Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2886994 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4845 Dátum: 2010.01.16 20:47:37 »
...
Lehet hülyeséget mondok de asszem azzal még olcsóbban kijönnél és nagyon szépen megy!

Egyreszt kerdes, hogy ehhez a motorhoz fejlesztett-e barki is kompresszort (necces, hogy nem), masreszt ha esetleg letezik, akkor nem olcso mulatsag.... :(

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4846 Dátum: 2010.01.17 14:58:31 »
E12 sedanban hol van a távirányítós központi zár vevő egysége?
Egy manual szerint a jobboldali C oszlop környékén, de olvastam már olyat is h a tetőben van. (az első verzió a hihetőbb, de valaki erősítsen meg)

Más: a lemerült az elem a távirányítóban nem befolyásolja az immot, igaz? Ha lemerül akkor csak az ajtókat kell majd kulccsal nyitni, de minden más rendesen műxik.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4847 Dátum: 2010.01.17 15:28:40 »
Cserélt már valaki rendszámtábla világítást E12 hatchbackban? Nagy szívás. Megnéztem a kezelési könyvet, tök primiítv dolognak tűnt. Nagy szerencsémre az Auchanban volt 5w-os soffita ízzó. A csomagtér ajtajának belső síkján le kell pattintani a kis fedelet, ami mögött van a nyílás, és ott kell kicserélni az izzót. A jobb oldali világítás cseréje nem is annyira gáz, viszont nekem a bal oldalon nem ég. A bal oldali izzóhoz szerintem képtelenség hozzáférni, mert ott van egy fix merev fém pánt, ami miatt kb 3-4cm-es üregen kellene benyúlni. Lehet, hogy fogóval kellene, de nem akarom eltörni a foglalatot.  :surrender: :wacko:

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4848 Dátum: 2010.01.17 15:47:18 »
Cserélt már valaki rendszámtábla világítást E12 hatchbackban? Nagy szívás.
Vagy két hete cseréltem éppen a baloldalit. Nekem sikerült, de sokat káromkodtam közben. Lehetetlenül kis kéz kell hozzá lehetetlenül hosszú ujjakkal. Perverz dolog. Mutató és középső ujjal be kell nyúlni fájdalomküszöbig és a középső ujj hegyével elforgatni a foglalatot 90 fokkal. Esetleg csavarhúzó hegyével megpróbálni elforgatni. Visszatenni könnyebb volt.  :D   
1.4VVti (2004)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4849 Dátum: 2010.01.17 16:26:25 »
Cserélt már valaki rendszámtábla világítást E12 hatchbackban? Nagy szívás.
Vagy két hete cseréltem éppen a baloldalit. Nekem sikerült, de sokat káromkodtam közben. Lehetetlenül kis kéz kell hozzá lehetetlenül hosszú ujjakkal. Perverz dolog. Mutató és középső ujjal be kell nyúlni fájdalomküszöbig és a középső ujj hegyével elforgatni a foglalatot 90 fokkal. Esetleg csavarhúzó hegyével megpróbálni elforgatni. Visszatenni könnyebb volt.  :D   
Második nekifutásra kiszedtem, de vissza nem tudtam már varázsolni ezt a sz@rt. Jövő héten viszem szervizbe, majd megkérem hogy rakják vissza mert sem kis 160cm-es 60kilós rizsevő sem vagyok, meg nőgyógyásznak sem tanultam.

sonic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4850 Dátum: 2010.01.17 20:28:20 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy szerintetek a 2005-ös sedán corolla (http://tinyurl.com/y89ycxf) ködlámpája bele megy-e
a szintén 2005-ös hatchback-be (http://tinyurl.com/yeuguqp)
a műagyan takarók természetesen nem illeszkednek azokat mindenképpen cserélni kell
sajnos gyári számot nem tudok...

Előre is köszi!

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4851 Dátum: 2010.01.17 20:42:23 »
sajnos gyári számot nem tudok...

Ellenőrizd a toyodiy.com oldalon, egyúttal választ is kapsz a kérdésedre.

sonic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4852 Dátum: 2010.01.17 20:54:48 »
sajnos gyári számot nem tudok...

Ellenőrizd a toyodiy.com oldalon, egyúttal választ is kapsz a kérdésedre.

köszi, megnéztem elvileg ugyan az

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4853 Dátum: 2010.01.17 20:56:35 »
E12 sedanban hol van a távirányítós központi zár vevő egysége?
Egy manual szerint a jobboldali C oszlop környékén, de olvastam már olyat is h a tetőben van. (az első verzió a hihetőbb, de valaki erősítsen meg)

Más: a lemerült az elem a távirányítóban nem befolyásolja az immot, igaz? Ha lemerül akkor csak az ajtókat kell majd kulccsal nyitni, de minden más rendesen műxik.
Én a tetőről tudok, nagyjából középen...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4854 Dátum: 2010.01.20 19:37:34 »
E12 angol modellekben a gyári lengéscsillapítók Kayaba gyártmányúak?

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4855 Dátum: 2010.01.20 21:42:15 »
E12 angol modellekben a gyári lengéscsillapítók Kayaba gyártmányúak?

Ha péntekig ráér akkor megmondom estére!
Uis megyek vissza a műszerfalammal illetve megyek fényeztetni egy fél oldal Corollát :cry:
Konrád

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4856 Dátum: 2010.01.20 21:57:24 »
Jajj, mi lelte?

Persze, ráér, csak a kíváncsiság hajt, remélhetőleg még egy ideig nem lesz szükség az infóra. Köszi előre is.

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4857 Dátum: 2010.01.20 22:01:32 »
Jajj, mi lelte?

Persze, ráér, csak a kíváncsiság hajt, remélhetőleg még egy ideig nem lesz szükség az infóra. Köszi előre is.

Ha csillapító kéne Én Koni-t vennék két dolog miatt is:
- a Koni jó.
- a Koni a legjobb.

 :lol: :lol: :lol:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4858 Dátum: 2010.01.21 06:12:17 »
Jajj, mi lelte?

Persze, ráér, csak a kíváncsiság hajt, remélhetőleg még egy ideig nem lesz szükség az infóra. Köszi előre is.

Ha csillapító kéne Én Koni-t vennék két dolog miatt is:
- a Koni jó.
- a Koni a legjobb.

 :lol: :lol: :lol:

Meg kemény,meg a Tein és a KW jobb és magasságot is lehet állítani velük.A Konival csak keménységet ;) és a hátsókat is csak akkor ha ki vannak szerelve.

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4859 Dátum: 2010.01.21 18:31:58 »

Meg kemény,meg a Tein és a KW jobb és magasságot is lehet állítani velük.A Konival csak keménységet ;) és a hátsókat is csak akkor ha ki vannak szerelve.


Csak még a Koni szett corihoz 100000, addig a Tein és a Kw 300000. Azért ezt se felejtsük el.  ;)