Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887397 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5895 Dátum: 2010.11.07 09:23:41 »
huu  ha nincs hidrotőke akkor nemtod h hogy hívják azt az alkatrészt amit a vezérműtengely ütöget? sajna tegnap elkezdtem én is pici kotyogást hallani a motorból ?(igaz korántsem ilyen durvát mint a videon) amikor üzem meleg akkor szinte teljesen eltűnik(olajat abszolúte nem eszi és maxon van a szint 5w30 ESP) kicsit felba**ta az agyam :cry: csak nemtom h mit kéne cserélni benne h eltűnjön a hang... fater szerint nem hangos... :)
Valóban adhat ilyen hangot a szelepvezérlés is. Meg a vezérműlánc is. De amíg halk és csak néha jelentkezik, addig szerintem is fölösleges aggódni miatta.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5896 Dátum: 2010.11.07 09:24:43 »
huu  ha nincs hidrotőke akkor nemtod h hogy hívják azt az alkatrészt amit a vezérműtengely ütöget?
Legyen mondjuk szelep-himba. :hmmmm:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5897 Dátum: 2010.11.07 09:34:37 »
huu  ha nincs hidrotőke akkor nemtod h hogy hívják azt az alkatrészt amit a vezérműtengely ütöget?
Legyen mondjuk szelep-himba. :hmmmm:

Igen nagy valószínűséggel én is arra gondolok.És a szelep-himba ha egy kicsit is nem kap kenést vagy megmelekszik azzonal ezt a kopogó hangot adja mivel az a kis finom réteg a himba tetején megmelegszik leég és mor kopog is.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5898 Dátum: 2010.11.07 09:41:42 »
az a baj h nincs összehasonlítási alapom és minden kis zörejre figyelek már  :D kár h egyik ismerősömnek sincs corollája h meghallgathatnám hidegen és melegen h milyen a hangja

ha valaki tud nekem ebbe segíteni megköszönném :helpsmilie: , h reggel vagy mikor hideg a kocsija egy jobbfajta minőségű kamerával lefilmezi a motort távolabbról és közelebbről(mondjuk a szelepfedél környékét) :flowers:

Majd lekamerázom az enyémet (elég jó a mikrofonja a kamerámnak), igaz az 1.4-es, de azért szerintem jó összehasonlítási alap. Még nem tudom mikor, csak ezért nem fogom beindítani, majd ha megyek valahova utána (legkésőbb pénteken).

Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5899 Dátum: 2010.11.07 09:45:29 »
Igen nagy valószínűséggel én is arra gondolok.És a szelep-himba ha egy kicsit is nem kap kenést vagy megmelekszik azzonal ezt a kopogó hangot adja mivel az a kis finom réteg a himba tetején megmelegszik leég és mor kopog is.
:eek: ... Olyankor lép fel ez a kopogás, ha a szelephézag nem tökéletes (túl nagy). Ami előfordulhat bemelegedés közben, átmenetileg, még ilyen változó szelepvezérléses motor esetében is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5900 Dátum: 2010.11.07 10:01:04 »
köszönöm mindenkinek a hsz.-t véleményem szerint olajat kap rendesen...ezt azért mondom szinte biztosra, mert az előző gazdájától mikor megvettem most augusztusban elég elhanyagolt volt a kocsi(olajat nem ette akkor sem de az olajcsere rendszeressége megkérdőjelezhető volt.mondta is az egyik ismerősöm(régi motoros Toyota autószerelő)h azonnal olajcsere  utána pedig pár2-3000kmnél ismét ,h átmossa és a retket ki a motorból..beletettem kb 3000km olajcsere után, és most múlt héten lecseréltem ismét ESP formula-ra azóta 400km mentem vele és ezt a hangot csak tegnap óta hallom pontos helyét is meg tom mondani.. ha szemből állunk a motornál a szelepfedél alól a kipufogóhoz közelebbi vezérműtengely felől pont középen..érdekes igaz ez lehet h az olajtopikba szól de észrevettem azóta másabb a kocsi mióta olajcsere volt azóta jött ugye ez a hang és mintha jobban melegedne a motor.. igaz ezt a hőmérésklet mutatón nem látni de pl. mostanában többször bekapcsolt a hűtő amit korábban még augusztusban 25foknál sem hallottam,most meg a 12-13 c hallom...
'03 Corolla E12 4zz-fe

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5901 Dátum: 2010.11.07 10:02:14 »
az a baj h nincs összehasonlítási alapom és minden kis zörejre figyelek már  :D kár h egyik ismerősömnek sincs corollája h meghallgathatnám hidegen és melegen h milyen a hangja

ha valaki tud nekem ebbe segíteni megköszönném :helpsmilie: , h reggel vagy mikor hideg a kocsija egy jobbfajta minőségű kamerával lefilmezi a motort távolabbról és közelebbről(mondjuk a szelepfedél környékét) :flowers:

Majd lekamerázom az enyémet (elég jó a mikrofonja a kamerámnak), igaz az 1.4-es, de azért szerintem jó összehasonlítási alap. Még nem tudom mikor, csak ezért nem fogom beindítani, majd ha megyek valahova utána (legkésőbb pénteken).


nagyon szépen köszönöm! :clap: :hug:
'03 Corolla E12 4zz-fe

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5902 Dátum: 2010.11.07 10:43:02 »
Hali!
Dublin az én corim is ezt a hangot produkálja hidegen,ezért is gondolom,hogy míg az olaj valamennyire át nem melegszik(hígul) addig ez a hang hallatszik.A következő olajcserekor kipróbálok egy 0w30-as olajat szerintem sokat kellene,hogy javítson ezen is.
corolla 1.6 HB terra 2004

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5903 Dátum: 2010.11.07 10:51:03 »
Hali!
Dublin az én corim is ezt a hangot produkálja hidegen,ezért is gondolom,hogy míg az olaj valamennyire át nem melegszik(hígul) addig ez a hang hallatszik.A következő olajcserekor kipróbálok egy 0w30-as olajat szerintem sokat kellene,hogy javítson ezen is.
hát lehet h én is ezt teszem :) amúgy hány km van a coridban? enyémben 103500 de pl ezeletti olajnál 5w40 nem hallottam ezt a hangot most 5w30 ESP vel meg igen
'03 Corolla E12 4zz-fe

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5904 Dátum: 2010.11.07 10:56:32 »
Bár évtizedek vannak a két motor között, de én is tapasztaltam hasonlót a Starletemnél: hidegen zajosabban járt a motorja az 5 W-40-es olajjal, mint a 10 W-40-essel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5905 Dátum: 2010.11.07 11:07:53 »
Bár évtizedek vannak a két motor között, de én is tapasztaltam hasonlót a Starletemnél: hidegen zajosabban járt a motorja az 5 W-40-es olajjal, mint a 10 W-40-essel.
5w40 Mobil 1 3000x1 ről cseréltem 5w30 ESP formulara amit egyből észrevettem az az h sokkal hígabb az esp .majdnem csöpögős .
'03 Corolla E12 4zz-fe

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5906 Dátum: 2010.11.07 11:09:52 »
A hígabb olaj nem mindig okoz csendesebb működést - sőt. Amúgy ha gondolod, legközelebb nyugodtan tedd vissza bele az 5 W-40-est - attól sem lesz semmi baja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5907 Dátum: 2010.11.07 11:14:02 »
A hígabb olaj nem mindig okoz csendesebb működést - sőt.
én csak attól félek h ne kopjon feleslegesen nagymértékben!ezen az oldalon látni a vezérlést és h mi kophat nem olcsó... :( http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2003_TOYOTA_COROLLA_ZZE120L-DHMDKW_1302.html
'03 Corolla E12 4zz-fe

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5908 Dátum: 2010.11.07 11:15:19 »
Hali!
Dublin az én corim is ezt a hangot produkálja hidegen,ezért is gondolom,hogy míg az olaj valamennyire át nem melegszik(hígul) addig ez a hang hallatszik.A következő olajcserekor kipróbálok egy 0w30-as olajat szerintem sokat kellene,hogy javítson ezen is.
hát lehet h én is ezt teszem :) amúgy hány km van a coridban? enyémben 103500 de pl ezeletti olajnál 5w40 nem hallottam ezt a hangot most 5w30 ESP vel meg igen
85000 van benne,miután megvettem a kocsit a "hírhedt" magnatec 5w40 lett beletéve,de nekem nem volt vele különösebb bajom és valóban akkor ezzel az olajjal nekem sem tűnt fel,hogy kopogna a motor hidegen. Most eneos 5w30 van benne ezzel sincs különösebb problémám,de erre a reggeli kopogásra csak mostanába figyeltem fel. Lehet,hogy sokat olvasok fórumot és az ember könnyen bebeszél magának mindent.
corolla 1.6 HB terra 2004

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5909 Dátum: 2010.11.07 11:30:31 »
akkor te is totál úgy vagy mint én :) félek h mivel kopog ezért jobban kopik a cucc... mondjuk az a video amit linkeltem nah az télleg nagyon kopog ..
sztem valve lifter kophatott el rajta darabja 15eur de láttam már 10 dolcsiért is és ezt még megszorozni 16 al az már nem kis lóvé
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.07 11:33:09 írta kleingy »
'03 Corolla E12 4zz-fe