Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887284 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6600 Dátum: 2011.04.22 17:12:56 »
Létezik olyan, hogy valami miatt (deformálódás) egy szélvédő "feszül" az autón, és emiatt könnyebben reped? Másfél éve van nálam az Auris, eddig kétszer repedt be teljesen egy kis kavics-felverődéstől a szélvédő... Erre ma, mosás közben vettem észre, hogy megint meg van repedve a szélvédőm, de most még csak felverődés nyoma sem látszik... egyszerűen meg van repedve az üveg az anyósülés oldalán, kb. 10 centire az aló szélétől, a talajjal párhuzamosan, 5-6 centi hosszan... Hogy a fenében lehetséges ez? 

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6601 Dátum: 2011.04.22 20:50:26 »
Létezik olyan, hogy valami miatt (deformálódás) egy szélvédő "feszül" az autón, és emiatt könnyebben reped? Másfél éve van nálam az Auris, eddig kétszer repedt be teljesen egy kis kavics-felverődéstől a szélvédő... Erre ma, mosás közben vettem észre, hogy megint meg van repedve a szélvédőm, de most még csak felverődés nyoma sem látszik... egyszerűen meg van repedve az üveg az anyósülés oldalán, kb. 10 centire az aló szélétől, a talajjal párhuzamosan, 5-6 centi hosszan... Hogy a fenében lehetséges ez? 

Nem tudom, hogy szalonból vetted-e az autód és te vagy az első tulajdonos. Mert azért gyáriban ritka egy ennyire elcsavarodott autó, de ha nem te vagy az első gazda, akkor azzal valami történt, mert a szélvédőt nem véletlenül töri el, főleg ha kb. mindig hasonló tartományban keletkezik a repedés rajta.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6602 Dátum: 2011.04.22 21:06:10 »
Nem tudom, hogy szalonból vetted-e az autód és te vagy az első tulajdonos. Mert azért gyáriban ritka egy ennyire elcsavarodott autó, de ha nem te vagy az első gazda, akkor azzal valami történt, mert a szélvédőt nem véletlenül töri el, főleg ha kb. mindig hasonló tartományban keletkezik a repedés rajta.
Nem első vagyok, második, de Toyota márkabolt használt részlegéből volt, általuk elvileg átnézett autó volt, kevés (23k) kilométerrel, forgalomba állítva is náluk volt a szervízkönyv szerint, illetve az első szervíz is ott történt. Amikor vettem, kifejezetten rákérdeztem, hogy volt-e bármi sérülése, de nem. De most bogarat tettél a fülembe, mert legutóbb is majdnem ugyanitt repedt meg, bár tény, hogy akkor pont oda pattant a kavics is.

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6603 Dátum: 2011.04.23 15:58:20 »

Nem első vagyok, második, de Toyota márkabolt használt részlegéből volt, általuk elvileg átnézett autó volt, kevés (23k) kilométerrel, forgalomba állítva is náluk volt a szervízkönyv szerint, illetve az első szervíz is ott történt.

Szia!

Nem szeretnék vészmadárkodni, de:

1. Amit fentebb felsorolsz, még nem garancia semmire sem, hallani cifra történeteket ez ügyben
2. A környezetemben egy konkrét hasonló eset történt: jó 10+ éve volt kollegámnak volt egy Audi cabrioja, amit úgy vett meg Németországból, hogy két másik autóból volt összetákolva. Na az a kocsi ette a szélvédőket állandóan, pedig az még cabrio is volt...
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6604 Dátum: 2011.04.23 16:04:00 »

Nem első vagyok, második, de Toyota márkabolt használt részlegéből volt, általuk elvileg átnézett autó volt, kevés (23k) kilométerrel, forgalomba állítva is náluk volt a szervízkönyv szerint, illetve az első szervíz is ott történt.

Szia!

Nem szeretnék vészmadárkodni, de:

1. Amit fentebb felsorolsz, még nem garancia semmire sem, hallani cifra történeteket ez ügyben
2. A környezetemben egy konkrét hasonló eset történt: jó 10+ éve volt kollegámnak volt egy Audi cabrioja, amit úgy vett meg Németországból, hogy két másik autóból volt összetákolva. Na az a kocsi ette a szélvédőket állandóan, pedig az még cabrio is volt...

:(  nálunk meg a szomszédnak roppant be a szélvédője madélelőtt a kis puntoban.  törve volt az elej, elis volt tekeredve picit. ma reggel  kint rallyztunk a hortobágyi pusztán, belementünk egy mély gödörbe és bummmmm.....bepokhálosodott épp középen. 5év alatt ez a 4.szélvédő.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6605 Dátum: 2011.04.23 21:13:03 »
Nem első vagyok, második, de Toyota márkabolt használt részlegéből volt, általuk elvileg átnézett autó volt, kevés (23k) kilométerrel, forgalomba állítva is náluk volt a szervízkönyv szerint, illetve az első szervíz is ott történt. Amikor vettem, kifejezetten rákérdeztem, hogy volt-e bármi sérülése, de nem. De most bogarat tettél a fülembe, mert legutóbb is majdnem ugyanitt repedt meg, bár tény, hogy akkor pont oda pattant a kavics is.
Azért nem hinném, hogy ott törött autót sóznának rád...
Viszont ha a szélvédő szélére pattan a kavics, akkor nagyobb az esélye, hogy bereped.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6606 Dátum: 2011.04.24 09:45:11 »
No majd kiderül. Azt nem tudom, hogy hogyan tudják megnézni ezt... :-) Amúgy eddig betudtam én is simán a balszerencsének a kavicsfelverődések miatt, de most olyannak nincs nyoma.

