Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887051 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6015 Dátum: 2010.11.28 10:59:57 »
Corolla, 1.4-es benzines, a szokásos vvt-i, 97 LE kérdés:
Idézet
Sziasztok, kb. 150 e km után a szervízben azt mondták, hogy cseréljem ki az ékszíjat. Kicseréltem. Sajnos a következő napokban feltűnt, hogy néha nem a megszokott szép hangot adja az autó, hanem mintha egy öreg benzines vagy egy új dízel lenne. Később megfigyeltem, hogy a csúnya hang csak akkor megfigyelhető, ha alapjáraton van.....és rájöttem, hogy a megszokott 800 helyett most már csak 600-at megy. Felnyitottam a motorháztetőt, hát remeg is szegény rendesen. Kérdezném, hogy az alapjárati fordulatszámot hogy, hol lehet állítani? Illetve, hogy az ékszíjcsere hogy függ ezzel össze?
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6016 Dátum: 2010.11.28 11:30:57 »
Nem a vezérműszijra gondolt?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6017 Dátum: 2010.11.28 11:35:57 »
Nem a vezérműszijra gondolt?

Ebben a motorban olyan nincs...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6018 Dátum: 2010.11.28 11:37:32 »
Az is láncos mint az enyém, ezek szerint :cry:
Az a jó nem kell cserélgetni :clap:

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6019 Dátum: 2010.11.28 15:49:37 »
Szia!

Esetleg még próbáld meg megtisztítani a légmennyiség mérőt. Nekem is ingadozott az alapjárat és megpucoltam, azót jó minden.

sziasztok! kb 1 hónappal ezelőtt észrevettem, hogy nem mindig ugyanolyan a kocsi teljesítménye :egyszer jó egyszer meg olyan mintha kb. 10 le- kevesebb lenne..:S aztán kb 1 hete már folyamatosan rossz...elvittem toyotához és rádugtuk műszerre ...az összes senzor jó.mondták h esetleg szar benya okozhatja... tankoltam 100as carrerat,mente mvele kb 500km és semmi változás.. a motor rendesen felpörög csak éppen az erő hiányzik belőle.torokhang megjön de nem húz. nem tudom mi tévő legyek.alulról meg pláne nem csinál semmit.gyertyát kicseréltem ngkra (denso is uj volt benne azzal is ilyen volt) valakinek tippje?
Corolla TS, Facelift

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6020 Dátum: 2010.11.28 16:53:56 »
Szia!

Esetleg még próbáld meg megtisztítani a légmennyiség mérőt. Nekem is ingadozott az alapjárat és megpucoltam, azót jó minden.

sziasztok! kb 1 hónappal ezelőtt észrevettem, hogy nem mindig ugyanolyan a kocsi teljesítménye :egyszer jó egyszer meg olyan mintha kb. 10 le- kevesebb lenne..:S aztán kb 1 hete már folyamatosan rossz...elvittem toyotához és rádugtuk műszerre ...az összes senzor jó.mondták h esetleg szar benya okozhatja... tankoltam 100as carrerat,mente mvele kb 500km és semmi változás.. a motor rendesen felpörög csak éppen az erő hiányzik belőle.torokhang megjön de nem húz. nem tudom mi tévő legyek.alulról meg pláne nem csinál semmit.gyertyát kicseréltem ngkra (denso is uj volt benne azzal is ilyen volt) valakinek tippje?
kristály tiszta  a légtömegmérőm , frankón meg lett pucolva :) de semmi
'03 Corolla E12 4zz-fe

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6021 Dátum: 2010.11.28 20:03:21 »
Corolla, 1.4-es benzines, a szokásos vvt-i, 97 LE kérdés:
Idézet
alapjáraton van.....és rájöttem, hogy a megszokott 800 helyett most már csak 600-at megy. Felnyitottam a motorháztetőt, hát remeg is szegény rendesen.
Nekem kezdettől fogva 600 az alapjárat a bemelegedés után, de nem rángat. :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6022 Dátum: 2010.11.28 22:08:53 »
Nem a vezérműszijra gondolt?

Ebben a motorban olyan nincs...
Ahogyan ékszíj sincsen. Helyette van 1 db hosszbordásszíj.  :excl:

Amúgy nem tudom, hogy mi lehet a hiba, elvileg a 600-as fordulat rendben van, nálam is annyi.

qpi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6023 Dátum: 2010.11.29 14:45:14 »
Sziasztok!

Fél éve vásároltam egy 2 éves 1.6-os Aurist, sok idegesítő problémát kaptam az autóval. A legjobban zavaró, az hogy 40km/h alatt szinte állandóan csikorog a fék és olyan hangosan, hogy kb 100méterről is hallani ahogy csikorog. Még a nyáron elvittem a Toyota Super-hez ott azt mondták, hogy kipucolták és nem fog csikorogni. Ez kb. két napig tartott azóta ugyan úgy csikorog, sőt reggel amikor indulok, a mélygarázs csak úgy zeng a fémes csikorgó hangtól amikor tolatok ki. Tudtok rá valami megoldást? Az autó még garanciális 3 hónapig, jó lenne még garanciában megcsinálni. Ennek ellenére a fékhatás tökéletes, nem értem miért csinálja.

Ami még zavaró, a sebességváltó sokszor recseg rükvercbe kapcsoláskor, lötyög a kalaptartó, kátyús úton egyfolytában csattog, a rendszám szintén ilyenkor rezeg(ezt azóta megoldottam egy parafa dugóból levágott darabbal, ami azért nevetséges), ja és a motorból valami halk traktor szerű hang jön ki, ami pár másodperc alapjáraton tartáskor abbamarad, a fordulatszám emelkedésével újra előjön.

Ha ezekre is tudtok valami megoldást, azt megköszönném

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6024 Dátum: 2010.11.29 15:01:55 »
Corolla, 1.4-es benzines, a szokásos vvt-i, 97 LE kérdés:
Idézet
Sziasztok, kb. 150 e km után a szervízben azt mondták, hogy cseréljem ki az ékszíjat. Kicseréltem. Sajnos a következő napokban feltűnt, hogy néha nem a megszokott szép hangot adja az autó, hanem mintha egy öreg benzines vagy egy új dízel lenne. Később megfigyeltem, hogy a csúnya hang csak akkor megfigyelhető, ha alapjáraton van.....és rájöttem, hogy a megszokott 800 helyett most már csak 600-at megy. Felnyitottam a motorháztetőt, hát remeg is szegény rendesen. Kérdezném, hogy az alapjárati fordulatszámot hogy, hol lehet állítani? Illetve, hogy az ékszíjcsere hogy függ ezzel össze?
Az alapjárat gyárilag is 620 (vagy 640 f/perc), most a műszaki vizsgámon ennyit mutatott a monitor, mikor az emisszió méréshez a fedélzeti csatijája is rádugták a computert. Stabilan mutatta az értéket, egy pillanatig sem ingadozott.
Szerintem hozzá ne nyúlj az alapjárathoz.  :nono:
Motortartó bakok jók? Ha akár egy is elöregszik, már remeg a blokk...
Szerintem a szíj csere nem függ össze a hanggal. Bár, ha nem a hosszbordásszíjra gondoltál, hanem mondjuk a vezérlés cserére, és mondjuk nem jól lett beállítva, akkor esetleg okozhatná az is... De nem vezérléscserét említettél... És ékszíj ezekben nincs, csak egy 1840mm hosszú (máramennyiben E11 1,4 VVTI klímás autóról van szó...) hosszbordásszíj.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6025 Dátum: 2010.11.29 15:09:12 »
Sziasztok!

Fél éve vásároltam egy 2 éves 1.6-os Aurist, sok idegesítő problémát kaptam az autóval. A legjobban zavaró, az hogy 40km/h alatt szinte állandóan csikorog a fék és olyan hangosan, hogy kb 100méterről is hallani ahogy csikorog.
Olvass bele az Auris altalanos topikba. Berohad a fekpofaknal vmi. Jellemzoen a hatso feknel. Elvileg ismert problema, ha a Super nem akarja cserelni, vidd mashova.

A kalaptarto csattogast en a helyedben egy-ket jol elhelyezett ablakszigetelo gumival oldanam meg.
A traktor szeru hang nem attol a hired hovedo lemeztol jon?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6026 Dátum: 2010.11.29 16:24:18 »
E12 benzines corollában nem cserélt valaki akksit mostanság?
Mi az a szabvány méret, ami még belefér? Lemértem nagyvonalakban: 20cmx17cm és 20cm magas kb. a gyári.
Na most az akksi boltok oldalán nincs ilyen méret. Azt tudom, hogy jobb plusszos, de hogy vékony vagy vastag sarus meg stb?  :hmmmm:

Ezt gondoltam, hogy belerakatom majd:
ExidePremium 12 V   53 Ah   540 A   
207mmX175mmX190mm(magasság)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.29 16:50:07 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6027 Dátum: 2010.11.29 17:01:58 »
DE a JászAkku-ra is nyitott vagyok, ha belemegy ez a méret:241x175x190magas...

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6028 Dátum: 2010.11.29 20:18:27 »
Aszem nekem ilyen volt a TS-be, 60Ah-s.  :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6029 Dátum: 2010.11.29 20:38:37 »
Aszem nekem ilyen volt a TS-be, 60Ah-s.  :yes:
Azt mondja a fószer, hogy rak alá egy hungarocell lapot, így meglesz a kellő magassága. Ez így nem gáz? Mármint biztonsági szempontból?