Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901939 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3525 Dátum: 2009.06.10 14:53:25 »
Lenne 1 olyan kérdésem, hogy vmiért nem világít a bal első helyzetjelzőm. Azt mondták az autósboltba ahova bementem, hogy nézessem meg az elektronikát is, ezeknek az égőknek az élettartama a kocsi élettartalma+1 nap kéne legyen. Azt se tudtam kinyomozni milyen kell bele, na meg a tartalék izzókészletben nincs is ilyesmi (na ezen felment az agyvizem amúgy, de ez más kérdés). A távolsági működik. A kocsi 13 hónapos.
A szerviz azt mondta 2-3e ft a költség, az autókereskedős skac szerint min. egy 0 van még mögötte. Debrecenbe vinném a Road Parcelesekhez. A boltos skac kérdezett vmi R vagy S-es izzóról, de fogalmam sincs miről beszél:(
Könyvbe se találtunk semmi konkrét típust. Érdemesebb nála megvenni, vagy bízzam szervízre? Ahogy láttam bontani is kell, nem egyszerű kicserélni se.
Help me...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3526 Dátum: 2009.06.10 15:01:49 »
A konyveben benne van az izzo tipusa ha jol emlexem  ;) Siman kieghetetett, nem olyan hihetetlen sztori ez. A szerviz 2-3 korul ki fogja cserelni, nem 20-30, ugyan... (urban legend).
En elso korben konyvbol kineznem a tipust, aztan vennek egy izzot es megprobalnam kicserelni, mert szeretem elbajszintani az idom  :D Ha nem menne, az izzoval egyutt bemennek az ismeros szervizbe es kernem a cseret.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3527 Dátum: 2009.06.10 15:04:38 »
Lenne 1 olyan kérdésem, hogy vmiért nem világít a bal első helyzetjelzőm. Azt mondták az autósboltba ahova bementem, hogy nézessem meg az elektronikát is, ezeknek az égőknek az élettartama a kocsi élettartalma+1 nap kéne legyen. Azt se tudtam kinyomozni milyen kell bele, na meg a tartalék izzókészletben nincs is ilyesmi (na ezen felment az agyvizem amúgy, de ez más kérdés). A távolsági működik. A kocsi 13 hónapos.
A szerviz azt mondta 2-3e ft a költség, az autókereskedős skac szerint min. egy 0 van még mögötte. Debrecenbe vinném a Road Parcelesekhez. A boltos skac kérdezett vmi R vagy S-es izzóról, de fogalmam sincs miről beszél:(
Könyvbe se találtunk semmi konkrét típust. Érdemesebb nála megvenni, vagy bízzam szervízre? Ahogy láttam bontani is kell, nem egyszerű kicserélni se.
Help me...
Szerintem te nem kicsit túldramatizálod a dolgokat. Minden kocsiban kiégnek az izzók előbb vagy utóbb. Az, hogy a 13 hónapos kocsidban kiég, az teljesen normális. Amúgy ha 13 naposan égne ki, az is az lenne, ugyanis lehet selejtes egy izzó.

Nem tudom, hogy pontosan milyen autód van, de a legtöbb japán kocsiba síma üvegfoglalatos helyzetjelző izzó kell. Ez kb 150 Ft.

A gépkönyvben pedig részletesen le van írva, hogy hogyan kell kicserélni. Nekem kb 3-5 perc és akkor sokat mondtam... De ha erre sajnálod az energiát, akkor nem csodálkozz, hogy le akarnak húzni több ezer Forinttal...

Abból adódóan, hogy ilyen bagatel hülyeséggel keresed meg a boltokat, illetve a mkereskedést, egyből azt tételezik fel, hogy nulla kvalitásod van az egészhez és ekkor elkezdenek mesélni össze-vissza, meg hazudozni, hogy jól átbaxanak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.10 15:06:51 írta barna.czukor »

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3528 Dátum: 2009.06.10 15:20:43 »
Hát a szerelő sráccal elkezdtük lebontani a dolgokat. Ki is sikerült (levettük a fedelet, aztán vmi csövet, de olyan kicsi a hely, hogy még az én kezemmel sem sikerült a csatlakozót lehúzni.) És rosszul mondtam, nem a helyzetjelző, hanem a tompított ment ki. Bocsi. Kötve hiszem, hogy az 150 ft.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3529 Dátum: 2009.06.10 15:26:41 »
Hát a szerelő sráccal elkezdtük lebontani a dolgokat. Ki is sikerült (levettük a fedelet, aztán vmi csövet, de olyan kicsi a hely, hogy még az én kezemmel sem sikerült a csatlakozót lehúzni.) És rosszul mondtam, nem a helyzetjelző, hanem a tompított ment ki. Bocsi. Kötve hiszem, hogy az 150 ft.
Ha a tompított ment ki, akkor nem 150 Ft, hanem 900 Ft kb.

Amúgy nem hiszem el, hogy ennyire nem férni hozzá... Akkor a szerelő hogyan tudná kicserélni?! (Legrosszabb esetben a lámpát le kell szedni, ezt kb 3-4 csavar fogja, de ezt nem hiszem.)

Mellesleg nekem kb 25.000 km után kiégnek az izzóim a tompítottban. Igaz, én mindig világítok.

A márkaszervíz szerintem olyan 3.000-ből kicseréli az izzót, ha nem menne a dolog házilag... De azért ne adjátok fel!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3530 Dátum: 2009.06.10 15:29:05 »
Az lesz most meglesem hogy csinalja a szaki. Ugyis mennem kell holnap debibe, nem gond elfordulni. Aztan ertelemszeruen en is megtom csinalni.
Koszi azert:D
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3531 Dátum: 2009.06.10 15:31:05 »
Gondolom a levegoszuro bemeno csovet vettetek le. (Aurisnal az van utba, de ha azt leveszed, utana egesz sok hely van) A tipusa benne van a konyvben. Szervizben kicserelik pikk-pakk es nem olyan osszegbe kerul, hogy veszelybe sodorna az europai korutadat  :flowers:  :winkiss:
(En a helyedben rakerdeznek ahol vetted az autot, hogy miert nincs megfelelo potizzo a KRESZ csomagban, amit elvileg megvettel az atadaskor.)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3532 Dátum: 2009.06.10 15:34:16 »
Gondolom a levegoszuro bemeno csovet vettetek le. (Aurisnal az van utba, de ha azt leveszed, utana egesz sok hely van) A tipusa benne van a konyvben. Szervizben kicserelik pikk-pakk es nem olyan osszegbe kerul, hogy veszelybe sodorna az europai korutadat  :flowers:  :winkiss:
(En a helyedben rakerdeznek ahol vetted az autot, hogy miert nincs megfelelo potizzo a KRESZ csomagban, amit elvileg megvettel az atadaskor.)
Rákérdezhet, de az autók 90%-nál nem a bele való izzó van a készletben... Amúgy teljesen jogos lenne a kérdés. A H7 helyett notoriusan H4-est raknak mindig be...

Amúgy szerintem sem lenne egy nagy vagyon a mszervízes csere, csak ha lehet házilag is, akkor miért fizetni érte...

Ha a szívócsövet nem teszed vissza, eléggé vadállat hangja lesz. Ezt kb 2 napig bírtam, aztán ment vissza a cső... :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3533 Dátum: 2009.06.10 15:35:18 »
Több Toyotában az akksit is ki kell szedni az izzócseréhez. Itt nem az van útban?
Bár emlékszem, Mickey előző autójában sem tudták a fiúk a hátsó izzót kicserélni mikrotalin, szégyenszemre szervzibe kellett vinni az autót.  :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3534 Dátum: 2009.06.10 15:38:55 »
Bár emlékszem, Mickey előző autójában sem tudták a fiúk a hátsó izzót kicserélni mikrotalin, szégyenszemre szervzibe kellett vinni az autót.  :D
Kulcsszó: szégyenszemre Én tutira nem nyugodtam volna addig, amíg ki nem cserélem. Nekem presztízskérdés lenne... :devil:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3535 Dátum: 2009.06.10 15:39:47 »
Nekem H7 keszlet van bennt  :tt2: Csak ugyanugy nem megyek vele semmire, mint Te a H4-el (nah jo, kamuztam, H7 a reflektorom, de azt hirtelen tuti ki nem cserelnem). Ugyanis Aurielba H11 a tompitott. De adtak egy kulon H11 izzot is. Nagy peros pont ez.
Nalam, ennel a mocinal (Bobynak is ez van) a szivocso van rossz helyen, amit csak egy muanyag patent tart, tehat konnyu levenni. Utana ott mar szambazni is lehetne.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.10 16:15:33 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3536 Dátum: 2009.06.10 15:47:05 »
A cso amit ki kell muteni.

[a csatolmányt egy admin törölte]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3537 Dátum: 2009.06.10 15:47:45 »
A "tancparkett" ami marad utana.

[a csatolmányt egy admin törölte]


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3538 Dátum: 2009.06.10 16:03:28 »
A "tancparkett" ami marad utana.
Látszik még a képen továbbá az utólagos xenon is... ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3539 Dátum: 2009.06.10 16:08:21 »
Latszik biza, de nem az en automrol keszult a kep  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX