Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902513 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8010 Dátum: 2012.04.05 10:45:34 »
Karosszéria dőlést hivatott megakadályozni, ha rossz, azt kopogással jelzi.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8011 Dátum: 2012.04.05 11:44:59 »
Nagyon kopog ilyenkor? Bent jól hallható, netán érezhető is?

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8012 Dátum: 2012.04.05 20:49:16 »
Nagyon kopog ilyenkor? Bent jól hallható, netán érezhető is?

Hidd el hallani fogod, mert minden úthibára, úthibától függően, elég hangosat koppan.

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8013 Dátum: 2012.04.06 02:32:44 »
Hidd el hallani fogod, mert minden úthibára, úthibától függően, elég hangosat koppan.

 Nem mindre, legfőképp alacsony sebességnél hallani, és leginkább akkor feltűnő, ha egyébként nem túl nagy gödörbe ment bele az ember, mert a gumi és a futómű egyéb részei nem nagyon hallatnak hangot, ez viszont koppan egyet. Sajnos tapasztalat.  :censored:

 Budapesti utak, én úgy szeretlek! :)
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8014 Dátum: 2012.04.06 08:31:29 »
én is ezért nézegettem, de nálam egyelőre úgy tűnik, nincs koppanás (bár néha mintha lenne valamim olyasmi, amit az Aurisok hibás kormányműve produkál, viszont hangja nincs, tehát inkább egy érzés, mint hang).

Viszont mondom, a gumiharangot el lehet nyomni a fémtől egy ujjal. Azt nem tudom csak, hogy ez most akkor meggyengült, vagy ez a normális állapota, azaz bug, vagy fícsör?  ::)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8015 Dátum: 2012.04.06 11:31:02 »
Na ez a kérdéskör engem is érdek.... Ha kanyarodok a garázslejáróra, tehát kis tempóról lassan fékezve tekerem a kormányt, akkor elölről olyan hangok jönnek, mint amikor egy berohadt csavart tekernél kifele és reccsenget... a fékpedálon "érzem is a hangot".

Milehet? stabszilent?

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8016 Dátum: 2012.04.06 13:17:38 »
Csatlakozom..nekem kb. 3 napja hallatszik koppanás a futómű? felől. Elindulás után, majd 1-ből kettőbe váltás után, ill. 1400-2000fordulatszám között negyedikben is, de akkor már "sebességfüggő", (ilyenkor szinte folyamatos)valamint lassuláskor szintén kb. 1500ford.szám környékén... :hmmmm:
Megnézték ma a futóművet és az Toyotás....(tökéletes) ;) Rettentően zavaró...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8017 Dátum: 2012.04.06 13:40:18 »
Nem inkább egy ropogást hallasz?
Elözö autóimnál jártam ugy énis,amit leirtál. Bal első kerékcsapágy volt,majd 2év mulva jobb elsö is! ;(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OcsoJani

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8018 Dátum: 2012.04.06 23:55:01 »
Sziasztok,

Egy hete vettünk egy 2007-es Corollát. Gyönyörű, álmaink autója... De mégis, lenne egy kis problémám: a fényszóró mosó, használat után nem megy vissza a helyére...
Egyik sem...
Van valami ötletetek, mi lehet a gond?

Köszi:
J.

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8019 Dátum: 2012.04.07 10:15:32 »
Nem inkább egy ropogást hallasz?
Elözö autóimnál jártam ugy énis,amit leirtál. Bal első kerékcsapágy volt,majd 2év mulva jobb elsö is! ;(
Nem, ez koppanás... :eek: de lassan már én sem tudom pontosan honnan is jön...jövő héten megyek márkaszervízbe, ott csak kiderítik...

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8020 Dátum: 2012.04.07 10:32:04 »
A középkonzolon nem világítanak az izzók az autóban, nincs megvilágítva a légkondi gombja, a légkeverést állító tekerentyű stb stb...Akibor említette, hogy tekerenytűk mögötti csavarokat kell kicsavarni és akkor lejön az egész középkonzol. Belül hol találom az izzókat amik a megvilágításért felelősek? Milyen típusú kell bele? Feleslegesen nem akarom megbontani. Köszi előre is a segítséget!

