Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887256 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9435 Dátum: 2012.12.09 20:56:55 »
Az egész ház teljesen szét lett szedve és ki lett takarítva. Most szétszedtem, és tényleg teljesen tiszta. De vajon mitől koszolódhat el? Mondták, hogy mi a probléma vele, de sajnos nem jegyeztem meg, hogy pontosan mi.

Attól koszolódik, hogy a kartergáz vissza van vezetve a szívócsőbe sőt magába a pillangószelepbe a "vastag" fémcső a karterbevezetés. Le kell dugózni és a hengerfedélre meg lehet tenni karterszűrőt és nem szívja vissza a szívóoldal az olajgőzt. Ezt főleg nyáron érdemes megcsinálni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.09 21:07:25 írta totya11 »

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9436 Dátum: 2012.12.09 21:07:00 »
Igen, de többen is írták különböző (Toyotás) fórumokon. Aztán győzött a józan ész, és elvittem szervizbe.

Az, hogy mit írnak a fórumokon az 1 dolog , meg az, hogy mit mond egy márkaszervizben dolgozó szerelő az is 1 dolog, csak más.
Döntsd el, melyiknek hiszel inkább.

ezt még nézd meg :

http://www.diymytoyota.com/corolla/removing-cleaning-iacv-throttle-body/

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9437 Dátum: 2012.12.09 21:07:56 »
Attól koszolódik, hogy a kartergáz vissza van vezetve a szívócsőbe sőt magába a pillangószelepbe a "vastag" fémcsó a karterbevezetés. Le kell dugózni és a hengerfedélre meg lehet tenni karterszűrőt és nem szívja vissza a szívóoldal az olajgőzt. Ezt főleg nyáron érdemes megcsinálni.
És mik a tünetei a pillangószelep-elkoszolódásnak? Számomra érthetetlen, hogy miért nem gondolnak ezekre a mérnökök, amikor tervezik a motorblokkot. :?: Na meg tudtommal a szervizkönyvben sincs megemlítve, hogy milyen gyakran kell ellenőrizni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9438 Dátum: 2012.12.09 21:17:33 »
És mik a tünetei a pillangószelep-elkoszolódásnak? Számomra érthetetlen, hogy miért nem gondolnak ezekre a mérnökök, amikor tervezik a motorblokkot. :?: Na meg tudtommal a szervizkönyvben sincs megemlítve, hogy milyen gyakran kell ellenőrizni.

Mik a tünetei ?
Benyúlsz a pillangószelepbe egy fehér ronggyal és belül körbetörlöd. Mikor kihúzod látod majd, hogy jó piszkos,  olajos lett a rongy.
Egy tiszta rongy és féktisztítóval érdemes évente legalább 1x kipucolni. Meg az alapjárati motor házát is fémtisztára kifújni féktisztítóval.
A mérnökök gondolnak erre de ennek tisztán környezetvédelmi okai vannak.
Létezik olajlecsapató tartály is, ami lecsapatja az olajgőzt és azt pl. a fáradt olajjal együtt le tudod adni a szervizben olajcserekor. Mármint a tartalmát.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9439 Dátum: 2012.12.09 21:27:29 »
Mik a tünetei ?

Úgy értettem, hogy az autó működésében milyen jelenségeket okozhat? Egyébként a pillangószelep hol található? Ezeknek a műveleteknek a leírását is át lehetne tenni a Csináld magad topikba, hasznos lenne!
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9440 Dátum: 2012.12.09 21:38:35 »
Tegnap volt olyan panaszom anyósülésről, hogy egyik lábra meleg levegő ment, a másikra meg hideg.
Majd tesztelem személyesen a jelenséget valamikor (kicsit érdekes lesz anyósülésről vezetni de megoldom).
Esetleg valakinek valami ötlete így látatlanban? (Lehet csak átfázott lábügyileg és azt érezte.
Mostanában alapesetben ablakra van irányítva a szellőztetés, megpróbáltam a lábra irányítani, akkor is ez volt az elmondottak alapján a jelenség.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9441 Dátum: 2012.12.09 21:58:14 »
 [rohog] [rohog] [rohog]
bal lábra ment a meleg,mert jol müködik a fűtésed...jobb lábra ment a hideg,mert nyitva maradt a jobb első ajtód!! :)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9442 Dátum: 2012.12.09 22:07:29 »
Úgy értettem, hogy az autó működésében milyen jelenségeket okozhat? Egyébként a pillangószelep hol található? Ezeknek a műveleteknek a leírását is át lehetne tenni a Csináld magad topikba, hasznos lenne!

a kis piros nyil oda mutat...kör formájú fémlapka...


[a csatolmányt egy admin törölte]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9443 Dátum: 2012.12.09 22:10:08 »
[rohog] [rohog] [rohog]
bal lábra ment a meleg,mert jol müködik a fűtésed...jobb lábra ment a hideg,mert nyitva maradt a jobb első ajtód!! :)))
Jah mert hogy anyós ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9444 Dátum: 2012.12.09 22:50:51 »
Aztán egy éles balkanyar és pápá anyós!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9445 Dátum: 2012.12.09 22:59:23 »
Aztán egy éles balkanyar és pápá anyós!
Persze, alap ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9446 Dátum: 2012.12.09 23:05:24 »
Szerintem azt nem nézték (egyébként nem tudom, hogy mi az). Az mitől tud retkesedni?
Elvileg ahogy kopik a motor, nő a kartergáz mennyisége. Ez pedig egyre több égésterméket visz a szívótorokhoz. Ahogy romlik, előbb-utóbb gyűrűzés segíthet rajta.
De ha szétszedted és tiszta, de mégsem működött rendesen, akkor a tengelye is vajon könnyen mozgott?

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9447 Dátum: 2012.12.09 23:07:16 »
Tegnap volt olyan panaszom anyósülésről, hogy egyik lábra meleg levegő ment, a másikra meg hideg.
Majd tesztelem személyesen a jelenséget valamikor (kicsit érdekes lesz anyósülésről vezetni de megoldom).
Esetleg valakinek valami ötlete így látatlanban? (Lehet csak átfázott lábügyileg és azt érezte.
Mostanában alapesetben ablakra van irányítva a szellőztetés, megpróbáltam a lábra irányítani, akkor is ez volt az elmondottak alapján a jelenség.

Nekem olyan volt,hogy a kocsi jobb oldali rácsai nem fűtöttek annyira,a vége fűtőradiátor csere lett  ;)

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9448 Dátum: 2012.12.10 16:13:11 »
Hátha valakinek volt hasonló? Corolla 1.4 Benzin Luna 2007.10 54000km
Furcsa zajt hallok reggelente amióta hideg lett. Csak egyszer halható reggel, első elindulásnál, kifordulok a kocsik közül a parkolóban kerék balra alászedve szinte teljesen. A kifordulás felénél jobb oldalról fúrcsa zöttyenő hang halatszik, (mintha a két kerék nem egyformán fordulna és a gumi megcsúszna egy pillanatra az aszfalton) elég idegesítő. Az eredeti (gondolom) YOKOHAMA Aspec gumi van rajta, amivel én első perctől nem szinpatizálok, nyáron is elég zajos mintha a kocsi csapágyas lenne, de biztos gumi mert változik az út minőségétől függően. Tökéletessen egyenesen megy, ha egyszer csinálta aznap tuti nem csinálja többet.
Kifordítottam a kormányt jobbra-balra mindent megnéztem lámpával, megrángattam semmi kotyogás lógás, mondjuk ennyi kilóméternél furcsa is lenne.  Átmehetek fekvő rendőrön, lehet kőrforgalom bármi egy hangja nincs, elképzelni sem tudom mi lehet, csak arra a ku@va gumira tudok gondolni.
Vennék téligumit de elküldtek a cégtől, és nem annyira szükséges használnom a kocsit ha nagyon gázos az idő
így egyenlőre halasztva. Bocs a hosszú szövegért de kiakaszt teljesen. A kocsit használtan vettem 47000km-el de mentem 70000km-t bejártam Horvátországot a tengerparton kanyargós úton hegyen völgyön soha semmi, csak mióta hideg lett.
üdv
ui:Ha álló helyzetben megmozdítom a kormányt, (reggel vagy sokáig állt, motor nem jár) első tekerésnél hallani, utánna már hiába fordítom akár merre nem hallani. 
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.10 16:39:23 írta fábián »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9449 Dátum: 2012.12.10 19:47:14 »
Hátha valakinek volt hasonló? Corolla 1.4 Benzin Luna 2007.10 54000km
Furcsa zajt hallok reggelente amióta hideg lett. Csak egyszer halható reggel, első elindulásnál, kifordulok a kocsik közül a parkolóban kerék balra alászedve szinte teljesen. A kifordulás felénél jobb oldalról fúrcsa zöttyenő hang halatszik, (mintha a két kerék nem egyformán fordulna és a gumi megcsúszna egy pillanatra az aszfalton) elég idegesítő. Az eredeti (gondolom) YOKOHAMA Aspec gumi van rajta, amivel én első perctől nem szinpatizálok, nyáron is elég zajos mintha a kocsi csapágyas lenne, de biztos gumi mert változik az út minőségétől függően. Tökéletessen egyenesen megy, ha egyszer csinálta aznap tuti nem csinálja többet.
Kifordítottam a kormányt jobbra-balra mindent megnéztem lámpával, megrángattam semmi kotyogás lógás, mondjuk ennyi kilóméternél furcsa is lenne.  Átmehetek fekvő rendőrön, lehet kőrforgalom bármi egy hangja nincs, elképzelni sem tudom mi lehet, csak arra a ku@va gumira tudok gondolni.
Vennék téligumit de elküldtek a cégtől, és nem annyira szükséges használnom a kocsit ha nagyon gázos az idő
így egyenlőre halasztva. Bocs a hosszú szövegért de kiakaszt teljesen. A kocsit használtan vettem 47000km-el de mentem 70000km-t bejártam Horvátországot a tengerparton kanyargós úton hegyen völgyön soha semmi, csak mióta hideg lett.
üdv
ui:Ha álló helyzetben megmozdítom a kormányt, (reggel vagy sokáig állt, motor nem jár) első tekerésnél hallani, utánna már hiába fordítom akár merre nem hallani.

Nekem is van induláskor egy klattyanás, te az télen nyáron :D Nem izgat. Én a fékbetétre gondoltamn régen, de csere után is megmaradt.