Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887125 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

szoldaticsgergp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6885 Dátum: 2011.06.22 15:30:44 »
Az ország melyik részén?

Budapest

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6886 Dátum: 2011.06.22 15:51:31 »
Próbáld meg a Super-t vagy a Toyota Buda-t.

szoldaticsgergp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6887 Dátum: 2011.06.22 16:46:48 »
Próbáld meg a Super-t vagy a Toyota Buda-t.

Köszönöm szépen, a Supernél vásároltam az autót, valamint az árajánlatot is tőlük kaptam. Akkor ezek szerint ez egy korrekt ajánlat.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6888 Dátum: 2011.06.22 16:55:17 »
Nem szervízkönyves autónál szerintem biztosan Neked kell fizetni mindent.
Xanyi

szoldaticsgergp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6889 Dátum: 2011.06.22 18:48:29 »
Nem szervízkönyves autónál szerintem biztosan Neked kell fizetni mindent.

Hát bízom benne ,hogy valami lesz. Kedden csinálják az autót pénteken viszem be de már nem működőképes. Azon gondolkozom ,hogy esetleg bevizsgáltatni azt ami nem jó mert ha gyári hibás akkor még talán jól jövök ki belőle.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6890 Dátum: 2011.06.23 08:56:48 »
Ha elfogadod az árajánlatot és megrendeled a javítást, onnantól már nehéz lesz elérned, hogy ne neked kelljen állíni a teljes összeget. Ezt mindenképpen előre kell tisztázni vagy legalább elindítani ezt a folyamatot.
Xanyinak igaza van, ha nem szervizkönyves az autó valóban nem túl jó a helyzeted. Az ecu-val kapcsolatban lehetne keresgélni valamit, annak a cseréjét a karbantartás hiányával vagy szakszerűtlenségével nehéz indokolni. Persze ha nagyon akarnak ezzel együtt elhajthatnak a szervizkönyv miatt.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6891 Dátum: 2011.06.23 09:45:37 »
Én ugyan nem értek hozzá, de vajon nem lenne elég elsőnek csak a tönkrement kuplungszettet kicseréltetni?  :hmmmm:
bepi81 pl. egész olcsón megúszta, igaz az övé régebbi modell, és nem MMT-s, de azt írjátok, hogy az MMT elég sokban megegyezik egy manuális váltóval...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6892 Dátum: 2011.06.23 09:53:08 »
Pont nem a kuplungszett megy tönkre, hanem az azt működtető mechanika, ami kinyírhatja a tárcsát is. Szóval itt a kuplungtárcsa/szerkezet cseréje önmagában nem sokat ér.

szoldaticsgergp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6893 Dátum: 2011.06.23 10:50:16 »
Én ugyan nem értek hozzá, de vajon nem lenne elég elsőnek csak a tönkrement kuplungszettet kicseréltetni?  :hmmmm:
bepi81 pl. egész olcsón megúszta, igaz az övé régebbi modell, és nem MMT-s, de azt írjátok, hogy az MMT elég sokban megegyezik egy manuális váltóval...

Köszönöm szépen a segítséget, de úgy néz ki megoldódott a problémám elég jó áron. Az ecu csere pedig elméletileg nem szükséges.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6894 Dátum: 2011.06.23 11:02:00 »
Ez mit jelent? Leírnád a fejleményeket?

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6895 Dátum: 2011.06.23 11:03:33 »
Én ugyan nem értek hozzá, de vajon nem lenne elég elsőnek csak a tönkrement kuplungszettet kicseréltetni?  :hmmmm:
bepi81 pl. egész olcsón megúszta, igaz az övé régebbi modell, és nem MMT-s, de azt írjátok, hogy az MMT elég sokban megegyezik egy manuális váltóval...