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8021 Dátum: 2012.04.07 12:08:45 »
Nemrég cseréltem, lekapod a középkonzolt, elgurulsz egy autós boltba, kikapod az izzót beviszed mintának és veszel egy adaggal :) Ha felismered lefényképezem neked, Ez van ráírva: T 12V 1,2W... A klíma és az ablakfűtés mögé más kell, azt nem tudom, de majd cserélem hamarosan azokat is :D

A középkonzolon nem világítanak az izzók az autóban, nincs megvilágítva a légkondi gombja, a légkeverést állító tekerentyű stb stb...Akibor említette, hogy tekerenytűk mögötti csavarokat kell kicsavarni és akkor lejön az egész középkonzol. Belül hol találom az izzókat amik a megvilágításért felelősek? Milyen típusú kell bele? Feleslegesen nem akarom megbontani. Köszi előre is a segítséget!

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8022 Dátum: 2012.04.07 17:46:32 »
Oda félwattosak kellenek. Toyotáék 4.500.- Ft-os darabárat dobtak, én meg egy hátast...  :eek:

...majd elballagtam a kis T alakú bajonettzáras foglalatú izzóval a Tungsram márkaboltba a III. kerületbe, ahol adtak izzót foglalat nélkül olyan 3-500 Ft-ért. Lebontottam az izzót a foglalatról, egy csipesszel föltettem a foglalatra a másik izzót, és visszatettem. Sajnos az egyik izzón véletlenül eltéptem a zöld gumisapkát, így az ablakfűtés gombja most zöld helyett kicsit sárgásan dereng.

ja, és gondolkozom rajta, hogy viszek vagy kétezret Toyotáéknak is, mert elég rosszul érzem magam most hogy spóroltam úgy 8.000.- Ft-ot. Meg aztán nehogy éhen haljanak...  :devil:

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8023 Dátum: 2012.04.07 17:56:37 »
Oda félwattosak kellenek. Toyotáék 4.500.- Ft-os darabárat dobtak, én meg egy hátast...  :eek:

...majd elballagtam a kis T alakú bajonettzáras foglalatú izzóval a Tungsram márkaboltba a III. kerületbe, ahol adtak izzót foglalat nélkül olyan 3-500 Ft-ért. Lebontottam az izzót a foglalatról, egy csipesszel föltettem a foglalatra a másik izzót, és visszatettem. Sajnos az egyik izzón véletlenül eltéptem a zöld gumisapkát, így az ablakfűtés gombja most zöld helyett kicsit sárgásan dereng.

ja, és gondolkozom rajta, hogy viszek vagy kétezret Toyotáéknak is, mert elég rosszul érzem magam most hogy spóroltam úgy 8.000.- Ft-ot. Meg aztán nehogy éhen haljanak...  :devil:

Hőőő...nem semmi :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8024 Dátum: 2012.04.07 18:08:29 »
Oda félwattosak kellenek. Toyotáék 4.500.- Ft-os darabárat dobtak, én meg egy hátast...  :eek:

...majd elballagtam a kis T alakú bajonettzáras foglalatú izzóval a Tungsram márkaboltba a III. kerületbe, ahol adtak izzót foglalat nélkül olyan 3-500 Ft-ért. Lebontottam az izzót a foglalatról, egy csipesszel föltettem a foglalatra a másik izzót, és visszatettem. Sajnos az egyik izzón véletlenül eltéptem a zöld gumisapkát, így az ablakfűtés gombja most zöld helyett kicsit sárgásan dereng.

ja, és gondolkozom rajta, hogy viszek vagy kétezret Toyotáéknak is, mert elég rosszul érzem magam most hogy spóroltam úgy 8.000.- Ft-ot. Meg aztán nehogy éhen haljanak...  :devil:
Ezexerint neked is angol liftbacked van?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки