Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887312 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4800 Dátum: 2010.01.10 20:40:32 »
Nem vágom, hogy pontosan mi nem jó. A tekerő műanyag "kupak" menete törött szét vagy a szabályzómechanika ment tönkre?

A egész középkozolt tudod kiszerelni, aminek a két széle teljesen lenyúlik alulra. A kissé másabb színű tekerőrész tudtommal nem kiszerelhető önmagában.

A középkonzol műanyagjához nem rögzül a tekerőmechanika, az ez alatt van. A középkonzolt úgy tudod szétszedni, hogy leszeded e tekerőket és kicsavarod a rögzítő csavarokat. Ezután az egész köépkonzol kirántható, oldalt és alul (hamutartónál) is csak patentok fogják. Ne felejtsd el leszedni a légbeáramlás csúszkájáról a műanyagpöcköt sem, mert útban van.

Ezután már látni fogod, hogy hogyan merre.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4801 Dátum: 2010.01.10 20:42:41 »
Alkatrészeket meg itt találsz hozzá. (Mármint, hogy milyen részekből áll össze.)
Amúgy én megnézném bontóban. Azok listáját megtalálod a honlapon.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4802 Dátum: 2010.01.10 20:45:00 »
Elkavartam a kézikönyvet.  :censored: Valaki meg tudná mondani, melyik biztosítékon van a középkonzol világítása és a rádió? Köszi.
Tárgytalan, megtaláltam. A szivargyújtóval (jelölés: CIG) vannak egy körön.
Király, most mentem ki a kocsihoz, és értem be a lakásba a kézikönyvvel :wacko:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4803 Dátum: 2010.01.10 21:19:35 »
 :flowers:

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4804 Dátum: 2010.01.10 21:41:46 »
Alkatrészeket meg itt találsz hozzá. (Mármint, hogy milyen részekből áll össze.)
Amúgy én megnézném bontóban. Azok listáját megtalálod a honlapon.

az említett oldalon nem találtam olyan tipust amilyen nekem van:)

de sokban nem térhet el belülről a többitől azért thx.
barna.cukor neked is köszi az infót

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4805 Dátum: 2010.01.10 21:51:30 »
Kizárt dolog... Alvázszám alapján is nézted?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4806 Dátum: 2010.01.10 21:55:41 »
Ez pl. elég hasonlónak tűnik (2001, Corolla, 5 ajtós, 1.8 dízel, angol, kézi váltós).
Katt

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4807 Dátum: 2010.01.10 22:30:44 »
Szüleim 98-as Corollajában elromlott a vezető oldali ajtózár, konkrétan kulccsal nem lehet nyitni-zárni, de belülről gombbal igen.
Ez esetben mi a logikus megoldás szerintetek? Lehet ilyesmit javítani, vagy zárat kell rendelni a kulcshoz?

Feleségemében is megakadt, nagymennyiségű zárolajozó belepumpálása óta ismét tökéletes!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4808 Dátum: 2010.01.11 15:34:23 »
Helló.

a 4799 es hsz mnél levő képhez kapcsolodoan lenne egy kérdésem.


a cd tartót és a hamutálat ki lehet e venni előről? mögötte betudok e nyúlni a fűtésventillátor kapcsolóhoz?
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 15:43:08 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4809 Dátum: 2010.01.11 15:41:05 »
Nekem a "CD tartós" rész 2 DIN-es és a kiszedéséhez a középkonzolt ki kellett bontani.
         

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4810 Dátum: 2010.01.11 17:39:04 »
ok akkor ráhagyom a szervizre, nem gányolok. bontóban sem olcsóbb s még akkor nincs beszerelve. Egyébként pedig szervizes tapasztalatot is be kell gyűjtenem ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.11 17:40:47 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4811 Dátum: 2010.01.11 17:53:42 »
Pedig nem nagy művészet szétszedni ám.  :flowers:
Le kell húzni a három (nálad kettő) tekerőt meg a belső levegő keringtető pöckét, kiszedni a kamutálat, majd megnézni, van-e csavar a hamutálnál meg a szivargyújtónál, illetve a CD-tartót is valszeg csavar tartja belülről (nálam a 2 DIN-esnél legalábbis így van). Ezek után elvileg alulról felfelé ki lehet húzni.

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet? Hova valósi vagy egyébként?
         

somapecs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4812 Dátum: 2010.01.12 10:32:24 »
Sziasztok!
Van egy új corollám, és az vele a problémám, hogy a vásárlás kicsit el lett kapkodva (így tudtam csak jó pénzért hozzájutni), ezért az alapkivitelű kocsiról van szó. Annyira ez nem is nagy baj, mert a luna felszereltségből olyan sok dolgot nem hiányolok, de egyet nagyon, a multikormányt. Szóval valami úton-módon szeretném ezt kicserélni, és arra gondoltam, hogy bontóból megpróbálok szerezni egyet, csak az a kérdésem, hogy egy ilyen csere mennyire bonyolult dolog? Gondolok itt arra, hogy vajon be van-e kábelezve előre az audio-vezérlés, és a légzsákkal lesz-e valami probléma. Vagy inkább béküljek ki a gondolattal, hogy a következő 6-7 évben nem lesz multikormányom? Ha valakinek esetleg van ilyen tapasztalata, akkor megköszönném a segítséget.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4813 Dátum: 2010.01.12 10:43:08 »
Ahogy mondani szoktam: Kihagyhatatlan ajánlat nincs....
De ezen már kár bánkódni.

A garancia miatt én nem nagyon cserélgetném a kormányt. De ha ez nem zavar téged, akkor első lépésben azzal kezdeném, hogy megnézem, be van-e kábelezve? (A szétszedés előtt vedd le az akkusarut, nehogy eldurranjon a légzsák, mert egyrészt hangos, másrészt meg is ölhet.)
Bontóban nem biztos, hogy kapsz légzsák nélkül kormányt, és mivel új modell, és valószínűleg olcsó sem lesz.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4814 Dátum: 2010.01.12 13:06:41 »
Sziasztok!
Van egy új corollám, és az vele a problémám, hogy a vásárlás kicsit el lett kapkodva (így tudtam csak jó pénzért hozzájutni), ezért az alapkivitelű kocsiról van szó. Annyira ez nem is nagy baj, mert a luna felszereltségből olyan sok dolgot nem hiányolok, de egyet nagyon, a multikormányt. Szóval valami úton-módon szeretném ezt kicserélni, és arra gondoltam, hogy bontóból megpróbálok szerezni egyet, csak az a kérdésem, hogy egy ilyen csere mennyire bonyolult dolog? Gondolok itt arra, hogy vajon be van-e kábelezve előre az audio-vezérlés, és a légzsákkal lesz-e valami probléma. Vagy inkább béküljek ki a gondolattal, hogy a következő 6-7 évben nem lesz multikormányom? Ha valakinek esetleg van ilyen tapasztalata, akkor megköszönném a segítséget.
Tudomásom szerint lehet kapni utólag kormányra szerelhető audio-vezérlőt, persze csak fejegységgel együtt. Bár már amióta van Bluetooth technológia, nem elképzelhetetlen univerzális szett sem (mint pl. kihangosítóknál).  :hmmmm: Lényegesen egyszerűbb, és olcsóbb megoldás lenne, sztem ennek nézz utána.  :eek: