Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887099 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6780 Dátum: 2011.05.26 09:43:45 »
Csak a ragasztásnál legyenek észnél, mert azzal el lehet b.szni a dolgot nem kicsit, ha szelel, vagy beázik valahol. Remélem, jó lesz a Tied is!  :hug:

Barna Budapest egyik legjobb autóüvegeséhez megy, szóval nem lesz ezzel gond  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6781 Dátum: 2011.05.26 09:44:57 »
A kuplungpedált hol lehetg megolajozni/zsírozni? Ma reggel tűnt fel, hogy kinyomásra (ugye a kuplungot kinyomjuk és nem be  :D ). a pedál picit nyekereg legalul. Semmi extra, csak zavar, és jó lenne megszűntetni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6782 Dátum: 2011.05.26 09:47:22 »
En majd akkor dicserem, ha kesz lett es jo is lett. Remelem, minden siman fog menni majd.

Tegnap, miota megrendeltem az uj uveget, azota nem reped tovabb, gondolom erzi a vesztet.

Arra meg mindig kivancsi lennek, hogy mi a franctol repedhetett be. Azert ez marha nagy bosszusag, meg idegeskedes.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6783 Dátum: 2011.05.26 09:51:46 »
Tudom hogy elég off de ismerősöm mezőgazdász vet egy zyír új traktor szalonból és kb 500 munkaóra után egyszercsak betört az üveg de fulra nem csakk berepedt hanem az egész az ölébe hullot azt mondták a szalonba hogy veszültség volt benne  :cool2:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6784 Dátum: 2011.05.26 09:52:21 »
A kuplungpedált hol lehetg megolajozni/zsírozni? Ma reggel tűnt fel, hogy kinyomásra (ugye a kuplungot kinyomjuk és nem be  :D ). a pedál picit nyekereg legalul. Semmi extra, csak zavar, és jó lenne megszűntetni.

Attol fugg, hogy az utasterben csinalja vagy a motorterben a kiemelo-villanal. Ha az utasterben csinalja, akkor kell egy kis zsirt tenni a tolorudra (fejen allva), ha a kiemelo villa nyekereg, akkor meg oda kell a gumiharang ala benyomni egy kis zsirt.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6785 Dátum: 2011.05.26 09:53:35 »
Attol fugg, hogy az utasterben csinalja vagy a motorterben a kiemelo-villanal. Ha az utasterben csinalja, akkor kell egy kis zsirt tenni a tolorudra (fejen allva), ha a kiemelo villa nyekereg, akkor meg oda kell a gumiharang ala benyomni egy kis zsirt.

Utastérben bent csinálja. No, akkor majd megcsinálom, köszi  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6786 Dátum: 2011.05.26 11:11:14 »
Arra meg mindig kivancsi lennek, hogy mi a franctol repedhetett be. Azert ez marha nagy bosszusag, meg idegeskedes.
Úgy tudom, hogy ha a kavics a szélekhez közel pattan rá, akkor jellemző a repedés. Akár ez is lehet, nem?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6787 Dátum: 2011.05.26 11:51:39 »
Lehet, egy nagyon pici, tized millis potty van magaban a repedesben a szeltol 5 centire. Lehet, kapott oda egy eles kovet, aztan elpattant. De az is lehet, hogy csak a repedes soran esett ki az a picike darab, aztan mas az oka a repedesnek.

ephudd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6788 Dátum: 2011.05.26 12:00:31 »
Sziasztok! 2004-es Corolla Terra Ice-om van, s sajnos letört a hamutartó műanyag fedelének a három füle közül kettő, de a maradék egy is meg van repedve, s már csak a szentlélek tartja. Mivel alig-alig használom, eléggé meglepett ez az elhasználódás. Mindegy. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit javasoltok? Bontóból vadásszak, vagy mennyire lehet elrugaszkodott ára a márkakereskedésben? Köszi előre is: Pisti

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6789 Dátum: 2011.05.26 13:13:49 »
Sziasztok! 2004-es Corolla Terra Ice-om van, s sajnos letört a hamutartó műanyag fedelének a három füle közül kettő, de a maradék egy is meg van repedve, s már csak a szentlélek tartja. Mivel alig-alig használom, eléggé meglepett ez az elhasználódás. Mindegy. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit javasoltok? Bontóból vadásszak, vagy mennyire lehet elrugaszkodott ára a márkakereskedésben? Köszi előre is: Pisti
Hát ha az én kp-zár távirányítómat 51 ezerért cserélték volna márkaszervízben (bontottat végül 5000ért szereztem), akkor az a hamutartó se lesz két fillér.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6790 Dátum: 2011.05.26 13:57:42 »
letört a hamutartó műanyag fedelének a három füle közül kettő, de a maradék egy is meg van repedve, s már csak a szentlélek tartja. Mivel alig-alig használom, eléggé meglepett ez az elhasználódás.
Tapasztalatom szerint ott elég meleg szokott lenni, gondolom ez elgyengíti a műanyagot ennyi év után...  :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6791 Dátum: 2011.05.26 15:30:33 »
Szar a muanyag, ennyi. Mas kocsikban is meleg van ott, megsem szakad le a fedel. Mi amugy nem dohanyzunk a kocsiba, de a hamutal igy is elegge be tud ragadni, felek, hogy egyszer letorik, mikor ki akarom 2 honap allas utan nyitni azt a vackot.

Ha meg meleg van, akkor meg olyan anyagokkal kell dolgozni. A Zsiguliba sem torott le, pedig az nem mai technologia.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6792 Dátum: 2011.05.27 09:51:25 »
Lehet, egy nagyon pici, tized millis potty van magaban a repedesben a szeltol 5 centire. Lehet, kapott oda egy eles kovet, aztan elpattant. De az is lehet, hogy csak a repedes soran esett ki az a picike darab, aztan mas az oka a repedesnek.
Nekem fél év alatt kétszer volt ugyanez :-D Egyszer bontották az aszfaltot az utcánkban Zuglóban, és az ott hagyott törmelékből pattant fel egy kavics, amikor valaki nagy sebességgel elvágtatott az utcán parkoló autó mellett... Másodjára az M5-ön, útépítés mellett elhaladva pattant fel egy kavics az előttem kigyorsító Opelnek hála... Mindkétszer nagyon picike kis pötty volt az üvegen, közel a pereméhez, és persze egy jó 30 centis repedés...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6793 Dátum: 2011.05.27 09:52:34 »
Akkor valoszinuleg kovet kapott, ez volt a hiba oka...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6794 Dátum: 2011.05.28 11:31:05 »

Csak tudnam, hogy mi a 3,14csaert repedt be az uveg?!  :hmmmm:

kb. hasonlo repedésem lehet nekem is. ugy kezdődött,h tavaly nyáron kaptam egy b..szott nagy kavicsot és tél folyamán mindkét irányba oldalra elkezdett repedni. szerencsére lefelé ment mindkettő, igy a látómezőmbe nem esik bele. de cserés lesz. a februári képen látszik,h milett a repedés vége. már nem reped tovább.
 felvettem már tavaly nyáron a kapcsolatot az autouveg soos céggel, asszem István nevű srác azt ajánlotta,h nem is érdemes kicseréltetni akkor, majd ráérek müszaki előtt.  2012febr lesz a müszaki,ugyhogy idén ősszel kikell cseréltetni.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.28 11:39:19 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки