Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2886978 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8715 Dátum: 2012.07.16 08:19:20 »
...
Megnyugtatott hogy sokba fog kerülni ...
...
Tudom, ez nem vigasztal, én amikor bementem egy helyi szakihoz, hogy rakjon be hátra két bontott lengéscsillapítót, fogta fejét, azt mondta inkább rendeljünk KYB-et, mondta is az árat, és azt, hogy ingyen beszereli (nyilván, ő mondta nekem a kisker árat, abból lejön neki a kedvezmény, de az általa mondott árnál senki nem tudott volna éppen olcsóbban hozni...), végül meggyőztem (=nem volt pénzem), és 8e Ft-ért beszerelte a bontottat. Igazából ő saját magának alkudta volna a melót... Azóta már voltam az ottani karosszériásnál, nagyon ügyes, de Neked ez elég messze lenne, ha jól tudom.
...
Nemrég sikeresen lelopták húgom E11 Compactjáról a hátsó és az egyik első ablaktörlő lapátot  :devil:
...
A 3 ajtós hatchback, 5 ajtós liftback (bár külföldi oldalakon már láttam compactnak is írva a 3 ajtóst)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8716 Dátum: 2012.07.16 09:16:11 »
Tudom, ez nem vigasztal, én amikor bementem egy helyi szakihoz, hogy rakjon be hátra két bontott lengéscsillapítót, fogta fejét, azt mondta inkább rendeljünk KYB-et, mondta is az árat, és azt, hogy ingyen beszereli (nyilván, ő mondta nekem a kisker árat, abból lejön neki a kedvezmény, de az általa mondott árnál senki nem tudott volna éppen olcsóbban hozni...), végül meggyőztem (=nem volt pénzem), és 8e Ft-ért beszerelte a bontottat. Igazából ő saját magának alkudta volna a melót... Azóta már voltam az ottani karosszériásnál, nagyon ügyes, de Neked ez elég messze lenne, ha jól tudom.A 3 ajtós hatchback, 5 ajtós liftback (bár külföldi oldalakon már láttam compactnak is írva a 3 ajtóst)
Ha mondjuk alattam már cserélve lett volna, talán bepróbálkoznék egy felújítással, de így biztosabb. Ahogy elnézem, ezek a KYB-k is elég drágák, 33-38e Ft/db.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8717 Dátum: 2012.07.16 09:57:41 »
Egyértelműen jobb szerintem is, ha újat tetetsz be (bár nem értek hozzá). Megnéztem Unixnál, most mennyi az E10-hez a KYB  :eek: vagy én emlékszem rosszul, vagy naggggyon nagy áremelés volt... Vagy a Sachs-ra emlékszem?  :hmmmm:
(azért annak örülök, hogy a Micrába fele annyiba kerül, mint a Corollába lett volna...  :hug: )
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.16 09:59:17 írta MFerenc »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8718 Dátum: 2012.07.16 10:14:14 »
Ha mondjuk alattam már cserélve lett volna, talán bepróbálkoznék egy felújítással, de így biztosabb. Ahogy elnézem, ezek a KYB-k is elég drágák, 33-38e Ft/db.

Én 1.5 éve 11 ezerért vetem a Monroe darabját, hátsó. egyelőre kb 15e km után még bírják :) A gyáriiakat megtartottam persze, ha bexarik a Monroe, akkor esetleg azokat felújítva vissza.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8719 Dátum: 2012.07.16 10:15:03 »
Egyértelműen jobb szerintem is, ha újat tetetsz be (bár nem értek hozzá). Megnéztem Unixnál, most mennyi az E10-hez a KYB  :eek: vagy én emlékszem rosszul, vagy naggggyon nagy áremelés volt... Vagy a Sachs-ra emlékszem?  :hmmmm:
(azért annak örülök, hogy a Micrába fele annyiba kerül, mint a Corollába lett volna...  :hug: )
És máshol sem olcsóbb ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8720 Dátum: 2012.07.16 10:48:11 »
kíváncsiságból kérdezném hogy toyotánál a hibakód olvasás hogy folyik? csak szerviz?
gondolom a régi motoros e11nél kivillogtatás van (lehet) de vvti e11 és e12nél hogy van?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8721 Dátum: 2012.07.16 11:17:01 »
Az E11 lengéscsillapítói gyári KYB cuccos, a 4db nem biztos, hogy kijön 100e-ből. Ez valóban nagyon drága, de a KYB a legjobb minőségű lengéscsillapító bele. Én ebből is az Ultra SR-t fogom választani, ha majd kell. Nem olcsó, de a Corolla életében egyszer kell cserélni... jó esetben.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8722 Dátum: 2012.07.16 11:27:08 »
Az E11 lengéscsillapítói gyári KYB cuccos, a 4db nem biztos, hogy kijön 100e-ből. Ez valóban nagyon drága, de a KYB a legjobb minőségű lengéscsillapító bele. Én ebből is az Ultra SR-t fogom választani, ha majd kell. Nem olcsó, de a Corolla életében egyszer kell cserélni... jó esetben.
Hát a budapesti és borsodi utakat tekintve nem tudom, ha a tervezett 5-6 évet veszem, ami után valszeg nyugalmazni fogom egy bontóban, akkor már igen.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8723 Dátum: 2012.07.16 15:21:28 »
Az E11 lengéscsillapítói gyári KYB cuccos, a 4db nem biztos, hogy kijön 100e-ből. Ez valóban nagyon drága, de a KYB a legjobb minőségű lengéscsillapító bele. Én ebből is az Ultra SR-t fogom választani, ha majd kell. Nem olcsó, de a Corolla életében egyszer kell cserélni... jó esetben.
Sajna egy autó áll még pár ilyen alkatrészből. Itt jön be a mondás: ez a fejsze még az ükapámé volt ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8724 Dátum: 2012.07.16 16:47:10 »
Sajna egy autó áll még pár ilyen alkatrészből. Itt jön be a mondás: ez a fejsze még az ükapámé volt ...
Hát amit én 10 évesen korában vettem 190-est (175ekm-el ;) kb 5-10. tulajtól) és még 9 évig használtam, beleraktam még 170e kmt ,de lengéscsillapitót, csapágyat, kuplungot stb nem kellett cserélni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8725 Dátum: 2012.07.16 17:53:56 »
Hát amit én 10 évesen korában vettem 190-est (175ekm-el ;) kb 5-10. tulajtól) és még 9 évig használtam, beleraktam még 170e kmt ,de lengéscsillapitót, csapágyat, kuplungot stb nem kellett cserélni.
Hát ez nem a bébimerci klub :D
Mindegy, pár dolgot át kell alakítanom: garázst többet nem fog kapni Szeptember közepétől, állja a sarat szépen hóban fagyban, legközelebbi hibánál meg majd elkezdem küldözgetni az árajánlat kéréseket, mert már látom előre hogy kész lesz a verda és megint az lesz a téma hogy átvágott a szerelő és ez harmad ennyibe kerül normális helyen. Persze szerelő senki sem ajánlott eddig, lehet mindenki a nappaliban cserél olajat :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.16 18:06:55 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8726 Dátum: 2012.07.16 18:59:06 »
Nekem az árral még nem volt gondom, de hogy 4 lengéscsillapítócserét + apróságokat ne lehessen úgy megcsinálni, hogy reggel viszed este hozod, az kicsit magas...
Xanyi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8727 Dátum: 2012.07.16 19:08:48 »
Nekem az árral még nem volt gondom, de hogy 4 lengéscsillapítócserét + apróságokat ne lehessen úgy megcsinálni, hogy reggel viszed este hozod, az kicsit magas...
Hát vannak egy páran rajtam kívül/előttem, plusz le kell rendelni az alkatrészt is. Mivel Suzuki márkaszervizes, gondolom nem vágja alvázszám alapján előre az összes csavar cikkszámát :D
Alkatrészeknél nem tudom hol rendelni, de ahogy elnézem itt is kezd elszaporodni az mint számítógépeknél: közvetlen forgalmazótól rendelnek, csak webshop van, így tudják alacsonyan tartani az árakat.
Persze most megnéztem a számlaegyenlegem, természetesen egy bizonyos összeg felett csak Pénteken tudok érte menni, lejmolni kell rokontól :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8728 Dátum: 2012.07.16 19:14:26 »
Jejejejejeje, felhívtam hogy ráér péntekig.
Helyzet: ki van bontva a hátulja, kutyacsont kézzel is mozgatható, szilentek szintén kuka ...
Harakiri kard bekészítve :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8729 Dátum: 2012.07.16 19:29:22 »
Hát ez nem a bébimerci klub :D
Mindegy, pár dolgot át kell alakítanom: garázst többet nem fog kapni Szeptember közepétől, állja a sarat szépen hóban fagyban, legközelebbi hibánál meg majd elkezdem küldözgetni az árajánlat kéréseket, mert már látom előre hogy kész lesz a verda és megint az lesz a téma hogy átvágott a szerelő és ez harmad ennyibe kerül normális helyen. Persze szerelő senki sem ajánlott eddig, lehet mindenki a nappaliban cserél olajat :D
:D azért vettünk Toyotát mert ez jó autó! Akkor legyen is megbizhatóbb, tartóssabb, olcsobban fenntartható.
Ezek a javitások, szerelések ügyében  piackutathatsz én is probáltam aztán mindig a márkaszervizben kötöttem ki.
Az egyiknek nincs emelője, amásik nem nyul fődarabokhoz, a legtöbb nem ismeri az alkatrészeket,a szervizben csak gyári szám szerint rendelhetsz, méretet nem tudják beazonositani, nincs utángyártott (még légszűrő sincs).Vagy hagyod szétszedni, elviszed az alkatrészt, hogy milyen kell :D Csak ahhoz kell mégegy jármű :D...