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6607 Dátum: 2011.04.25 09:24:23 »
sziasztok érdeklődnék,hogy az 1.6 vvti corolla g6-ban milyen típusú váltó dolgozik?ugyanaz a 6 sebességes mint a t-sport ban?vagy esetleg más?
'03 Corolla E12 4zz-fe

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6608 Dátum: 2011.04.25 09:50:39 »
Hasonlo szerkezet, picit gyengebb es mas az attetele, mert a motor is kevesebbet forog. 23 fogas feltengely megy bele.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6609 Dátum: 2011.04.25 10:40:25 »
Hasonlo szerkezet, picit gyengebb es mas az attetele, mert a motor is kevesebbet forog. 23 fogas feltengely megy bele.
köszönöm szépen,a gyors választ :) ahogy keresgettem azt találtam h C162-es meg nézegettem h egy angol srác kicserélte az övében 6 sebességesre és 6.ban 300rpm-el kevesebbet forgott ez autópályán számíthat pár decit fogyban... lehet hogy a hosszútávú terveimbe beleveszem ezt a váltót igaz csak 4zz-fe mocim van de biztos h megoldható+megkapja az mr2 nagyszelepes hengerfejet és remélhetőleg dinamikusab lesz egy kicsit :)
'03 Corolla E12 4zz-fe

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6610 Dátum: 2011.04.25 19:26:36 »
Nem tudjátok véletlenül milyen elven működik vagy épp nem működik a központi zár (háromajtós 98' HB) ? Február óta több alkalommal fordult elő, hogy elromlott a kp. zár, de ezt általában csak másnap veszem észre, úgyhogy az autó nyitott ajtókkal alszik (szerencsére beriasztózva) ami nem túl szerencsés.

Mire számítsak? Könnyű megjavítani/javíttatni?

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6611 Dátum: 2011.04.25 20:13:28 »
Lehet, hogy eddig rosszul raktam be a pollenszűrőm?  :hmmmm:
Ugyanis a kezelésiben az van, hogy nyíllal felfelé kell berakni. Igen ám, de az ottani ábrán a szűrőn lévő nyíl csak azt mutatja, hogy a szűrőnek melyik a teteje.
Az én Purflux szűrőmön viszont a nyíl az áramlási irányt mutatja, ami nem feltétlenül azonos.
Eddig úgy raktam be, hogy a nyíl a könyvnek megfelelően felfelé mutasson, viszont a szűrőnek mindig a tetején van a dzsuva, tehát olyan, mintha fentről lefelé menne a levegő.
Most akkor melyik lehet a jó?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6612 Dátum: 2011.04.25 21:11:11 »
Lehet, hogy eddig rosszul raktam be a pollenszűrőm?  :hmmmm:
Ugyanis a kezelésiben az van, hogy nyíllal felfelé kell berakni. Igen ám, de az ottani ábrán a szűrőn lévő nyíl csak azt mutatja, hogy a szűrőnek melyik a teteje.
Az én Purflux szűrőmön viszont a nyíl az áramlási irányt mutatja, ami nem feltétlenül azonos.
Eddig úgy raktam be, hogy a nyíl a könyvnek megfelelően felfelé mutasson, viszont a szűrőnek mindig a tetején van a dzsuva, tehát olyan, mintha fentről lefelé menne a levegő.
Most akkor melyik lehet a jó?

A gyári szűrőn van egy nyil és mellette egy "UP" felirat. Tehát a nyílnak felfelé kell mutatnia. Viszont sok utángyártott szűrőn a nyil mellett "AIR FLOW" felirat van, tehát a levegő áramlási iránya felé kell mutatnia, azaz a lefelé!
Tehát jól tetted be!
Xanyi

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6613 Dátum: 2011.04.26 09:08:30 »
Az én Purflux szűrőmön viszont a nyíl az áramlási irányt mutatja, ami nem feltétlenül azonos.
Eddig úgy raktam be, hogy a nyíl a könyvnek megfelelően felfelé mutasson, viszont a szűrőnek mindig a tetején van a dzsuva, tehát olyan, mintha fentről lefelé menne a levegő.
A gyári szűrőn van egy nyil és mellette egy "UP" felirat. Tehát a nyílnak felfelé kell mutatnia. Viszont sok utángyártott szűrőn a nyil mellett "AIR FLOW" felirat van, tehát a levegő áramlási iránya felé kell mutatnia, azaz a lefelé!
Tehát jól tetted be!
Amit előtte írtál, abból meg azt veszem ki, hogy rosszul...  :wacko:  :)
Na sebaj, úgyis lecserélem.
A gyári egyébként keretes?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6614 Dátum: 2011.04.26 17:24:49 »
Átolvastam újra... Valóban, ezekszerint akkor eddig rosszúl tetted be.

Nincs műanyag keret, sima papírszűrő.
Xanyi