Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887366 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3855 Dátum: 2009.07.13 20:57:22 »
Én nem tudok,de ha megnézel valami lángot vagy startautót talán nekik is van.Nem emlékszem már mennyi volt,de ennél biztosan jóval olcsóbb.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3856 Dátum: 2009.07.17 13:20:00 »
Segítség!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a 3 ajtós békalámpás corolla hátsó szárnyát hogyan kell leszedni? (Kicsavartam a három csavart ami tartja, de az istennek sem enged  :censored:)
Bicikliszállítót szeretnék applikálni rá, de spoilerrel elvileg nem lehet rögzíteni a csomagtartó ajtajára.


Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3857 Dátum: 2009.07.17 13:52:04 »
Azt tudom elképzelni hogy szélvédőragasztóval is fel van fogatva...Ha látod a ragasztást akkor snitzerrel vágd el vagy valami meleglevegőfúvóval...

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3858 Dátum: 2009.07.17 16:01:09 »
Köszi, megnéztem és szerencsére nincs ragasztva, hanem két (talán) patent tartja. Alap feszítésre nem jön, lapos szerszámmal való noszogatás sem segít.  Van valami spéci módja, hogy hogyan kell kiszedni? Próbáljam határozottabban?  :helpsmilie:

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3859 Dátum: 2009.07.17 16:37:36 »
Köszi, megnéztem és szerencsére nincs ragasztva, hanem két (talán) patent tartja. Alap feszítésre nem jön, lapos szerszámmal való noszogatás sem segít.  Van valami spéci módja, hogy hogyan kell kiszedni? Próbáljam határozottabban?  :helpsmilie:

Fujj a patenthoz egy kis WD40-et vagy csavarlazítót, nézdd meg hogy áll a patent és abban az irányban rántsd meg kicsit keményebben.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3860 Dátum: 2009.07.17 21:13:45 »
Köszönöm a segítséget, végül kiderült, hogy nem kell levenni, működik úgy is hogy fent marad, úgyhogy másra bízom a kísérletezést. (Ha vkinek esetleg sikerül, az azért elmondhatja, hogy hogyan sikerült).

Köszi még egyszer!

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3861 Dátum: 2009.07.18 14:39:18 »
Hello!

Hogy lehet hozzájutni corolla szerelési/karbantartási kézikönyvhöz?Olyasmire gondolok amiben le van írva minden alkatrész javításának,cserélésének módja.
A modell egy 2001-es 1.4 vvt-i corolla.

Köszi a választ!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3862 Dátum: 2009.07.22 18:42:10 »
Köszönöm a válaszokat. Minden szűrő, stb egyébként JC Premium, amit most vettem a Corihoz, csak elképesztően olcsó a fékbetét a másik ajánlott Lucashoz képest, így gondoltam inkább megkérdezlek titeket, nehogy belefussak valamibe.
Mivel igen jó áron van, megkockáztatom a nyikorgást (most is nyikorgok fékezésnél mint egy busz, max nem lesz változás...  [rohog] ).
Fékbetétből szvsz, ha az ár is fontos, akkor Nipparts; ha az ár kevésbé fontos, akkor Textar, Ate vagy Ferodo.

Amúgy meg sokan mondják ilyen vagy olyan betétre, hogy xar... Na, az Avénkba egy hónapja Textar került (több fórumtárs szerint xar), szerelőm ajánlására, aki alapban ezzel szereli az autókat, ha a vevő hangsúlyt fektet a minőségre... Hát, azóta belement 2000 km (inkluzíve Tirol, sok hegy, nagy terhelés) - jelentem, ugyanúgy fog mint előtte a gyári, nem koszolja jobban a felnit, és semmi hangja nincs.

Nippartsra is sokan mondják, hogy csikorgós. Ehhez képest ilyet tettem Szutyikába, aztán végigcsináltam vele ugyancsak Tirolt; jól fog (jobban, mint előtte a gyári - igaz, az már ősöreg volt), nem koszolja a felnit, és semmi hangja nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3863 Dátum: 2009.07.22 19:01:38 »
[Nippartsra is sokan mondják, hogy csikorgós. Ehhez képest ilyet tettem Szutyikába, aztán végigcsináltam vele ugyancsak Tirolt; jól fog (jobban, mint előtte a gyári - igaz, az már ősöreg volt), nem koszolja a felnit, és semmi hangja nincs.
Enyémben jakoparts van most, és érdekes mód mindig csak elindulás után 1-2fékezésig csikorog, aztán teljesen elhalkul.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3864 Dátum: 2009.07.22 19:07:50 »
Nekem a textar volt szar és nyikorgós...

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3865 Dátum: 2009.07.23 02:12:19 »
Nem ég a bal lámpám sajna.
Pedig alig több mint 1 éve lett bele véve . Optiblue volt.

Most akkor milyen izzókat vegyek bele ami tényleg jól világít és tartós is ?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3866 Dátum: 2009.07.23 02:26:44 »
Nem ég a bal lámpám sajna.
Pedig alig több mint 1 éve lett bele véve . Optiblue volt.

Most akkor milyen izzókat vegyek bele ami tényleg jól világít és tartós is ?

Xenon  :ph34r:
Fehér autóban szerintem irtó jól néz ki egy 4300K-es :)
Sokkal jobban világít. Állítólag vadásznak rá; még nem hallottam semmi negatív yardos élményt... 20-25ért már jó cuccot kapsz min. 1év garanciával. (Nekem másfél éve hibátlan, és imádom, és soha többé halogént :) )
kisa
born to ride

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3867 Dátum: 2009.07.23 03:01:25 »

Xenon  :ph34r:
Fehér autóban szerintem irtó jól néz ki egy 4300K-es :)
Sokkal jobban világít. Állítólag vadásznak rá; még nem hallottam semmi negatív yardos élményt... 20-25ért már jó cuccot kapsz min. 1év garanciával. (Nekem másfél éve hibátlan, és imádom, és soha többé halogént :) )

Hát igen, biztos többre mennék vele mint egy + ködlámpaszettel ami nem nagyon világít. Vagy abból is xenon kéne......
Hova teszem ezt a sok trafót ??? :eek:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3868 Dátum: 2009.07.23 03:09:46 »
Szerintem a ködlámpa úgy ahogy van, felesleges, akár xenon, akár halogén. Főleg xenon tompított mellé, főleg gyári ködlámpa. Kútba dobott pénz. Ha ködlámpát veszel, a gyárit nagyon nagy ívbe kerüld el, mert az E12 gyári ködlámpája DÍSZ. Magyarországon nagyon ritkán van köd, és ha jól tudom, a fővárosban élsz, és főleg ott használod az autót, arra az évi 1-2 alkalomra (többért amúgy is büntetnek, mert indokolatlan) nem adnék 10forintot sem ködlámpáért. Akkor már sokkal inkább valami morcos -DTM- tyúkrácsot raknék a helyére, mert az legalább egyedi, és szvsz jól is áll a Corinak :)
kisa
born to ride

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3869 Dátum: 2009.07.23 03:11:57 »
Szerintem a ködlámpa úgy ahogy van, felesleges, akár xenon, akár halogén. Főleg xenon tompított mellé, főleg gyári ködlámpa. Kútba dobott pénz. Ha ködlámpát veszel, a gyárit nagyon nagy ívbe kerüld el, mert az E12 gyári ködlámpája DÍSZ. Magyarországon nagyon ritkán van köd, és ha jól tudom, a fővárosban élsz, és főleg ott használod az autót, arra az évi 1-2 alkalomra (többért amúgy is büntetnek, mert indokolatlan) nem adnék 10forintot sem ködlámpáért. Akkor már sokkal inkább valami morcos -DTM- tyúkrácsot raknék a helyére, mert az legalább egyedi, és szvsz jól is áll a Corinak :)

Mondasz valamit ! Amúgy valami 83.000 Ft lenne nekem a ködlámpa szett hivatalosan úgy, hogy elő van kábelezve.
Kiváncsi vagyok egy klíma bontóban mennyi lenne......