Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902046 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5265 Dátum: 2010.04.28 20:52:18 »
Ez nem így van, mert az ECU tárol minden féle menetadatokat, ami alapján állít mindent. A helyes beállítás sok ideig tartó mintavételezés és interpolálás eredménye képpen jön létre.

Ha minden leállításkor reseteled az ECU-t, akkor elveszti a tanult információkat és alapbeállítással closed loopba indul a kocsid, ami nem megfelelő fogyasztást és teljesítményt, stb. okoz. Csak  több tíz km-nyi vezetés után áll be az optimális beállítási érték. Ezért nem javasolt az ECU áramellátását megszüntetni teljesen, mert akkor elfelejt minden tanult adatot.
Az öntanulási funkcióról nem tudtam. Azt hittem, hogy a változók figyelembevételével fix adatok alapján indít, majd utána szabályoz. Viszont akkor az ECU-ból kijövő vezérlés megszakítása jelentheti a megoldást.

76vintage

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5266 Dátum: 2010.04.29 11:34:16 »
Örülök, hogy sikerült egy kis párbeszédet indítani...bár még mindig nem tudom, milyen színű a vezeték, amit keresek  ::)

Köszi a javaslatokat, nekem ez a módszer bőven jó, maradok ennél (az előző kocsimban is bevált).
Próbálok akkor kapcsolási rajzot keresni, ha a színre nincs ötlet.
Köszi,
üdv

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5267 Dátum: 2010.05.02 12:31:06 »
Sziasztok!

A múlt héten a következő történt. Kb. 3 napot állt az autó a mélygarászban. Lehett olyan 10 fok. Amikor indítottam, indult pöcre, de elkezdett az egész autó ... hmmm. ugrálni, pattogni, nem tudom mihez hasonlítani, mint amikor az elejét le-föl rángatod. Azonnal leállítottam. Második indításra rendesen ment. De később feltűnt a következő hang. Feltettem YouTube-ra.







Voltam vele szervízben, de nem tudják, hogy mi adja a hangot és sajnos én sem tudok rájönni, mi lehet, pontosan honnan jöhet a hang. Középtájt, valahol a szívócsonk és a szívószelepek közötti részen hallani, felülről :-) Mszervíz szerint ezt-azt ki kell cserélni rajta, hát nem akarok belemenni abba, hogy mindent kicserélünk, amire gyanakszunk, belekerül rengeteg pénzbe, de a hang ott marad. Volt olaj, olaj szűrő, gyertya csere. Végig Mobil1 5W-50-es olajat töltöttem bele, én vittem az olajat és láttam, amikor beletöltik. A gyertyákat 15km-ként cseréltem, most kivételesen 30e km-t mentem vele, véleményem szerint azok szépek, gyanús nyom nem látszik rajta. A szervízben levették a motor felső deklijét (Cylinder Head Cover), semmi gyanús nem látszik. A lánc, mint az új, a bütyköstengelyen sem látszik kopás. A lánc feszítő "O" gyűrűt kicserélték, kevés olajfolt volt a környékén. Az autó húz rendesen, menet közben nem hallani a kattogást, de lehet csak a kocsi hangja nyomja el. Mszervíz szerint ne aggódjak, nem lehet komoly baj, azért nem alszom nyugodtan. Az autót nem gyilkoltam, hosszú távra terveztem, szervizek betarva, csere alkatrészeken nem spórolva. Hidegen sosem nyomtam neki, megkockáztatom, hogy 90%-ban még elő is melegítettem a motort egy kis alapjárattal. A komputer nem ír be semmilyen hibát. Véleményem szerint, ha szelep lenne, akkor az égés sem lenne tökéletes és csökkenne az ereje is. Szerintetek? Kezdjek el komolyan aggódni?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5268 Dátum: 2010.05.02 13:21:27 »
Szívócső problémára tippelek, pláne, ha onnan is hallod a zajt. Ebben a műanyag szívócsőben vannak valami örvénykamrák, lamellák, amik leválhatnak, és zörgő hangot adnak.
Bár magam még nem hallottam, milyen jellegű zaj ez. Bár 2006-os autónál nem számítanék erre, de ki tudja..
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.02 20:24:03 írta kleingy »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5269 Dátum: 2010.05.02 13:22:46 »
Ja, bocs, 2004-es. Akkor viszont lehetséges. Egyébként ez típushiba ezeknél sajna..

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5270 Dátum: 2010.05.02 13:54:42 »
Ja, bocs, 2004-es. Akkor viszont lehetséges. Egyébként ez típushiba ezeknél sajna..

Azt hittem vasárnap csak én ülök gép előtt :-)
Találtam egy videót a neten (OFF Mazda), ez hasonló hang, mint ami nekem is van.



És ez szívócsonk. Kérdés, hogy ki lehet-e azt iktatni a Corollában, mint a videóban is. Ha kiiktatom és jelez a Check Engine, akkor ECU reszettel nullázódik-e?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5271 Dátum: 2010.05.02 14:03:35 »
Nem. Ennél a Mazdánál valami szelep kattog sztem, amit ki tud kapcsolni, de a Toyotánál ez mechanikus probléma a szívőcsőben, csak a komplett szívócsőcsere segít. Ez vagy újonnan 100e ft körül van, vagy bontottan olcsóbban, de akkor csak 2004 utáni autóból szabad.
Már ha tényleg ez a baj. Szokott még kattogni az aktívszéntartály szelepe is, de azt csak hallanád ha abból jön.
De majd jönnek okosabbak, és megerősítik vagy cáfolják ezeket :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.02 20:23:41 írta kleingy »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5272 Dátum: 2010.05.02 20:16:01 »
Nálam a szívócsonk hasonló kattogó hangot adott ki, de nem ennyire erősen, olyan rezonálós jellegű volt. Első tippem a hang alapján vakon az volt, hogy a műanyag szívócső szétrepedt valahol vagy belülről behalt. A helyzet az, hogy ez 2 éve volt 115.000 Ft újonnan, bontva is 50+e Ft és kérdéses, hogy jó-e.  :hmmmm: Én újat vettem, azóta tökéletes a kocsi, nem kattog, zörög.

Szerintem nincsen komoly baja, csak a szívócsonk.

Az 5W-50-ről még beszélünk később... ;)

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5273 Dátum: 2010.05.02 22:01:41 »
Szívósor vagy szívócső ???

Ha csak az "S" alakú cső a rossz akkor azt könnyű cserélni. Szerintem nem vészes az ára .
Apropó:

Nálam hamarosan lesz egy 1.4-re 1.6-ra való szívósor és egy 1.4-re és 1.6-ra való szívócső is eladó.
Ár megbeszélés szerint.

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5274 Dátum: 2010.05.02 22:14:16 »
Nálam a szívócsonk hasonló kattogó hangot adott ki, de nem ennyire erősen, olyan rezonálós jellegű volt. Első tippem a hang alapján vakon az volt, hogy a műanyag szívócső szétrepedt valahol vagy belülről behalt. A helyzet az, hogy ez 2 éve volt 115.000 Ft újonnan, bontva is 50+e Ft és kérdéses, hogy jó-e.  :hmmmm: Én újat vettem, azóta tökéletes a kocsi, nem kattog, zörög.

Szerintem nincsen komoly baja, csak a szívócsonk.

Őszintén remélem. :-)
Egyébként a hang a videón sokkal hangosabb, mint a valóságban.

Idézet
Az 5W-50-ről még beszélünk később... ;)

Kösz! :-)

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5275 Dátum: 2010.05.02 22:18:39 »
Szívósor vagy szívócső ???

A kérdés az, hogy melyik. Ha tényleg az.
Az M szervíz nekem dugattyúról, meg főtengelyről, szelepekről beszélt, de nagyon szomorú lennék, ha az lenne.

Idézet
Ha csak az "S" alakú cső a rossz akkor azt könnyű cserélni. Szerintem nem vészes az ára .

Megnyugtató.

Idézet
Apropó:
Nálam hamarosan lesz egy 1.4-re 1.6-ra való szívósor és egy 1.4-re és 1.6-ra való szívócső is eladó.
Ár megbeszélés szerint.

Ha ez a ludas, akkor mindenképpen érdekel. De jó lenne, ha valaki hozzáértő megnézné, kicsit csalódtam az M szervízben.
Az az érzésem, mint amit valaki korábban írt, hogy rutin feladatokat meg tudnak oldani, de amikor valami gond van, akkor képesek pár ezer Forintért egy komplett motort kicserélni.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5276 Dátum: 2010.05.02 22:29:36 »
Remélem nem etanollal jársz  ?
Illetve járhatsz csak hozzá van e programozva a vezérlőelektronika ???

Mert ha nincs, tönkreteheti a motort a szegényebb keverék.

rjanos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Joda
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5277 Dátum: 2010.05.02 22:35:05 »
Nem :-)
95-ös benzin. Mindig (99%) OMV-n tankolok. (1% Mol, Shell, Agip)

Pirx pilóta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5278 Dátum: 2010.05.18 15:12:26 »
sziasztok, a tanácsotokat kérném;
E11 Corolla Wagonomba szeretnék "kutyahálót", nagyon kicsi a csomagtartó belmagassága, a babakocsira már nem tudom rácsukni a kalaptartó-rolót, és attól félek, hogy egy vészféknél az egész hóbelevanc a hátul ülő gyerekek nyakába-arcába repül... a bele való gyári hálót 31e HUF-ért hoznák meg ők http://www.toyotabontottalkatresz.hu/index.htm, a másik szélsőség a nem típusfüggő prektiker-gazdaságos 1500 forintos háló; szerintetek nincs valami értemes középút? a kínai bóvli nyilván nem passzol, lehet, el is szakad, de 31e pénzt kissé sokallok erre a projektre...
Toyota Corolla Estate (kombi) E11 2001, Linea Sol, 1.4 VVT-I

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5279 Dátum: 2010.05.18 15:53:57 »
Annyira gagyi az 1500 forintos? Ha méretben elviselhető, én azt vennék, a 31 ezer tényleg atomdurva horror.
Ilyen univerzális csomagtérhálóm van nekem is (musspici Ave-jából örököltem, csomagok leszorítására használom ötajtós E11-ben) és tökéletesen működik.