Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902066 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3780 Dátum: 2009.07.07 20:13:51 »
Én vettem garanciát anno, 41.000/év volt asszem.
Szervizből hívtak ma debreceniek, kérdeztek ilyeneket:
- fékbetét cserekor volt-e tárcsa cserélve (fogalmam sincs)
- Klímát szerintük felesleges tölteni, elég kipucolni, meg szűrőt se akartak cseréltetni, merthogy októberbe volt, szerintük felesleges.
Holnap du. visszahív, addig megkeresem számlát.

Monoriak küldtek mailt, de winmail.dat melléklet van benne, nemtom megnyitni, s mivel nemrég értem haza nem tudtam felhíni, majd reggel elküldetem újra.

Az viszont felidegelt, hogy a debreceni szervizt nem érdekli hogy vettem ablaktörlőt, azt vegyek újat nem tudnak mit csinálni másik szervizessel. Ez amúgy ok szerintetek?
Kifizetek 8700 Ft+munkadíjat szervizben hivatalosan, szar, s akkor erre az a megoldás vegyek újat.
Amúgy aki kitalálta hogy 3 részből kell összerakni a lapátot, annak remélem az anyja forog a sírjában  :censored:
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3781 Dátum: 2009.07.07 20:18:24 »
*.dat-ot a sima notepad megnyitja. De ha bonyolitod, akkor TC nezoke  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3782 Dátum: 2009.07.07 20:21:04 »
Ezzel a garanciával kapcsolatban részleteket tud vki?
Ha bármi baja van kocsinak külföldön akkor jönnek és megszerelik ugyi? Szal felesleges drága pízért kötni külön biztosítást a kocsira? (Casco-m van teljeskörű, azon kívül)
Bár aligha kell attól tartani hogy otthagyna valahol szerintem, de azért ugye tuti ami hótzihher...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3783 Dátum: 2009.07.07 20:25:52 »
*.dat-ot a sima notepad megnyitja. De ha bonyolitod, akkor TC nezoke  :D
Ezt próbáltam 4.nek:
Thunderbird, Outlook, World, Notepad, Tc...mindenhol osszevissza zagyva karakterek, ez az elso par sor:
Itt a file: klikk
Amúgy se kép se hang :(
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.07 20:27:46 írta Boby »
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3784 Dátum: 2009.07.07 20:36:53 »
Boby!

Menj be egy autósboltba és kérj egy garnitúra VALEO ablaktörlőlapátot, jó darabig nem lesz vele gondod, ilyen dolgokkal nem szabad sz.rozni márkaszervízben.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3785 Dátum: 2009.07.07 20:45:04 »
Az viszont felidegelt, hogy a debreceni szervizt nem érdekli hogy vettem ablaktörlőt, azt vegyek újat nem tudnak mit csinálni másik szervizessel. Ez amúgy ok szerintetek?
Kifizetek 8700 Ft+munkadíjat szervizben hivatalosan, szar, s akkor erre az a megoldás vegyek újat.
Amúgy aki kitalálta hogy 3 részből kell összerakni a lapátot, annak remélem az anyja forog a sírjában  :censored:
Azért jól mosd le az ablakot, húzd végig a kezed a lapátokon, mert lehet csak valami kosz beszorult, egyébként meg semmi baja azoknak a lapátoknak.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3786 Dátum: 2009.07.07 20:50:47 »
Azért jól mosd le az ablakot, húzd végig a kezed a lapátokon, mert lehet csak valami kosz beszorult, egyébként meg semmi baja azoknak a lapátoknak.
Voltam hétvégén kárpittisztítani, megnéztük azt is. Megtörölték mosás után textillel, nem jobb 1 szálat sem:(
Az lesz amúgy veszek boltban 1be részes cuccot, felrakom ozt jónapot.
Csak bosszantó: nem volt olcsó az a szar. Nincs elkopva: ahol töröl ott tökéletes. Csak az illesztéseknél nem ér rendesen össze, s ott húz csíkot a köztes rész. Pont énelőttem, anyósülés előtt lenne nem problémáznék...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3787 Dátum: 2009.07.07 20:55:05 »
Ezt próbáltam 4.nek:
Thunderbird, Outlook, World, Notepad, Tc...mindenhol osszevissza zagyva karakterek, ez az elso par sor:
Itt a file: klikk
Amúgy se kép se hang :(
Használd ezt a progit, ez megnyitja:
http://www.kopf.com.br/winmail/winmail-reader-setup.exe

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3788 Dátum: 2009.07.08 00:48:26 »
Én vettem garanciát anno, 41.000/év volt asszem.
Szervizből hívtak ma debreceniek, kérdeztek ilyeneket:
- fékbetét cserekor volt-e tárcsa cserélve (fogalmam sincs)
- Klímát szerintük felesleges tölteni, elég kipucolni, meg szűrőt se akartak cseréltetni, merthogy októberbe volt, szerintük felesleges.
Holnap du. visszahív, addig megkeresem számlát.

Monoriak küldtek mailt, de winmail.dat melléklet van benne, nemtom megnyitni, s mivel nemrég értem haza nem tudtam felhíni, majd reggel elküldetem újra.

Az viszont felidegelt, hogy a debreceni szervizt nem érdekli hogy vettem ablaktörlőt, azt vegyek újat nem tudnak mit csinálni másik szervizessel. Ez amúgy ok szerintetek?
Kifizetek 8700 Ft+munkadíjat szervizben hivatalosan, szar, s akkor erre az a megoldás vegyek újat.
Amúgy aki kitalálta hogy 3 részből kell összerakni a lapátot, annak remélem az anyja forog a sírjában  :censored:
A számlákat meg kell őrizni, azon rajta van, hogy volt-e tárcsa cserélve vagy sem. Amúgy emlékezetes, mert a 2 db tárcsa cirka 40.000 Ft.

A klíma HFC gáza szivárog minden kocsiból, van akinél gyorsan, van akinél lassabban. Én javaslom a töltet ellenőriztetését. A legtöbb mszervíz ehhez hülye, ajánlom, hogy egy jó klímást keress meg ezzel. (Sokan a nyomását nézik, de ez nem számít, a töltet leengedését követően a tömegmérés hozza a pontos eredményt. Nah, ehhez kell a szaki...)

A pollenszűrő cseréje nem az eltelt időtől függ, hanem a koszosság fokától. Miután a kesztyűtartót kiszerelted és a pollenszűrőt kiszedted a gépkönyv leírása szerint, azután pillanat alatt le tudod ellenőrizni, hogy cserés-e vagy sem. Ha koszos, akkor utángyártott van 2.000-ért. A gyári 6-7.000 pénz, ezért az nem javasolt. Amúgy meg fölös drágát venni, mert pillanat alatt koszos lesz...

Elvileg minden Toyota tartozékra van garancia, így a lapátokra is. Miután a cseréje marha egyszerű, ezért bárki 2 perc alatt ki tudja cserélni. Leellenőrizni nehezen tudják, hogy ez e a cserélt darab vagy csak ingyen szeretnél-e egy újat... Ezért is mondták, hogy vegyél újat...
Amúgy nem szabad ezt sem rájuk bízni, kell venni Valeo-t vagy Bosch-t, otthon 2 perc alatt felrakni, azt az sokáig jó lesz. És harmad áron. Nekem egy első szett valeo 2.700 volt.

Az ablaktörlő lapáton nem szabad a gumicserével játszani, mert az már jó sosem lesz. Meg kell venni vasastól az egészet, és egyben cserélni.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3789 Dátum: 2009.07.08 01:23:19 »
Na a kolléga segítségével sikerült a progival a mailt megnyitnom (Köszi):
Íme a szervízdíj kalkuláció: Klikk
170.000 Ft lenne a vége. Finoman szólva is sokallom.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3790 Dátum: 2009.07.08 01:35:39 »
A számlákat meg kell őrizni, azon rajta van, hogy volt-e tárcsa cserélve vagy sem. Amúgy emlékezetes, mert a 2 db tárcsa cirka 40.000 Ft.

A klíma HFC gáza szivárog minden kocsiból, van akinél gyorsan, van akinél lassabban. Én javaslom a töltet ellenőriztetését. A legtöbb mszervíz ehhez hülye, ajánlom, hogy egy jó klímást keress meg ezzel. (Sokan a nyomását nézik, de ez nem számít, a töltet leengedését követően a tömegmérés hozza a pontos eredményt. Nah, ehhez kell a szaki...)

A pollenszűrő cseréje nem az eltelt időtől függ, hanem a koszosság fokától. Miután a kesztyűtartót kiszerelted és a pollenszűrőt kiszedted a gépkönyv leírása szerint, azután pillanat alatt le tudod ellenőrizni, hogy cserés-e vagy sem. Ha koszos, akkor utángyártott van 2.000-ért. A gyári 6-7.000 pénz, ezért az nem javasolt. Amúgy meg fölös drágát venni, mert pillanat alatt koszos lesz...

Elvileg minden Toyota tartozékra van garancia, így a lapátokra is. Miután a cseréje marha egyszerű, ezért bárki 2 perc alatt ki tudja cserélni. Leellenőrizni nehezen tudják, hogy ez e a cserélt darab vagy csak ingyen szeretnél-e egy újat... Ezért is mondták, hogy vegyél újat...
Amúgy nem szabad ezt sem rájuk bízni, kell venni Valeo-t vagy Bosch-t, otthon 2 perc alatt felrakni, azt az sokáig jó lesz. És harmad áron. Nekem egy első szett valeo 2.700 volt.

Az ablaktörlő lapáton nem szabad a gumicserével játszani, mert az már jó sosem lesz. Meg kell venni vasastól az egészet, és egyben cserélni.
Féktárcsa: Nem volt ilyen, nem fizettem ilyen sokat az biztos, de most ki is derült, monoriak tudják, hogy nem volt. Amúgy a számlát nem őrizgetem, van elég cucc amit kell így is, semmit nemtok vele kezdeni. A lomokat meg utálom :D
Lapát: Ma megyek boltba, veszek, vagy ha nincs rendelek.
Pollenszűrő: Olajshoptól szoktam rendelni olajat, majd legközelebb a szűrőt is megrendelem. Elvileg ez kell nekem a Filtronból, amit ők forgalmaznak: Klikk Jó ez, vagy nézzek valahol más típust? Érdemes egyáltalán aktív szenest venni?
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.08 01:47:46 írta Boby »
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3791 Dátum: 2009.07.08 01:37:20 »
Na a kolléga segítségével sikerült a progival a mailt megnyitnom (Köszi):
Íme a szervízdíj kalkuláció: Klikk
170.000 Ft lenne a vége. Finoman szólva is sokallom.
Hátsó fékbetét és tárcsacseréről eddig nem volt szó.

Az első féktárcsa cseréje sem feltétlen indokolt.

Az olajszűrő Mann-Filterbe 1.300, nem 2.300.

A légszűrő Wix-be vagy Japanpartsba <3.000, nem 5.100.

A pollenszűrő kapható 2.000-ért is, nem kell gyári 4.250-ért.

Az autotékánál Motul fékolaj <2.000, nem pedig 3.400. Mellesleg a Toyota márkájú sincs ennyi, mint ez a Castrol. Amúgy Castrol is van 2.000 körül a tékánál pl.

Klíma töltésért kevés a 2.000, a fékspray-t meg nem illik felszámolni, ugyanis ez benne kéne, hogy legyen a munkadíjban... Nekem sem számolták eddig sosem fel. És egy teljes flakon sem kelló hozzá...

A fékjavításért sem kevés a munkadíj, de ha hátul nem kell cserélni, akkor a fele ennek kb.

Motormosás 30 Ft slaggal és autósamponnal otthon. Amúgy fölösleges.

A szervíz munkadíj is sok szerintem ezekért, olyan 8.000 lenne reális.

Amúgy otthon is le lehet ellenőrizni a féket. Kerék leszed, azt megnézed a betéteken a kopórész vastagságát. Ha >2mm, akkor még 10.000 km-t elmegy simán. Ha a tárcsa vastagsága elöl<20mm, akkor feltétlen csere. (A gyári 23mm-es min érték egy vicc...)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3792 Dátum: 2009.07.08 01:43:19 »
Pollenszűrő: Olajshoptól szoktam rendelni olajat, majd legközelebb a szűrőt is megrendelem.Tudja esetleg vki milyet kell, vagy milyet érdemes enyémhez pontosan?
Ha E12-es Corollád van, akkor:

Pollenszűrő: Bárdi autónál vettem, a típusa nincs meg, de ott kikeresik, 2.000 pénz.
Olajszűrő: Bárdi autónál vettem, 4zz-fe és 3zz-fe motor esetén (1.4 VVT-i, 1.6 VVT-i): Mann-Filter MAW68/1


Az E12-esünkbe 3 hónapja cseréltettünk Kaposváron a Koto-nál első betétet és tárcsát.

Árak: (Bruttó)
Betét (gyári, Pagid): 15.350/garnitúra
Tárcsa (gyári): 37.345/2 db
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.08 01:46:20 írta barna.czukor »

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3793 Dátum: 2009.07.08 01:56:07 »
Ha E12-es Corollád van, akkor:

Pollenszűrő: Bárdi autónál vettem, a típusa nincs meg, de ott kikeresik, 2.000 pénz.
Olajszűrő: Bárdi autónál vettem, 4zz-fe és 3zz-fe motor esetén (1.4 VVT-i, 1.6 VVT-i): Mann-Filter MAW68/1
Az E12-esünkbe 3 hónapja cseréltettünk Kaposváron a Koto-nál első betétet és tárcsát.

Árak: (Bruttó)
Betét (gyári, Pagid): 15.350/garnitúra
Tárcsa (gyári): 37.345/2 db
Igen az van, 2008-as gyártás. Mennyit bír amúgy a tárcsa? 2 garnitúra féket? Mondták a debreceniek is, hogy nem feltétlen kell cserélni minden féket és tárcsát, de ugye nem tudta a telefonba megmondani hogy mit kell nálam cserélni. Viszont ha nem bír ki 12-15.000 km-t, akkor cseréltetni kell, ugyanis kinn nem akarok vele foglalkozni, ha meg pl. az Andorra-i hegyekben a féknek kampó, akkor beleesek a szakadékba...nempoén :D
A féksprayt nem is számolták fel, amit felszámoltak az a klímatisztításhoz szükséges. Betudjuk annak, hogy késő van...   ::)
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3794 Dátum: 2009.07.08 02:00:38 »
Igen az van, 2008-as gyártás. Mennyit bír amúgy a tárcsa? 2 garnitúra féket? Mondták a debreceniek is, hogy nem feltétlen kell cserélni minden féket és tárcsát, de ugye nem tudta a telefonba megmondani hogy mit kell nálam cserélni. Viszont ha nem bír ki 12-15.000 km-t, akkor cseréltetni kell, ugyanis kinn nem akarok vele foglalkozni, ha meg pl. az Andorra-i hegyekben a féknek kampó, akkor beleesek a szakadékba...nempoén :D
A tárcsa 2 garnitúrát bír kb, utána cserés. Ha van rajta 3mm-nyi kopórész, akkor 15.000 km-t kibír biztosan.

Ha elkopik, akkor is fog még (vas a vason), csak nem annyira, szakadékos project nem lesz emiatt... :lol:

A féksprayt nem is számolták fel, amit felszámoltak az a klímatisztításhoz szükséges. Betudjuk annak, hogy késő van...   ::)
Jogos, elbaxtam. Amúgy tényleg k. késő van. Megyek aludni. :yawn: