít most is, igaz ezen a télen nem volt még komoly hideg ,  xenon nekem is 10 perc alatt leszivta a nyáron, töltöre fel és azóta is müködik  ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9639 Dátum: 2013.02.04 18:53:49 »
Ha akku, akkor őket tudom még ajánlani:
http://akkuhelp.hu/
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9640 Dátum: 2013.02.04 18:59:02 »
Dehogynem, mindenki csak les mikor mondom hogy ez hány éves aksi... :)
Tavaly a szervízben azt mondták, hogy tuti jó lesz még arra a télre, de szerintem idénre is ha a fentiek így vannak... :)
A +8 év gondolom költői, azért gondolom csak van egy időtartam amennyi után érdemes kicserélni.  :innocent:

Vagy egy nem 7.5 éves aksi is -5 fokban lemerül ~20-25 perc alatt ha megy mondjuk a fényszórója?  :hmmmm:

Sakkor eddig hogyhogy nem fordult veled elő, az időeléréses akksicsere minden pepsziérzést űberelő feritélje? :nono: :hmmmm:
Naná, hogy előferdül. Nézdddd meg azt a linket amit PiciPeti küldött neked. Abban majd minden kérdésedre a témában, választ találsz. :yes:
Nem költőinek szántam, de ezek szerint félre érthető voltam. Természetesen az új aksinak(Yuasa 62 Ah calcium-calcium) előlegeztem meg a + 8 évet. Én is hasonlóan jártam két éve, de ott nem a rajta felejtett fogyasztóval nyírtam ki(mély kisütés) az öreg akksit, hanem a rendszeres rövid távokkal.Csillaggarázsból  ki,  2-3km csillaggarázsba be, majd hazafelé uez.
Amennyiben figyelsz rá, töltögeted amikor és ahogyan kell, sztem még húzni fogja egy darabig. :flowers: p.v.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.04 19:03:24 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9641 Dátum: 2013.02.04 19:23:08 »
Engedj meg egy fogós-ravasz kérdést. Nem volt meggyőző számodra, amit a gyári aksi művelt eddig? Naná, hogy gyári.Yuasa 62 Ah calcium-calcium, és ha nem csinálsz olyanokat amit írtál, akkor sztem +8 év. Nát ináf ? :)

Ez az?
http://www.akkumax.hu/akkumulator/yuasa

nem is vészes :)))

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9642 Dátum: 2013.02.04 19:30:36 »
Ez az?
http://www.akkumax.hu/akkumulator/yuasa

nem is vészes :)))


Az! Ahogy olvasom a hsz.- edet azért nem kell rohanni, de már tudod a tutit. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9643 Dátum: 2013.02.05 19:30:54 »
Sakkor eddig hogyhogy nem fordult veled elő, az időeléréses akksicsere minden pepsziérzést űberelő feritélje? :nono: :hmmmm:
Naná, hogy előferdül. Nézdddd meg azt a linket amit PiciPeti küldött neked. Abban majd minden kérdésedre a témában, választ találsz. :yes:
Nem költőinek szántam, de ezek szerint félre érthető voltam. Természetesen az új aksinak(Yuasa 62 Ah calcium-calcium) előlegeztem meg a + 8 évet. Én is hasonlóan jártam két éve, de ott nem a rajta felejtett fogyasztóval nyírtam ki(mély kisütés) az öreg akksit, hanem a rendszeres rövid távokkal.Csillaggarázsból  ki,  2-3km csillaggarázsba be, majd hazafelé uez.
Amennyiben figyelsz rá, töltögeted amikor és ahogyan kell, sztem még húzni fogja egy darabig. :flowers: p.v.

Bocs, lehet én értettelek félre. A héten kapok kölcsön egy akkutöltőt, éjjelre ( kb 12 órára ) rádugom és meglássuk.
A lenti linken ~21k a 62AH verzió ami elvileg nekem is van, nincs aranyáron és ez japó ami tetszik  :hug:
Made in Japan

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9644 Dátum: 2013.02.05 20:21:00 »
Ma bannert vettem 15ért metróban.
56Ah-s.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки