Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887114 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5160 Dátum: 2010.04.15 23:37:15 »
Nem értem hogy egyáltalán miért kell kétségbevonni azt amit mond a márkaszervíz. Gondolom megnézték, megvizsgálták az autót mielött rábökték hogy kormányoszlop csere. Hidd el, egy 400 ezres alkatrésszel ők sem dobálóznak csak úgy.
Nagyon egyszerű a helyzet. Megadod nekik a bontós kontaktod számát, hogy legyenek szívesek ők lerendelni saját magukhoz a bontott alkatrészt. Ők megrendelik, beépítik, ha siker akkor nincs gond, ha továbbra is fenn áll a hiba, akkor pedig kiveszik és te nem fizetsz nekik. Ennyi. De hidd el, ez kormányoszlop lesz...
Na ez az amibe tisztességes szerviz bele menne. Sztem a legtöbb helyen azonban elhajtanak vele. Pont valahol itt olvastam egy topictárssal vízpumpát vetettek (talán a Mayernél), közben más volt a gond. Most van két vízpumpája.-(((

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5161 Dátum: 2010.04.15 23:43:32 »
Ebben a hűvös időben normális, hogy nem kapcsol be a hűtő ventilátor? A vízhőfok beáll a megszokott értékre (vízszintes -1 vonás) megyek 20-30 km-et, de nem hallom a szokásos zajt.
Hol van az E12 4ZZE-ben a vízhőfok jeladó a ventilátor kapcsolásához?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5162 Dátum: 2010.04.16 09:11:14 »
Mi az, hogy a kormány holtjátéka végtelen? Tekered a kormányt 4-5 centit és nem reagál a kerék mozgással?

NEM! A kerék tökéletes! Ott nincs holtjáték! Csak simán lehet tekerni álló motornál is a kormányt, és hallani hogy bekattan, de attól még lehet tovább tekerni, igaz kicsit nehezebben!

A kormányzárat azért próbáld ki, nem nehéz dolog. Eltekered a kormányt ütközéstől, ütközésig és ha nem kattan be és válik mozdthatatlanná a kormány, akkor lehet, hogy valami tényleg ennek a közelében van, nem a szervo tájékán "lent".

Igen, próbáltam. Bekattan de lehet tovább forgatni kis ellenállással... Sőt kicsit ki be is jár a kormány (tehát magam fele tudom egy fél centit húzni aa kormánykereket, és itt nem az oszlopra gondolok, azt tudom hogy normális hogy állítható.)

Álló helyben is könnyebb lett sokkal a kormányzás járó motor mellett?

Kicsit megforgatom, és a lendülettől végállásig pörög. Tehát igen...

Álló motornál miben más a kormányzás? Csak a holtjáték vagy az ellenállása is változott?

Ezt már írtam feljebb. A kormánnyal együtt forog a kerék, tehát a holtjáték nem válzotott. Csak az kiborító hogy eleve lehet tekerni ilyenkor a kormányt...

Mielőtt bármit veszel, bontsd meg a kormány mögötti burkolatot, és nézd meg a kormányzár/állítókar környékét; ha nem akad be a kormányzár, ott széthullhatott valami, és könnyen lehet, hogy a kormányszög jeladót is letarolta, így a szervo mindíg max erővel segít.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5163 Dátum: 2010.04.16 09:14:49 »
Nem értem hogy egyáltalán miért kell kétségbevonni azt amit mond a márkaszervíz. Gondolom megnézték, megvizsgálták az autót mielött rábökték hogy kormányoszlop csere. Hidd el, egy 400 ezres alkatrésszel ők sem dobálóznak csak úgy.
Nagyon egyszerű a helyzet. Megadod nekik a bontós kontaktod számát, hogy legyenek szívesek ők lerendelni saját magukhoz a bontott alkatrészt. Ők megrendelik, beépítik, ha siker akkor nincs gond, ha továbbra is fenn áll a hiba, akkor pedig kiveszik és te nem fizetsz nekik. Ennyi. De hidd el, ez kormányoszlop lesz...

Ne magadból indulj ki!

A szervizek nagyrésze nem szerel, hanem kicseréli egyben a fél kocsit, ha nemjó, akkor a másik felét is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5164 Dátum: 2010.04.16 12:06:17 »
Ne magadból indulj ki!

A szervizek nagyrésze nem szerel, hanem kicseréli egyben a fél kocsit, ha nemjó, akkor a másik felét is.

Régebben láttam a tv-ben, egy S Mercinél tényleg szinte évenkét kicserélték a kocsi nagy részét, majd az ügyfél panasza után felajánlották, hogy katalógusáron beszámítják a használt autóját amennyiben náluk vásárol egy másikat.  

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5165 Dátum: 2010.04.16 12:16:23 »
Ebben a hűvös időben normális, hogy nem kapcsol be a hűtő ventilátor? A vízhőfok beáll a megszokott értékre (vízszintes -1 vonás) megyek 20-30 km-et, de nem hallom a szokásos zajt.
Hol van az E12 4ZZE-ben a vízhőfok jeladó a ventilátor kapcsolásához?
Mikor vetted ezt észre,mert már úgy 6hónapja hűvös az idő.... :surrender:
Amíg a vízhőfokmérő beáll a megszokott értékre, nem kell aggódni szvsz.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5166 Dátum: 2010.04.16 17:08:20 »
Ebben a hűvös időben normális, hogy nem kapcsol be a hűtő ventilátor? A vízhőfok beáll a megszokott értékre (vízszintes -1 vonás) megyek 20-30 km-et, de nem hallom a szokásos zajt.
Hol van az E12 4ZZE-ben a vízhőfok jeladó a ventilátor kapcsolásához?
Mikor vetted ezt észre,mert már úgy 6hónapja hűvös az idő.... :surrender:
Amíg a vízhőfokmérő beáll a megszokott értékre, nem kell aggódni szvsz.
Hűtőfolyadék csere előtt nem figyeltem. -) Azt meg esőben csináltam meg és így kisebb motormosás is volt. Mondjuk nyáron mostam slaggal is a motorteret, attól nem lett semmi baja.

HUNited

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • SE-Smart - Minden ami SonyEricsson Okostelefon
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5167 Dátum: 2010.04.17 14:30:11 »
Nem értem hogy egyáltalán miért kell kétségbevonni azt amit mond a márkaszervíz. Gondolom megnézték, megvizsgálták az autót mielött rábökték hogy kormányoszlop csere. Hidd el, egy 400 ezres alkatrésszel ők sem dobálóznak csak úgy.
Nagyon egyszerű a helyzet. Megadod nekik a bontós kontaktod számát, hogy legyenek szívesek ők lerendelni saját magukhoz a bontott alkatrészt. Ők megrendelik, beépítik, ha siker akkor nincs gond, ha továbbra is fenn áll a hiba, akkor pedig kiveszik és te nem fizetsz nekik. Ennyi. De hidd el, ez kormányoszlop lesz...

Erre sajnos nincs lehetőség az általam kérdezett szervizben, és kétségeim nekem sincsenek, csak olcsóbb ajánlatot / megoldást keresek. Amúgy meg mivel még nem találkoztak ilyennel sehol az országban (több Toxotát is megkerestem), így gondoltam körbeérdeklődöm. Főleg hogy ez a Toyota pár hónapos még csak, sok mindennel nem is találkoztak. Ezért kérdeztem meg pl a Kaposváriakat, akik azért mindjárt több lehetőséget említettek.
Okos autóhoz, okos telefon. Ha SonyEricsson Okostelefon tulaj vagy, vagy érdekelnek ezek a készülékek, látogasd meg az én közösségi oldalam, az SE-Smart oldalt.

HUNited

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • SE-Smart - Minden ami SonyEricsson Okostelefon
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5168 Dátum: 2010.04.17 14:37:05 »
Most már csak bátornak kéne lennem, és leautózni széthullott kormánnyal kaposvárra... Szerintetek?

Az hogy a kormányszög jeladó vagy mi a szösz elszállt, az szinte tuti, mivel a motor jó... Túlságosan is rásegít hehe.

Jaj már csak nevetek rajta pedig be vagyok sz**va, hogy mi lesz... Nem tartozom a burzsujok közé, ráadásul hamarosan jön a baba is... A kocsira hitel van... Gondolkodtam már azon is, hogy hagyom a bank elvigye... Csak akkor mindent elbukok, a régi Toyotámat, vadonat új márkás gumikat (150km-et futottak eddig), riasztót (utólag tettem bele), súlyadót, az eddigi 4 törlesztőrészletet... Tehát úgy kb fél misit...

Tudom az én bajom, ne titeket terheljelek vele...
Okos autóhoz, okos telefon. Ha SonyEricsson Okostelefon tulaj vagy, vagy érdekelnek ezek a készülékek, látogasd meg az én közösségi oldalam, az SE-Smart oldalt.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5169 Dátum: 2010.04.17 14:56:13 »
... Gondolkodtam már azon is, hogy hagyom a bank elvigye... Csak akkor mindent elbukok...

Erről ennyit.

Előfordulnak műszaki hibák autóknál. Vásárlásnál tudomásul veszi az ember, hogy ez benne van a pakliban. A kocsit meg kell csináltatni, és kész.

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5170 Dátum: 2010.04.17 15:00:50 »
... Gondolkodtam már azon is, hogy hagyom a bank elvigye...

Azért még ne temesd, az se tudod még, hogy mi a baja. Lehet tök bagatel, de lehet komolyabb is. Majd ráérsz akkor  :cry: -ni.  ;)

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5171 Dátum: 2010.04.17 15:13:07 »
Ez a kormányszög jeladó OFF Punto II-knél is viszonylag gyakran előforduló hiba, azon cserélhető maga a jeladó külön, 120ezer körül van az ára.
Ha a Corollán egybe van az egész cucc akkor vegyél bontottat, Késmárk utcai bontóban nagyon sok motyó van E12-höz.

HUNited

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
    • SE-Smart - Minden ami SonyEricsson Okostelefon
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5172 Dátum: 2010.04.17 15:20:17 »
Erről ennyit.

Előfordulnak műszaki hibák autóknál. Vásárlásnál tudomásul veszi az ember, hogy ez benne van a pakliban. A kocsit meg kell csináltatni, és kész.

Ha benne lenne a pakliban, akkor nem Toyotát venne az ember, hanem mondjuk Suzukit. A Toyotánál egy ilyen hibának nem szabad benne lennie a pakliban. És amúgy ép ezért nem cserélhető önállóan, mert nincs benne a pakliban, úgy mint pl holmi vacak fiatoknál. Csak ugye én most be***ptam.
Okos autóhoz, okos telefon. Ha SonyEricsson Okostelefon tulaj vagy, vagy érdekelnek ezek a készülékek, látogasd meg az én közösségi oldalam, az SE-Smart oldalt.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5173 Dátum: 2010.04.17 15:25:33 »
Ha benne lenne a pakliban, akkor nem Toyotát venne az ember, hanem mondjuk Suzukit.

Nemá', hogy egy Toyota nem hibásodhat meg. Ritkábban teszi, mint sok más autó, de NINCS olyan autó, amelyikből egyik példány sem produkál műszaki hibát. Ezek bonyolult gépek, amik kopnak, használódnak, és igen, néha el is romlik bennük valami. Ezt tudomásul kell venni vásárlásnál, legyen Citroen vagy Subaru az autó, amit éppen megveszünk.

Amúgy a Suzukik elég megbízhatóak, ha ez az egyetlen szempont autóvásárlásnál, nyugodtan meg lehet venni őket.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5174 Dátum: 2010.04.17 16:08:32 »
Ha benne lenne a pakliban, akkor nem Toyotát venne az ember, hanem mondjuk Suzukit.
Nemá', hogy egy Toyota nem hibásodhat meg. Ritkábban teszi, mint sok más autó, de NINCS olyan autó, amelyikből egyik példány sem produkál műszaki hibát.
Már elnézést, de a használtan megvásárolt 2002es corinak mennyire volt ismert az előélete....azért ezt is tegyük be a képbe. Nem úgy van ám, hogy megveszünk egy 8éves kedvező áru használtat kitudja kitől, és az úgy fog működni mint az új null kilométeres szalonból vett....