Köszönöm szépen a segítséget, de úgy néz ki megoldódott a problémám elég jó áron. Az ecu csere pedig elméletileg nem szükséges.
-Én tennék bele egy bontott,használható autómata váltót vmi külföldi rommá tört kocsiból,aztán eladnám a p-csába.
-Annó én is majdnem MMT-t vettem,de sok negetív vélemény miatt amit olvastam róla a neten inkább letettem róla.
-Úgy vagyok vele,hogy ha már a TOYOTA sem megbízható akkor semmi.Ha ebben csalódok akkor megy a levesbe és veszek vmi.25-éves nagyvasat
amit lehet otthon szerelgetni.A TOYOTA-t én amúgy is el akarom majd adni 150ezer felett,de addig még van kb.3-4.éve.
Csak reménykedem,hogy addig nem lessz komoly baja,mert aszt biztosan nem tudnám kifizetni még bontott cuccokból sem.
Ezért megteszek mindent a "hosszú élettartamával" kapcsolatban.Pl.már rég én és a haver szervizelgetjük sokszor jobb alkatrészekkel és egyes dolgokat sűrűbben cserélve,mint kéne (Pl.gázolajszűrő max 45ezrenként). 
A többi csak a reménykedés.A törésre meg a lopásra meg ott a CASCO.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6896 Dátum: 2011.06.23 11:43:59 »
Nem szervízkönyves autónál szerintem biztosan Neked kell fizetni mindent.
Nekem sem volt az, megis kicsereltek a motort, meg a katalizatort is. Csak jo helyre kell menni, akik nem gatolni akarnak, hanem segiteni. Pl. a Koto ilyen.

szoldaticsgergp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6897 Dátum: 2011.06.23 12:50:26 »
Én ugyan nem értek hozzá, de vajon nem lenne elég elsőnek csak a tönkrement kuplungszettet kicseréltetni?  :hmmmm:
bepi81 pl. egész olcsón megúszta, igaz az övé régebbi modell, és nem MMT-s, de azt írjátok, hogy az MMT elég sokban megegyezik egy manuális váltóval...

Köszönöm szépen a segítséget, de úgy néz ki megoldódott a problémám elég jó áron. Az ecu csere pedig elméletileg nem szükséges.
-Én tennék bele egy bontott,használható autómata váltót vmi külföldi rommá tört kocsiból,aztán eladnám a p-csába.
-Annó én is majdnem MMT-t vettem,de sok negetív vélemény miatt amit olvastam róla a neten inkább letettem róla.
-Úgy vagyok vele,hogy ha már a TOYOTA sem megbízható akkor semmi.Ha ebben csalódok akkor megy a levesbe és veszek vmi.25-éves nagyvasat
amit lehet otthon szerelgetni.A TOYOTA-t én amúgy is el akarom majd adni 150ezer felett,de addig még van kb.3-4.éve.
Csak reménykedem,hogy addig nem lessz komoly baja,mert aszt biztosan nem tudnám kifizetni még bontott cuccokból sem.
Ezért megteszek mindent a "hosszú élettartamával" kapcsolatban.Pl.már rég én és a haver szervizelgetjük sokszor jobb alkatrészekkel és egyes dolgokat sűrűbben cserélve,mint kéne (Pl.gázolajszűrő max 45ezrenként). 
A többi csak a reménykedés.A törésre meg a lopásra meg ott a CASCO.


A legnagyobb vicc igazából az ,hogy ez az mmt nem is egy automataváltó... de nem akarom lecserélni mert ezen kívül nagyon tip top kis autó , amíg nem volt a váltóval gáz addig elment 6.5 l-rel meg a 2000 dízel csodákat megeszi kényelmes stb. Ez a szar váltó ami betett... de ez van .. Annyi fejlemény van ,hogy egy kedves regisztrált tag kicsit komolyabban ránézett és elméletileg nem szükséges az Ecu csere , sőt valószínűleg az actuatort sem kell cserélni akkor meg megfog állni kb. 130-150-be. De a következő autó nem hiszem ,hogy MMT váltós lesz... (inkább ez a hybrid auris) de az még messze van

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6898 Dátum: 2011.06.23 17:19:34 »
Idézet
-Én tennék bele egy bontott,használható autómata váltót vmi külföldi rommá tört kocsiból,aztán eladnám a p-csába.
Ez nem autómata, hanem MMT! Jobban hasonlít a kézire, mint egy autómatára...

Idézet
Nekem sem volt az, megis kicsereltek a motort, meg a katalizatort is. Csak jo helyre kell menni, akik nem gatolni akarnak, hanem segiteni. Pl. a Koto ilyen.
A garanciális és méltányossági dolgokban a Koto sem dönt, csak is a TMH... Az persze igaz, hogy van ahol meg sem próbálják!
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6899 Dátum: 2011.06.23 20:27:26 »
A garanciális és méltányossági dolgokban a Koto sem dönt, csak is a TMH... Az persze igaz, hogy van ahol meg sem próbálják!

Engem még válaszra sem méltatott a TMH, csak sokszori hívás után küldtek egy semmitmondó levelet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...