Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887220 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9030 Dátum: 2012.10.16 17:07:55 »
Hajrá, kitartást! :) Egyszer a végére érsz... :)
Én csak most nyáron vettem az autót, az utóbbi években nem volt vezetve a szervízkönyv, de optimista vagyok. :) A szakszervíz szerint majd a katalizátort cserélni kell várhatóan a következő egy évben (amire rámondták, hogy 200k), nekem ez lóg a fejem felett. Nem tesz túl boldoggá. :D
Mire a végére érnék, kezdődni fog előlről :D
Nekem szerencsére fokozatosan adagolták az árakat, először csak 20-30, aztán 70, aztán 150. Most megint visszatérünk a 20-30-as kategóriába.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9031 Dátum: 2012.10.16 18:06:41 »
a klíma meg vidáman végzi a dolgát, úgyhogy még tanakodom hogy az "amíg működik nem nyúlunk hozzá", vagy az "előre jelezte hogy gond van és ha nem csinálom meg, később tönkre vág még pár alkatrészt" filozófiát kövessem e :D

--> Bosch szervíz, klímadiagnosztika és ha kell gáztöltés, 8000 volt nekem másfél éve.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9032 Dátum: 2012.10.16 18:10:54 »
--> Bosch szervíz, klímadiagnosztika és ha kell gáztöltés, 8000 volt nekem másfél éve.
Ha én oda bemegyek, sztem fél klímát szét fogják kapni, meg a tömítéseket cserélik, 20 lesz a vége :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9033 Dátum: 2012.10.16 18:13:59 »
Mielőtt ezt megteszik nyilván megkérdeznek. De a Bosch diagnosztikai rendszer elég jó. De megértelek alapvetően.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9034 Dátum: 2012.10.16 18:19:58 »
Mielőtt ezt megteszik nyilván megkérdeznek. De a Bosch diagnosztikai rendszer elég jó. De megértelek alapvetően.
Majd megálmodom, ahogy elnéztem nyitvatartási idejük pont a lehető legrosszabb: vagy korán kell reggel kelnem (kizárt), vagy épp zárásra érnék oda délután :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9035 Dátum: 2012.10.16 18:30:56 »
Ha én oda bemegyek, sztem fél klímát szét fogják kapni, meg a tömítéseket cserélik, 20 lesz a vége :D
Ha hozzá kell nyúlni akkor annál több is lehet.
Én a Jazzel végigjártam a kálváriát: feltöltés-ereszt valahol :hmmmm: flureszkálóval feltöltés- ereszt, megvan hol ( no eddig cca 20-as) tőmités, vagy csődarab csere(egy cső ha nem gyári, akkor másik 20-as)-
ujra feltöltés.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9036 Dátum: 2012.10.16 18:56:39 »
Ha hozzá kell nyúlni akkor annál több is lehet.
Én a Jazzel végigjártam a kálváriát: feltöltés-ereszt valahol :hmmmm: flureszkálóval feltöltés- ereszt, megvan hol ( no eddig cca 20-as) tőmités, vagy csődarab csere(egy cső ha nem gyári, akkor másik 20-as)-
ujra feltöltés.
:clap:
Annyiért már veszek egy másik autót :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9037 Dátum: 2012.10.16 19:10:08 »
Ha hozzá kell nyúlni akkor annál több is lehet.
Én a Jazzel végigjártam a kálváriát: feltöltés-ereszt valahol :hmmmm: flureszkálóval feltöltés- ereszt, megvan hol ( no eddig cca 20-as) tőmités, vagy csődarab csere(egy cső ha nem gyári, akkor másik 20-as)-
ujra feltöltés.
Még azon gondolkodom hogy lefényképeztem az alkatrészt, amin van ez a koszolódás és kérek kb árajánlatot meg valami tippet rá.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9038 Dátum: 2012.10.16 19:12:26 »
:clap:
Annyiért már veszek egy másik autót :D
Hát ja , barátom(autószerelő) a Swiftjébe szerelt klimát ,bontottat, megúszta egy 100-asból.
Igy most megint ér az autója 300-at :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9039 Dátum: 2012.10.16 19:15:53 »
Még azon gondolkodom hogy lefényképeztem az alkatrészt, amin van ez a koszolódás és kérek kb árajánlatot meg valami tippet rá.
Nekik pontossan kell tudni hol ereszt azért kell az a festékanyag bele ***a drága), különben nem tudják megállapítani hol és mi szivárog. Ha mázlid van akkor tömités, ha nem....
Annélkül nem tudnak árat mondani. Ha meg belekezdesz végig kell csinálni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9040 Dátum: 2012.10.16 19:23:21 »
Nekik pontossan kell tudni hol ereszt azért kell az a festékanyag bele ***a drága), különben nem tudják megállapítani hol és mi szivárog. Ha mázlid van akkor tömités, ha nem....
Annélkül nem tudnak árat mondani. Ha meg belekezdesz végig kell csinálni.
Ha szivárogna sztem már nem hűtene, amit nem értünk, mi az az olajos lecsapódás a tartályon.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9041 Dátum: 2012.10.16 20:03:08 »
Ha szivárogna sztem már nem hűtene, amit nem értünk, mi az az olajos lecsapódás a tartályon.
Na csináltam új pikcsörzt, meg megpróbáltam letisztítani, valami olajszerűség
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9042 Dátum: 2012.10.16 20:26:20 »
Ha szivárogna sztem már nem hűtene, amit nem értünk, mi az az olajos lecsapódás a tartályon.
A képekalapján mégis szivárog és a klima olaj amit a gázba tesznek az az olajos dzsuva a csatlakozó mellett.. Ami fura az a mennyisége. A közelben a motoron nincs vmi hasonló?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9043 Dátum: 2012.10.16 20:28:12 »
A képekalapján mégis szivárog és a klima olaj amit a gázba tesznek az az olajos dzsuva a csatlakozó mellett.. Ami fura az a mennyisége. A közelben a motoron nincs vmi hasonló?
Hát most volt ugye összes szimmering meg tömítés csere a motoron, ha annak a közelében lenne meg is érteném, de a motor előtt van (még ott a hűtő is), szal még menetszél sem lehet.
Lehet küldök egy e-mailt képekkel a klímásnak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9044 Dátum: 2012.10.16 20:37:10 »
Hát most volt ugye összes szimmering meg tömítés csere a motoron, ha annak a közelében lenne meg is érteném, de a motor előtt van (még ott a hűtő is), szal még menetszél sem lehet.
Lehet küldök egy e-mailt képekkel a klímásnak.
:detective: Amit te még megtehetsz, hogy alapossan lemosod azt a dzsuvát és megfigyeled, hogy honnan szivárog. Így bármelyik csatlakozás lehet rossz.